Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » pt gru 25, 2020 2:26 pm

Sebek pisze:
pt gru 25, 2020 11:20 am
jtumanowicz pisze:
pt gru 25, 2020 9:38 am
Na horyzoncie reedycja Sailor Moon na którą wszyscy czekają...
Ja nie czekam xD Z tych ostatnich zapowiedzi nie czekam na zadna serie. Jedynie jestem zainteresowany akcja z "Basilisk", ktora ma ruszyc w styczniu.
Ja tezteż nie czekam :D Tak samo jak nie martwi mnie, czy wydawanie DBFC odbije się na częstotliwości ukazywania się OP. Dla mnie mogłoby się rzadziej ukazywać. To nie moja bajka. Jeśli natomiast DBFC ma im przynieść kasę, to niech wydają. Wtedy będą mieć na inne tytuły.
KAWAIILOVE pisze:
pt gru 25, 2020 2:23 am
A A wiecie co jest dla MNIE najgorsze w tym wszystkim? Podejście JPF - odważ się skrytykować o cokolwiek, a to z ciebie zrobią tego złego.
+1
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » pt gru 25, 2020 4:44 pm

Ne jestem zainteresowana kupnem DB, żadnej wersji. Lubię DB ale obejrzenie anime mi w zupełności wystarczało :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: MrOrochimaru » pt gru 25, 2020 6:45 pm

Musieliby mnie biczować, żebym zastanowił się w ogóle nad kupnem zwykłego db, a co dopiero w kolorze xD

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » pt gru 25, 2020 9:04 pm

nover pisze:
pt gru 25, 2020 11:55 am
Nawet mąż stwierdził że wygląda jak Kaczor Donald w latach 90' i że tego nie chce.
Faktycznie przypomina to trochę komiksy z Kaczorem Donaldem z lat 90-tych. Prawie zupełny brak gradacji kolorów, nasycenie i kontrast podbite do granic. Jak dla mnie jeden wielki kicz.

Przykładem dobrze pokolorowanego japońskiego komiksu jest Akira, obecnie już praktycznie nie do zdobycia.

Ramsey Ka pisze:
pt gru 25, 2020 12:20 pm
Myślałem że mówicie o jakimś innym kolorowym wydaniu a tak to widzę tam zaledwie kilka kolorowych stron także bez przesady :roll:
Toriyama nawet całe rozdziały robił w kolorze (a nie tylko początkowe strony jak inni mangacy). Trochę tych kolorowych stron tam jest.
Kocurzyca pisze:
pt gru 25, 2020 4:44 pm
Ne jestem zainteresowana kupnem DB, żadnej wersji. Lubię DB ale obejrzenie anime mi w zupełności wystarczało :D
Manga jest lepsza. Same creme de la creme, pozbawione wszystkich fillerów i z trochę bardziej dosadnym humorem.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » pt gru 25, 2020 9:56 pm

Breaking news z innego forum:
z otoczenia bliskiemu JPF'owi słyszałem, że kilkukrotnie w pierwszej połowie roku kontaktowało się z nimi Hachette z propozycją współpracy przy wydaniu ich wersji opartej na Kanzenban'ie. Nie wiem jednak czy JPF miał w planach wydanie full color czy decyzja została podjęta po propozycji wspólnego wydania kolekcji.
źródło: https://forum.komikspec.pl/komiksy-japo ... #msg111178

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » pt gru 25, 2020 10:21 pm

Widziałem. Faktycznie mocne info. Taki Kanzenban od Hachette w dużym formacie! Mniam!
Nie wiadomo, czy JPF miał wcześniej w planach DBFC, czy może propozycja Hachette tylko przyśpieszyła decyzję o wydaniu. No cóż. Nadzieja pozostaje, że Hachette wyda Kanzenban, a JPF chciało jak najszybciej wydać DBFC, by zgarnąć część potencjalnych chętnych "prawilniejszą" wersję.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » pt gru 25, 2020 10:28 pm

Czy Hachette wyda Kanzenban zależy jeszcze od tego czy dogadali się z JPF i czy JPF sprzedał im tłumaczenie. Mam nadzieję, że nie zablokowali Hachette tego wydania.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » pt gru 25, 2020 10:32 pm

Co jakiś czas na jakimś dziwnym forum wyskakują ludziki, które twierdzą, że "mają kontakty w wydawnictwach", a potem okazuje się to bujdami na resorach. Jednocześnie nie zdziwiłabym się, gdyby to była prawda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gokiburi » sob gru 26, 2020 12:01 am

Mój portfel zrobił ufff.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » sob gru 26, 2020 12:45 am

Lubię DB, ale sobie odpuszczam.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Monsterlight » sob gru 26, 2020 3:05 am

Do Dragonballa nigdy mnie nie ciągnęło, kiedyś próbowałam się do niego przekonać, ale nie zaiskrzyło :P Także tym lepiej dla mojego portfela. Ale jakoś tego nie widzę, już teraz mają masakryczne obsuwy, wszędzie u wydawnictw jest płacz, że niedobra drukarnia nie wyrabia i tak dalej, a ci się biorą za kolejne podwójne wydanie :x Jak to dobrze, że w przyszłym roku od JPFu planuję tylko Ranmę zbierać, bo to jak oni się zachowują już nawet śmieszne nie jest.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » sob gru 26, 2020 1:12 pm

KubciO pisze:
pt gru 25, 2020 10:21 pm
Widziałem. Faktycznie mocne info. Taki Kanzenban od Hachette w dużym formacie! Mniam!
Nie wiadomo, czy JPF miał wcześniej w planach DBFC, czy może propozycja Hachette tylko przyśpieszyła decyzję o wydaniu. No cóż. Nadzieja pozostaje, że Hachette wyda Kanzenban, a JPF chciało jak najszybciej wydać DBFC, by zgarnąć część potencjalnych chętnych "prawilniejszą" wersję.
Ponoć JPF ich odprawił z kwitkiem. Jeśli to prawda to są najzwyczajniej w świecie ograniczeni. Nawet tacy giganci jak Egmont czy trochę mniejsza Mucha współpracowali z wydawnictwami od kolekcji i sobie tą współpracę mocno chwalili. Raz, że dostawali kasę za opracowywanie kolekcji i tłumaczenia, dwa - Tomasz Kołodziejczak kiedyś mówił, że kolekcji nigdy nie traktował jako konkurencji a raczej jako poszerzenie rynku swojego zbytu. Mieli za darmo reklamy sowich publikacji w wysokonakładowym magazynie a każda kolekcja mocno nakręcała sprzedaż ich własnych komiksów z danego uniwersum.

No i DB od Hachette mielibyśmy w całości maksymalnie w półtora roku, do tego w ogromnym formacie, na dobrym papierze. A JPF, zakładając optymistycznie brak jakichkolwiek opóźnień i 5-6 tomów rocznie, swoją edycję będzie wydawał pewnie z 8 lat :cry:

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Elaine » sob gru 26, 2020 5:40 pm

Nie jestem zainteresowana. Czekam na reedycję Sailorek — może się jej doczekam w przyszłym roku (chociaż nie robię sobie wielkich nadziei :P).
Avatar: picrew.me

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » sob gru 26, 2020 8:28 pm

amsterdream pisze:
sob gru 26, 2020 1:12 pm

Ponoć JPF ich odprawił z kwitkiem. Jeśli to prawda to są najzwyczajniej w świecie ograniczeni. Nawet tacy giganci jak Egmont czy trochę mniejsza Mucha współpracowali z wydawnictwami od kolekcji i sobie tą współpracę mocno chwalili. Raz, że dostawali kasę za opracowywanie kolekcji i tłumaczenia, dwa - Tomasz Kołodziejczak kiedyś mówił, że kolekcji nigdy nie traktował jako konkurencji a raczej jako poszerzenie rynku swojego zbytu. Mieli za darmo reklamy sowich publikacji w wysokonakładowym magazynie a każda kolekcja mocno nakręcała sprzedaż ich własnych komiksów z danego uniwersum.

No i DB od Hachette mielibyśmy w całości maksymalnie w półtora roku, do tego w ogromnym formacie, na dobrym papierze. A JPF, zakładając optymistycznie brak jakichkolwiek opóźnień i 5-6 tomów rocznie, swoją edycję będzie wydawał pewnie z 8 lat :cry:
Stawiasz sprawę na głowie.
JPF jest właścicielem praw autorskich do DB tylko na terenie Polski - i tylko w zakresie tego wydania, które już wypuściło. Do wygaśnięcia aktualnej umowy i pod warunkiem, że jej nie przedłuży.
Jeśli Hachette chce wydać u nas inne - to musi się zgłosić do agencji, która licencją dysponuje i złożyć mu odpowiednią ofertę.
JPF w żadnej kwestii nie jest tu stroną. To znaczy mogłoby pomóc, gdyby chciało. Ale jeśli nie byłoby zainteresowane, to w żaden sposób nie powinno to blokować Hachette, które mogłoby zająć się tym samodzielnie.

To, że dysponuje tłumaczeniem nie jest żadnym argumentem, bo przecież zawsze można zrobić nowe - jak ostatnio zrobiono chociażby z Alitą.

Pytanie brzmi, czy dla Japończyków jest w ogóle możliwe by dwa podmioty jednocześnie sprzedawały dokładnie ten sam komiks - stanowiąc dla siebie jak najbardziej konkurencję.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » sob gru 26, 2020 9:15 pm

DB full color ma 42 tomy a zaczyna się od Z. Tomy są chyba przez to cieńsze? Ale na okładce 4 tomu jest Frezer w ostatniej postaci. :shock:
Obrazek

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » sob gru 26, 2020 9:26 pm

miaka88 pisze:
sob gru 26, 2020 9:15 pm
DB full color ma 42 tomy a zaczyna się od Z. Tomy są chyba przez to cieńsze? Ale na okładce 4 tomu jest Frezer w ostatniej postaci. :shock:
Wygląda na to, że każda saga ma WŁASNĄ numerację.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » sob gru 26, 2020 9:54 pm

Teraz już wszystko jasne... strasznie mylny i dziwny podział.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gotenks » pn gru 28, 2020 4:22 pm

Pewnie kupię, żeby mieć cycki Bulmy w kolorze :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: MrAtrion » pn gru 28, 2020 5:05 pm

W sumie DB miało więcej arców niż DBZ jakby się dobrze przyjrzeć, ale podzielili to w sumie na 2 tylko. Mogli w ogóle nie dzielić.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pn gru 28, 2020 5:49 pm

W sumie... kupię :lol: Nawet ta animebookowa kolorystyka się podoba :angel: Ale z decyzją dokładnie co i jak poczekam na konkretniejsze info.

Pewnie będą opóźnienia w *uj, ale to ma swoje plusy: będzie czas zebrać fundusze ta tę górę mang D:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości