Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » pn gru 11, 2017 8:35 pm

To i tak lepiej niż u mnie. Bo ja posiadam tylko Abare, Hiroki Endo - Krótkie historie, Planetes i Pieśń Apolla :P No ale w planach mam jeszcze do kupienia tylko cztery tytuły :P
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2017 8:58 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mika » pn gru 11, 2017 8:39 pm

Ja mam Poe, Braciszka, Róże i Trójkąt. I nad Planetes się jeszcze zastanawiam.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » pn gru 11, 2017 8:42 pm

Jam mam tylko Pieśń Apolla. A w planach ponad połowa do kupna. Liczę że od przyszłego roku będę miał więcej kasy bo w tym to lipa mocna była.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ame » pn gru 11, 2017 8:50 pm

Ja mam tylko Klan Poe. Lubię ten tytuł. Szkoda, że tak słabo się sprzedał, ale się nie dziwię przez tych debili co nie czytali i pisali, że to pewnie jakieś BL. :x

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pn gru 11, 2017 8:54 pm

Jak BL to powinno zejść na pniu :lol:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » pn gru 11, 2017 8:57 pm

Nie, bo fanki BL dowiedziały się, że to nie BL :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » pn gru 11, 2017 9:09 pm

Mam prawie wszystkie MM po za ITO (ostatni tom róży i planetes dopiero kupie).
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » pn gru 11, 2017 9:24 pm

W swojej kolekcji mam ponad 400 tomów mang, jednak jeśli chodzi o MM mój wynik to 0/17 :lol:. Nie wiem czy to się zmieni, niby coś tam planuję, ale mogę się rozmyślić i nic z tego nie będzie :P. Jakoś nie czuję się odbiorcom tej serii wydawniczej.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Lunatyczka » pn gru 11, 2017 10:31 pm

Mam tylko Planetes i od prawie roku próbuję kupić Abarę :P(jak już mam w końcu więcej kasy i mniej innych tomów serii w koszyku, to jakoś nigdy wtedy nie jest na stanie...)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: DarkNighty » pn gru 11, 2017 10:48 pm

Fani pisze:
pn gru 11, 2017 9:24 pm
W swojej kolekcji mam ponad 400 tomów mang, jednak jeśli chodzi o MM mój wynik to 0/17 :lol:. Nie wiem czy to się zmieni, niby coś tam planuję, ale mogę się rozmyślić i nic z tego nie będzie :P. Jakoś nie czuję się odbiorcom tej serii wydawniczej.
Nie czuję się osamotniona. Sama mam ponad 450 mang, a z MM mam tylko pierwszy tom Róży Wersalu. I jeszcze nie zdecydowałam, czy kupię drugi i trzeci. Swego czasu miałam jeszcze Klan Poe, ale sprzedałam go po przeczytaniu, ponieważ niespecjalnie mnie wciągnął.
Nie lubię horrorów i sci-fi, więc już połowa (albo i więcej) MM odpada. Nad niektórymi się zastanawiałam, ale wolę kupić sobie jakąś dłuższą serie niż krótkie MM. Samych jednotomówek też mam bardzo mało w swojej kolekcji. Najchętniej kupuję mangi, które mają 10+ tomów i takie serie u mnie przeważają.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Angu » pn gru 11, 2017 11:11 pm

U mnie 8/19 :< Chcę więcej, ale kasy brakuje - 6 chce jeszcze dokupić (wliczając w to różę #3)
Abara wysoko - nie dziwi mnie pójście dalej w Niheia :P
Pieśń Apolla 1 całkiem wysoko - ja sama trochę zawiodłam się na tym komiksie, ale komplet mam.
Niskie miejsca joseiów bolą - zwłaszcza, że to dobre tytuły :< Klan jest jednym z lepszych komiksów jakie czytałam.
Wysokie miejsce igieł - może temu, że Scf-fi u nas mało (a już na pewno wtedy, kiedy manga wychodziła) + wyszła chyba jako jedna z pierwszy MM??
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » wt gru 12, 2017 8:52 am

Ja mam podobnie jak DarkNighty i Fani - mam koło 400 tomów a tylko jedną MM, pierwszy tom Róży. I nie rozważam zakupu innych mang z tej kolekcji poza kontynuacją Róży właśnie.
To chyba mocno nie moje klimaty, nie przepadam za sci-fi a horrory wolę jak już w formie książek a nie komiksów.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » wt gru 12, 2017 10:13 am

Ja jak tak policzyłam to wyszło mi, że miałam w swojej kolekcji aż 12 tomów Mega Mangi :shock:. Więcej niż sądziłam. Z tym że oba tomy "Pieśni Apolla" i "Było Ich Jedenaścioro" oddałam do biblioteki bo mnie rozczarowały. No i czytałam też "Abarę" (z biblioteki właśnie).

Jak do tej pory, z MM najbardziej podobały mi się "Klan Poe" i "Braciszek", do których staram się co jakiś czas wracać. Ito to niestety loteria - rzeczy świetne (jak "Gyo", "Uzumaki" czy "Remina" przeplatają się ze średniakami typu "Souichi").

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » wt gru 12, 2017 3:45 pm

Mam wszystkie. I nie wiem, tak jak pozostali, co tutaj robią te igły xD
Ale czy one nie były wydane jakoś wcześniej? Zanim w ogóle była seria Mega Manga?
Może właśnie to ładne i inne wydanie przyciągnęło ludzi?

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kirion » wt gru 12, 2017 4:31 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:12 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Gwathgor
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gwathgor » wt gru 12, 2017 5:31 pm

U mnie na razie 5/19 - dwa pierwsze tomy Róży, Braciszek, Srebrny trójkąt i pierwszy Klan Poe. Ostatnia Róża przyjdzie mi w następnym zamówieniu, drugi Klan kiedyś dokupię, poza tym mam w planach w sumie tylko Było ich jedenaścioro. Może jeszcze kiedyś ewentualnie skuszę się na Planetes, ale to raczej dość odległa przyszłość, jeśli już.

Hame
Status: Offline

Nowości

Post autor: Hame » wt gru 12, 2017 5:53 pm

Kirion pisze:
wt gru 12, 2017 4:31 pm
Uzumaki było chyba pierwszą wydaną Mega Mangą, przynajmniej tak mi się coś kojarzy.
Dobrze Ci się kojarzy ;). Igły były bodaj drugie, więc może to, o czym mówi ociesek, ma częściowo jakieś zastosowanie - część czytelników kupiła po prostu z ciekawości i żeby wspierać nową inicjatywę wydawniczą. Poza tym, jak już wspomniała Angu, jeśli chodzi o sci-fi, to faktycznie panowała wtedy lekka posucha ;). Chociaż ja tam zupełnie nie rozumiem narzekań na tę serię :P.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » wt gru 12, 2017 6:15 pm

Hame pisze:
wt gru 12, 2017 5:53 pm
Igły były bodaj drugie, więc może to, o czym mówi ociesek, ma częściowo jakieś zastosowanie - część czytelników kupiła po prostu z ciekawości i żeby wspierać nową inicjatywę wydawniczą.
I, jak widać, opłaciło się, bo Mega Mangi pięknie się rozwijają :)

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » wt gru 12, 2017 7:15 pm

"Igły" były piąte w kolejności:
1. Uzumaki
2. Klan Poe 1
3. Klan Poe 2
4. Gyo
5. 7 Miliardów Igieł 1
Ja się nie dziwię, że dobrze się sprzedały - seria sympatyczna i lekka, taka bardziej młodzieżowa.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: vishaad » śr gru 13, 2017 1:02 am

Mam tylko 10/19, ale to i tak nie wszystko, co chcę. Brakuje mi Opowieści Hirokiego Endo, Planetes i Róży z tych, które chcę. Pewnie jeszcze trochę minie zanim je uzbieram.
Dawno nie robiłem większego zamówienia przez internet, a ostatnio kupuję inne papierowe przedmioty... Jakoś łatwiej je mi kupować mniejsze tomiki. Zazwyczaj są ze zniżką, łatwiej dostępne i jak mi się nie spodoba, to nie tracę wiele. MM to jednak większe przedsięwzięcie dla portfela, a niektóre są w częściach.

Dziwi mnie, że Klan Poe jest tak nisko. Ze wszystkich starych szojek to jest chyba najsolidniejszy tytuł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości