Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 14, 2018 11:38 am

Kolejne sci-fi/cyberpunk. Nie żebym się tego nie spodziewała. Pięknie to będzie wyglądać, ale niestety nie dla mnie.

Byłoby wspaniale móc postawić sobie na półce takie wydanie shojo albo josei (np. Hachimitsu to Clover, Showa Genroku Rakugo Shinjuu czy Fruits Basket), ale na to raczej nie ma co liczyć. :( Pozostaje mi tylko pozazdrościć innym tak pięknych wydań.
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » śr lut 14, 2018 11:41 am

W ogóle zastanawiam się, jak to jest, że 9 tomów planujecie wydać w 4 (pierwsza część Ality), a już w przypadku Last Order 19 tomów upchnęliście w 6 Oo Chyba, że kluczowa jest informacja o możliwości zmiany liczby tomów i stron.
Wydanie pierwszej serii bazuje na wydaniu Kodanshy.
"Last Order" jest podzielone według omnibusów (których wyszło dotychczas 5). Możliwe, że ostatni tom będzie podzielony na 2 (to jeszcze muszę ustalić z Japonią).

A wybieram s-f i cyberpunk do takich wydań, bo je uwielbiam (i się dobrze sprzedają w przeciwieństwie to szojek i josei, które również kocham).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » śr lut 14, 2018 11:51 am

Mnie mangowe sci-fi nie interesuje* (nawet Rycerzy Sidonii porzuciłam na 6 tomie, bo mi się znudzili), więc nie dla mnie. I dobrze, bo jak patrzę na te ceny, to trochę słabo mi się robi :P

*Oczywiście nie dotyczy to mang Urasawy. :wink:
Obrazek

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » śr lut 14, 2018 11:56 am

Kurczaki chyba będzie trzeba porządnie przemyśleć zakup w twardej. O ile w przypadku Blame! i Akiry nie będzie jakiejś dużej różnicy tak tutaj na dwóch pierwszych częściach różnica w cenie między twardą a miękką oprawa z obniżką 30% wynosi niemal 400zł.
Obrazek

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kirion » śr lut 14, 2018 12:02 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:05 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Dembol » śr lut 14, 2018 12:29 pm

Z jednej strony fajnie bo to świetna manga.
Z drugiej meh bo już mam polską Alitę, amerykański Last Order, a 2 tomy Martian Chronicles zamówione w przedsprzedaży.
Może kupię jeden tom na początek, żeby zobaczyć i porównać. Coraz mniej jarają mnie też hiper-wypasione wydania. Zwłaszcza tytułów mających więcej niż 1-2 tomy. Z jednej strony rozumiem, że czasem odrobinę droższe wydanie to jedyny sposób, żeby wydać jakiś tytuł poza granicami Japonii, tak żeby to się w ogóle opłacało, a z drugiej półki i portfel (zwłaszcza portfel) nie są z gumy.

Po co nowe tłumaczenie? Stare było w porządku z tego co pamiętam.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Canis » śr lut 14, 2018 12:34 pm

Więc jednak Alita. Już chciałem kupować, ale ta cena... Sorry, ale aż tak wielkim fanem nie jestem. Pozostanę przy swoim 9-tomikowym wydaniu.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » śr lut 14, 2018 12:37 pm

Dembol pisze:
śr lut 14, 2018 12:29 pm
Po co nowe tłumaczenie? Stare było w porządku z tego co pamiętam.
Też mi się stare tłumaczenie podoba. Akurat tutaj nic bym nie ruszała. O ile takiej "Czarodziejce" czy "Aż Do Nieba" się to przyda, tak w przypadku "Ality" nie ma takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Lunatyczka » śr lut 14, 2018 12:42 pm

Cieszę się, bo wcześniej nie miałam styczności z tym tytułem, a słyszę o nim same dobre opinie, chwalę również za wydawanie kontynuacji. :D Jako, że Blame! ze względów finansowych mam w miękkiej oprawie tak i na Alitę głosowałam i biorę w miękkiej, choć i tak martwi mnie wysoka cena, dlatego wszelkie nadzieje pokładam w promocjach Gildii. :P
Wiadomo tylko w jakim stylu będą okładki? Bo to co było pokazane przy głosowaniu bardzo mi się podobało, jednak nie wiem czy to jest aktualne jako, że tytuł będzie inny.

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » śr lut 14, 2018 1:17 pm

Wszelkie informacje odnośnie okładek, różnic w tłumaczeniu itp. będziemy zamieszczać na stopniowo. Generalnie nowe tłumaczenie będzie bardziej dorosłe (np. w odpowiednich momentach pojawią się przekleństwa). Cała edycja będzie bardziej dopracowana - czytelniejsze fonty, wymazane onomatopeje.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » śr lut 14, 2018 1:52 pm

Zajebiście ze to Alita!! Biorę :twisted:

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Nowości

Post autor: maciejko » śr lut 14, 2018 2:59 pm

Kurcze, mocne uderzenie. Nie spodziewałem się, że rzucą wszystko od razu. Dozbieram anglojęzycznego deluxa do końca, żeby mieć komplet. Polskie wydanie pewnie też kupię. Alita to zdecydowanie moja ulubiona manga, żadna cena mnie nie odstraszy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mati12.94 » śr lut 14, 2018 3:43 pm

Biorę! Tylko nie wiem który wariant oprawy. Ma ktoś blame w miękkiej? Jak to wygląda, jest szyte czy klejone? Cena spora dlatego kusi miękka. 😊

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kilgore Trout » śr lut 14, 2018 3:58 pm

Seria mnie już od długiego czasu interesuje, więc zapowiedź nowego wydania, wzorowanego na amerykańskim od Kodanshy, to dla mnie rewelacja. :)
Chętnie brałbym "na twardo" (tak jak Blame'a), ale jednak różnica w cenie opraw (uwzględniając rabaty u pośredników) jest jeszcze wyraźniejsza niż w przypadku mangi Nihei'a. Prawie 400zł więcej za twarde oprawy... no nie wygląda to rozsądnie.
Poza tym niemal identyczne wydanie od Kodanshy (podejrzewam, że nie czyścili "krzaków"), wraz z kosztami wysyłki nie wychodzi drożej.
Większość mang JPF biorę w preorderach z mangarden, ale tutaj muszę się dobrze zastanowić.

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » śr lut 14, 2018 4:18 pm

To może od razu powiem, żeby później płaczu nie było. Że na nadchodzące wydania ekskluzywne będą mniejsze rabaty dla hurtowników, więc możecie liczyć na zniżkę maksymalnie 10-15%. Przy "BLAME!" okazało się, że koszty są jednak za wysokie aby sprzedawać z rabatem jak inne, standardowe serie.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » śr lut 14, 2018 4:28 pm

Endriu_jpf, mam nadzieję że u Was nic się nie zmieni i na święta będzie można zakupić Alitę w 30-35% zniżce :) I pakieciki po 10-20 tomów Berserka czy OPM również chętnie bym zobaczył :D
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » śr lut 14, 2018 4:32 pm

Ramsey Ka, nie licz na to, maksymalnie możemy pozwolić sobie na rabat 15% (i to tylko od święta), podobnie jest z MM.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » śr lut 14, 2018 4:38 pm

Dobrze, że Enriu o tym napisał. Chyba znowu przez to pójdę w twardą... :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » śr lut 14, 2018 4:46 pm

Biorę Alitę na miękko raczej. Dodatki oczywiście też w późniejszym czasie. Cieszę się z ogłoszenia. Nadal jednak czekam na ten projekt z Kotori i kolejne ogłoszenia z MM. Ikeda i Hagio już przeczytane i me serce łaknie klasyki.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » śr lut 14, 2018 4:49 pm

Hmm to niedobrze, kierowałem się właśnie zakończoną promocją świąteczna i tam chyba MM zaliczały się do 20% zniżki+ dodatkowe 15% na Wasze mangi, ale pewności nie mam bo nie korzystałem.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości