Atak Tytanów

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr cze 10, 2015 11:51 am

pridek pisze:Waneko mnie rozpieściło bardzo, po Magni co zachodzę do empiku to Leviego jak nie było, tak nie ma. Chyba, że został wykupiony w tak ekspresowym tempie.
Co ma do tego waneko? :-k

Ja myślę że obsługa empiku się boi że zanim zdążą postawić Liwaja na półce to wygłodniałe gimby zdążą się rzucić i odgryźć im rekę z tomikami (wszak wszsycy są po lekturze Tokyo ghula).

Ja nie wie czy inwestować (w) bez żalu bo w sumie nie zbieram podstawki... no ale to levi/Rivajlo/wykidajło i dla samego fejmu korci.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr cze 10, 2015 12:08 pm

gg gonia pisze:
pridek pisze:Waneko mnie rozpieściło bardzo, po Magni co zachodzę do empiku to Leviego jak nie było, tak nie ma. Chyba, że został wykupiony w tak ekspresowym tempie.
Co ma do tego waneko? :-k
Że niemal zawsze dzień po premierze ich tomiki już są w empiku w moim mieście :)

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr cze 10, 2015 5:20 pm

gg gonia pisze: Ja nie wie czy inwestować (w) bez żalu bo w sumie nie zbieram podstawki... no ale to levi/Rivajlo/wykidajło i dla samego fejmu korci.
Jest to krótka historia, ładnie narysowana, a fanserwis dla płci pięknej przedstawiony ze smakiem IMHO. Jest to pewien zamknięty epizod dziejący się lata przed serią, więc można spokojnie inwestować nawet jak się nie chce zbierać serii głównej. Ja mając wersję japońską i nie wiedząc jeszcze, że SnK wyjdzie po naszemu byłam całkiem zadowolona i główna seria nie była mi potrzebna do szczęścia.

kugrond
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 07, 2015 5:23 pm
Status: Offline

Post autor: kugrond » pt cze 26, 2015 10:49 am

Wie ktoś może kiedy wyjdzie drugi tom Bez Żalu? :?:

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pt cze 26, 2015 1:04 pm

Pewnie w sierpniu, bo nie było w lipcowej rozpisce............ Eeeee widzę na stronie jpf, że na sierpień też nie jest zapowiedziany.
Podbijam więc pytanie.

Graversh
Status: Offline

Post autor: Graversh » czw lip 09, 2015 9:41 am

Ma się prawdopodobnie pojawić na koniec sierpnia, albo początek września. Gdzieś w komentarzach na facebooku jpf to się przewinęło. Nie mogę teraz znaleźć.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt lip 10, 2015 9:23 am

Jeśli ma ktoś ochotę na darmowy pierwszy tomik Ataku Tytanów: Narodziny Leviego w wersji z plakatem, to jest szansa.

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » pt wrz 18, 2015 9:53 pm

Wydaje mi się, że w 2 tomie Bez Żalu jest błąd w spisie treści. Rozdział 6 zaczyna się na stronie 40 a nie 30. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie :D
A tak ogólnie to ta historyjka o Levim jest spoko i całkiem przyjemnie się ją czyta :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob paź 17, 2015 10:34 am

W dwutomowym Ataku tytanów: Levi nie ma nic. Nie ma emocji (nawet bohaterowie ich nie posiadają), nie ma ciekawej fabuły, akcja jest słaba i jest jej mało. Kreska jest niby dużo lepsza od tej z serii głównej, ale nie ma wyrazu. Bohaterowie mają dziwnie i sztuczne twarze (może oprócz głównego bohatera), ciężko się na nie patrzyło. Szczególnie wygląd Hange mnie bolał. Główna bohaterka irytująca. Pocieszające było tylko, że przecież kumple Levia:
muszą zginąć, bo w podstawce ich nie ma :P Oczywiście Levi się tym prawie nie przejął. Co to jest, stracić jedynych przyjaciół.
Nikomu nie polecam, nawet fankom głównego bohatera.
Widać, że to manga robiona tylko i wyłącznie dla kasy. Przeciętność tej historii jest wręcz bolesna. I tak nie żałuję zakupu, bo dzięki temu mam świetny plakat i wszystko co na razie wyszło w Polsce z tytanów.
Obrazek

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Post autor: Em4il » sob paź 17, 2015 12:26 pm

A ktoś czytał może Before The Fall? Bo jest ponoć jeszcze słabszy :P I na dodatek nie ma 2 tomów, tylko bodajże 6 i wciąż wychodzi. Wolałbym szybsze wydawanie serii głównej albo coś innego na to miejsce, ale cóż ;)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » sob paź 17, 2015 2:18 pm

Mam za sobą 4 rozdziały Before The Fall, mocno średnie. Historia dziwna, ale niezbyt wciągająca. Głównym bohaterem jest chłopak, którego matka będąc w ciąży i wciąż mając go pod sercem została zjedzona przez tytana. Ów tytana zabito a jedyne co po nim zostało to sterta ciał i żywy noworodek. Jako "dziecko tytana" został on wtrącony do lochów i przez kolejne lata był sprzedawany to jednej do drugiej rodzinie szlacheckiej. Aż pewnego dnia jedna z dziewcząt z wyższego rodu zawarła z nim znajomość...

Pomysł ciekawy, ale na pomyśle się skończyło.

Twitch
Status: Offline

Post autor: Twitch » sob paź 17, 2015 8:24 pm

Meliona pisze:W dwutomowym Ataku tytanów: Levi nie ma nic. Nie ma emocji (nawet bohaterowie ich nie posiadają), nie ma ciekawej fabuły, akcja jest słaba i jest jej mało. Kreska jest niby dużo lepsza od tej z serii głównej, ale nie ma wyrazu. Bohaterowie mają dziwnie i sztuczne twarze (może oprócz głównego bohatera), ciężko się na nie patrzyło. Szczególnie wygląd Hange mnie bolał. Główna bohaterka irytująca. Pocieszające było tylko, że przecież kumple Levia:
muszą zginąć, bo w podstawce ich nie ma :P Oczywiście Levi się tym prawie nie przejął. Co to jest, stracić jedynych przyjaciół.
Nikomu nie polecam, nawet fankom głównego bohatera.
Widać, że to manga robiona tylko i wyłącznie dla kasy. Przeciętność tej historii jest wręcz bolesna. I tak nie żałuję zakupu, bo dzięki temu mam świetny plakat i wszystko co na razie wyszło w Polsce z tytanów.
Ja również jestem zawiedziony. Większe wrażenie robi nawet 1 tom głównej historii niż te dwa tomy. Co więcej wcale jakoś nie zrobiła na mnie większego wrażenia kreska, wydawało mi się to jakieś puste i miałem wrażenie jakby wycięto z tego masę fragmentów. Po przeczytaniu sądziłem, że pierwotnie miało to z 5-6 tomów, a nie wiadomo czemu zostało ścięte do dwóch. Szkoda, bo liczyłem, że taki side story będzie świetnym uzupełnieniem serii.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » wt lis 24, 2015 7:59 pm

Mam pytanie dla posiadaczy Ataku tytanów Bez Żalu. Czy tylko ja mam za dużą obwolute? ;--; o jakieś pół centymetra. :(

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt lis 24, 2015 8:36 pm

asuneko pisze:Mam pytanie dla posiadaczy Ataku tytanów Bez Żalu. Czy tylko ja mam za dużą obwolute? ;--; o jakieś pół centymetra. :(
Hah, ostatnio to chyba powszechne... Tego tomiku akurat nie mam, ale podobny problem spotkał mnie już dwa razy, jeśli chodzi o mangi JPF (pisałam o tym w temacie głównym). Spróbuj to zareklamować u wydawnictwa.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » wt lis 24, 2015 9:13 pm

asuneko pisze:Mam pytanie dla posiadaczy Ataku tytanów Bez Żalu. Czy tylko ja mam za dużą obwolute? ;--; o jakieś pół centymetra.

Lepiej jak jest za duża niż jak by była za mała. Ja bym to spróbował przyciąć.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » wt lis 24, 2015 10:36 pm

Hah, ostatnio to chyba powszechne... Tego tomiku akurat nie mam, ale podobny problem spotkał mnie już dwa razy, jeśli chodzi o mangi JPF (pisałam o tym w temacie głównym). Spróbuj to zareklamować u wydawnictwa.
_________________
głupio mi bo nie kupiłam go na ich stronie. :oops:
VicodinX pisze:Lepiej jak jest za duża niż jak by była za mała. Ja bym to spróbował przyciąć.
myślalam nad tym ale bym czupryne Leviego skrzywdziła. Teraz tak patrzę na te dwa tomy i w sumie obwoluta jest dobrego rozmiaru tylko tomik mniejszy! :shock:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt lis 24, 2015 10:56 pm

asuneko pisze:
Hah, ostatnio to chyba powszechne... Tego tomiku akurat nie mam, ale podobny problem spotkał mnie już dwa razy, jeśli chodzi o mangi JPF (pisałam o tym w temacie głównym). Spróbuj to zareklamować u wydawnictwa.
_________________
głupio mi bo nie kupiłam go na ich stronie. :oops:
Napisz, może uda się to załatwić. A jak nie w wydawnictwie, to reklamuj tam gdzie kupiłaś :)
asuneko pisze:
VicodinX pisze:Lepiej jak jest za duża niż jak by była za mała. Ja bym to spróbował przyciąć.
myślalam nad tym ale bym czupryne Leviego skrzywdziła. Teraz tak patrzę na te dwa tomy i w sumie obwoluta jest dobrego rozmiaru tylko tomik mniejszy! :shock:
Dokładnie tak, to tomik ma nieprawidłowy wymiar. A porada o przycięciu obwoluty... :roll:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr lis 25, 2015 7:46 am

Napisz, może uda się to załatwić. A jak nie w wydawnictwie, to reklamuj tam gdzie kupiłaś
spróbuje i dziękuje za odpowiedź :mrgreen:

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr lis 25, 2015 11:32 am

To dramatycznie brzmi "pół centymetra", ale to tylko 5 milimetrów, niech każdy weźmie linijkę i z ręką na sercu powie - masakrycznie dużo. Ponadto abstrahując już od śmiesznej różnicy, jeśli zamawia się coś ze sklepu to do tego sklepu się składa reklamację. Jak zamówisz coś chińskiego na polskim allegro to reklamację odsyłasz do chińskiego producenta, żądając wymiany, czy do allegro?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr lis 25, 2015 12:16 pm

gg gonia pisze:To dramatycznie brzmi "pół centymetra", ale to tylko 5 milimetrów, niech każdy weźmie linijkę i z ręką na sercu powie - masakrycznie dużo. Ponadto abstrahując już od śmiesznej różnicy, jeśli zamawia się coś ze sklepu to do tego sklepu się składa reklamację. Jak zamówisz coś chińskiego na polskim allegro to reklamację odsyłasz do chińskiego producenta, żądając wymiany, czy do allegro?
Tak, te pół centrymetra, inaczej 5 milimetrów, to duża różnica, wystarczająca, żeby oszpecić towar.

Jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi - pierwszy wadliwy tomik reklamowałam tam, gdzie go kupiłam. O drugim napisałam tu na forum i wydawca sam zaoferował, że wymieni. Masz z tym jakiś problem? (porównanie do Allegro tak bardzo nietrafione)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości