All You Need Is Kill

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

All You Need Is Kill

Post autor: dejikos » czw wrz 25, 2014 1:14 pm

Obrazek
Autorzy: Hiroshi Sakurazaka, Takeshi Obata
Liczba tomów: 2
Format: A5 (seria seinen JPF)
Opis wydawcy: Kolejny poranek, dzień przed bitwą. I znów. I jeszcze jeden...
W niedalekiej przyszłości ludzkość musi stawić czoła inwazji śmiertelnie niebezpiecznych mimików. Keiji Kiriya, młody, niedoświadczony żołnierz, trafia do bazy Kotoiushi na południu Japonii, gdzie z niewiadomych przyczyn wpada w pętlę czasową. Za każdym razem, gdy ginie, wraca do tego samego punktu w czasie.
Czy uda mu się przetrwać? Jaką rolę odegra Rita Vrataski, najlepszy żołnierz w dziejach ludzkości? Ile jeszcze razy przyjdzie Keijiemu przeżyć własną śmierć?


Tej premiery wyczekiwałam z wypiekami na policzkach. Wczoraj przeczytałam pierwszy tom i... był fajny, ale nic ponadto. Spodziewałam się chyba więcej akcji, może humoru, których nie brakowało w filmie. Liczę, że drugi tom podniesie poprzeczkę.

JPF to wydawca, któremu na ogół nie mam zbyt wiele do zarzucenia, jeśli chodzi o jakość wydania. Niestety tym razem prace rozgrywały się chyba na ostrzu noża i nie wszystko jest tak, jak powinno. Po pierwsze: tragiczna jakość łączonej strony na początku* (no i ten grubiutki marginesik). Nie ma to jak rozpocząć czytanie komiksu od takiego rewelacyjnego widoku... Po drugie: szare pasy farby przechodzące przez całą stronę. Te dwa elementy zepsuły mi odbiór całokształtu.

*Po sprawdzeniu w sieci na oficjalnej stronie znalazłam przykładowe strony wydania oryginalnego, które jednoznacznie wskazują, że jakość wspomnianych przeze mnie stron nie jest błędem JPF, a zamierzonym efektem twórców. W tych okolicznościach wypada mi jedynie pogratulować im pomysłu, bo zepsuli tym świetną grafikę.

A jakie są Wasze wrażenia?
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2014 2:44 pm przez dejikos, łącznie zmieniany 1 raz.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw wrz 25, 2014 1:48 pm

Te pasy to efekt ekranu (tak jest o oryginale) :wink:

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » czw wrz 25, 2014 1:54 pm

Jakoś zawsze wychodzę z założenia, że marginesy są jak w oryginale i jeśli coś wygląda "nieestetycznie" to raczej wina autora a nie wydawnictwa

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 25, 2014 1:55 pm

Endriu_jpf pisze:Te pasy to efekt ekranu (tak jest o oryginale) :wink:
Serio? :roll:

Obrazek

I ta MEGA pikseloza na początku też była w oryginale? (pamiętaj, że ja to mogę sprawdzić :>)

Rabbit D - jeszcze foteczka dla Ciebie:

Obrazek

Marginesy są większe niż w oryginale, ale w przypadku tych dwóch stron wyszła jakaś niekonsekwencja, bo strona po prawej nie ma dodanego w ogóle, a strona po lewej ma dodany podwójnie.
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2014 2:02 pm przez dejikos, łącznie zmieniany 1 raz.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw wrz 25, 2014 2:01 pm

dejikos, Jaka pikseloza? O której stronie mówisz. Poziome pasy mają być na str 3-5. Rastry nazywasz pikselozą?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 25, 2014 2:10 pm

Kolejny który chce mi wmówić, że słaba jakość to tak naprawdę rastry... Pasy mam na różnych stronach w tomiku, to problem niezwiązany z początkiem. Natomiast pikseloza to strony 4-5. Fakt, są tam nałożone rastry, które powodują efekt rozmazania, ale widać wyraźną różnicę pomiędzy stroną trzecią, a kolejnymi. I wygląda to fatalnie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw wrz 25, 2014 2:23 pm

dejikos, bo to są rastry i jest to efekt zrasteryzowania stron kolorowych (od razu powiem, że to nie nasza robota). A jeżeli masz jakieś pasy przez środek kartek to trzeba od razu było pisać maila, to bym wysłał egzemplarz bez wad. Jedynie do marginesu możemy się przyznać, że wygląda dziwnie.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 25, 2014 2:35 pm

Przekopałam pół sieci, aż w końcu znalazłam oficjalne źródło i przykładowe strony... No cóż, muszę odwołać swoje zarzuty w sprawie tragiczności stron 4-5, bo rzeczywiście w oryginale wyglądają tak samo koszmarnie. Co do tego, czy to zasługa rastrów, czy czegoś innego, nie będę przedłużać, bo jako laik pewnie w ogóle nie powinnam się wypowiadać na ten temat ;)

Zedytowałam post, żeby nie wprowadzać innych w błąd.
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2014 2:46 pm przez dejikos, łącznie zmieniany 1 raz.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » czw wrz 25, 2014 2:37 pm

dejikos pisze:bo jako laik pewnie nie powinnam w ogóle się wypowiadać na ten temat
tak jakby...

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pt wrz 26, 2014 12:48 am

Zastanawiałem się dzisiaj czy kupić, ale przejrzałem próbki i zobaczyłem to:

http://mangarden.pl/userdata/gfx/e94d57 ... 846142.jpg

Te szczegóły pancerza :D . Od razu pobiegłem do Komiksiarni.

Jak dotąd przeczytałem 3 rozdziały, ach to cierpienie i determinacja :D .

Manga podoba mi się dużo bardziej niż film który mnie odrzucił swoimi hollywoodyzmami i poprawnością polityczną.

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » pt paź 17, 2014 1:18 pm

Rastry:
Obrazek
Pikseloza:
Obrazek
dejikos pisze:No cóż, muszę odwołać swoje zarzuty w sprawie tragiczności stron 4-5, bo rzeczywiście w oryginale wyglądają tak samo koszmarnie.
A nie wydaje Ci się, że te poziome pasy ze stron 3-5 to efekt zepsutego ekranu i nie ma prawa się nimi zachwycać, bo miały być paskudne? A to, że kolorowe strony w czarnobieli zawsze wyglądają dziwnie i odstają od reszty, to chyba nie nowość.
Dahlia pisze:
dejikos pisze:bo jako laik pewnie nie powinnam w ogóle się wypowiadać na ten temat
tak jakby...
No co Ty, przecież żelazną zasadą tego forum jest "nie znam się, ale ponarzekam".

All You Need Is Kill jest przepięknie narysowaną mangą i już nie mogę się doczekać drugiego tomu. Każdego, kto lubi kreskę współtwórcy Death Note'a, namawiam do kupna. (Oczywiście warstwa fabularna nie jest gorsza od graficznej ;)).

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt paź 17, 2014 1:27 pm

Havoc pisze:A nie wydaje Ci się, że te poziome pasy ze stron 3-5 to efekt zepsutego ekranu i nie ma prawa się nimi zachwycać, bo miały być paskudne? A to, że kolorowe strony w czarnobieli zawsze wyglądają dziwnie i odstają od reszty, to chyba nie nowość.
To nie o pasy chodzi, tylko o to, że obrazek jest rozmazany. Efekt zamierzony, tak jak pisałam, ale mnie się to nie podoba. Może mi się nie podobać?
Havoc pisze:No co Ty, przecież żelazną zasadą tego forum jest "nie znam się, ale ponarzekam".
Zawsze wydawało mi się, że skoro tyle lat siedzę w skanlacjach, to coś wiem na ten temat, ale w porę zreflektowałam się, że do takich profesjonalistów jak Wy nie mam startu :)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » pt paź 17, 2014 1:37 pm

*ton nieznoszący sprzeciwu* Nie, nie może. :lol:
Spoko, niektóre wydawnictwa od tylu lat są na rynku, a wciąż się nie zorientowały, że raz wydają coś z grzbietami czytanymi od lewej, a raz od prawej strony, więc nawet zupełnym laikom zdarzy się coś zauważyć... ;)

Okładka drugiego tomu:
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » ndz paź 19, 2014 2:07 am

Tak w zasadzie to czemu te kolorowe strony nie pozostały kolorowe?

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » ndz paź 19, 2014 7:49 am

SzadorRzunXIV pisze:Tak w zasadzie to czemu te kolorowe strony nie pozostały kolorowe?
Bo w japońskim wydaniu tomikowym nie są kolorowe.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt paź 21, 2014 7:46 pm

Przeczytałam, podumałam nad wrażeniami i doszłam do wniosku, że jestem jednym z nielicznych osobników, którym bardziej podobał się film, niż komiks. :P
Komiks nie jest zły, ale nie spełnił moich oczekiwań, więc gdybym zaczynała znajomość od niego (a nie od filmu), to porzuciłabym serię po 1. tomie, bo historia mnie nie wciągnęła, a bohaterki przypominają mi postacie z mang ecchi... XD

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr paź 22, 2014 3:35 pm

Dawno nie spotkałem się z sytuacją w której materiał źródłowy jest najgorszy. Film podobał mi się najbardziej, manga jest fajna, książka wypada w porównaniu z nimi najsłabiej.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr paź 22, 2014 6:35 pm

Niby co takiego nie podobało Ci się w książce?Komiks z tego co wiem jest taki sam.W filmie zrobili fajnie kosmitów.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr paź 22, 2014 7:19 pm

W filmie zrobili fajnie kosmitów.
Chyba tylko ci kosmici w tym filmie wyszli im na + wyszli. Jak na 2 tomówkę rewelacji niema, ale spodziewałem się czegoś lepszego. W szczególności od autorów :P

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr paź 22, 2014 10:27 pm

Itachi Uchiha pisze:
W filmie zrobili fajnie kosmitów.
Chyba tylko ci kosmici w tym filmie wyszli im na + wyszli.
Wg mnie wszystko im wyszło lepiej niż w mandze (oprócz zakończenia, które mam nadzieję będzie inne).
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości