Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Online

Nowości

Post autor: pittegawll » wt cze 05, 2018 9:47 pm

Lou pisze:
wt cze 05, 2018 9:21 pm
Może tą jednotomówką shoujo będzie Claudine? Jest klasyka i jest autorka już wydana przez JPF.
Lou, Endriu jakiś czas temu pisał, że jest już przesyt Ikedą i to nie będzie to niestety. Szkoda.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Reviolli » wt cze 05, 2018 10:18 pm

Ja mam ponad 1000 tomików i to tak lekko licząc.
Jednotomówek też mam sporo, ale te o których pamiętam jest tak z 5 (Hotel, Na dzień przed ślubem, Nawiedzony dom, Odległa dzielnica, Dziennik z zaginięcia i Osiedle promieniste) więc jednak 6.

Za to serii długich tasiemco podobnych... Nie bez przyczyny jestem wiernym klientem JPFu.

Dzieje się tak głownie z tej przyczyny że ja lubię długo wydawane tytułu gdzie postaci zmieniają się i dorastają. Gdzie osobowości ewoluują, a na to trzeba czasu i miejsca.

Natomiast duża część jednotomówek to tytuły jednego triku lub plot twistu. Gdzie po jednorazowym przeczytaniu wszystko jest już znane, coś jak film Piła1 (bardzo mi mi się podobał ale oglądałem go tylko raz i nigdy nie naszła nie ochota by zrobić to jeszcze raz).

Zasadniczo to do samych jednotomówek nic nie mam bo traktuje je jak zapchaj dziurę między długimi seriami.
Chodzi o to że z tytułu jedno tomowego cieszę się tylko raz. A w przydatku dłuższych często powtarzam czytanie starszych tomów gdy wychodzi nowy.



A co do nowości to mi to obojętne byle tylko było więcej tytułów do zbierania
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alzea » wt cze 05, 2018 10:30 pm

Też wolę dłuższe serie, zapadają w pamięć i bardziej mogę się zżyć z bohaterami, oczywiście mam kilka jednotomówek, ale nie jest to szaleństwo ;)

Co do zapowiedzi, zagłosowałam na dłuższy seinen, po cichu liczyłam, że to Utsubora (matko niech to ktoś wyda...), ale wydanie angielskie ma 450 stron, więc nie pasuje ;) Pewnie trafią do mnie szybciej tytuły zapowiedziane w Łodzi, bo z tego co pamiętam miały być dłuższe. Tak jak większość najbardziej ciekawi mnie shojka.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » wt cze 05, 2018 10:52 pm

Alzea pisze:
wt cze 05, 2018 10:30 pm
Pewnie trafią do mnie szybciej tytuły zapowiedziane w Łodzi, bo z tego co pamiętam miały być dłuższe.
Przesłuchałem nagranie z konferencji wydawców i nie słyszałem tam nic o tych rzekomych nowościach. Chodziło chyba o premiery na MFKIG, albo ja coś przegapiłem bo dużo przewijałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » wt cze 05, 2018 11:27 pm

Alextasha pisze:
wt cze 05, 2018 7:27 pm
Widać, że ktoś nie czytał Srebrnego Trójkąta
Dokładnie, też o tym pomyślałam. :D

Co do shoujo, to stawiam na Moto Hagio. Może jakaś kompilacja jej krótkich dzieł, wzorem "A Drunken Dream"?

Jeśli chodzi o seineny, to pewnie jakieś horrory, albo bijatyki, choć mam nadzieję, że się mylę.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kilgore Trout » śr cze 06, 2018 12:10 am

A to ja sobie też trochę pospekuluję co by nam mogło JPF wydać. ;)
Co do klasyków, to zarówno Ikeda jak i Hagio stworzyły dodatkowe historie (odpowiednio) do "Róży Wersalu" i "Klanu Poe". Endriu już kiedyś pisał, że będzie się starał o wydanie w Polsce tego prequela "Poe no Ichizoku". JPF wypuszcza ostatnio sporo dodatków do serii, więc może i tu się doczekamy.
W kontekście tego jednotomowego seinena od autora wydanego w Polsce, pomyślałem o mandze Satoshiego Kona "Kaikisen" (przygarnąłbym, choć to mało prawdopodobne). :) Poza tym chyba zarówno czytelnicy jak i wydawcy interesują się ostatnio Inio Asano, więc może nie liczyłbym na Punpuna, ale np "Subarashii Sekai" (dwutomówka, debiut autora) czy "Nijigahara Holograph" (jednotomówka) są całkiem "wydawalne". ;)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alzea » śr cze 06, 2018 7:32 am

Ramsey Ka pisze:
wt cze 05, 2018 10:52 pm
Alzea pisze:
wt cze 05, 2018 10:30 pm
Pewnie trafią do mnie szybciej tytuły zapowiedziane w Łodzi, bo z tego co pamiętam miały być dłuższe.
Przesłuchałem nagranie z konferencji wydawców i nie słyszałem tam nic o tych rzekomych nowościach. Chodziło chyba o premiery na MFKIG, albo ja coś przegapiłem bo dużo przewijałem.
JPF pisał, że Animebooki DB z ich Instagrama powinny zostać wydane do marca 2019. Na jakieś super zapowiedzi mamy czekać do imprezy w Łodzi.
faktycznie nie ma nic ze dluzsze, ale rozumiem ze cos fajnego maja wtedy oglosic ;)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » śr cze 06, 2018 8:24 am

Akurat Nijigahara Holograph bym przygarneła skoro Kotori wydało Dziewczyne z nad morza a wcześniej monopol miało Hanami.
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » śr cze 06, 2018 10:26 am

► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » śr cze 06, 2018 11:01 am

Jeśli chodzi o jednotomówki i krótsze serie (max 10 tomów) to ja je uwielbiam :D. W kolekcji mam już prawie 600 tomów i większość z nich to takie właśnie tytuły. Nie lubię tasiemców i długich serii (oczywiście są wyjątki). Gdy jakieś wydawnictwo ogłasza, że zapowie nowość 10+/o statusie ongoing, moje zainteresowanie momentalnie maleje. Lubię różnorodność w kolekcji, nie lubię przeciągania fabuły na siłę (co w dłuższych seriach często ma miejsce). Wreszcie lubię do kupionych tytułów wracać, a dla jednotomówki/mini-serii łatwiej znaleźć czas. Kolejna rzecz - bohaterowie. Jakkolwiek ważni dla historii, ja raczej skupiam się na fabule i to dla niej przede wszystkim czytam dany tytuł. Najczęściej nie pamiętam imion postaci w ulubionych opowieściach, ale o czym była dana historia.

Dłuższe serie, jeśli tylko jest taka możliwość, staram się kupować w formie zbiorczej. Dzięki omnibusom taki "X" czy "Fushigi Yuugi" wcale nie wydają się takie długie :wink:.

Co do ogłoszonej dziś nowości to po zapoznaniu się z opisami poszczególnych historii odpuszczam. Nie moje klimaty.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: DarkNighty » śr cze 06, 2018 11:14 am

Zbiór opowiadań? Zdecydowanie nie dla mnie. Może coś z kolejnych nowości mnie zainteresuje.

Zastanawiam się tylko, czemu BAKA pokazuje, że to josei.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » śr cze 06, 2018 11:28 am

No właśnie zastanawia mnie czemu na tanuki i bace jest josei skoro JPF podał jako seinen. Jeśli będzie takie fajne jak Krótkie historie Endo to chętnie kupię.
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » śr cze 06, 2018 11:29 am

DarkNighty pisze:
śr cze 06, 2018 11:14 am
Zastanawiam się tylko, czemu BAKA pokazuje, że to josei.
Bo tam dużą rolę grają kobiety (gynecocracy - rządy kobiet) ;)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » śr cze 06, 2018 1:30 pm

To mnie JPF zaskoczył, bo pierwszy raz spotykam się z tą mangą :D Nie dla mnie, nie lubię tej kreski i tego autora.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Online

Nowości

Post autor: pittegawll » śr cze 06, 2018 2:26 pm

Niestety nie czytałem powozu Lorda Bradleya i mało znana jest mi twórczość tego autora. Może kiedyś się nim zainteresuję, bo ta zapowiedź wygląda bardzo ambitnie. Nie jest to jednak do końca mój klimat obecnie. Poczekam na kolejne ogłoszenia, a zwłaszcza klasyk shoujo.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kilgore Trout » śr cze 06, 2018 2:47 pm

Nie spodziewałem się tego autora. :shock: Po skończeniu "Powozu Lorda Bradleya", który bardzo mi się podobał, szukałem też innych mang Samury i niektóre z zamieszczonych w tym zbiorze już czytałem.
Nie polecam wrażliwym - historie są dość dziwne/niepokojące/okropne, jest też trochę przemocy i golizny. Samura ma również charakterystyczną kreskę.
Do koszyczka. :)
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2018 2:49 pm przez Kilgore Trout, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » śr cze 06, 2018 2:49 pm

To tylko jeden tomik, to więc wyląduje u mnie na półce :P

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kuroneko » śr cze 06, 2018 3:40 pm

Nowa jednotomówka nie do końca mnie przekonała. Na razie poczekam na następne zapowiedzi.

Jeśli chodzi o jednotomówki, to ja najczęściej się na nich trochę rozczarowałam (Tsumitsuki, Kłamstwa bogów, Goth), choć niektóre zbiory krótkich historyjek lubię (Hal, Fairy Cube, Perfume Master, Dziewczyny z ruin). Muszą mnie czymś zaskoczyć, niestety często zdarza mi się kupić dość przewidywalną jednotomówkę. Zdecydowanie wolę dłuższe serie (Kuroshitsuji, Pandora Hearts, Naruto, Gdy zapłaczą cykady, X, Tsubasa Chronicles, Yona), bo bardziej przywiązuje się do bohaterów i nie dostaje się tak szybko rozwiązania.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Dembol » śr cze 06, 2018 4:09 pm

Ooo, fajnie. Bardzo lubię Samurę. Fantastycznie rysuje. Miecz Nieśmiertelnego planuję zebrać w amerykańskich omnibusach. Jak tylko zbiorę w tej formie Samotnego Wilka i Szczenię (więc to jeszcze trochę potrwa;).

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: mayhay » śr cze 06, 2018 4:12 pm

O, Samura, może się zainteresuję. BTW, to wydanie 2w1, z tego co patrzę na Bace, a historii jest tylko 6. 6 historii na 400 stronach brzmi bardzo zachęcająco.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości