Battle Angel Alita

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 05, 2020 5:41 pm

nover pisze:
śr lut 05, 2020 5:28 pm
Następnym razem po prostu dopłacę za paczkomat
Dokładnie. Spraktykowane działa. Wczoraj, około południa, wysłał mi JPF paczuchę, jutro się jej spodziewam tak z rana. I jakoś mam wrażenie, że kurierzy InPostu jakoś łagodniej się obchodzą z przesyłkami bo jeszcze nie trafiła do mnie pognieciona i wymamłana, a z innymi przewoźnikami bywa różnie. No, jeszcze Ruch w dobrym stanie mi dostarczał.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: deffik » śr lut 05, 2020 5:55 pm

U mnie UPS działa, paczki mam około godziny dziewiątej rano u siebie.
Swoją drogą dziś mnie zaskoczyła paczka, bo żadnego powiadomienia z mangardenu nie dostałem :v

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Łukasz.T » śr lut 05, 2020 6:32 pm

deffik pisze:
śr lut 05, 2020 5:55 pm
Swoją drogą dziś mnie zaskoczyła paczka, bo żadnego powiadomienia z mangardenu nie dostałem :v
Bo mangarden nie wysyła powiadomień.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Yuriko » śr lut 05, 2020 6:37 pm

deffik pisze:
śr lut 05, 2020 5:55 pm
U mnie UPS działa, paczki mam około godziny dziewiątej rano u siebie.
Tak samo. Za każdym razem UPS był u mnie około godziny 9. Zadzwonił, przyszedł pod drzwi i dał paczuszkę.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: deffik » śr lut 05, 2020 7:00 pm

Trochę słabo, że mangarden nie wysyła powiadomień. Chyba pierwszy raz się z czymś takim spotykam, żeby sklep nie chciał informować klientów w postępach dot. realizacji zamówień za pomocą automatycznych wiadomości.

A z firmami kurierskimi jest tak, że bardzo dużo zależy od samego doręczającego kuriera. Tak jak wszędzie można trafić na kogoś spoko, albo na dupka (albo czasem coś się stanie niezależnego od kuriera). Nic się nie poradzi. To nie od sklepu zależy, kto jeździ na danym rejonie.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 185
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: nover » śr lut 05, 2020 9:26 pm

deffik pisze:
śr lut 05, 2020 7:00 pm
A z firmami kurierskimi jest tak, że bardzo dużo zależy od samego doręczającego kuriera. Tak jak wszędzie można trafić na kogoś spoko, albo na dupka (albo czasem coś się stanie niezależnego od kuriera). Nic się nie poradzi. To nie od sklepu zależy, kto jeździ na danym rejonie.
Z tym się zgodzę, choć mam jedno ALE.

Jak do tej pory najwięcej przesyłek kurierskich miałam z DHL i DPD - w obu przypadkach niezależnie od tego jaki by to nie był nowy/stary kurier na dzielni to zawsze miałam grzeczny telefon przed doręczeniem. Po drodze przewinęła się cała masa pomniejszych firm kurierskich, część z wyboru część nie - ale przeważnie telefon był i potwierdzenie adresu dostawy też, bo zdarzało się że ktoś albo coś (system) w nieludzki sposób mi go skracał robiąc bajzel jak się masz.

Tylko UPS usilnie robi problemy.
Jak nie brak telefonu od kuriera, to przesunięcie dostawy, brak (technicznych z ich strony!) możliwości przekierowania paczki na inny adres, notoryczne niedoręczanie i brak awiza albo zostawianie przesyłek w przysłowiowym polu (czytaj: lokalizacja i/lub osoba nieznana odbiorcy). W zeszłym roku to nawet na bezczela kurier poleciał odbierając przesyłkę nadaną do serwisu (co ja poradzę, że serwis tylko z nimi ma umowę) twierdząc że on przesyłki nie odbierze bo mu się nie chce i w ogóle to mu się spieszy. Łaskawca. A gdy przesyłka po serwisowaniu wróciła to mimo wymaganego podpisu odbiorcy, zostawił ją w byle lokalu bez podpisu i jeszcze w kiepskim stanie opakowania (oznaki rzucania i pastwienia się).
Takich jazd jak z tym kurierem to w życiu nie miałam z innymi, i tu nie chodzi o konkretną osobę dostarczającą, bo ja mogę zrozumieć pojedynczy przypadek, tylko o notoryczność takich zachowań i opryskliwość w wykonaniu każdego kuriera tej firmy :/

Już nawet zwykłe przesyłki od PP lepiej są traktowane a uczynność listonoszy w porównaniu do UPS to samo niebo.

Co do powiadomień z Mangarden - być może to kwestia programistyczna samego systemu na którym sklep stoi. Już trochę latek to ma i w zasadzie niewiele się zmieniło od dłuższego czasu. Nie zawsze jest możliwość by do starego systemu wrzucić jakąś nowość (tu: numer przesyłki dla poszczególnego produktu w zamówieniu), czasem aby to zrobić to potrzebny jest... nowy system. Czasem napisany od zera. (patrzę teraz że Mangarden stoi na Shoperze...)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Archerito » czw lut 06, 2020 6:29 pm

Alita przyszła i oczywiście jak zwykle plakaty pogniecione. Brak słów na taką fuszerkę :/

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Matii » czw lut 06, 2020 8:33 pm

To ja też dołączę się narzekań. Byłem cały dzień w domu. Wyszedłem tylko raz do sklepu na osiedlu, co zajęło mi jakieś 10 min. Nie wiem jakim cudem moja paczka leci z powrotem do Szczecina. Dziwi mnie fakt że kurier wgl nie dzwonił do mnie. Ostatnio kurier potrafił zadzwonić, że jest pod blokiem i czy jestem w domu. Teraz nie dostałem telefonu ani SMSa. Nic, zero informacji że będzie za 5, 10 minut. Szkoda gadać.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Alexandrus888 » czw lut 06, 2020 8:40 pm

I nie zaniósł do punktu odbioru tylko od razu odsyła do nadawcy? :shock: To już nowy poziom kurierowszczyzny >_<

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Yuriko » czw lut 06, 2020 10:25 pm

Ludziska, ja wam naprawdę współczuję >.< Nigdy nie sądziłam, że kurierzy mogą być takimi dupkami.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: neiki » czw lut 06, 2020 10:52 pm

Czytając te historie zaczęłam się bać o swój tomik, bo kurier dzwonił i napisał SMSa bladym świtem, a zobaczyłam to dopiero po południu...
Na szczęście udało mu się też zadzwonić do drzwi i doręczyć paczkę :)
Gruby ten tom. Komplet ładnie prezentuje się na półce.
Tylko co ja mam zrobić z tymi wszystkimi plakatami?... :lol:

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 185
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: nover » pt lut 07, 2020 3:20 pm

Historii ciąg dalszy:
Ponieważ wczoraj mnie nie było, sądziłam że może jednak kurier zadzwoni i się umówimy na zostawienie paczki w najbliższym punkcie UPS.
Taaaa... se pomarzyłam. Żadnego telefonu czy sms'a.
Za to później sprawdziłam status i widzę "doręczona". WTF?
Wieczorem się okazało że kurier owszem "doręczył" ale na stanowisko ochrony - problem w tym że u mnie owszem taka możliwość jest ale MUSI być wyrażona zgoda właściciela mieszkania/odbiorcy na piśmie. No ja takiej zgody nigdy nie wyraziłam.
I nie wiem w zasadzie czy mam być wściekła, czy bardzo wściekła, bo o ile najbliższy punkt odbioru UPS wcale daleko ode mnie nie jest, o tyle lenistwo kuriera a niekompetencja osoby która w danej chwili była na stanowisku ochrony mnie przeraża.

Jedyny plus - paczka oraz plakaty całe.

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Hellslinger69 » pt lut 07, 2020 5:04 pm

Ja z kolei z kurierami UPS'u nigdy nie miałem problemu. Zawsze jest telefon przed dostarczeniem, a paczki - z jednym wyjatkiem gdzie plakaty byly lekko zacięte - dostarczane sa w stanie noenaruszonym/bardzo dobrym. Najwyrazniej wszystko zależy od podejscia pracownika.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Łukasz.T » pt lut 07, 2020 5:24 pm

Ty przynamniej paczkę masz.. Ja do tej pory nie mam :roll: Kurier chyba nie wie do czego służy telefon :roll:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: KubciO » pt lut 07, 2020 7:30 pm

Ja nie mam paczki. Ponoć kurier nie zastał nikogo pod wskazanym adresem. Nie podjął zapewne nawet próby dostarczenia przesyłki. Myślałem, że tylko u mnie te UPS to jacyś troglodyci.
Tyle się dowiedziałem:
Dzień dobry, przesyłki doręczane są na podstawie usługi wybranej przez nadawcę. Firma UPS nie posiada usługi kontaktu telefonicznego, dlatego nie gwarantujemy, że kurier zadzwoni.
Firma UPS nie świadczy usługi wyboru godzin doręczenia.
Moja paczka trafiła do Access Point. Niestety nie mam możliwości, by się po nią udać, a UPS nie spróbuje dostarczyć mi ponownie paczki (o dziwo się zgodzili) po 15:00.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: NWW_Station » pt lut 21, 2020 12:24 pm

Tak mnie zastanawia jedna rzecz dotycząca tego ostatniego tomu. Czy w starym wydaniu były te historie dodatkowe, czy to już coś nowego? Nie mogę sobie przypomnieć, ale chyba ich tam nie było?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 21, 2020 12:31 pm

Chodzi ci o "another fight"? Jest to oryginalne zakończenie mangi Gunmm jeszcze sprzed powstania Last Order. Nowa seria niejako sprawia, że to zakończenie przestało wchodzić do kanonu. Pierwsze wydanie 9 tomowe zawierało tą końcówkę.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Ramsey Ka » sob lut 22, 2020 1:54 pm

Tak zbierałem tą Alite bez większych nadziei że mi się spodoba, w końcu to cyberpunk, i niestety miałem rację. Końcówka mi się nawet podobała dlatego pewnie z braku laku dam szansę kontynuacji z nadzieją że będzie tam trochę więcej fabuły.

Swoją drogą JPF mądrze robi z tymi ekskluziwami, bo gdyby nie sposób wydania to na pewno bym nie kupował na bieżąco i nie bezpośrednio u wydawcy.
Obrazek

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Krzych Ayanami » ndz maja 17, 2020 7:06 pm

Pierwszy tom Last Order od kilku dni jest w moich rękach i został przeczytany.
Szczerze mówiąc nie bardzo mi się podoba pomysł wyrzucenia stu stron z ostatniego tomu pierwszej serii do kosza i uznania za spin off - tylko dlatego ponieważ autor nie miał pomysłów na to jak ciąg dalszy poprowadzić. Kiedy akcja w końcu przeniosła się na Zalem widać było, że jest to zupełnie inny świat, nie mający związku z zepsuciem i zniszczeniem na dole.
W kontynuacji zupełnie to odrzucono. Wcześniej sto stron zajęło pozamykanie wszystkich wątków i nie budziło to wątpliwości, bo widać, że zostało w nich wszystko dokładnie przemyślane. Była okazja poznać przeszłość Ality, zobaczyć co się stało z małolatą, która wcześniej wstąpiła w szeregi rebeliantów...

„Ostatnie Zamówienie” :D stara się zbyt szybko złapać za dużo srok za ogon przez co całość mocno rozczarowuje. Z braku miejsca w komiksie nie jest w stanie przedstawić i przybliżyć nowych postaci - których jest masa, a Zalem w którym toczy się akcja w zaledwie kilku kadrach sprowadza się do dokładnie takiego przedstawienia świata, jak w przypadku Miasta Złomu czy bezdroży na których Alita polowała na Dena.

Po za tym w międzyczasie autor zmienił sposób rysowania postaci i wygląda ona teraz jakby miała spuchniętą twarz. Wcześniej zdecydowanie bardziej mi się podobała.

Kontynuować to będę, bo mimo wszystko szkoda to rzucać po pięciu tomach, ale nie wiem czy drugi raz bym się na to zdecydował.

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: MrAtrion » ndz gru 20, 2020 5:03 pm

Autor miał poważne problemy (chyba zdrowotne) i dlatego serię zakończył szybciej, niż planował. Ale jak wszystko się ułożyło to chciał kontynuować serię. Nie z powodu braku pomysłu.

Wysyłali już najnowsze tomy? Czy nie ma co liczyć na ten rok? Ktoś dostał?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości