Atak Tytanów

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob cze 21, 2014 10:59 am

Mixik pisze:Ani to-to ładne, ani poręczne. :| No ale czego się nie zrobi, żeby wyciągnąć kasę od fanów... :P
Ot to to. Zgadzam się.
Już nawet wydania 3w1 są zwykle przesadzone, no ale kupowałem je wtedy gdy nie było pojedynczych tomików albo seria nie była dla mnie priorytetem i chciałem oszczędzić. Kartki cienkie, do zaakceptowania, ale jednak + miękka oprawa, ciężar... chyba lekko złamany grzbiet mam w dwóch egzemplarzach ale teraz już nawet nie pamiętam a nie chce mi się wstawać od kompa żeby sprawdzić xD
3w1 muszą mieć twardą oprawę moim zdaniem.
2w1 mogą być w miękkiej byle były dobrze wydane.
a 4 i więcej robić się po prostu nie powinno i tyle.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob cze 21, 2014 11:11 am

3w1 muszą mieć twardą oprawę moim zdaniem.
Czy ja wiem? Mega Mangi z JPF to 3 w 1 (pierwszy tom Klanu Poe albo Mój drogi bracie...) i jakoś nie mam z nimi problemu. Choć wydania z Viz 3 w 1 (np. "Ayako" Tezuki) są faktycznie lepsze, jednak ponad dwa razy droższe.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » sob cze 21, 2014 11:47 am

Shiki pisze:Mnie trochę w tej serii denerwuje to, że ludzie są jacys tacy koślawi, a tytani - no palce lizać!
Mnie akurat to się podoba. Takie nietypowe. 8-[
Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob cze 21, 2014 6:42 pm

To wydanie prezentuje się kiepsko z tego względu, że jest grube - ale nie jest większe. Gdyby urosło pod każdym względem, od razu wyglądałoby lepiej. Tak... To przerost formy nad treścią.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » wt lip 01, 2014 11:25 am

Przeczytałem pierwszy tom i chyba nie kupię następnych tomów. Główny bohater bardziej schematyczniejszy być nie może, bardzo mnie irytuje. CO do kreski autora to czasami wypada całkiem nieźle, ale niekiedy te nienaturalnie powykrzywiane twarze bohaterów wołają o pomstę do nieba. Pomysł fajny, wykonanie gorsze.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lip 05, 2014 5:07 pm

Tym tytułem chciałem powrócić do częstszego kupowania mang (tzn. kupuję Madokę i będę Tasogare), ale pierwszy tom kompletnie niczym mnie nie zaskoczył, wyższa cena i format jakoś tutaj mi różnicy nie robi. Ogólnie fabuła nie stoi na wyższym poziomie niż filmowe produkcje o ataku niesamowitych stworzeń na ludzi. Może coś mnie omija? Skąd te wszystkie zachwyty? Dalej jest lepiej?

Bo ostatnio zauważyłem, że kupuję często tylko pierwszy tom i dalej zajmuję się czymś innym... a jak Tytani się nie zmienią, to mogę zainwestować w resztę Doubta/Spice&Wolf albo pozamawiać preordery Madoki i Tasogare.

No ale jeśli warto, to chciałbym wiedzieć.

Sogetsu
Status: Offline

Post autor: Sogetsu » sob lip 05, 2014 5:09 pm

Zainwestuj w Doubta i Spice & Wolf. Doubt to też manga na jeden raz ale przynajmniej nie ciągnie się jak Tytani.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » sob lip 05, 2014 7:34 pm

Zdecydowanie DOUBT 8-)

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » sob lip 05, 2014 8:00 pm

Skąd te wszystkie zachwyty? Dalej jest lepiej?
Chyba nie przesadzę, ale trochę przypomina Berserka, chodzi mi oczywiście o rzeź jaka w pewnym momencie ma miejsce w jednym jak i drugim tytule. W Berserku zaćmienie, a w Tytanach... :wink: Spróbuj z anime i jak Ci się spodoba to kupuj mangę.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob lip 05, 2014 10:59 pm

Katori, lubisz dark fantasy? Jeśli tak to kupuj. Pod tym względem jest to bardzo dobra pozycja.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lip 05, 2014 11:05 pm

Lubię, więc mogę sprawdzić w sumie też drugi tom, może z czasem bardziej wciągnie. No i skoro Kunio porównał do Berserka, którego kupiłbym bez namysłu... Ale anime oglądał raczej nie będę, wolę nie wiedzieć, co się wydarzy póki co.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz lip 06, 2014 12:29 pm

Porównanie do Berserka może i trafne, ale tylko przez to, że Tytani to taki jakby Berserk dla dzieci. :lol: Ale tylko na początku, potem coraz bardziej zaczyna brnąć w shounenowe schematy.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz lip 06, 2014 9:09 pm

A ja się dzisiaj zdziwiłam, że jak zajrzałam do empiku to Tytani jeszcze byli D: Od maja..? Pamiętam jeszcze, jak Another #1 szybciutko zniknął, a tu popatrzcie no, taki hicior i jeszcze go mają na stanie...
No chyba że aż tak zwiększyli nakład :lol: W sumie prawdopodobne.
Obrazek

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » ndz lip 06, 2014 9:35 pm

Shiki, z tego co zaobserwowałam były co najmniej dwie dosyłki :P

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » ndz lip 06, 2014 9:43 pm

Shiki pisze:A ja się dzisiaj zdziwiłam, że jak zajrzałam do empiku to Tytani jeszcze byli D: Od maja..? Pamiętam jeszcze, jak Another #1 szybciutko zniknął, a tu popatrzcie no, taki hicior i jeszcze go mają na stanie...
No chyba że aż tak zwiększyli nakład :lol: W sumie prawdopodobne.
Niedaleko mnie są 2 empiki i przeważnie poprzedni tom są aż nie wyjdzie kolejny. Strażniczka oreliany nawet jeszcze była ostatnio 8-)

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz lip 06, 2014 9:50 pm

Szkoda, ze z Anotherem tak nie zrobili xD Też by mi się wtedy dosyłki przydały :C
Obrazek

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn sie 04, 2014 3:52 pm

Okładka 14 tomu
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pn sie 04, 2014 3:55 pm

Łał, chyba najlepsza :D Ach, ta mina Hanji xD Tylko trochę wieje spoilerem :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sie 04, 2014 4:09 pm

Ładna :shock:

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn sie 04, 2014 4:43 pm

czyli co, rzucają zwiadowców i zaczynają prowadzić bar?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości