Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » czw wrz 28, 2023 8:37 pm

Chyba dlatego bo jest tylko twarda oprawa więc chcą żeby był dostęp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » pt paź 27, 2023 11:56 am

Kolejna seria Niheia:
📣ZAPOWIEDZI📣
Kolejne tytuły NIHEIA po polsku!
https://mangarden.pl/.../tsutomu-nihei-1621934505.html

🌟ABARA🌟 (reedycja w nowym formacie - pasującym do BLAME, NOiSE i BIOMEGI)
Świat przyszłości. Miasto, nad którym górują dwie ogromne, tajemnicze bryły, znajdujące się tam tak długo, że wielu mieszkańców uznaje je za naturalne wytwory skorupy ziemskiej.
Pewnego dnia jeden z obywateli zmienia się w budzącego grozę potwora. Incydent zapoczątkowuje serię niepokojących zjawisk, która może okazać się brzemienna w skutkach. Oto bowiem po wielu latach ponownie pojawiły się przerażające "białe pustelniaki"...
Kim jest tajemniczy Denji Kudou? Dlaczego przemienia się w chronioną groteskowym pancerzem istotę, podobną do tych, z którymi przyszło mu walczyć? Czy to jemu będzie pisane położyć kres serii objawieńców?
Czy będzie jedynie trybem w historii przytłaczającego, pełnego symboli świata przyszłości, stworzonego przez Tsutomu Niheia?

Specyfikacja wydania:
- format B5 (18,4 cm x 25,6 cm), miękka oprawa, obwoluta
- TWARDA OPRAWA - tylko w preorder
- seria zakończona w 1 tomie
- 1 tom to około 400 stron komiksu
- cena za tom: 105,00 zł (niezależnie od oprawy)
- PREMIERA: 2024 (będziemy informować)

🌟BIOMEGA🌟 (NOWOŚĆ)
W tej przerażającej wizji przyszłości Tsutomu Niheia, wirus N5S rozprzestrzenił się po ziemi, zamieniając większość populacji w stworzenia przypominające żywe trupy.
Agent Toha - Zoichi Kanoe, z pomocą komputerowej sztucznej inteligencji Fuyu, wbudowanej w jego motocykl, poszukuje klucza do wybawienia ludzkości.
Przygotuj się na niesamowitą podróż – na świat BIOMEGA, gdzie surrealistyczne krajobrazy i walka z wypaczającym umysł złem są na porządku dziennym.

Specyfikacja wydania:
- format B5 (18,4 cm x 25,6 cm), miękka oprawa, obwoluta
- TWARDA OPRAWA - tylko w preorder
- seria zakończona w 3 tomach
- 1 tom to około 400 stron komiksu
- cena za tom: 105,00 zł (niezależnie od oprawy)
- PREMIERA: 2024 (będziemy informować)
- tryb wydawania: co 3 miesiące
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » pt paź 27, 2023 12:33 pm

Oba tytuły wezmę ale szkoda że ogromy format. Jest beznadziejny.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » pt paź 27, 2023 2:32 pm

Najlepszy. Jak dla mnie mogliby wszystkie mangi tak wydawać 8-)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Sebek » pt paź 27, 2023 2:41 pm

Nie dla mnie. Czekam na cos nowego od Ito :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » pt paź 27, 2023 2:45 pm

A niech sobie wydają w tym formacie, tak długo jak wychodzą w nim tylko rzeczy, które mnie nie obchodzą, na przykład to.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » pt paź 27, 2023 3:40 pm

W końcu Biomega :twisted: Nową Abare też przygarnę :twisted:

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: aqila » pt paź 27, 2023 3:58 pm

Nic dla mnie

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Just » pt paź 27, 2023 7:14 pm

Jak zapowiedzieli, że starają się o reedycję Abary to zastanawiałem się nad wymianą, ale przy takiej cenie chyba zostawię na półce stare wydanie. Biomegę na pewno wezmę na wyjdzie wszystko. Szkoda, że nie zapowiedzieli Aposimza.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: MrOrochimaru » pt paź 27, 2023 9:30 pm

Abara była tragedią i męczarnią więc podziękuje za tego autora

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » sob paź 28, 2023 5:08 pm

A czy jest jakiś cień szansy, jakiś procent, że kiedyś zostanie znowiony X Clampa? Albo chociaż dokończony? Kurcze rozumiem argument dla ktorego laaaaata temu wstrzymali wydawanie mangi ale przez te lata to już jest tak nieaktualne że aż szkoda gadać.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » sob paź 28, 2023 5:51 pm

Gina89 pisze:
sob paź 28, 2023 5:08 pm
A czy jest jakiś cień szansy, jakiś procent, że kiedyś zostanie znowiony X Clampa? Albo chociaż dokończony? Kurcze rozumiem argument dla ktorego laaaaata temu wstrzymali wydawanie mangi ale przez te lata to już jest tak nieaktualne że aż szkoda gadać.
Wznowiony - możliwe, JPF wspominał że myślą o reedycjach mang Clampa już wydanych w Polsce, a do tego X niedawno miał nowe japońskie wydanie. Dokończony - na pewno nie, gdyby autorki miały zamiar wrócić do tej mangi, już dawno by to zrobiły. Do tego teraz w ramach nowego wydania ostatnie rozdziały z magazynu (te, które działy się po tomie 18) zostały zebrane w tomik 18.5 - Clamp raczej by na to nie pozwolił, gdyby w planach było stworzenie nowych rozdziałów, dzięki którym mógłby powstać pełnoprawny tom 19 T_T

Tak szczerze, to patrząc na obecne mangi Clampa - i na kreskę, i na sposób pisania fabuły - to ja nie wiem, czy bym chciała powrotu X. Kreska bardziej nijaka, odcinanie kuponów po całości, olewactwo, Clow Reed w każdym uniwersum...

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » sob paź 28, 2023 6:00 pm

lexis pisze:
sob paź 28, 2023 5:51 pm
Gina89 pisze:
sob paź 28, 2023 5:08 pm
A czy jest jakiś cień szansy, jakiś procent, że kiedyś zostanie znowiony X Clampa? Albo chociaż dokończony? Kurcze rozumiem argument dla ktorego laaaaata temu wstrzymali wydawanie mangi ale przez te lata to już jest tak nieaktualne że aż szkoda gadać.
Wznowiony - możliwe, JPF wspominał że myślą o reedycjach mang Clampa już wydanych w Polsce, a do tego X niedawno miał nowe japońskie wydanie. Dokończony - na pewno nie, gdyby autorki miały zamiar wrócić do tej mangi, już dawno by to zrobiły. Do tego teraz w ramach nowego wydania ostatnie rozdziały z magazynu (te, które działy się po tomie 18) zostały zebrane w tomik 18.5 - Clamp raczej by na to nie pozwolił, gdyby w planach było stworzenie nowych rozdziałów, dzięki którym mógłby powstać pełnoprawny tom 19 T_T

Tak szczerze, to patrząc na obecne mangi Clampa - i na kreskę, i na sposób pisania fabuły - to ja nie wiem, czy bym chciała powrotu X. Kreska bardziej nijaka, odcinanie kuponów po całości, olewactwo, Clow Reed w każdym uniwersum...
Wiesz dla mnie to jest mega sentyment. Anime oglądałam w jezyku niemieckim, nie rozumiejąc nic. Mange kupowałam (w empiku, dopiero od tomu 15tego) za uzbierane zaskórniki bo dla gimnazjalistki, taki niepotrzebny do zycia wydatek, był spory. Z czasopisma kawaii wycinałam artykuły na temat X. Była to też pierwsza styczność z manga/anime w ogóle bo wcześniej taki dragon ball czy salior moon były po prostu fajnymi chinskimi bajkami. A no i w dobie kafejek internetowych, drukowałam grafiki a4 tak o dla frajdy. X to kawał mojego nastoletniego życia i choć nie chciałabym wrócić do tych lat to chcialabym mieć mangową pamiątkę po nich. Ach az się prawie wzruszyłam

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » sob paź 28, 2023 6:34 pm

E no, rozumiem, tyle że u mnie sentyment się pokazuje inaczej - jestem wściekła, jak autorzy po latach wracają do moich ulubionych serii i tworzą kontynuacje albo nowe wersje, które są kompletnie inne i nie mają w sobie nic z tego, za co uwielbiałam oryginał :-P A Clampowi już z tym kompletnie nie ufam...

No ale tak czy siak, JPF może zrobi nowe wydanie, to pamiątka może będzie... Niedawno zapowiedzieli Tokyo Babylon, a to przecież prequel X - pewnie wiele osób chciałoby mieć obie mangi w tym samym formacie.

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » sob paź 28, 2023 6:46 pm

lexis pisze:
sob paź 28, 2023 6:34 pm
E no, rozumiem, tyle że u mnie sentyment się pokazuje inaczej - jestem wściekła, jak autorzy po latach wracają do moich ulubionych serii i tworzą kontynuacje albo nowe wersje, które są kompletnie inne i nie mają w sobie nic z tego, za co uwielbiałam oryginał :-P A Clampowi już z tym kompletnie nie ufam...

No ale tak czy siak, JPF może zrobi nowe wydanie, to pamiątka może będzie... Niedawno zapowiedzieli Tokyo Babylon, a to przecież prequel X - pewnie wiele osób chciałoby mieć obie mangi w tym samym formacie.
Właśnie dzięki temu forum dowiedziałam sie o wznowieniu Tokyo babylon i 10min temu zamówiłam preorder w twardej oprawie 8-). Może jak wydawnictwo zobaczy że tytuł cieszy sie popularnością X ma szanse.
Mnie już żadne wznowienie nie zdenerwuje. Po traumie jakiej doznałam po obejrzeniu filmu Dragon ball Ewolucja, wiem że już nic gorszego powstać nie może :lol:
Kurcze wkręciłam sie po latach na nowo w mangi a to wszystko dzieki Chainsaw man. Pierwszy tytuł od wielu lat ktory skłonił mnie do zakupu mangi i popłynęłam. Juz szukam regału do kupienia bo na obecnie kupowane tytuły miejsca zabraknie :mrgreen:


Ps. Ale coś chyba mnie ominęło albo nie ogarniam. To wznowienie tytułu nie jest po prostu wydaniem go ponownie bez zmieniania treści?

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gokiburi » sob paź 28, 2023 7:40 pm

I znowu pinionszki zostają w portfelu :mrgreen:

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » sob paź 28, 2023 7:56 pm

Gina89 pisze:
sob paź 28, 2023 6:46 pm
Ps. Ale coś chyba mnie ominęło albo nie ogarniam. To wznowienie tytułu nie jest po prostu wydaniem go ponownie bez zmieniania treści?
Jest, ale najpierw mówiłaś o dokończeniu X, a do tego Clamp musiałby wrócić do rysowania ^^

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » sob paź 28, 2023 8:00 pm

lexis pisze:
sob paź 28, 2023 7:56 pm
Jest, ale najpierw mówiłaś o dokończeniu X, a do tego Clamp musiałby wrócić do rysowania ^^
Mi sie gdzieś obiło że ta manga już dawno jest zakonczona. Tylko nie wydana z powodu wydarzeń w Japonii. Więc wystarczy ją wyjąć z szuflady i pokazać światłu dziennemu :(

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: lexis » sob paź 28, 2023 8:31 pm

Gina89 pisze:
sob paź 28, 2023 8:00 pm
Mi sie gdzieś obiło że ta manga już dawno jest zakonczona. Tylko nie wydana z powodu wydarzeń w Japonii. Więc wystarczy ją wyjąć z szuflady i pokazać światłu dziennemu :(
Były takie plotki (przez jakiś czas w ogóle niektórzy twierdzili, że Clamp najpierw mangi kończy, a potem zaczyna wydawać), ale to raczej nieprawda - inaczej autorki już dawno wydałyby pozostałe rozdziały T_T

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr lis 01, 2023 6:43 pm

Nicheia zawsze i wszędzie. Im większy format tym lepiej :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości