Atak Tytanów

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lis 25, 2015 3:21 pm

gg gonia pisze:Jak zamówisz coś chińskiego na polskim allegro to reklamację odsyłasz do chińskiego producenta, żądając wymiany, czy do allegro?

A tutaj takie mam pytanie, jak kupujesz jakiś sprzęt w sklepie elektronicznym powiedzmy marki: Sony, po roku okazuje się że coś z nim nie tak, masz gwarancję więc chcesz sprzęt oddać do naprawy/wymiany okazuje się że sklep w którym kupiłaś sprzęt już nie działa to co gwarancja przepada? Nie, masz gwarancję od producenta. Tak odnośnie reklamacji, JPF i tak będzie musiał z magazynu wysłać do sklepu pośredniczącego kolejny tom za ten oddany na gwarancję, więc jak zareklamujesz bezpośrednio wydawnictwu to wszystkie procedury wymiany będą szybsze.

Więc taki reklamacje są całkiem normalne, uważam że nawet bardziej logiczne, jak cokolwiek oddaję na reklamację to wolę od razu wysłać do producenta.
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » śr lis 25, 2015 7:43 pm

Spoko, zaraz to załatwimy. Drukarnia mnie załamuje coraz bardziej...

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » czw lut 11, 2016 12:13 pm

Jak sie ma sprawa jakosci tlumaczenia w Polskiej wersji? Mam 4 tomy w wersji angielskiej i zastanawiam sie czy by nie kupic i kontynuowac po polsku bo taniej i szybciej, ale zastanawia mnie jakosc tlumaczenia np wzgledem angielskiej wersji?

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » czw lut 11, 2016 12:41 pm

Velsu pisze:Jak sie ma sprawa jakosci tlumaczenia w Polskiej wersji? Mam 4 tomy w wersji angielskiej i zastanawiam sie czy by nie kupic i kontynuowac po polsku bo taniej i szybciej, ale zastanawia mnie jakosc tlumaczenia np wzgledem angielskiej wersji?
Według mnie jeśli manga jest tłumaczona przez Pawła Dybałę to tłumaczenie jest bardzo dobre. Angielskiej wersji nie czytałem ale oglądałem anime i tłumaczenia technik, sprzętu itd pokrywają się z tym co było w anime.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw lut 11, 2016 5:14 pm

Zdecydowanie warto ze względu na jakość wydania i tłumaczenie. Gdzieś na jutubach krąży nagranie z panelu Pawła Dybały z Magnificonu, na którym mówił głównie o tłumaczeniu Tytanów, jakby cię to interesowało.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » czw lut 11, 2016 5:19 pm

Dzieki za informacje :)

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn lut 22, 2016 2:09 pm

Jak ktoś oglądał tylko anime, to od tego tomu zaczyna się sezon 2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn lut 22, 2016 2:42 pm

Endriu_jpf, dostaliście może informacje na ilu tomach ma się zakończyć manga "Atak Tytanów"?

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn lut 22, 2016 2:46 pm

Coś tam wspominali na spotkaniach, że na dwudziestu z hakiem. Ale to nie jest na 100%.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pn lut 22, 2016 4:33 pm

Ooo, a ja jeszcze swojego 8 tomu nie dostałam! Trzeba się będzie upomnieć :twisted:

Swoją drogą, jak czytam posty ludzi, którzy czytają na bieżąco rozdziały wychodzące teraz w Japonii, to całkiem dużo postaci już na tamtym świecie :x

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr mar 09, 2016 6:20 pm

Chwilo można zapomnieć o 2 sezonie anime :x

http://www.breathecast.com/articles/att ... ies-32855/

O ile to wiarygodne źródło :P

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » śr mar 09, 2016 7:36 pm

Itachi Uchiha pisze:Chwilo można zapomnieć o 2 sezonie anime
Nie robi mi to większej różnicy bo i tak planowałem pierw przeczytać mangę :D

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » sob maja 21, 2016 12:18 pm

Jestem właśnie po lekturze 10 tomu. Kończy się on dużą niespodzianką, poznajemy bowiem tożsamość sami wiecie kogo. Największym szokiem był dla mnie jednak sposób w jaki się o tym dowiedzieliśmy.
Chyba każdy z nas się spodziewał, że Geniusz Zua teatralnie ściągnie czarną pelerynę i z pełnym wyższości tonem powie "To byłem ja!". Tymczasem mówi o tym jakby mówił o pogodzie. I jest to wplecione w rozmowę kilku innych osób, jak coś kompletnie nieistotnego.

Moja reakcja to: "... wait, what?! :shock: " Gdy czytałem to po raz pierwszy, miałem wątpliwości czy ktoś mnie nie trolluje (czytałem skany). Musiałem to przeczytać jeszcze 2 razy żeby mieć pewność że mi się nie przewidziało. Moja reakcja po chwili: "I tak po prostu mi o tym mówisz?! #-o "

A jak wy zareagowaliście? Szok był?

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » sob maja 21, 2016 12:32 pm

Canis, nie czytam polskiego wydania, nie wiem, co się dzieje w 10tym tomie, ale po Twoim opisie wiedziałam już o co dokładnie chodzi XDDD (ja, czytająca skany) Dla mnie wyznanie Geniusza Zua też było kompletnie... bezsensu. Pozbawione jakiegoś napięcia czy czego tam. Wygląda, jakby autorowi po prostu zabrakło pomysłu i chciał się pośpieszyć z big reveal.

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » sob maja 21, 2016 1:47 pm

pridek pisze:Dla mnie wyznanie Geniusza Zua też było kompletnie... bezsensu. Pozbawione jakiegoś napięcia czy czego tam. Wygląda, jakby autorowi po prostu zabrakło pomysłu i chciał się pośpieszyć z big reveal.
E, nie gadaj ;). Właśnie dlatego, że wszyscy się spodziewali nie wiadomo jakiej pompy, takie rozwiązanie mi zaimponowało - nie jest sztuką prowadzić historię tak, jak kanon wskazuje / ludzie oczekują / cokolwiek, tylko od czasu do czasu wyjść z ramek albo zaskoczyć czytelnika, nie robiąc przy tym tego na siłę i przy okazji dziur logicznych w fabule ;). Ale może za dużo sionenów / seinenów w życiu przeczytałam i sztampa, którą można przewidzieć na dziesięć rozdziałów wstecz ciut mnie mierzi ;).

Ja miałam już wcześniej spojlery, co do całej trójki pokazanej w tym tomie, a mimo to... Nadal byłam w szoku, gdy akurat ta dwójka z tym wyskoczyła, na tyle, żeby sprawdzić dwa razy, czy na pewno czytam to, co czytam :lol:. Właśnie ze względu na sposób, w jaki zostało to rozwiązane. Zwłaszcza, że tym bardziej nie spodziewałam się, że stanie się to praktycznie zaraz po ujawnieniu się pani X :P.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr wrz 07, 2016 2:00 pm

Dziesiąty i jedenasty tom dopiero za mną. Kiedyś sobie przeczytałam spoiler i wiedziałam już kto jest kim, i przeczytałam też Wasze komentarze o całej sytuacji. Mimo to, i tak podczas czytania miałam wielkie "o_O co? gdzie? jak? o_O". Trochę zgłupiałam :D Nie spodziewałam się AŻ takiego przedstawienia sytuacji. Seria coraz bardziej mnie ciekawi. Zniecierpliwiona czekam na następne tomy :)
Obrazek

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » pn paź 24, 2016 11:26 am

Polska okładka 12 tomu Tytanów
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn paź 24, 2016 6:50 pm

I ten uczuć, gdy na półce masz 8 nieprzeczytanych tomów...

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn paź 24, 2016 11:36 pm

Może już pora sprzedać?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt paź 25, 2016 11:56 am

Nieeee :)
Po prostu brak czasu plus inne tomy w kolejce.
Tytani dostaną swoją turę. W końcu, kiedyś :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości