Atak Tytanów

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » sob cze 17, 2017 8:02 pm

Manga jest teraz w takim miejscu, że trudno określić ile jeszcze zostało. Na szybkie zakończenie raczej się nie zanosi. Autor chyba kiedyś wspominał w jakimś wywiadzie, że będzie około 27 tomów, ale on już kilka razy zmieniał po drodze koncepcję, więc w sumie to nie a żadnych pewników.

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » ndz cze 18, 2017 12:54 am

Do osób obeznanych z mangą i anime - są jakieś znaczące różnicę w obu wersjach? Chciałbym zacząć czytać od momentu ostatniego odcinka i zastanawiam się nad ewentualną możliwością występowania faktów których nie pokazała wersja animowana.

I czy mangę mogę czytać od 13 tomu czy zostały jeszcze jakieś rozdziały z dwunastego?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » ndz cze 18, 2017 8:11 am

Możesz spokojnie zacząć czytać od 13, anime zawiera część pierwszego rozdziału tomiku. Zasadniczo anime pokrywa całość materiału z mangi, a nawet trochę więcej - nie przypominam sobie aby w tych 12 tomach były ujawnione okoliczności jak Ymir stała się tym, kim się stała.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz cze 18, 2017 6:48 pm

Canis, bo nie było tego w 12 tomie ani do tomu 14. Bo jestem na bieżąco ale z wersją polską. Jak oglądałem anime ten fakt też mnie zdziwił. Ale możliwe że później zostanie to pokazane. Mimo wszystko ja czekam na 15 tom bo akcja się kręci ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » ndz cze 18, 2017 6:55 pm

Canis, dzięki :D

Właśnie coś czytałem, że [spoiler]wydarzenia z przeszłości Ymir[/spoiler] zostały pokazane w mandze całkiem niedawno, ciekawe czemu twórcy anime tak namieszali.

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » ndz cze 18, 2017 7:19 pm

Zugai. pisze:ciekawe czemu twórcy anime tak namieszali.
Pewnie mają jakieś info / zgodę od mangaki i mogli sobie wstawić te retrospekcje w miejsce, gdzie zrobią potencjalnie większe wrażenie i lepiej wyjaśnią motywacje dziewczyny. To przynajmniej jeszcze robi jakiś tam sens, chyba.

Natomiast to, co mnie zirytowało, mimo że obejrzałam dopiero ze dwa odcinki tego nowego sezonu, to mieszanie materiałem, który by się jeszcze spokojnie w obręb tego sezonu załapał, np. wrzucenie pewnego pamiętnego retrosu z dzieciństwa Erena i Mikasy, który w oryginale jest w dość ważnym i emocjonalnym miejscu, do pierwszego odcinka, gdzie Erenowi się to po prostu śni...

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz cze 18, 2017 8:09 pm

Hame, tez zwróciłem na to uwagę. Ale myślę że w te zmiany ingerował Isajama. W końcu on też współpracował przy anime i z tego co wiem to miał jakiś duży wkład, więc myślę że te szczególiki to on wymyślił. No ale mimo wszystko jestem ciekaw co będzie dalej ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » ndz cze 18, 2017 9:30 pm

Matii pisze:Ale myślę że w te zmiany ingerował Isajama.
Jeśli to faktycznie jego pomysł, to przynajmniej w tym jednym przypadku nie rozumiem, co nim kierowało. W mandze ta retrospekcja ma taki mocny wydźwięk właśnie dlatego, że jest w takim, a nie innym miejscu, a w anime mocno straciła na potencjalnym "pierdolnięciu". Impakt był... żaden. Pozostaje mi do końca się łudzić, że powtórzą albo przypomną ją jakoś w tym ostatnim odcinku w wiadomej scenie :P.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt cze 20, 2017 12:43 pm

Pytanie do osób czytających na bieżąco mangę.
To prawda, że [spoiler]ojciec Erena jest tytanem?[/spoiler]
Obrazek

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » wt cze 20, 2017 7:43 pm

SallyCzarownica,
[spoiler]ja co prawda na bieżąco nie czytam, ale z racji pracy przy tej serii znam co grubsze spojlery: tak, owszem, jest tytanem. Gdyby tego było mało, jeśli chodzi o własnego syna, to odwalił dość grubą akcję ogólnie :D.[/spoiler]

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt cze 20, 2017 8:30 pm

Hame, dzięki za odpowiedź.

Ech, kiedy ja się nauczę, żeby nigdy nie czytać spoilerów. :?
A przed chwilą przeczytałam te z Kurosza...
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 5:58 pm

Okładka 23 tomu :P
► Pokaż Spoiler

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Matii » śr lip 26, 2017 8:17 pm

Bardzo ciekawa okładka. Nie znam żadnej z postaci i aż jestem mega ciekaw co się wydarzy w mandze ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: KubciO » śr lip 26, 2017 9:55 pm

Matii pisze:
śr lip 26, 2017 8:17 pm
Bardzo ciekawa okładka. Nie znam żadnej z postaci i aż jestem mega ciekaw co się wydarzy w mandze ^^
Dokładnie. Nie kojarzę nikogo z okładki, co sprawia, że jeszcze bardziej nie mogę się doczekać kolejnych tomów u nas.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Zugai. » czw lip 27, 2017 12:59 am

To zębate coś na ostatnim planie wygląda jak dinozaur, może jednak opening 2 sezonu nie miał tak randomowych scen jak się wydawało :lol: .

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: miaka88 » czw lip 27, 2017 8:17 am

Na którym rozdziale kończy się drugi sezon anime?
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 27, 2017 12:53 pm

miaka88 pisze:
czw lip 27, 2017 8:17 am
Na którym rozdziale kończy się drugi sezon anime?
Wystarczy wejść na mangaupdates.com, by się dowiedzieć iż 2 sezon zakończył się na 13 tomie, rozdział 51. :P

Co do okładki, to widzimy na niej
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Fani » pn lis 06, 2017 2:10 pm

Dobry był ten 16 tom. Akcja pędzi jak szalona na złamanie karku, i ta końcówka :twisted:. Aż żal bierze, że plan się posypał i na kolejny tomik trzeba czekać do nowego roku.

mad.maddie
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: mad.maddie » czw lis 09, 2017 3:38 pm


Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Atak Tytanów

Post autor: Matii » czw lis 09, 2017 4:48 pm

Ładna i strasznie ciekawi mnie co tam się dzieję. Chociaż poprzednia była bardziej tajemnicza ^^ W każdym bądź razie czekam z niecierpliwością.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości