Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: nover » śr lip 03, 2019 5:34 pm

Ociesek, to już nawet o e-mangę nie chodzi tylko w ogóle nawet o wydanie papierowe PE (które dużo bardziej preferuję - tak już mam z książkami w ogóle, nie dość że sobie powącham farbkę z drukarni to jeszcze oczu nie zmęczę - u mnie niestety czytnik nie wchodzi w rachubę - niezależnie od sprzętu oczu bolą później).

A skoro nic innego ciekawego wydawnictwo nie potrafi zapewnić, to ostatnio skusiłam się na spore zakupy w księgarni i do biblioteczki doleciało kilkanaście tomiszczy Kinga. Przynajmniej Mistrz nie zawodzi :)

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mika » śr lip 03, 2019 8:37 pm

W tym roku ukazała się jakaś Mega Manga, bo nie mogę sobie przypomnieć?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » śr lip 03, 2019 8:57 pm

Ito był.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mika » śr lip 03, 2019 9:23 pm

Ito ma swoją własną kolekcję, nie liczy się.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mormicc » śr lip 03, 2019 9:29 pm

ociesek pisze:
śr lip 03, 2019 4:23 pm
Mormicc pisze:
śr lip 03, 2019 4:20 pm
Jednak należy zauważyć, że prawie wszystkie główne rynki Europejskie dostały swoje wydanie.
Nie porównuj Polski do "głównych rynków europejskich" :D
Jesteśmy za malutcy i zbyt nieopłacalni. Smutne, ale prawdziwe.
Faktycznie, trochę przecholowałem, ale serio Portugalia i Brazylia ma tak duży rynek jak reszta wymienionych języków? :o
Szkoda, że nigdzie nie ma statystyk co do tego :P :/
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » śr lip 03, 2019 9:35 pm

Pamiętaj, że hiszpański to ogromna część ameryki południowej i jeszcze dużo innych krajów. Hiszpański to potężny rynek zbytów. Podobnie, chociaż na mniejszą skalę, portugalski.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw lip 04, 2019 8:49 am

ociesek pisze:
śr lip 03, 2019 9:35 pm
Pamiętaj, że hiszpański to ogromna część ameryki południowej i jeszcze dużo innych krajów. Hiszpański to potężny rynek zbytów. Podobnie, chociaż na mniejszą skalę, portugalski.

+W stanach hiszpańskiego uczą jak u nas angielskiego (i kiedyś niemieckiego/francuskiego, nie wiem jak teraz).

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » czw lip 04, 2019 2:07 pm

Yup, hiszpańskim posługują się w znacznie większej ilości miejsc niż tylko w Hiszpanii. Nawet niż tylko w krajach z hiszpańskim językiem urzędowym. To jeden z najczęściej używanych języków świata, o ile wiem to nawet jest na którymś miejscu na podium.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mormicc » czw lip 04, 2019 3:01 pm

Fajnie, że Hiszpański tylko, co to ma wspólnego z portugalskim? :mysli: To trochę jakbym się dziwił, że będą tłumaczyć na czeski a wy piszecie, że co w tym dziwnego skoro rynek polskojęzyczny jest spory :mysli:
Jeśli chodzi o Brazylie to ją wymieniłem, bo tam portugalski jest językiem urzędowym (jeśli wierzyć Wikipedii posługuje się nim ok. 98% populacji). Rozumiem, że ten kraj ma ponad 200 mln populacji, ale nie zastanawiałem się nigdy nad popularnością mangi tam. Ot, globalizacja :wink:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw lip 04, 2019 8:24 pm

Mormicc, globalizacja, powiązania z hiszpańskim. Zależy też o który portugalski pytasz - Brazylii czy Portugalii, bo zbijamy Europę i Amerykę? Plus spowinowacenie -> wielki angielski rynek stanów, to i rynek hiszpański ameryki centralnej, a bliskość geograficzna ma jednak spore znaczenie.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » śr lip 24, 2019 10:42 am

JPF pisał gdzieś kiedy pokaże plan wydawniczy do końca roku?
Został nam ostatni tydzień lipca, a tu nic.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » śr lip 24, 2019 11:27 am

Też mnie to właśnie ciekawi. Chociaż z drugiej strony... przez te ich ciągłe obsuwy w planie wydawniczym jest sens go ukazywać? :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: neiki » czw lip 25, 2019 2:30 pm

https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 7264816599
a jednak pojawił się plan wydawniczy :) Oby chociaż większość udało się bez opóźnień...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » czw lip 25, 2019 2:44 pm

Tak jak przewidywałam - do końca roku mam spokój z JPFem. Ale wciąż czekam na nowe Mega Mangi bo nastała jakaś stagnacja :(. Albo jakieś fajne, krótkie serie.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alextasha » czw lip 25, 2019 2:44 pm

Z komentarzy
Kiedy możemy w końcu liczyć na reedycję Aż do nieba? Nie powiem ile lat już na nią czekamy a była obiecywana.

Kiedy jakieś shoujo? Josei? Jakaś cegiełkowa mega manga w stylu Ikedy?

Jakieś ew info odnośnie bonusowego tomu Służącej co niedawno wyszedł w Japonii?
Niestety wszystko mało prawdopodobne. Staramy się o kilka klasyków shoujo, nowszych josei ale bezskutecznie jak na razie.

Bonus "Służącej" wcześniej czy później będzie, możliwe że zaraz na początku 2020 ;)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 25, 2019 2:46 pm

Zaskakuje mnie, że Akira #1 wychodzi jeszcze przed Alitą #4. Z tego by wynikało, że nie zajmują jednego slotu wydawniczego, a dwa różne. Czyli jest szansa na kontynuację BAA:Last Order bezpośrednio po zakończeniu pierwszej serii? Mam nadzieję, że tak.
Cieszę się też z tego, że Alitka #4 ma jednak jeszcze pojawić się w tym roku. Oby nie było żadnych większych obsów.

Zsierpniowych tytułów biorę Klasę i OPM. A i jeszcze Berserka którego zaczęcie kolekcjonowania przekładam wciąż na później. Te trzy pozycje nie są jednak priorytetem i poczekają na luźniejszy miesiąc lub większy przypływ gotówki.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » czw lip 25, 2019 3:26 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 25, 2019 2:46 pm
Czyli jest szansa na kontynuację BAA:Last Order bezpośrednio po zakończeniu pierwszej serii?
A tak nie miało być od początku?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 25, 2019 3:34 pm

No właśnie zrozumiałem, że po Alicie ma wejść Akira, a dopiero potem Last Order. Ale mogłem źle zrozumieć/zapamiętać :P

Karlan
Status: Offline

Nowości

Post autor: Karlan » czw lip 25, 2019 4:03 pm

Z ciekawości wezmę tą LNkę Evangeliona, choć nie jestem przekonana co do konceptu. Ale lubię i LNki, i Evangeliona :D Tylko to dopiero w październiku? :| Wydawało mi się, że zapowiadali na wrzesień, ale może coś mi się pomyliło...

Kiedyś tam planuję zakup "Klasy Skrytobójców", i może "Soul Eater NOT" ale najpierw chcę zerknąć na anime, no i muszę w końcu kupić "Soul Eatera" :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alzea » czw lip 25, 2019 4:40 pm

To dla mnie tylko cztery tomiki od JPFu jeszcze w tym roku - 2xGlut i 2xTytani, pewnie pójdzie zbiorczo w jakimś grudniowym zamówieniu/świątecznej promce. Nie wiem czy się cieszyć, bo w przypadku innych wydawnictw to trochę bieda, ale w sumie pieniążki są bezpieczne xd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości