Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » śr paź 16, 2019 12:15 pm

Ooo, fajnie jakby JPF dostał jakieś fajne joseie. NOiSE też bym przygarnęła, ale niekoniecznie w twardej okładce. Reszta mnie mało obchodzi. No i liczę jeszcze na Kotori, że też coś fajnego dostanie :D

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » śr paź 16, 2019 12:16 pm

Oby tylko udało się uzyskać jakieś konkretne informacje i potwierdzenia. W zasadzie wszystko z tych rzeczy mnie interesuje, Sailorki, klasyki, josei, zbiorcze wydania w twardej, Noise. Ale to wszystko już tak długo trwa, że Ci starsi którzy to mają niby kupić zdążą umrzeć :D Trzymam kciuki za JPF, żeby ten rok już zaowocował w pozytywne rezultaty tych starań. No i udanej i smacznej podróży życzę :angel:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1256
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr paź 16, 2019 1:05 pm

Mnie rozwaliło, to że w komentarzach do koncertu życzeń przyłącza się osoba z innego wydawnictwa, prosząc o "Kiseijuu" w HC i dodatki do "One Piece". :lol:

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » śr paź 16, 2019 1:17 pm

Ludzie zadają tam w wuj pytań i liczą, że wydawnictwo im na to odpowie, zwłaszcza przed Frankfurtem. W ogóle widać stałe trendy, jak psycholudki komentujące WSZYSTKO lub wciskające wszędzie swoje zdanie, na które nie dostali odpowiedzi wcześniej (Łucja Księżyc i jej "spieprzyliście tłumaczenie Sakuryyyy!" za chwilę wyskoczy mi z lodówki).

W każdym razie ja tam bym chciał tylko jednego - żeby wydawali więcej. I częściej. Ale znam realia tego zawodu, wiem, że nie zawsze się tak da. A na Frankfurcie życzę powodzenia!
Mr.Chiquita pisze:
śr paź 16, 2019 1:05 pm
Mnie rozwaliło, to że w komentarzach do koncertu życzeń przyłącza się osoba z innego wydawnictwa, prosząc o "Kiseijuu" w HC i dodatki do "One Piece".
Chyba już nie ma tego komentarza, przynajmniej ja nie znalazłem :D Ale w sumie co w tym złego? Skoro wie, że Kiseijuu nie mają zamiaru wydawać, a One Piece należy do JPFu, to co tu jest nie tak?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1256
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr paź 16, 2019 1:43 pm

Jest, tylko musisz zmienić opcję pod postem na "wszystkie komentarze":
Obrazek
W ogóle, nigdzie nie twierdzę, że to coś złego. :P

Nie liczyłbym na "więcej" i "częściej". JPF dla mnie zmienia się w takie drugie Hanami. I raczej nie będą bili się z Waneko i SJG o pałeczkę lidera. Skupią się bardziej na niszowych rzeczach i rynku kolekcjonerskim.
Ostatnio zmieniony śr paź 16, 2019 1:47 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » śr paź 16, 2019 1:46 pm

Dlaczego Cię to zatem rozwaliło? :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1256
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr paź 16, 2019 1:51 pm

Czy muszę to tłumaczyć? "Rozwaliło mnie" w pozytywnym sensie, zauroczyło (że nie zgrzyta, jak w przypadku innych). Tyle.
Ostatnio zmieniony śr paź 16, 2019 1:53 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » śr paź 16, 2019 1:52 pm

Mniemam jest to osoba z naszego forum :wink:.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » śr paź 16, 2019 2:00 pm

Wcale to nie jest dziwne, tym bardziej, że pracuje w wydawnictwie, gdzie chyba nie za bardzo mogą sobie pozwolić na tzw. eksperymenty, a Kiseijuu jest ryzykowne.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » śr paź 16, 2019 3:14 pm

Fani pisze:
śr paź 16, 2019 1:52 pm
Mniemam jest to osoba z naszego forum :wink:.
Ja chyba wiem kto. Tak mi się przynajmniej wydaje. :)
NOiSE w twardej, to ciekawy pomysł. Jakby jeszcze był format B5. 8-)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Sebek » śr paź 16, 2019 3:33 pm

KubciO pisze:
śr paź 16, 2019 3:14 pm
Ja chyba wiem kto. Tak mi się przynajmniej wydaje. :)
Na pewno nie bedzie miala problemu z "ujawnieniem sie" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » śr paź 16, 2019 3:45 pm

NOiSE z chęcią bym przygarnął ^^

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr paź 16, 2019 5:13 pm

JPF pisze:Co w końcu z sailorkami?
Jak będzie ładne wydanie to kupię. I tylko jak będzie ładne wydanie. Nie interesuję się tą mangą na tyle by kupować w edycji "nie wypasionej"!
JPF pisze:Może NOiSE w twardej?
O tak! TAK!!! Żeby ładnie się komponowało z BLAME! :twisted: :twisted: :twisted:
JPF pisze:Co jeszcze ze świata Dragon Ball możemy wydać?
No jasne. Coś musi zarobić na NOiSE :lol: to może edycja chibi, lub ta kolorowa? :roll:
JPF pisze:Wciąż czekamy na kilka klasyków dla starszego odbiorcy, czy coś wiadomo?
Upatruję się tu Kisejiu i trzymam kciuki.
JPF pisze:Mamy fajne propozycje do wydań zbiorczych w twardej oprawie, co Wy na to?
Już mnie portfel boli... Ale serce się cieszy :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr paź 16, 2019 10:15 pm

Trochę info z fb:
JPF na FB pisze:Oprócz głównej serii Tytanów planujecie wydawać jeszcze poboczne Before the fall?
J.P.Fantastica: tak :)
No to się będzie działo. Ktoś jeszcze zapytał o Lost Girls, ale JPF na razie nie odpowiedział.
JPF na FB pisze:o artbookach pamiętamy, ale chcemy trafić w dobry moment, do tego ostatnio czasu brakuje...
Jakieś pomysły na dobry moment dla artbooka? Wygrał chyba ten z DB... Może Pyrkon?
JPF na FB pisze:Ja bym się zapytał o DOMU... podobno już wszystko ok jest z prawami do wydania tego poza Japonia i w przyszłym roku wydają to w Stanach razem z całą biblioteką Otomo 🙂 znajomy z Francji dał mi przeciek ze tam też jedno wydawnictwo ma wydać Domu 🙂 wiec może tak u nas w domu?? 😛
J.P.Fantastica: podpytamy :)
UuuUu~ Szansa na kolejną mangę Otomo? Czyżby embargo zostało zniesione :shock: Byłoby miodnie! :twisted:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » śr paź 16, 2019 11:58 pm

JPF pisze:-Co w końcu z sailorkami? Wszyscy na nie już tyle czekają...
Ja znam takich, który już tyyle czekają za reedycją "Aż do nieba" i doczekać się nie mogą, choć niegdyś pokazywano już nową okładkę. :P

A co do SM, mam mniej więcej taką samą sytuację jak Alexandrus888. Odczuwam do tej serii sentyment, ale kupię ją tylko wtedy, gdy będzie miała okładki z najnowszej edycji i zostanie ładnie wydana.
JPF pisze:-Co jeszcze ze świata Dragon Ball możemy wydać?
A jest jeszcze coś do wydania? >D
JPF pisze:-Przypominamy się z naszą serią krótkich josei...
... ciężko nazwać "serią" coś, co zostało rzucone wkrótce po rozpoczęciu... dwa lata temu. >D
JPF pisze:-Mamy fajne propozycje do wydań zbiorczych w twardej oprawie, co Wy na to?
Pomyśleć, że kiedyś trzeba było przekonywać wydawców, żeby wydali coś w twardej, a teraz sami sięgają po tę formę wydania. :P

O ile to będzie coś interesującego i nie będzie epatowało nadmierną przemocą, to pewnie kupię.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » czw paź 17, 2019 8:27 am

Alexandrus888 pisze:
śr paź 16, 2019 10:15 pm
UuuUu~ Szansa na kolejną mangę Otomo? Czyżby embargo zostało zniesione Byłoby miodnie!
Zostało ostatnio. Amerykanie już się za to wzięli.
zandam pisze:
śr paź 16, 2019 11:58 pm
Ja znam takich, który już tyyle czekają za reedycją "Aż do nieba" i doczekać się nie mogą, choć niegdyś pokazywano już nową okładkę.
Była jeszcze edycja 3w1 z jakimś mikronakładem, ale była! :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alzea » czw paź 17, 2019 10:32 am

zandam pisze:
śr paź 16, 2019 11:58 pm
Ja znam takich, który już tyyle czekają za reedycją "Aż do nieba" i doczekać się nie mogą, choć niegdyś pokazywano już nową okładkę.
Pamiętam ;') dalej czekam!

Ja chyba wezmę SM niezależnie od wydania, więc trzymam kciuki mocno ;;

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » czw paź 17, 2019 1:22 pm

No nie wiem rok temu też były targi i wiele się nie wydarzyło więc bez jakiegoś wielkiego entuzjazmu podchodzę do tegorocznego wypadu. Przypominam że JPF pisał że 2 tytuły w twardej to ich limit (a w zasadzie portfeli czytelników) a tutaj mowa o Noise oraz (co mnie bardzo cieszy - pod warunkiem że nie będzie to FMA) o zbiorczych wydaniach w twardej oprawie. Także mam nadzieję że wyskoczą z czymś naprawdę grubym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » czw paź 17, 2019 1:30 pm

Ramsey Ka pisze:
czw paź 17, 2019 1:22 pm
Przypominam że JPF pisał że 2 tytuły w twardej to ich limit
Ale tylko w twardej, czy chodzi o powiększony format jak w Blame? Bo jeżeli chodzi o to drugie, to już jest w sumie Alita oraz Akira. Wiec nie wiem jak JPF chciałoby wcisnąć coś więcej.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 17, 2019 1:37 pm

Jest tylko Alita. Akira jest w miękkiej. NOiSE bym jakoś specjalnie nie liczył w planie, bo to jednotomówka. FMA też jest kierowana do innego odbiorcy. Jeden slot na twardą jak dla mnie jest wolny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości