Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » wt maja 21, 2019 12:46 am

Ehh... muszę się w końcu zabrać za anime. Za często się napotykam na Evangeliona. :d
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » wt maja 21, 2019 8:55 am

Zapowiedź mnie nieco zdziwiła. LN? i jeszcze do starszej serii? Owszem, mamy tu absolutny klasyk i wielu fanów Evki z pewnością się ucieszy. A przypomnę tylko, że niedługo Eva będzie dostępna na Netflix, co dodatkowo odświeży jej popularność i pewnie przyciągnie kilku młodszych fanów temu tytułowi. Nie wiem jeszcze czy będę kupował LN, ale miło że mamy kolejną książkę na rynku i nie jest to coś sezonowego.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » wt maja 21, 2019 10:37 am

Nigdy nie interesowałam się tą serią. Nie oglądałam anime, nie czytałam mangi. Tylko tyle, że wiem co to jest. Zatem LN również mnie nie interesuje.

W sumie dziwne, że tak ciągle odgrzewają te stare kotlety, ale najwyraźniej im się to opłaca. Może wreszcie przyjdzie pora, by przypomnieć sobie o "Fushigi Yuugi"?

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Nowości

Post autor: kera » wt maja 21, 2019 1:53 pm

Ja chcę Fushigi Yuugi Genbu Kaiden !!!

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: SallyCzarownica » wt maja 21, 2019 2:27 pm

kera pisze:
wt maja 21, 2019 1:53 pm
Ja chcę Fushigi Yuugi Genbu Kaiden !!!
Ja też. T_T
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Wojciech » śr cze 05, 2019 7:15 pm

Drogie wydawnictwo z racji tego, ze zdążyło upłynąć już trochę czasu od ostatnich informacji, proszę o komentarz

Czy szanse wznowienia/wydania na nowo Pokemon Adventures/special są nadal równe 0?

Przygarnę z miłością nawet jeśli Rattata zostanie Szczurrurką, a Wartoltle Wojżółwiem <3

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alextasha » śr cze 05, 2019 11:53 pm

Korciło mnie wydanie angielskie, ale kurde... przez cenzurę nie chcę tego tykać :( No i lipa bo bym chciała mieć to na półce.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » czw cze 06, 2019 12:25 am

Wojciech pisze:
śr cze 05, 2019 7:15 pm
Czy szanse wznowienia/wydania na nowo Pokemon Adventures/special są nadal równe 0?
Dołączam się do pytania kolegi!!

Kurde, aż miło na serduchu się robi, że ktoś poza mną jeszcze o tej serii myśli. c-;
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » czw cze 06, 2019 12:56 am

Ja też bym kupowała Pokemony jakby wyszły.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ame » czw cze 06, 2019 9:52 am

:o Też byłabym zainteresowana pokemonami.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: NWW_Station » czw cze 06, 2019 3:05 pm

Mnie tam bardziej ciekawi, co z tym wznowieniem Aż do nieba. To już upadło, czy ciągle mam czekać?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Itachi Uchiha » czw cze 06, 2019 4:13 pm

NWW_Station pisze:
czw cze 06, 2019 3:05 pm
Mnie tam bardziej ciekawi, co z tym wznowieniem Aż do nieba. To już upadło, czy ciągle mam czekać?
Coś czuje po kościach że projekt podzielił los Sailorek. :|

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw cze 06, 2019 4:53 pm

Ale sailorki mają być, tylko nie ta edycja z brokatowo złotymi elementami (nie pamiętam jak się nazywała)

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: nover » czw cze 06, 2019 5:15 pm

Alexandrus888 pisze:
czw cze 06, 2019 4:53 pm
Ale sailorki mają być, tylko nie ta edycja z brokatowo złotymi elementami (nie pamiętam jak się nazywała)
No jeszcze nie wiadomo czy w ogóle będą. Przeczytaj poprzednie posty (zdaje się w tym temacie).
A jeśli chodzi o wydania, to pewnie chodzi Ci o Shinsouban (Reprinted / New Edition). Osobiście wolę jednak Kanzenban (Perfect / Eternal) - nie dość że format powiększony, to i więcej zarówno nowych i kolorowych ilustracji. O ile mi wiadomo to zarówno Niemcy jak i jeszcze jedno europejskie państwo wydadzą w brokatowych okładkach, więc raczej to nie kwestia brokatu...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw cze 06, 2019 6:56 pm

No właśnie, z tego co pamiętam, Endriu pisał, że Eternal jest dla nas nieosiągalny, dlatego będą próbować z New Edition. Jasne, nie znaczy to, że wydadzą, ale będą się starać.

Jeszcze dla pewności przeszukałem ten temat i znalazłem wypowiedź Endriu:
Endriu_jpf pisze:
śr sty 09, 2019 9:25 am
1. Eternal Edition jest praktycznie nie do wydania, problemem jest użycie farby na okładce imitującej brokat - jest ona niedozwolona w EU (wiemy, że niemiecki Egmont zapowiedział tę edycję, ale z Japonii wiemy, że nadal nie mają akceptu na druk).

2. Jest za to szansa na wydanie New Edition w powiększonym formacie z kolorowymi stronami
Czyli jest tak jak piszę.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: romanova » czw cze 06, 2019 9:19 pm

NWW_Station pisze:
czw cze 06, 2019 3:05 pm
Mnie tam bardziej ciekawi, co z tym wznowieniem Aż do nieba. To już upadło, czy ciągle mam czekać?
Podbijam. A jak będę miała 120 lat, demencję i zapomnę, jak się nazywam, to dalej będę podbijać.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: nover » czw cze 06, 2019 9:35 pm

Alexandrus888 pisze:
czw cze 06, 2019 6:56 pm
No właśnie, z tego co pamiętam, Endriu pisał, że Eternal jest dla nas nieosiągalny, dlatego będą próbować z New Edition. Jasne, nie znaczy to, że wydadzą, ale będą się starać.

Jeszcze dla pewności przeszukałem ten temat i znalazłem wypowiedź Endriu:
Endriu_jpf pisze:
śr sty 09, 2019 9:25 am
1. Eternal Edition jest praktycznie nie do wydania, problemem jest użycie farby na okładce imitującej brokat - jest ona niedozwolona w EU (wiemy, że niemiecki Egmont zapowiedział tę edycję, ale z Japonii wiemy, że nadal nie mają akceptu na druk).

2. Jest za to szansa na wydanie New Edition w powiększonym formacie z kolorowymi stronami
Czyli jest tak jak piszę.
No nie zupełnie.
Na wygraną 6 w lotto też jest szansa. Ale "jest szansa" nie znaczy że "pewność".
Dlatego to nie do końca tak. Endriu (jak zacytowano) tylko wspomniał że szansa na New Edition jest, natomiast jaka ta szansa (z przedziału 1%-100% ) to już nie wspomniał (bo nie musiał). A to ma znaczenie bardzo duże. Niemniej branie za pewnik czegoś co się określa tylko szansą jest zwyczajnie błędne (z punktu widzenia prawnego jak i logicznego też).
Przypomnę jako (niezbyt dobry, ale...) przykład - Waneko i zapowiedź Akatsuki no Yona - niby już mieli niemal papiery w ręku, już mogli niemal mówić o 100% szans że wydadzą no i... klapa. Studio JG sprzątnęło mangę im sprzed nosa.
Także jak ktoś mówi o "szansie na coś" to jedynie to oznacza zwykłe prawdopodobieństwo, a w żadnym wypadku pewność.
Póki JPF nie zdobędzie podpisanej licki, póty nie można mówić o tym, że wydadzą. Tak to działa.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw cze 06, 2019 9:50 pm

No to napisałem przecież w drugim poście, że będą się starać, czyli jest jakaś szansa. W pierwszym poście to był skrót myślowy.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: NWW_Station » czw cze 06, 2019 9:53 pm

A kiedy to było, bo 23 kwietnia padł taki tekst:

Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » czw cze 06, 2019 10:25 pm

Szczerze na miejscu JPFu dałbym już sobie spokój z SM. Japonia chyba sama nie wie czego chce, plus autorka też raczej nie należy do łatwej we współpracy. Cierpliwość ma swoje granice. Jak nie teraz to może za kilka lat. Obecnie slot na shoujo jest pusty, gdyż czeka w próżni na decyzję rozwydrzonych japończyków. Dla mnie to bez sensu. Jest wiele ciekawych shoujo czekających na wydanie np. takie Takene to hana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości