Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » wt cze 05, 2018 12:53 pm

Endriu_jpf pisze:
wt cze 05, 2018 11:39 am
A skąd takie założenia? ;)
Z infografiki którą opublikowaliście jakiś czas temu (w marcu). Miała cztery wolne miejsca i wydawało mi się, że było mówione, iż to będzie wszystko. Ale jak najbardziej cieszy to, że na tym nie poprzestaniecie. Uwielbiam wasze zapowiedzi - tak często trafiają w mój gust :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: DarkNighty » wt cze 05, 2018 12:58 pm

Kocurzyca pisze:
wt cze 05, 2018 12:51 pm
Ja obecnie na nic nie czekam. Raczej nie zainteresuje mnie nic, co ma tylko jeden tom - od kiedy skończyłam zbierać Różę Wersalu to oferta JPF przestała całkowicie do mnie trafiać. Kupuję od nich tylko One Piece i nie zapowiada się, by ta sytuacja się zmieniła.
Ogólnie to mam podobnie (choć zbieram jeszcze Tytanów) i raczej nie zainteresują mnie jednotomowe nowości, ale, paradoksalnie, i tak czekam na ich ogłoszenie. Nawet jeśli ich nie kupię, to zawsze cieszy mnie to, że na naszym rynku pojawia się nowa manga. Zawsze powiększa rynek mangowy :D No i inni się ucieszą ^^
Niech wydawnictwa ogłaszają jak najwięcej, w końcu trafią z czymś, co mnie zainteresuje :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » wt cze 05, 2018 1:40 pm

Seineny króciutkie, a co więcej na nic dłuższego też się nie zanosi więc trochę smutam :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » wt cze 05, 2018 2:02 pm

Coś czuje, że seinen krótszy to Noise. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » wt cze 05, 2018 2:13 pm

miaka88 pisze:
wt cze 05, 2018 2:02 pm
Coś czuje, że seinen krótszy to Noise. :D
Byłoby fajnie, ale Noise ma chyba troszku mniej niż 250 stron.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » wt cze 05, 2018 2:25 pm

Ja od JPF najbardziej czekam na piąty tom Drifters :lol:
Ale jestem ciekawa zapowiedzi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mika » wt cze 05, 2018 5:28 pm

Czekam na shoujo.

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » wt cze 05, 2018 5:45 pm

Jako podpowiedź mogę zdradzić (już o tym pisałem), że wszystkie 3 tytuły są dziełami autorów, którzy byli już wydawani w Polsce (w tym 1 przez nas).
Meliona, Drifters #5 planujemy wydać w grudniu :)

Dlaczego niektórych tak odpychają jednotomówki, czy krótkie serie? Przecież to nie świadczy o wartości tych dzieł. Jedyne co może Was spotkać to poczucie smutku towarzyszące rozstaniu z danym tytułem (ale to tym lepiej dla dzieła) ;)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mormicc » wt cze 05, 2018 5:59 pm

Endriu_jpf pisze:
wt cze 05, 2018 5:45 pm
Meliona[/ref], Drifters #5 planujemy wydać w grudniu :)
A są jakieś informacje odnośnie 6 tomu? :(
Lubię jednotomówki więc czekam na te zapowiedzi ^^
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: gg gonia » wt cze 05, 2018 6:03 pm

Endriu_jpf pisze:
wt cze 05, 2018 5:45 pm
Dlaczego niektórych tak odpychają jednotomówki, czy krótkie serie?
Pewno uprzedzenia na podstawie już przeczytanych, ja swego czasu czytałam sporo krótkich serii, i z ręką na sercu, nie pamiętam praktycznie żadnej a to raczej źle o dziele świadczy. A przeglądając dział jednotomówek waneko, widać po komentarzach że ludzie najpierw mieli pozytywne nastawienie a przy kolejnej z kolei mandze widać że zachwytów jest niewiele, ale też nie ma wiele narzekań. Te mangi zazwyczaj są po prostu dobre, przez co łatwo o nich zapomnieć.

Ja osobiście upatruje największą wadę w jednotomówkach w tym że zanim człowiek polubi bohaterów, albo autor zdąży wgl nadać im większy charakter to już koniec. A jeśli jest bardzo dobra to tym większy żal że tak krótko. Ale zawsze są chlubne wyjątki i kibicuję by te mangi też nimi był :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: DarkNighty » wt cze 05, 2018 6:20 pm

Endriu_jpf pisze:
wt cze 05, 2018 5:45 pm
Dlaczego niektórych tak odpychają jednotomówki, czy krótkie serie? Przecież to nie świadczy o wartości tych dzieł. Jedyne co może Was spotkać to poczucie smutku towarzyszące rozstaniu z danym tytułem (ale to tym lepiej dla dzieła) ;)
Ja na przykład praktycznie nie kupuję jednotomówek (właściwie nawet niewiele czytam). By manga mnie zainteresowała musi mieć albo bardzo dobrą, najlepiej skomplikowaną fabułę, albo świetnie wykreowane postacie. Od jednotomówek nie mogę oczekiwać złożonego świata przedstawionego, wielu zwrotów akcji, tajemnic czy wielokrotnego zaskakiwania czytelnika. Pozostają postacie, ale prawda jest taka, że potrzebuję więcej tomów, by je poznać, polubić i się do nich przywiązać. Tak jak napisała gg gonia, nawet jeśli postacie są sympatyczne, to czuje się straszny niedosyt, kiedy manga się tak szybko kończy.
Na półce mam ponad 500 mang i naprawdę niewiele serii, które mają mniej niż 5 tomów. Zazwyczaj właściwie 10+. Ponadto po raz drugi zgodzę się z gg gonią - krótkie mangi zupełnie nie zapadają mi w pamięci. Przeczytam, a po tygodniu nie pamiętam, o czym był dany tytuł. Właściwie mogę policzyć na palcach jednej dłoni liczbę jednotomówek, które zapadły mi w pamięci.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » wt cze 05, 2018 6:23 pm

Mnie nie odpychają jednotomówki, mam kilka. Po prostu nie mają one wcale mojego zainteresowania - strasznie przywiązuję się do bohaterów i lubię fabułę budowaną przez czas - moimi ulubionymi seriami są takie 20+, a nawet jeszcze dłuższe (One Piece, HunterxHunter, Diamond no Ace, Haikyuu!!, Bleach, Naruto, FMA, AnE, Fairy Tail, Kuroshitsuji, Yona, Giant Killing etc etc tak bym mogła wymieniać w nieskończoność, teraz także BnHA które ma zadatki na długą serię). Krótkie zwyczajnie nie spełniają moich standardów - nie zaspokajają mojej potrzeby contentu związanego z daną serią ;)
Nawet jak wydawnictwa zapowiadają coś do 10 tomów to wewnętrznie mam takie "meh, szkoda, że tak krótkie". I ogólnie to na półce nie mam prawie w ogóle tak krótkich serii (poza BL).
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alextasha » wt cze 05, 2018 7:27 pm

DarkNighty pisze:
wt cze 05, 2018 6:20 pm
Od jednotomówek nie mogę oczekiwać złożonego świata przedstawionego, wielu zwrotów akcji, tajemnic czy wielokrotnego zaskakiwania czytelnika.
Widać, że ktoś nie czytał Srebrnego Trójkąta ;)
DarkNighty pisze:
wt cze 05, 2018 6:20 pm
Na półce mam ponad 500 mang
Wolałabym przelicznik tytułów niż tomików, jak sama zauważyłaś - niewiele masz serii poniżej 5 tomów więc "500 mang" nie robi wrażenia :P Załóżmy, że jest tam Naruto (72), Bleach (51), One Piece (49), Tytani (19), FMA (27), Dragon Ball (42) to już jest 260 tomów a tylko 6 tytułów :P

---

Ja tam jednotomówki lubię. Przydatne to to w drodze do pracy :D Ostatnio uzupełniałam sobie Wanekową serię i tak, większość to średniaki, ale warto się było z nimi zapoznać. A perełki się też znajduje.

Nic nie mówię ALE... jest dużo fajnych YURI jedno-dwu tomowych wartych wydania :P

A z zapowiedzi JPF to czekam też na shoujo. A skoro nie można na nie głosować, to kiedy można się spodziewać ogłoszenia :P ?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » wt cze 05, 2018 7:48 pm

Endriu_jpf pisze:
wt cze 05, 2018 5:45 pm
Drifters #5 planujemy wydać w grudniu
O, świetnie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: DarkNighty » wt cze 05, 2018 8:08 pm

Alextasha pisze:
wt cze 05, 2018 7:27 pm
Widać, że ktoś nie czytał Srebrnego Trójkąta ;)
Nie zaprzeczę, nie czytałam. Z MM mam taki problem, że ceny są tak wysokie, że obawiam się kupować mangi w ciemno. Obawiam się, że dany tytuł mi się nie spodoba.
Alextasha pisze:
wt cze 05, 2018 7:27 pm
Wolałabym przelicznik tytułów niż tomików, jak sama zauważyłaś - niewiele masz serii poniżej 5 tomów więc "500 mang" nie robi wrażenia :P Załóżmy, że jest tam Naruto (72), Bleach (51), One Piece (49), Tytani (19), FMA (27), Dragon Ball (42) to już jest 260 tomów a tylko 6 tytułów :P
:lol: :lol: :lol:
Nawet jeśli faktycznie byłoby tak, jak napisałaś, to wolę mieć tylko 6 tytułów, ale tak długich i rozbudowanych, zamiast 260 jednotomówek, z których pamiętam z 5 :P
Z wymienionych tytułów mam One Piece, Tytanów i FMA. Ale mam inne długie, niewymienione: Kuroko, Kuroshitsuji, Pandorę, Magi, które będzie długie xD

Mówisz - masz :D
Z ciekawości przeliczyłam. Mam 500+ tomów, w tym około 67 serii (na przykład trzy serie mang DRRR policzyłam jako 1). W tym mam tylko 12 jednotomówek i 5 serii dwutomowych (w tym historia o Levim do Tytanów :P). A i tak większość jednotomówek planuję sprzedać xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gagantous » wt cze 05, 2018 9:07 pm

Mnie także nie interesują jednotomówki, jedyny wyjątek stanowią mangi Junji Ito.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Lou » wt cze 05, 2018 9:21 pm

Może tą jednotomówką shoujo będzie Claudine? Jest klasyka i jest autorka już wydana przez JPF.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Nowości

Post autor: Otai » wt cze 05, 2018 9:31 pm

A co się stało z zapowiedzianym wcześniej Boys Next Door?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » wt cze 05, 2018 9:32 pm

Otai pisze:
wt cze 05, 2018 9:31 pm
A co się stało z zapowiedzianym wcześniej Boys Next Door?
Kotori wydaje tę mange.

Otai
Status: Offline

Nowości

Post autor: Otai » wt cze 05, 2018 9:33 pm

Aaaa, okej, już wszystko wiem ;), było ubrać okulary :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości