Wzgórze Apolla

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Ten który myśli » ndz gru 10, 2017 12:33 am

Alexandrus888 pisze:
ndz gru 10, 2017 12:17 am
Meliona pisze:
sob gru 09, 2017 8:46 pm
Tę mangę możnaby reklamować w środowiskach chrześcijańskich...
:shock: mógłbym prosić o rozwinięcie tej myśli? Bez spoilerów najlepiej. Ta informacja bardzo zachęciła mnie do powtórnego rozważenia zakupu.
Ogólnie rzecz biorąc niektórzy z głównych bohaterów są częścią wspólnoty chrześcijańskiej i kościół odgrywa zauważalną rolę w ich życiu.

sambista
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: sambista » ndz gru 10, 2017 8:10 am

To bardzo głupi pomysł. Nie wiemy czy coś innego w tym nie wnerwi, a nawet jak nie w tym tytule to w innym gdy spodoba im się i będą szukać innych podobających się im rzeczy w rynku mangowym. Zwłaszcza że zanim zostałam otaku widziałam Na dobre i na złe, i ten słynny odcinek gdzie pokazują mangi jako "te zue rzeczy przez kture dzieci siem zabijajom"(tam chyba nawet było Wzgórze Apolla, i pare innych mang).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Meliona » ndz gru 10, 2017 9:06 am

Nie pisałam tego na poważnie :wink:

Alexandrus888, bez spoilerów już ci ktoś wyżej napisał. Mnie dobił i zaniżył ocenę całości ostatni rozdział ostatniego (9.) tomu.
Myślę, że lepiej by mi się czytało, gdybym wiedziała... Na końcu mangi nie lubiłam już żadnej postaci, poza ojcem Ritsuko :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: zandam » ndz gru 10, 2017 11:44 am

Meliona pisze:
ndz gru 10, 2017 9:06 am
Alexandrus888, bez spoilerów już ci ktoś wyżej napisał. Mnie dobił i zaniżył ocenę całości ostatni rozdział ostatniego (9.) tomu.
Myślę, że lepiej by mi się czytało, gdybym wiedziała... Na końcu mangi nie lubiłam już żadnej postaci, poza ojcem Ritsuko :shock:
To chyba rzeczywiście masz jakąś traumę / czujesz wybitną niechęć w stosunku do księży, która wpłynęła na odbiór tego tytułu, bo ten wątek nawet nie był jakoś szczególnie eksponowany, a końcówka - według mnie - choć nie jakaś fenomenalna, ładnie zakończyła całą historię,
► Pokaż Spoiler
U mnie było tak jakby na odwrót: ciekawy początek, nudnawy środek, fajne zakończenie i całość oceniłam na 7 albo 8/10 (gdybym słyszała muzykę pewnie byłoby wyżej, bo na pewno odegrała w tym tytule bardzo dużą rolę). A i uwielbiam tę pseudo gwarę. :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Alexandrus888 » ndz gru 10, 2017 1:15 pm

Hmm... no to wypada chyba dopisać do listy zakupów. Ciekawe kiedy uda mi się zebrać konieczne środki :(

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: Fani » czw sty 11, 2018 7:26 pm

Całość przeczytana, dodatkowy tom również :D. Teraz z miejsca mogę dołączyć do grona osób zachwyconych mangą. Co prawda coś tak pamiętałem z anime, ale i tak przeżywałem wszystko na nowo raz jeszcze. Historia naprawdę mnie urzekła i chciałbym więcej takich pozycji na rynku. Dodatkowe rozdziały na końcach tomów były urocze :angel:.

ps. zapomniałem dodać, że zabieg z gwarą super :wink:. Chyba mam słabość do takiej śląskiej gatki odkąd natknąłem się na nią w Love Hina. Tam bodajże Kitsune mówiła gwarą :D.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: dehirak » sob sty 13, 2018 10:52 am

Zamówiłam w świątecznej promocji brakujące tomy, przeczytałam całość i ... też jestem zachwycona. Ciepła historia z drugiego końca świata, ze świetnym klimatem lat 60-tych (ubrania, muzyka, wygląd ulic, klasy, proste szyldy itp.) Żadnych dłużyzn, życiowe problemy dorastania a tego wszystkiego przebija taka masa optymizmu, koleżeństwa, przyjaźni i właśnie ciepła, że aż mnie ogrzało na serduchu.
Gwara jest boska! Czytanie dłużej zeszło, bo nie jestem z nią zaznajomiona, ale to wprowadziło tyle dodatkowych humorystycznych elementów, że wyszczerz nie schodził z mej paszczy :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: NWW_Station » czw lut 06, 2020 12:31 pm

Szybkie pytanie, bo średnio chcę przeszukiwać cały wątek, ale... Jak to się ma do adaptacji? W znaczeniu jest tutaj dłuższa historia/w anime powycinali sporo etc? Czy raczej to samo?

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wzgórze Apolla

Post autor: mika » czw lut 06, 2020 3:35 pm

Z tego co pamiętam, bo to już dobre kilka lat od kiedy oglądałam/czytałam (a polskie wydanie na lekturę wciąż czeka :roll: ), anime w pewnym momencie mocno przyspiesza. Brakowało chyba lat studiów, wątku z matką, końcówka też nieco inaczej pokazana. Manga znacznie lepiej obrazuje historię, bo są w niej wątki dające podstawę pod zachowanie bohaterów, które anime wycięto i olało zupełnie. Coś jak w "Piano no mori". Animatorzy chyba nie lubią muzycznych okruchów życia :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości