Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » sob lut 24, 2018 6:00 pm

Po targach we Frankfurcie JPF i Kotori wrzuciły taką oto grafikę.
► Pokaż Spoiler
Są tacy, którzy twierdzą, że to właśnie święta "N" :D
Ostatnio zmieniony sob lut 24, 2018 6:04 pm przez pittegawll, łącznie zmieniany 2 razy.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » sob lut 24, 2018 7:18 pm

gg gonia pisze:
sob lut 24, 2018 5:43 pm
A skąd info że ten Josei będzie na literkę N? Bo mi chyba umknęło.
Nadzieja umiera ostatnia :D .

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » ndz lut 25, 2018 6:48 pm

Endriu_jpf, wiem, że już wystarczająco dużo rzeczy nieoficjalnie wyszło na jaw, ale ośmielę się zapytać jeszcze o przyszłość MM. Czy temat Terra e i ewentualnej twórczości Keiko Takemiya ma jeszcze jakieś szanse na wydanie? Pamiętam, że Terra była w dawnej ankiecie do MM. Takie mam małe marzenie, że skoro mamy już Moto Hagio, Riyoko Ikedę, a nawet Osamu Tezukę w kraju, to Keiko Takemiya dopełniłaby idealnie to zacne grono.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Nelinnor » pn lut 26, 2018 7:41 pm

Dawno nie zaglądałem do tego wątku od publikacji tamtego zdjęcia, nie miałem pojęcia że taką burzę wywołało zauważenie Nany. :D

To musiało się tak prędzej czy później skończyć, podpowiedź że jest 21 tomów i że jest raczej starszy (bo pożółknięty papier) to samo to zawęża ilość pozycji do kilku/kilkunastu na MALu, podpowiedź że na zdjęciu jest josei to już praktycznie strzał w 10, porównanie krawędzi dla potwierdzenia to czysta formalność (bo też są bardzo charakterystyczne).

Tak też się stało, po prostu zauważyłem 21 podobnych do siebie trochę zżółkniętych tomów z powtarzającym się wzorem, podzieliłem się spostrzeżeniem, po kilkudziesięciu minutach Romanova zarzuciła pomysł że wzór pasuje do Nany, żeby się upewnić porównałem kilka okładek do krawędzi, pasowały wszystkie, wrzuciłem bodajże 2 najbardziej charakterystyczne i była już pewność że tam na stole leżała Nana.

Z drugiej strony na forum zagląda pewnie tylko niewielka część osób, więc zaskoczenie w społeczności po ogłoszeniu będzie i tak. :P

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Wojciech » wt lut 27, 2018 9:47 pm

Pytanie z czystej ciekawości:

Czy realizacja przez netflixa produkcji takich jak Death Note, Blame czy Fullmetal Alchemist wplywa na sprzedaż tych tytułów?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » czw mar 01, 2018 5:52 pm

Z FB J.P.Fantastica:
UWAGA
W związku z wieloma "reklamacjami" od czytelników informujemy:
-komiks "Dragon Ball Super" nie jest wydrukowany "do góry nogami" jest to układ japoński (czytany od prawej do lewej)
W sumie to mnie nie dziwią te reklamacje. Pewnie dla części osób to pierwszy kontakt z mangą w ogóle. W takim wypadku przydałaby się informacja, którą nadal umieszcza chociażby Hanami na ostatniej stronie. Łopatologicznie wyjaśnia, jak należy czytać komiks japoński, w którym pozostawiono oryginalny układ kadrów. Może dzięki temu nie mielibyśmy teraz reklamacji z powodu "źle wydrukowanych" tomików DBS. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » czw mar 01, 2018 6:20 pm

pittegawll pisze:
ndz lut 25, 2018 6:48 pm
Czy temat Terra e i ewentualnej twórczości Keiko Takemiya ma jeszcze jakieś szanse na wydanie
Raczej małe, autorka jest aktualnie nieosiągalna.
Wojciech pisze:
wt lut 27, 2018 9:47 pm
Czy realizacja przez netflixa produkcji takich jak Death Note, Blame czy Fullmetal Alchemist wplywa na sprzedaż tych tytułów?
Nie zauważyliśmy takiego wpływu, Netflix widocznie nie jest zbyt popularny wśród czytelników mangi w Polsce.
KubciO pisze:
czw mar 01, 2018 5:52 pm
W sumie to mnie nie dziwią te reklamacje. Pewnie dla części osób to pierwszy kontakt z mangą w ogóle. W takim wypadku przydałaby się informacja, którą nadal umieszcza chociażby Hanami na ostatniej stronie. Łopatologicznie wyjaśnia, jak należy czytać komiks japoński, w którym pozostawiono oryginalny układ kadrów. Może dzięki temu nie mielibyśmy teraz reklamacji z powodu "źle wydrukowanych" tomików DBS.
No proszę Cię, przecież DBS jest bezpośrednią kontynuacją DB i nie da się go czytać bez znajomości poprzednich tomów. To nie "Boruto", które ma całkiem nowych bohaterów i historię. Tylko czekam na pretensje, że historia się nie klei...

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » czw mar 01, 2018 6:49 pm

Endriu_jpf pisze:
czw mar 01, 2018 6:20 pm
No proszę Cię, przecież DBS jest bezpośrednią kontynuacją DB i nie da się go czytać bez znajomości poprzednich tomów.
Może co niektórzy postanowili z okazji premiery 1. tomu DBS spróbować mangę (od DB może odstraszała ich ilość tomów), a historię znają z anime. Z mangą nie mieli przyjemności w empiku czy komiksowych sklepach. Nie wiem. W innym wypadku skąd miały by się wziąć te absurdalne reklamacje?
Endriu_jpf pisze:
czw mar 01, 2018 6:20 pm
Tylko czekam na pretensje, że historia się nie klei...
To byłoby już straszne.
PS. Przypomniała mi się podobna sytuacja z 7. tomem Sagi od Mucha Comics, gdzie ostatnich bodajże 5 stron komiksu było kompletnie czarnych. Ludzie zaczęli reklamować swoje egzemplarze. Ani jeden, o dziwo, nie był bez "wady", bo wszystkie posiadały te czarne strony. Okazało się jednak, że taki był zamysł twórców. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » czw mar 01, 2018 6:58 pm

Endriu_jpf pisze:
czw mar 01, 2018 6:20 pm
Tylko czekam na pretensje, że historia się nie klei...
Pewnie się pojawią, pytanie tylko kiedy :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » czw mar 01, 2018 7:12 pm

KubciO pisze:
czw mar 01, 2018 6:49 pm
PS. Przypomniała mi się podobna sytuacja z 7. tomem Sagi od Mucha Comics, gdzie ostatnich bodajże 5 stron komiksu było kompletnie czarnych. Ludzie zaczęli reklamować swoje egzemplarze.
Sama miałam wątpliwości i byłabym jednym z tych człowieków, ale zapomniałam się o to Muchy spytać i o całej sprawie przypomniał mi ich post na fb :D

A ten post JPF z reklamacjami zrobił mi dzień :lol:
Wszystkie moje zagraniczne wydania mang mają na ostatniej stronie info o tym, jak je czytać. Teraz wiem dlaczego :lol:
Obrazek

Hame
Status: Offline

Nowości

Post autor: Hame » czw mar 01, 2018 7:50 pm

KubciO pisze:
czw mar 01, 2018 6:49 pm
To byłoby już straszne.
Tam straszne. Na fejsie ktoś podsumował, że teraz zaczną się pretensje, czemu nikt ich nie poinformował, że to dalsza część serii, która ma 42 tomy. Oni nie wiedzieli, chcą zwrot pieniędzy! Wyłudzacie w ten sposób kasę!

Mnie tam jak zwykle bardziej bawi po raz 2165464984865161654567 dyskusja pt. "nazw własnych się nie tłumaczy! bo nie!".

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » pt mar 02, 2018 7:22 am

Pojawiły się nawet groźby, że na policję zgłoszą...

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » pt mar 02, 2018 9:49 am

Endriu_jpf pisze:
pt mar 02, 2018 7:22 am
Pojawiły się nawet groźby, że na policję zgłoszą...
:lol: :lol: :lol: To już jest stan umysłu xD.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » pt mar 02, 2018 12:00 pm

Fani pisze:
pt mar 02, 2018 9:49 am
Endriu_jpf pisze:
pt mar 02, 2018 7:22 am
Pojawiły się nawet groźby, że na policję zgłoszą...
:lol: :lol: :lol: To już jest stan umysłu xD.
jak tak dalej pójdzie, to "drama skanlacyjna" zostanie przebita przez "dramę nieświadomej kontynuacji" :D

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » pt mar 02, 2018 12:27 pm

Endriu_jpf pisze:
pt mar 02, 2018 7:22 am
Pojawiły się nawet groźby, że na policję zgłoszą...
OMG xD Niech pierw zgłoszą się do lekarza, bo może być za późno :lol:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » pt mar 02, 2018 1:54 pm

pittegawll pisze:
pt mar 02, 2018 12:00 pm
jak tak dalej pójdzie, to "drama skanlacyjna" zostanie przebita przez "dramę nieświadomej kontynuacji"
Są na to duże szanse.^^ Myślę, że część osób nie potrafi żyć bez "rewelacji" i na siłę starają się zaistnieć na FB takimi komentarzami. Przecież nikt poważny tak by się nie zbłaźnił - chyba, że potrzebują lekarza, jak zauważył Łukasz.T.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kirion » pt mar 02, 2018 2:25 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:04 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » pt mar 02, 2018 5:07 pm

Tym razem nasz wspólny projekt to dwie mangi autorstwa Kaori Yuki, mistrzyni mrocznych historii.

KOTORI - "Twój obraz": Miastem Aniołów wstrząsa seria brutalnych morderstw na męskich prostytutkach. Sprawca – nazwany przez media Ślepcem z powodu zakładania ofiarom opasek na oczy – nadal pozostaje na wolności. Czy pojawienie się świadka jednego z morderstw przybliży policję do ujęcia zabójcy?

Wersja, która się ukaże, jest wersją rozszerzoną i oprócz historii głównej zawiera jeszcze kilka innych opowieści o zbrodniach popełnionych z miłości.

JPF - "Żwirowe Królestwo": Poznaj zaklęty świat stworzony przez autorkę "Angel Sanctuary" i "Rewolucji według Ludwika". Oto wczesne arcydzieła Kaori Yuki takie jak "Żwirowe Królestwo", "Okrutne baśnie, "Stonehenge" i "Chłopcy, którzy zatrzymali czas". Żwirowe Królestwo to miasto ukryte wśród bezkresów pustyni, mierzące się z zamieszkującymi ją istotami i niebezpieczeństwem pochłonięcia przez piaski. Ludzie pustyni nie spoczną dopóki nie zniszczą ostatniego przyczółku ludzkości...
(polskie tytuły są propozycjami i mogą ulec zmianie)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Madoka » pt mar 02, 2018 5:22 pm

Biere oba :D
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » pt mar 02, 2018 5:22 pm

Jakieś dodatki przewidujecie do "Królestwa"? Zakładka czy coś innego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości