Wzgórze Apolla

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Endriu_jpf
Wtajemniczony
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » śr cze 15, 2016 12:42 pm

Obwoluta tomu 6 (w końcu uśmiechnięty Kaoru :) )
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » śr cze 15, 2016 1:51 pm

Już się nie mogę doczekać <3
Wiem, że Wzgórze Apolla nie przyjęło się najlepiej na polskim rynku, ale nadal uważam, że to jeden z najciekawszych tytułów u nas i jestem bardzo wdzięczna za jego wydanie :)
Skip Beat!, Cat Street, Magi: Sinbad no Bouken, ACCA, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Taiyou no Ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
Fanatyk

Post autor: Reviolli » śr wrz 14, 2016 1:41 pm

Czytam sobie tom czwarty i tu z zaskoczenia wyskakuje nawiązanie do GTO. Pierwsza myśl już tak dawno temu Onizuka stał się tak popularny? A później zapaliła mi się lampka że wzgórze jest w miarę młodą mangą.

W sumie nawet dobrze rozwiązali sprawę z mamą okularnika, bo bardzo bałem się przedramatyzowania i ta obawa powstrzymywała mnie długo od zakupu i lektury.

[ Dodano: Śro 14 Wrz, 2016 ]
4 tomik przyjąłem bardzo pozytywnie, tak że od razu do następnej paczki wrzuciłem następne dwa.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak autorka zgrabnie i bezkrwawo udaje się rozwiązywać te trudniejsze, bardziej dramatyczne momenty (którym nie lubię i bardzo się ich obawiam).

Bardzo udane tomiki. No i akcja ładnie posuwa nam się do przodu, co lubię. Bohaterowie się powoli rozwijają i zmieniają.

A te historyjki dodatkowe bardzo mi się podobają i chyba będę musiał poszukać czegoś jeszcze od tej autorki. Gdyby sufitowa była dłuższa to byłoby już mega, a tak to lalka troszeczkę fajniejsza. Jak już uzbieram całą serie to wtedy przepytam wszystkie te historyjki i wybiorę najlepszą. :)

Tylko że teraz jest mały problem, bo zdałem sobie sprawę że do końca zostały już tylko 3 tomiki (+1 dodatkowy). :(
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Endriu_jpf
Wtajemniczony

Post autor: Endriu_jpf » pt wrz 23, 2016 10:08 am

Obwoluta tomu 7:
Obrazek

graczykij
Weteran
Kontakt:

Post autor: graczykij » sob wrz 24, 2016 12:15 pm

Matko, muszę w końcu przeczytać tom 6.

Endriu_jpf
Wtajemniczony

Post autor: Endriu_jpf » wt lis 22, 2016 11:09 am

Kolejna obwoluta:
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » wt lis 22, 2016 2:05 pm

Jak ten czas leci, pomyśleć, że to już 8 tom <3 Już się nie mogę doczekać, jak będę miała całą serię na półce i wtedy przeczytam ją sobie od nowa.

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad kupnem, to bardzo zachęcam. Do tylko dziesięć tomów, a manga jest bardzo urokliwa. Dodatkowo wyróżnia się tematyką. Nie mamy drugiego takiego tytułu na polskim rynku. Warto wspierać wydawanie serii o nieprzeciętnej fabule, a nie tylko shouneny, shouneny i shouneny :)
Skip Beat!, Cat Street, Magi: Sinbad no Bouken, ACCA, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Taiyou no Ie
Obrazek

Awatar użytkownika
mayhay
Adept

Post autor: mayhay » wt lis 22, 2016 4:00 pm

Kurcze, jak już prawie koniec to chyba wznowię kupowanie tomików.

Marei
nołlife

Post autor: Marei » śr lis 23, 2016 2:24 am

Ja się może powtórzę, ale nawet jeżeli już tę historię znacie z anime, zdecydowanie warto chociażby dla krótkich historyjek na końcu każdego tomu. Są tak proste, ale naprawdę przepiękne. Chciałbym przeczytać coś jeszcze od tej autorki, nawet jakąś jednotomówkę albo zbiór one-shotów, za którymi generalnie nie przepadam. Szkoda, że to raczej niemożliwe.

Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:

Post autor: mika » śr lis 23, 2016 6:39 am

Plus historia w mandze jest bardziej rozbudowana, niż w anime. Lepiej poznajemy bohaterów i ich życie. 12 odcinków, to w przypadku niektórych wątków było mocne skazanie po lebkach.

Fenek Alfa
Weteran

Post autor: Fenek Alfa » ndz sty 01, 2017 9:08 pm

Skoro na waszej stronie napisaliście ze manga ma "9+1" tomów, to czy zamierzacie wydać ten jednotomowy sequel?
&#12363;&#12387;&#12401;

Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:

Post autor: mika » ndz sty 01, 2017 9:09 pm

W sklepiku pre-order nań jest, więc raczej tak.

Endriu_jpf
Wtajemniczony

Post autor: Endriu_jpf » śr mar 01, 2017 11:54 am

Obwoluta tomu 9:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

przód:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

oraz info o josei z fb:
Niestety po ukończeniu "Wzgórza" nie planujemy sięgać po kolejną serię z tego gatunku. Polski rynek nie przyjął dobrze naszej nowej linii wydawniczej i możemy mieć tylko nadzieję, że za kilka lat to się zmieni. Jako wielcy fani serii dla starszego czytelnika będziemy czekać na lepsze czasy dla podobnych tytułów.
Na szczęście w Mega Mandze miejsce dla krótszych serii josei zawsze się znajdzie :)

Dzordi

Post autor: Dzordi » śr mar 01, 2017 12:00 pm

Boli mnie serce na widok tego info :'(

Awatar użytkownika
mika
Weteran
Kontakt:

Post autor: mika » śr mar 01, 2017 12:04 pm

Skaczę z radości. Nie ma co T_T Cieszy mnie, że przynajmniej "Wzgórze..." zdążyło się załapać. Znowu zostanie mi od JPF-u tylko OP i okazjonalnie jakaś MM.

Bombo
Adept

Post autor: Bombo » śr mar 01, 2017 12:40 pm

Jeden z komentarzy na fb...
Na szczęście są inne wydawnictwa, które tym gatunkiem nie gardzą (np. Hanami). Ciekawe, że im się opłaca... Może JPF zanadto przywykł do wyników sprzedaży na poziomie "Naruto" i "One Piece" i odrzuca wszystko, co zarabia mniej?
Wspaniale mieć takie wsparcie czytelników... :roll:
Ah co zrobic tera to tylko yaoi i shouneny by brali
Wow...

Endriu_jpf
Wtajemniczony

Post autor: Endriu_jpf » śr mar 01, 2017 12:53 pm

Bombo, niektórzy nie mają pojęcia jak to wygląda i plotą pod wpływem złości i żalu, aż się przykro robi.

Równie dobrze mogliśmy nie brać "Bonus track" bo na to licencję braliśmy w okolicach 7 tomu. "Wzgórze" niestety sprzedało się gorzej niż większość Mega Mang. W 2018 chciałbym w MM wydać 2 tytuły kobiece, więc nie ma powodu do rozpaczy.

Awatar użytkownika
Fani
Fanatyk

Post autor: Fani » śr mar 01, 2017 1:15 pm

Choć wiedziałem jak wyglądam sytuacja ze Wzgórzem oraz ewentualnymi joseiami i tak mi przykro :cry: Wciąż mam w planach zakup tej mangi, ale nie wiem kiedy. Chyba będę musiał się spiąć i całość zamówić albo przynajmniej część jak będzie jakaś promocja.

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » śr mar 01, 2017 2:40 pm

Bardzo podoba mi się okładka 9 tomu. To chyba moja ulubiona <3

Również jest mi bardzo przykro, że joseie nie przyjęły się na polskim rynku. Choć jestem daleka od obwiniania wydawnictwa za taką, a nie inną decyzję, to jednak niestety zgadzam się z fragmentem o tym, że obecnie to głównie shouneny i yaoi są popularne. Warto jednak zauważyć, że rynek się powoli zmienia. Przede wszystkim rozrosła się liczba seinenów. To daje nadzieje, że może kiedyś przyjdzie i czas na joseie (będę czekać na Nodame).

Mogę tylko podziękować JPF za wydanie Wzgórza Apolla. Nie jest to mój ulubiony josei, ale nadal uważam, że to bardzo dobra seria i cieszę się, że stoi u mnie na półce.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
Fanatyk

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 01, 2017 6:50 pm

Również bardzo ubolewam nad tym faktem. :( Nie żebym się tego nie spodziewała, ale i tak mi przykro. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś sytuacja się poprawi.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”