Green Blood

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » śr sty 13, 2016 7:12 pm

Ktoś wie, czemu przy preorderach do 3,4 i 5 tomu jest, że od 18 lat? Przecież pierwsze dwa tomy mają 16+

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr sty 13, 2016 9:47 pm

Darkling pisze:Ktoś wie, czemu przy preorderach do 3,4 i 5 tomu jest, że od 18 lat? Przecież pierwsze dwa tomy mają 16+
Bo to od początku jest mocne +18. Regulują dla słuszności.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw sty 28, 2016 3:40 pm

Mam pytanie, czy w 2 tomie nie ma wcale kolorowych stron czy ja mam wadliwy egzemplarz?
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw sty 28, 2016 3:43 pm

Kakaladze, nie ma

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw sty 28, 2016 3:57 pm

Dziękuje za szybką odpowiedź :).
Obrazek

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz mar 27, 2016 7:33 pm

Mam nadzieję, że dobra sprzedaż GB zachęci JPF do wydania Rainbow. Co prawda to nie dla mnie i sam raczej nie kupię, ale więcej Kakizakiego w Polsce wychodzi jak najbardziej na plus. To odważne i dojrzałe mangi. Ale gdyby Rainbow wyszło to tam na 100% powinno być jakieś większe ograniczenie wiekowe niż w GB, bo niektóre sceny są aż... brrr, otrząsam się na samą myśl.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz mar 27, 2016 7:41 pm

Zostawię tylko to co pisał Endriu niedawno:
Endriu_jpf pisze:Taka, że sprzedaż GB nie ma żadnego wpływu na ewentualne wydanie Rainbow. W przypadku Planetes też nie doszukujcie się zależności.
I osobiście po przeczytaniu 3 tomów mangi ja się sam dziwię że GB jest tylko oznaczone jako +16.
Obrazek

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz mar 27, 2016 7:45 pm

Kakaladze pisze: I osobiście po przeczytaniu 3 tomów mangi ja się sam dziwię że GB jest tylko oznaczone jako +16.
Według mnie wszystkie mangi Kakizakiego powinny mieć Hellsingowe 17+, no może z drobnymi wyjątkami, jak np. niektóre tomy Rainbow, którym przydałoby się 18+

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Post autor: Bukafo » pn mar 28, 2016 1:09 am

Jestem jak najbardziej za wydaniem u nas serii Rainbow. GB czyta mi się wyśmienicie. Bardzo podoba mi się kreska autora tej mangi. A anime Raibow oglądałem, było świetne, więc po mangę bym z miłą chęcią sięgnął. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » pn mar 28, 2016 8:07 am

Bukafo pisze:Jestem jak najbardziej za wydaniem u nas serii Rainbow. GB czyta mi się wyśmienicie. Bardzo podoba mi się kreska autora tej mangi. A anime Raibow oglądałem, było świetne, więc po mangę bym z miłą chęcią sięgnął. :)
Rainbow trochę traci na kresce a zyskuje na fabule. Jest więcej rozmów niż w GB, w którym całą akcję budują obrazy. I w ogóle to ciekawe, czy ktoś się kiedyś podejmie ekranizacji GB. Fajnie by było.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt sty 10, 2017 8:51 am

Przeczytane i podobało mi się.

Co do klimatu to sam nie wiem. Napisałbym że ten komiks pokazuje cześć problemów z jakimi borykała się Ameryka w tamtych czasach.
Część pierwsza to napływ imigrantów, gangi, bieda z nędzą, wyzysk ludzi i ogólna znieczulica. Nie ukrywam że to podobało mi się najbardziej. Lubię czasem poczytać o takim niby piekle na ziemi.

Natomiast druga podróżnicza już mniej. W niej jest o rozroście kolei, krowach zwanych bydłem, czarnych i na końcu czerwonych. Zapomniałem o szeryfach i gangach przestępców. Ta cześć jest chyba w sumie najbliższa klimatu westernu.

Co do technikaliów to manga jest bardzo ładna, dodatkowo jest krwawo i brutalnie. Choć jak dla mnie miejscami jest za dużo czerni.

Co ciekawe żadnego bohatera nie polubiłem... Jakoś jest to dla mnie dziwne, bo byli wyraziści, raczej nie za bardzo rozbudowani ale konkretni.

Zakup uważam za bardzo udany.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości