Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mormicc » pt gru 08, 2017 8:10 pm

Klasyka yuri brzmi dobrze, myślę, że wezmę. Zwłaszcza po komentarzu Endriu_jpf o wspieraniu josei.
Postawa ludzi to dramat. Należy mi się i ma być za darmo. Ehhh.... Potem kończy się to tak, że tytuł w skanach miał milion wyświetleń, a sprzedaż to nawet nie jest setny albo tysięczny ułamek z tego :/ Już spotykałem się w życiu z rekacjami jak na obrazku co wkleił vishaad...
Swoją drogą czy JPF nie jest ostatnim dużym polskim wydawcą mangowym który wprowadza tęczowy tytuł do swojej oferty, czy ja o czymś nie pamiętam? :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » pt gru 08, 2017 8:27 pm

Endriu_jpf pisze:
pt gru 08, 2017 7:03 pm
zandam, sprzedaż obu tytułów będzie znacząca dla przyszłości josei, ale nie zmuszam do niczego
Oczywiście. :lol:
Przy takiej sile perswazji pozostaje mi tylko jedno do zrobienia, najwyżej popodziwiam sobie okładki na półce (albo mimo początkowej niechęci fabuła mnie przekona jak w przypadku Róży i Wzgórza). :P

Btw. kto będzie się zajmował "Boruto"? Wprawdzie mówiłam, że nie kupię ani tego, ani kontynuacji DB, ale ostatnio zobaczyłam zaangażowanie profesjonalistów-tłumaczy od DBS i teraz nie mogę się doczekać pierwszego tomu. :-)

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » pt gru 08, 2017 8:39 pm

zandam pisze:
pt gru 08, 2017 8:27 pm
Btw. kto będzie się zajmował "Boruto"?
Michał już tłumaczy :) (robił Konohę i Różę)

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » pt gru 08, 2017 9:47 pm

Nad pietą się zastanowię ale Syrenki biorę ^^
Ale druga sprawa. To trzymajcie mnie! Nienawidzę większości ludzi za ich głupotę. Tęczowy JPF. Jak można oceniać kogoś na podstawie jego orientacji seksualnej. Oni są normalnymi ludzi. Często nawet bardziej kulturalnymi i lepiej wychowanymi osobami niż Hetero. Znam kilku tęczowych i mam nawet dobrego przyjaciela geja. I serio o wiele lepiej jest mi z nim cokolwiek ustalić niż z niektórymi ludzi, dla których szeroko pojęta kultura to coś obcego. Nie wiem ile jeszcze trzeba aby upłynęło lat aby ludzie w Polsce się ogarnęli. Co to tego że JPF i wszystkie wydawnictwo to "najgorsze firmy i niszczą pracę i hobby ludzi tłumaczących skany" to już nie wiem. Powinien być jakiś przedmiot w szkole o własności prywatnej i prawach autorskich. Wiadomo nie każdego stać ale jeżeli Cię nie stać lub masz za małe kieszonkowe to idź do pracy. Nigdzie nie istnieje nic za darmo. A w szczególności w naturze.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alextasha » pt gru 08, 2017 10:23 pm

Mormicc pisze:
pt gru 08, 2017 8:10 pm
Swoją drogą czy JPF nie jest ostatnim dużym polskim wydawcą mangowym który wprowadza tęczowy tytuł do swojej oferty, czy ja o czymś nie pamiętam?
JPF wydał w przeszłości Chirality ;) nie mówiąc już o "nowszym" (bo oryginalnie to dość... stara manga xD) Braciszku, no i w samej Róży wątki :3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » sob gru 09, 2017 12:22 pm

Te listy prywatne :roll: ten jakże zgrabny i poprawny polski :lol: to już nawet nie boli - to śmieszy! Jak mawiała moja świętej pamięci babcia: przygana głupca jest największą pochwałą.

Syreny już pisałem, że kupię, ale po "szantażu" Endriu zacząłem się zastanawiać również nad Pietą...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » sob gru 09, 2017 3:02 pm

Endriu_jpf pisze:
pt gru 08, 2017 8:39 pm
Michał już tłumaczy :) (robił Konohę i Różę)
Sprzedana. Mam nadzieję, że jego tłumaczenie mi wynagrodzi te bohomazy w środku (wiem, że niektórym kreska się podoba, ale ja płaczę jak ją widzę i przypominam sobie kreskę Naruciaka, a twarze Sasuke i Hinaty to już w ogóle horror >d ), bo to w Konosze mi wynagrodziło pozostałe nowelki. ;p

Endriu, (tak z ciekawości) kiedyś zrobiłeś ranking najlepiej sprzedających się (waszych) tytułów. "Bleach" dalej jest na pierwszym miejscu, czy któryś z tytułów go zdetronizował? I co zajęło miejsce Naruciaka (był drugi)? :P Mógłbyś coś podobnego zrobić z MM, tzn. podać najlepiej sprzedający się tytuł (ogólnie) i najlepiej sprzedający się tytuł wśród tych żeńskich mang?
( Choć podejrzewam, że któryś z tytułów Ito zajmuje 1. miejsce. :P ) Byłoby fajnie. :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » sob gru 09, 2017 3:30 pm

Boże, wracam wczoraj o 22:00 z pracy, odpalam kompa i.... TAAAAAAAAAAAK! Pieta! Nareszcie, tyle lat czekania... :D. Bierę! Nareszcie porządne, dobre zapowiedzi.

Co do tematu skanów to szerzej wypowiedziałam się już na facebooku. W skrócie: niektórzy najwyraźniej uważają komiks za produkt pierwszej potrzeby. I chyba nie wiedzą, że to nie jest legalne i okradają autora, którego prace tak lubią.
A "sprawdzanie" tytułu poprzez skany? Ja bardzo często tak robię. Z tym że:
-dany tytuł mi się nie podoba - nie czytam dalej (bo i po co?)
-dany tytuł mi się podoba - nie czytam dalej i kupuję.
Skanów nie lubię. Zresztą i tak jak już jakieś czytam to przeważnie są to rzeczy, które potem kupuję.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Nowości

Post autor: MrocznyCzajnik » sob gru 09, 2017 4:33 pm

Ja jak nie wiedziałam co moje ulubione zespoły śpiewają to siedziałam nad słownikiem/translatorem i sobie tłumaczyłam, przy okazji ucząc się angielskiego :D. Im też bym zaproponowała przysiądnięcie przy podręczniku, czy chociaż próbować sobie coś tłumaczyć na własną rękę. Tłumaczenie 'bo ja słabo znam znam angielski' jest głupie. Nie ma problemu znaleźć sobie teraz samouczka.

A co do mang, to też was z chęcią wesprę.

Mam jeszcze pytanie, przy jednej z mang prosiliście fanów o jakieś komentarze czy recenzje, pokazujące że ludzie się cieszą/są zadowoleni z wydania mangi. Będziecie coś takiego robić ponownie?
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Zugai. » sob gru 09, 2017 7:37 pm

Bardzo dobry wpis na fb, ale raczej do tych dla których jest skierowany średnio dotrze ( choć mam nadzieję że się mylę ). Natomiast to co mnie bardzo ucieszyło, to nawet nie małe zaangażowanie osób wspierających wydawnictwo w dyskusjach z Justynkami ( tutaj raczej trudno nazwać to dyskusją XD ) i tymi bardziej myślącymi. W Polsce jest kiepsko z przestrzeganiem praw autorskich nie tylko w strefie okołomangowej, choćby kradnięcie prac artystów przez fanpejdże i brak reakcji ze strony odbiorców. Boli mnie to też jako osoby trochę zaangażowanej w skanlacje, bo celem grup zawsze powinno być popularyzowanie serii dla osób które przez bariery językowe mogłyby jej nigdy nie przeczytać, ale nie okradanie autora ( rozumiane przez usuwanie skanów po zlicencjonowaniu ).

Przy okazji zauważyłem, że wiecznie żywy temat pt. "japoński brzmi lepiej" też się musiał nawinąć :wink: . Nawet mi się nie chce rozpisywać co o tym sądzę, bo to jak rzucaniem grochem o ścianę. Jeśli do fanów kagunów i bankaiów nie trafiają najprostsze argumenty dotyczące pracy nad tłumaczeniem to nie ma sensu brnąć w dalszą dyskusje.

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » pn gru 11, 2017 12:15 pm

Ranking MM:
1. Uzumaki
2. Gyo
3. Abara
4. Black Paradox
5. 7 Miliardów Igieł #1
6. Hiroki Endo
7. Remina
8. Miliardów Igieł #2
9. Pieśń Apolla #1
10. Planetes #1
11. Braciszek
12. Róża #1
13. Srebry Trójkąt
14. Klan Poe #1
15. Pieśń Apolla #2
16. Było ich 11
17. Planetes #2
18. Klan Poe #2
19. Róża #2

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ten który myśli » pn gru 11, 2017 6:53 pm

Jestem zdziwiony że 7 miliardów igieł tak dobrze się sprzedało bo ja na przeczytane 13/19 MM(mam właściwie wszystko poza ito i planetes, którego nie zdążyłem jeszcze kupić ) to ta seria według mnie była najmniej interesująca. Ciekawe czemu tak dobrze jak na MM się sprzedała.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mormicc » pn gru 11, 2017 7:14 pm

Ten ranking jest trochę zaskakujący dla mnie.
Gyo uważane za chłam na 2 pozycji, zapewne w myśl zasady "nie ważne co się mówi, ważne że się mówi"
Dominacja Junjiego Ito oraz nawet tu joseie okupują dno rankingu sprzedaży.
Najbardziej jednak zaskoczyła mnie ta wyraźna przepaść pomiędzy 1 a 2 tomem w każdym przypadku
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » pn gru 11, 2017 7:20 pm

Teraz poprosimy o taki ranking dla pozostałych serii :) Ciekawi mnie sprzedaż seinenów na tle shounenów.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » pn gru 11, 2017 7:37 pm

Mormicc pisze:
pn gru 11, 2017 7:14 pm
Najbardziej jednak zaskoczyła mnie ta wyraźna przepaść pomiędzy 1 a 2 tomem w każdym przypadku
Po prostu ludzie kupowali pierwsze tomy i historia nie spodobała się na tyle, by nabyć drugi tom.
Ten który myśli pisze:
pn gru 11, 2017 6:53 pm
Jestem zdziwiony że 7 miliardów igieł tak dobrze się sprzedało
Też jestem zdziwiony. Igły mi sie najmniej podobały ze wszystkich przeczytanych przeze mnie MM.
Ramsey Ka pisze:
pn gru 11, 2017 7:20 pm
Teraz poprosimy o taki ranking dla pozostałych serii :) Ciekawi mnie sprzedaż seinenów na tle shounenów.
O tak! Choć shouneny pewnie wiodą prym w liczbie sprzedanych tomów w ogóle z racji swojej natury tasiemca.^^
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » pn gru 11, 2017 7:39 pm

Ja np mam pierwszy tom Róży tylko, a drugi pewnie dostanę na święta, a jak nie to sama sobie kupię w styczniu. Biorąc pod uwagę, że to dosyć spory wydatek na jeden tom bardzo się u mnie rozciąga kupowanie takich serii.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Reviolli » pn gru 11, 2017 7:48 pm

Mi brakuje jeszcze tylko róży, ale całość wezmę w przyszłym roku.

Jestem zdziwiony że moje igły są tak wysoko. Znaczy mi igły najbardziej podobały się z wszystkich mm.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kilgore Trout » pn gru 11, 2017 8:02 pm

17/19 u mnie na półeczce i raczej nie planuję zakupu brakujących do "kompletu" 7 Miliardów Igieł. Oczywiście jeszcze nie wszystko przeczytane np. dopiero niedawno zaopatrzyłem się w Klan Poe, a Róża czekała na lekturę do ostatniego tomu (ale oglądałem kiedyś serię anime). Pewnie będę czytał przy choince. :)
Jak na razie najbardziej podobały mi się Planetes, Abara, Uzumaki oraz Braciszek, a najmniej Remina.
Trzymam kciuki za dobrą sprzedaż wszystkich MM i kolejne ciekawe ogłoszenia.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » pn gru 11, 2017 8:28 pm

Ja mam tylko 5/19 xD Na pewno dokupię jeszcze dwa brakujące mi tomy Róży, a dalej się zobaczy. Zastanawiam się nad Planetess i Mój drogi bracie. Ciągle nie mogę się przekonać do kupienia czegoś od Hagio Moto. Z "życzeń" tylko i jedynie Tezuka. W dużych ilościach, mimo że Pieśń Apolla to chora manga xD
7 miliardów podobało mi się do czasu, aż przeczytałam drugi tom.
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2017 8:41 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pn gru 11, 2017 8:31 pm

Ja posiadam zaledwie 10/19, a jeszcze nie wszystkie przeczytałem. Ale planuję nadrobić i mieć całą kolekcję na półce. Też mnie zdziwiło wysokie miejsce igieł, choć mi akurat się podobały. Ale jeszcze bardziej mnie zdziwiła Pieśń Apolla. Myślałem, że Tezuka radzi sobie lepiej :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości