Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 14, 2018 4:52 pm

No właśnie. Jpf raz na czas organizuje promo 10% --> trzeba będzie kupić większy pakiet preorderów. Taka promocja jest w grudniu zawsze, to pierwsze tomy kupi się po normalnej cenie, resztę z rabatem c:

A skoro gildia też nie będzie mieć zawrotnych zniżek, to jest to argument dla wszystkich któży mają dylemat "twarda czt miękka?"

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » śr lut 14, 2018 4:52 pm

miaka88 pisze:
śr lut 14, 2018 4:38 pm
Dobrze, że Enriu o tym napisał. Chyba znowu przez to pójdę w twardą... :lol:
Mnie też daje to do myślenia. Tyle że u mnie Blame! w miękkiej :D Gryzłoby się wśród wydań ekskluzywnych u mnie :P Ale jeszcze kontynuacja, więc pewnie portfel ostatecznie powie "basta" i będzie na miękko. Zobaczymy. Do premiery jeszcze trochę czasu, może jaka kasa dodatkowa wpadnie.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » śr lut 14, 2018 4:55 pm

Ja tam będę twardy a nie miętki, a co mi tam :D .
Skoro ma być wydana całość, a nie tylko podstawka :D .

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mati12.94 » śr lut 14, 2018 5:01 pm

KubciO pisze:
śr lut 14, 2018 4:52 pm
miaka88 pisze:
śr lut 14, 2018 4:38 pm
Dobrze, że Enriu o tym napisał. Chyba znowu przez to pójdę w twardą... :lol:
Mnie też daje to do myślenia. Tyle że u mnie Blame! w miękkiej :D Gryzłoby się wśród wydań ekskluzywnych u mnie :P Ale jeszcze kontynuacja, więc pewnie portfel ostatecznie powie "basta" i będzie na miękko. Zobaczymy. Do premiery jeszcze trochę czasu, może jaka kasa dodatkowa wpadnie.
Mam podobnie, Blame mam zamiar kupić na dniach i będzie w miękkiej bo innej możliwości nie ma, a Alita by nie pasowała na półce sposobem wydania gdybym wybrał twardą. No ale przez Blame chyba wydania ekskluzywne będę kupował w miękkich oprawach. ;)

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: asuneko » śr lut 14, 2018 5:16 pm

Dziękuję za wydanie Ality w takiej formie! :mrgreen: Ja kupię w miękkiej oprawie bo w takich wersjach mangi przyjemniej mi się czyta.
Cena też przyjemniejsza dla biednego ucznia xD

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Reviolli » śr lut 14, 2018 6:18 pm

Jak patrzę na tą cenę to serducho zaczyna mi walić, kolana mięknąć i ogólnie robi mi się ciemno przed oczami...
Ale raczej przygarnę wszystko... Co każe mi się zastanowić czy z moją głową wszystko jest w porządku.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » śr lut 14, 2018 6:34 pm

Zacytuję sam siebie z fejsa, to dla tych co nie wiedzą skąd taka cena:
Format jest powiększony x2, liczba stron x2,5 - już samo to daje 5 razy większe tomiszcze od standardowego wydania. Do tego będą kolorowe strony, nowy cyfrowy materiał (to też kosztuje), nowe tłumaczenie i edycja.

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Wojciech » śr lut 14, 2018 6:35 pm

Świetna zapowiedź :) nie zdążyłem się zaopatrzyć w stare wydanie dlatego chętnie kupię całą serię w twardej oprawie. Dziękuje JPF za zapowiedź i trzymam kciuki za dobrą sprzedaż i pracę nad serią.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » śr lut 14, 2018 6:37 pm

Ja nie jestem zainteresowana Alitą (moje serduszko płacze natomiast za brakiem polskich omnibusów InuYashy ;< ) jednakże jak spojrzałam na szczegóły wydania, ilość tomów (łącznie z dodatkami) i ich ilości stron to zaczęłam się zastawiać jaka niby półka to wszystko pomieści XD moją biblioteczkę by rozsadziło, musiałabym rozdzielić na dwie półki...

Aczkolwiek cieszę się szczęściem osób, które czekały. Przyjemnie się patrzy na takie wydania w Polsce, oby było ich więcej :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » śr lut 14, 2018 6:45 pm

Mi ten wielki format strasznie się podoba ^^ Mam półkę taką dość dużą, gdzie mi się zmieści tam idealnie. No i nie będzie to wyglądać tak bezsensownie, że aż masę wolnego jest nad tomikami.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ame » śr lut 14, 2018 7:43 pm

Nie znam tej serii. Cena wysoka, żeby kupić na spróbowanie. Obejrzeć anime? Sprawdziłam i ma 2 odc. Ova i film.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ajsza » śr lut 14, 2018 8:15 pm

Nie dla mnie Alitka... Szkoda, że joseie tak nie schodzą, żeby się opłacało na takie szaleństwa ;<
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » śr lut 14, 2018 9:13 pm

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wydanie mi się podoba, a twardą okładkę z chęcią przywitam na półce, a z drugiej nie przepadam za Sci-fi i do tej pory chyba tylko dwie książki z tego gatunku, na wszystkie mangi/filmy/książki, z którymi się zapoznałam, przypadły mi do gustu. Nawet z Blame'em mam problem, bo dwa pierwsze tomy mi się podobały, a następne już dużo mniej i dozbierałam go tylko z powodu przyzwyczajenia, a teraz nie wiem, czy serię sprzedać, czy traktować ją jak ładnie wydany artbook... pewnie niknące miejsce na półce to ostatecznie zweryfikuje.

Tak więc cieszę się, że fani Sci-fi mają powód do radości, ale sama jeszcze nie wiem, czy zdecyduję się na zakup któregokolwiek z tych tytułów (Alita/Akira).

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » śr lut 14, 2018 9:31 pm

Ame pisze:
śr lut 14, 2018 7:43 pm
Nie znam tej serii. Cena wysoka, żeby kupić na spróbowanie. Obejrzeć anime? Sprawdziłam i ma 2 odc. Ova i film.
To może kup starsze wydanie tomikowe? Jakby co mogę udostępnić :D .
Swoją drogą mam nadzieję, że jak zmieniają główną bohaterkę na Alite (co mnie boli, ale cóż), to jednocześnie zmienią jej oznaczenie kodowe. Kiedy była G-1, to chyba wprost odnosiło się to do pierwszej litery jej imienia...
Ciekawe czy kiedykolwiek wyjdzie edycja, kiedy będzie się ona nazywa "Kizia" albo "Gally" :D .

Jeśli mogę coś zaproponować Zandam, to zdobądź pierwszy tom starszego wydania i zobacz czy ci to będzie pasować.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » śr lut 14, 2018 10:02 pm

Krzych Ayanami pisze:
śr lut 14, 2018 9:31 pm
Jeśli mogę coś zaproponować Zandam, to zdobądź pierwszy tom starszego wydania i zobacz czy ci to będzie pasować.
Zbierałam stare wydanie, kiedy wychodziło, potem sprzedałam, więc chyba nie ma sensu drugi raz płacić za to samo (no dobrze, za DB zapłaciłam drugi raz, bo za 1. też go sprzedałam, ale to DB). ;p
Nie, nie sprzedałam go dlatego, że mi się nie podobało; raczej lubiłam ten tytuł, choć bez rewelacji, a obecnie niewiele pamiętam z fabuły. Więcej tam swoistej obyczajówki (rozwój/historia postaci), czy bijatyki? Jesteś w stanie go porównać do jakichś innych filmów/książek?

Jeśli przypomina "Hyperiona", to biorę bez zastanowienia. ;p

VicodinX
Status: Offline

Nowości

Post autor: VicodinX » śr lut 14, 2018 10:06 pm

Nie czytałem nigdy Ality ale mimo wszystko planuję kupować wydanie w twardej oprawie. Blame! kupiłem w ciemno i się nie zawiodłem więc mam nadzieję, że w tym przypadku będzie tak samo :)

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Arst » czw lut 15, 2018 9:01 am

a ja z innej beczki. Czy zrobicie jakiś newsletter przypominający o twardych oprawach, aby nie zapomnieć zamówić? Ja bym chętnie skorzystał z opcji przypomnienia smsem albo przynajmniej mailem, że kończy się termin preorderowania.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gotenks » czw lut 15, 2018 10:02 am

Jest tyle fajnych mang, które jeszcze nie ukazały się po polsku, że trochę dziwię się ponownemu wydaniu Ality. Miałem kiedyś starą wersję i szczerze mówiąc nie bardzo pamiętam o czym to było, co raczej nie świadczy dobrze o tytule :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: vishaad » czw lut 15, 2018 11:36 am

Kupiłem kiedyś stare wydanie, kosztowało niewiele drożej niż 1 tom nowego xDDD. Oesu, chyba pozostanę przy wersji dla biednych. W ogóle to pamiętam, że wtedy napaliłem się strasznie na tę mangę, bo chciałem bardzo ją przeczytać od dawna, a po polsku i na papierze to już w ogóle szał. Potem okazało się, że historia jednak średnio przypadła mi do gustu. Raczej nie kupię odświeżonej wersji, co najwyżej te kolejne, ale to pewnie za 2 lata, więc nawet o tym nie myślę.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: NWW_Station » pt lut 16, 2018 12:04 pm

To ja mam parę pytań:
- ta ostatnia seria będzie mieć więcej niż 2 tomy, chyba że coś źle rozumiem?
- format ten sam co Blame?
- co z Akirą? Dopiero po Alicie, czyli za jakieś 2-3 lata czy w trakcie może się pojawić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości