Battle Angel Alita

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3285
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Alexandrus888 » śr wrz 19, 2018 1:44 pm

A w moim przypadku zawalił jpf... wysłali na mój stary adres i teraz będę musiał zapierniczać niewiedzieć ile, bo kurier nikogo nie zastał i niesie paczkę do Access Point, o ironio, na ulicy Radości (wiem, bo dzwoniłem do centrali by się poskarżyć że byłem w domu a kurier zostawił SMS-awizo, a okazała się większa drama >_<)

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Kilgore Trout » śr wrz 19, 2018 2:55 pm

Tomiszcze dotarło i robi wrażenie. Nie miałem w rękach starego wydania, bo nie zbierałem mang w czasie gdy je publikowano, ale wizualnie ta seria zasługuje na duży format. Bardzo dobry druk, kolorowe strony, solidne szycie (grzbiecik nie trzeszczy, otwiera się lekko). W weekend będzie czytane. 8-)
Plakaty, pomimo solidnego pakowania (sztywna koperta A3), dotarły lekko zgięte. Kwestia farta / ostrożności dostawcy. :/

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Łukasz.T » śr wrz 19, 2018 3:08 pm

Mi tam jeszcze nic nie wysłali. Maila i smsa też nie ma.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: KubciO » śr wrz 19, 2018 3:41 pm

Łukasz.T pisze:
śr wrz 19, 2018 3:08 pm
Mi tam jeszcze nic nie wysłali. Maila i smsa też nie ma.
Zapewne kwestia kolejności złożenia zamówienia. Ja chyba ostatniego czerwca złożyłem zamówienie i cisza. Ale nie śpieszy się - mam co czytać.^^
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 185
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: nover » śr wrz 19, 2018 4:00 pm

Łukasz.T pisze:
śr wrz 19, 2018 3:08 pm
Mi tam jeszcze nic nie wysłali. Maila i smsa też nie ma.
To samo u mojego brata - zamówił ostatniego dnia i tylko w kółko mnie się pyta czy już mam XD

Do mnie Alitka już dotarła, jestem pozytywnie zaskoczona, bo tym razem kurier nie tylko dostarczył paczkę do rączek własnych to jeszcze wcześniej zadzwonił. NIEMOŻLIWE XD A tak całkiem serio - mam wrażenie, że ostatnio nie tylko PP zatrudnia Ukraińców, bo od kiedy to właśnie Ukraińcy u mnie dostarczają pocztę/paczki pocztowe czy kurierskie to wyjątkowo dobrze to robią, od czasu gdy u mnie listonoszem jest miły starszy Ukrainiec właśnie, listy i paczki docierają bez większych wpadek i aż dziw mnie bierze, jak niesolidni w swojej pracy potrafią być Polacy. Więcej nie wychwalam by nie zapeszyć ;)

PS. Jak ktoś jeszcze nie dostał a chce mieć pogląd jakiej Alitka jest wielkości to wrzuciłam zdjęcie na insta (zakładka mi się schowała w kopercie więc jej tu nie ma :P ): https://www.instagram.com/p/Bn53SgmFFae/

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Matii » śr wrz 19, 2018 4:45 pm

Też wybrałem paczkomat. Moja obecność w domu jest strasznie różna. Właśnie widzę że moja Alita oczekuje na kuriera.Czyli pewnie w piątek ją odbiorę.
Ale to wydanie wygląda cudownie <3 Już nie mogę się doczekać ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: zandam » śr wrz 19, 2018 7:02 pm

KubciO pisze:
śr wrz 19, 2018 3:41 pm
Zapewne kwestia kolejności złożenia zamówienia. Ja chyba ostatniego czerwca złożyłem zamówienie i cisza. Ale nie śpieszy się - mam co czytać.^^
Zamawiałam 8. czerwca i dzisiaj dotarła.

Dawno, dawno temu miałam stare wydanie, więc przez chwilę byłam w szoku, jakie to nowe jest duże. >D

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: KubciO » śr wrz 19, 2018 7:08 pm

zandam pisze:
śr wrz 19, 2018 7:02 pm
Zamawiałam 8. czerwca i dzisiaj dotarła
Dostałem wiadomość, że jutro zostanie dostarczona moja przesyłka. Sprawdziłem i faktycznie ostatniego czerwca złożyłem zamówienie. Sprawnie zatem idzie wysyłka albo niewiele zamówień było.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Mormicc » śr wrz 19, 2018 7:18 pm

Zamówiłem 2 lipca i wysłali mi dzisiaj.
Wiadomo do kiedy mają być przedpłaty na drugi tom? Szukałem i nie mogłem znazleźć takiej informacji.
KubciO pisze:
śr wrz 19, 2018 7:08 pm
Sprawnie zatem idzie wysyłka albo niewiele zamówień było.
Na fb pisali, że zaczeli wysyłać w czwartek i robią to według kolejności zamówień.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: miaka88 » śr wrz 19, 2018 8:11 pm

Jak postawiłam Alite obok 1 tomu Blame! i wygląda grubo chociaż liczba stron jest podobna. Dali grubszy papier?
Obrazek

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Ramsey Ka » śr wrz 19, 2018 8:12 pm

Ja zamówiłem 10 sierpnia, czyli bodajże w ostatni możliwy dzień i mam oczekiwanie na kuriera. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi, ale jeśli wysyłka jednego tytułu (i to raczej niszowego) zajmuje tydzień to boję się myśleć ile roboty mają przy DB xd
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: miaka88 » śr wrz 19, 2018 8:49 pm

Tutaj mają więcej roboty bo mange pakują w karton i jeszcze drugi z plakatami i dodatkami. Przy takim DBS wkładają do koperty bąbelkowej i już.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: KubciO » śr wrz 19, 2018 9:09 pm

miaka88 pisze:
śr wrz 19, 2018 8:11 pm
Jak postawiłam Alite obok 1 tomu Blame! i wygląda grubo chociaż liczba stron jest podobna. Dali grubszy papier?
Pierwszy tom Blame! ma 400 stron, a Alita 464 - to jednak trochę kartek jest (16% więcej).
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Ramsey Ka » pn wrz 24, 2018 5:28 pm

Właśnie przeczytałem swój tomik i jestem dużo bardziej zadowolony niż z zakupu Blame! (mimo wszystko od mang wymagam ciekawej fabuły a tej w Blame! mi zabrakło). Rysunki dużo bardziej podobają mi się w Alicie, do tego interesujące może być odkrywanie świata przedstawionego w tym tytule, dlatego z pewnością nabędę pozostałe tomy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Wojciech » pn wrz 24, 2018 11:00 pm

Alita w twardej oprawie bardzo mnie zaskoczyła. Wydanie jest naprawdę profesjonalne, ekskluzywne, piękne! Format, szycie, kartki wszystko jest po prostu świetne :D. Bardzo dziękuje JPF.

Mam nadzieję, ze w przyszłości ukaże się więcej takich omnibusów. Kupię na pewno.

Szkoda, ze mega mangi nie można kupić w wariancie z twardą oprawą. A może jest na to szansa w przyszłości?

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: FireTheft » wt wrz 25, 2018 7:13 pm

A ja wywaliłem wszystkie dodatki do śmieci, dziś się dowiedziałem z facebooka wydawnictwa, że były jakieś plakaty i inne duperele :D

m@rcin
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 7:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: m@rcin » śr wrz 26, 2018 10:43 pm

Jeszcze nie przeczytałem swojego tomu. Mam pytanie czysto techniczne. Czy u Was też duża cześć tomu wygląda na tylko klejoną, bez szycia?
Tak wygląda Alita (obszycie sobie fruwa i strony łączy tylko klej):
► Pokaż Spoiler
I dla porównania Blame! (w innych komiksach i książkach z twardą oprawą wygląda to właśnie tak):
► Pokaż Spoiler
Pytam tutaj, ponieważ mam wątpliwość czy samo klejenie utrzyma tyle stron w przypadku takiego tomiszcza. Według przedstawiciela JPFu wszystko jest tak jak być powinno, ale patrząc choćby na Blame! nie wydaje mi się (chyba, że cała seria jest źle oprawiona :P ). Nie znam się na introligatorstwie i przyjmuje, że może to być prawda ale na chłopski rozum wydaje mi się, że coś nie gra.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Dembol » czw wrz 27, 2018 12:17 am

Przy masowo produkowanych książkach kapitałka jest wklejana i wtedy nie jest częścią szycia. Jej ręczne wyszywanie dla każdego egzemplarza byłoby dość czasochłonne. W Twoim egzemplarzu Ality po prostu się odkleiła. Jeśli chcesz koniecznie sprawdzić czy książka jest szyta to rozegnij na środku składki (kilkunastostronicowa część książki, każda z nich jest złożona z kilku, kilkudziesięciu składek) i tam powinieneś zobaczyć nici.

m@rcin
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 7:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: m@rcin » czw wrz 27, 2018 11:52 am

Dziękuję za odpowiedź :) Myślałem, że kapitałka jest elementem szycia. Wygłupiłem się, ale dzięki temu dowiedziałem się czegoś nowego. Teraz na spokojnie mogę zabrać się za czytanie.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Dembol » czw wrz 27, 2018 8:17 pm

m@rcin pisze:
czw wrz 27, 2018 11:52 am
Myślałem, że kapitałka jest elementem szycia.
Może być z nim połączona i wzmacniać blok, ale to przy masówce raczej niespotykane. Na Youtube wpisując bookbinding headband można zobaczyć ile to roboty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość