All You Need Is Kill

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw sty 22, 2015 10:07 pm

Polecam książkę :wink:

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » czw sty 22, 2015 11:20 pm

Ame pisze:Polecam książkę
Kiedyś pewnie przeczytam ale najpierw chciałem zobaczyć mangę :D

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw sty 29, 2015 11:50 pm

Minęło już trochę czasu od premiery, jednak dopiero dziś przeczytałam drugi tom. Było w nim więcej akcji i ogólnie był ciekawszy od pierwszego. Ale jeśli chodzi o całokształt, to historia (i realizacja) opowiedziana w filmie bardziej mi się podobała. Zarówno film jak i manga mają fatalne zakończenie i trudno mi ocenić, które jest lepsze... W każdym razie, pokładałam w tym tytule sporo nadziei, niestety zawiodłam się. Średnia półka bez fajerwerków. Ale arty przednie.

I nie wiem co się stało, ale obwoluta drugiego tomu została źle przycięta - jest za krótka o 2mm w stosunku do tomiku.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt sty 30, 2015 10:01 am

I nie wiem co się stało, ale obwoluta drugiego tomu została źle przycięta - jest za krótka o 2mm w stosunku do tomiku.
_________________
Tez mnie to spotkalo, wiec to raczej masowe, chociaz myslalam na początku, że to tak przypadkiem, jednorazowo :?
Obrazek

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » pt sty 30, 2015 11:08 am

dejikos pisze: I nie wiem co się stało, ale obwoluta drugiego tomu została źle przycięta - jest za krótka o 2mm w stosunku do tomiku.
Może jest u mnie, bo ja z kolei mam większą o te 2mm :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt sty 30, 2015 12:35 pm

Też przeczytałam całość i muszę się zgodzić z dejikos. Dobrze, że miałam okazję to wypożyczyć bo żałowałabym wydanych pieniędzy (które mogłabym przeznaczyć na lepsze serie)... Nie żeby manga była jakaś beznadziejna bo nie jest. Ale to średniak. Pierwszy tom czytało mi się o wiele gorzej niż drugi. Za dużo czasu poświęcono na walki, a zaniedbano np. rozmowy między postaciami. W drugim na szczęście się to wyrównało i lektura była dużo przyjemniejsza. No i wyjaśnienie kwestii pętli czasowych mnie zaskoczyło.

Za to zakończenie trochę mnie zawiodło. Domyśliłam się, że tak to się zakończy... A przecież twórcy mogli pokombinować. Bo w obecnej sytuacji (ty albo ja) wynik był do przewidzenia.

Kreska niczego sobie, w dużym stopniu umilała lekturę.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sty 31, 2015 11:45 am

Zgadzam się z poprzedniczkami. Pomysł ciekawy, ale wykonanie jest słabe. Na dodatek ten fatalny koniec... zdaję sobie sprawę z tego, że to szowinistyczne społeczeństwo, ale japońskie dzieła, w których kobieta (w tym przypadku nawet wychowana w kulturze zachodniej... ) poświęca się dla jakiegoś Japończyka, którego poznała dzień wcześniej, już mi się zbrzydły. XD Naprawdę mogliby się bardziej postarać... na szczęście to tylko dwa tomy, więc strata niewielka. Po zapoznaniu się z filmem i mangą nadal uważam, że film podoba mi się zdecydowanie bardziej. Przynajmniej zamiast pompatycznego melodramatu, zaoferował mi w miarę zabawną komedię. :P

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob sty 31, 2015 10:32 pm

zandam pisze:Zgadzam się z poprzedniczkami. Pomysł ciekawy, ale wykonanie jest słabe. Na dodatek ten fatalny koniec... zdaję sobie sprawę z tego, że to szowinistyczne społeczeństwo, ale japońskie dzieła, w których kobieta (w tym przypadku nawet wychowana w kulturze zachodniej... ) poświęca się dla jakiegoś Japończyka, którego poznała dzień wcześniej, już mi się zbrzydły. XD Naprawdę mogliby się bardziej postarać... na szczęście to tylko dwa tomy, więc strata niewielka.
A on czasem nie pokonał jej w walce po tym jak próbowała go zabić? Nie do końca pamiętam a jeszcze nie mam drugiego tomu.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt lis 06, 2015 4:24 pm

To była zacna lektura. Szkoda, że dopiero od drugiego tomu... a właściwie jego mniej-więcej połowy. Podobał mi się subtelny humor, postać Rity po flashbakach i jej końcowa relacja z Keijim oraz projekt kombinezonów bojowych. Zakończenie też na plus, nie spodziewałabym się, że w jakikolwiek sposób na mnie wpłynie. Posysały za to projekty postaci żeńskich (Rity w całości w pierwszym tomie, po połowie w drugim), mimików (PULPETY MIĘSNE!!!) i ten nierówny poziom fabuły.
A całość wydania obu tomików to dla mnie polski wręcz ideał. Normalnie wolałabym skrzydełka zamiast obwoluty, ale tutaj jakoś bardziej pasuje mi obwoluta.
Ogólnie polecam przeczytać, bo dwa tomy to niewielka strata, jeśli się nie spodoba. Jakbym miała wybierać pomiędzy filmem a mangą - to w sumie mam dylemat (książki jeszcze nie czytałam). Gdyby nie mocna druga połowa drugiego tomu to film by dla mnie wygrał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości