Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » pn mar 30, 2020 8:36 pm

Niestety nie znam większości tytułów z grafiki ale pewnie byłabym zainteresowana tymi wyglądającymi "szojkowato" :wink:. Aczkolwiek popieram, żeby najpierw nadgonić to co mają, a potem brać się za nowości.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » pn mar 30, 2020 9:19 pm

Okej widzę nazwisko mangaki od której pragnę jednego tytułu mianowicie Tamura Yumi! Dajcie mi Basarę! Z klasyki brakuje mi jeszcze Chie Shinohary, już nie mówię o Red River ale... :) ma sporo innych krótszych tytułów.

Jednak ja bardzo, ale naprawdę bardzo bym chciała wiedzieć co z Tytanami before the fall, Secret czy Grą w króla. I wciąż czekam na slot shojo któy nie jest sailrokami < Genbu kaiden poproszę!>

Okej skończyłam koncert życzeń :P
Obrazek

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mati12.94 » wt mar 31, 2020 5:15 am

Fajnie że jpf zmienia profil wydawniczy i uderza w klasyke, ale również chciałbym aby nadrobili wychodzące regularnie serie. Te klasyczne shouneny to pewnie zostaną dla waneko. Mamy już hanami dla starszych, jpf chyba idzie ich śladem ale w troszkę innym stylu.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: deffik » wt mar 31, 2020 11:34 am

>Maison Ikkoku
༼ つ ◕_◕ ༽つ
༼ つ ◕_◕ ༽つ
༼ つ ◕_◕ ༽つ
Kupowałbym na 100%.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » wt mar 31, 2020 11:37 am

JPF na FB pyta o propozycje tytułów dla formatu B5 (tego, co Blame!, Alita i Akira). ;)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » wt mar 31, 2020 11:52 am

Nie wiem jaki jest sens tych ciągłych pytań. I tak mało co z tego wydają.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 12:03 pm

Yuriko pisze:
wt mar 31, 2020 11:52 am
Nie wiem jaki jest sens tych ciągłych pytań. I tak mało co z tego wydają.
Generowanie ruchu na FB i podtrzymywanie zainteresowania gawiedzi :)

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KAWAIILOVE » wt mar 31, 2020 1:15 pm

Obiecanki, obiecanki. JPF chce podtrzymać zainteresowanie swoim wydawnictwem to i pewnie dlatego dodają posty typu 'a może wydamy, choć nie wiemy, zależy od was - kupujcie u nas'. Ile to już było, że dodawali coś i obiecywali, że wydadzą a tu d*pa - artbooki, kontynuację DN Angel...
Ledwo teraz się wyrabiają z tytułami, a za chwilę dojdą premiery z Pyrkonu więc będą jeszcze większe opóźnienia.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » wt mar 31, 2020 1:20 pm

Mnie w tym wszystkim najbardziej śmieszy to, że ludzie wierzą w te dyrdymały.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 1:22 pm

Yuriko pisze:
wt mar 31, 2020 1:20 pm
Mnie w tym wszystkim najbardziej śmieszy to, że ludzie wierzą w te dyrdymały.
Z jednej strony masz rację. Z drugiej natomiast wydaje mi się, że coraz więcej osób otwiera oczy na politykę JPF.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » wt mar 31, 2020 9:47 pm

KAWAIILOVE pisze:
wt mar 31, 2020 1:15 pm
i obiecywali, że wydadzą a tu d*pa - artbooki, kontynuację DN Angel...
Ja tam nawet pamiętam, jak pokazali okładkę (!) nowej reedycji "Aż do nieba". :P

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mephisto » śr kwie 01, 2020 1:42 am

Ja tam się cieszę, że tyle osób w komentarzach wspomina o Dorohedoro, bo nie ukrywam, że dla Dorohedoro (jako jednemu z ostatnich tytułów) nie opuszczam szalupy zwanej zainteresowanie tym, co się wydaje.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr kwie 01, 2020 5:35 am

Archerito pisze:
wt mar 31, 2020 1:22 pm
Yuriko pisze:
wt mar 31, 2020 1:20 pm
Mnie w tym wszystkim najbardziej śmieszy to, że ludzie wierzą w te dyrdymały.
Z jednej strony masz rację. Z drugiej natomiast wydaje mi się, że coraz więcej osób otwiera oczy na politykę JPF.
Na co, na otwarte dyskusje z fanami? No tak, lepiej wydawać w ciemno, bo to w końcu tak małe ryzyko... :roll:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » śr kwie 01, 2020 10:20 am

Pajęcza_Lilia pisze:
śr kwie 01, 2020 5:35 am
Na co, na otwarte dyskusje z fanami? No tak, lepiej wydawać w ciemno, bo to w końcu tak małe ryzyko...
Nie...na to, że robią kolejne ankiety z których nic nie wynika, a nawet jak wyniknie to wydanie nowości spowoduje obsuwy w obecnym trybie wydawniczym. Czyli takie zamienił stryjkek siekierkę na kijek :D

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Maur » śr kwie 01, 2020 10:38 am

Gorzko u JPF na 1 kwietnia, ale nie dziwię się. Może da niektórym do pomyślenia ❤️

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Komisia111 » śr kwie 01, 2020 10:39 am

Dzisiaj z okazji Prima Aprilis nie wrzucamy oklepanych żartów,
tylko przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego!

Od dawna nie zaglądaliśmy na pewne forum, gdzie użytkownicy komentują nasze poczynania wydawnicze.
Zrobiliśmy to jednak ostatnio i postanowiliśmy podzielić się tym co znaleźliśmy :)
Przedstawiamy (anonimowo oczywiście) komentarze i reakcje na kilka naszych ostatnich działań:

❤️❤️❤️❤️❤️

✌️WWW - reakcje po uruchomieniu nasze strony✌️

"Jak na dwa lata czekania, to ta strona będzie wyglądać dość biednie."

"Mam takie podejrzenie, że ktoś kto miał im zrobić stronę w ostatniej chwili zerwał umowę.
A obecną stronę to Endriu robił w wolnych chwilach i stąd taka strona."

"Albo po prostu nic nie robili przez 2 lata, a obecna strona powstała w miesiąc."

"Wszedłem dzisiaj na ich stronkę i...jak dla mnie wygląda to okropnie. Nieczytelnie, napaćkane bez sensu, zero pomysłu na ogólny design. Jest po prostu źle. Jeżeli brać pod uwagę fakt, że powstawała 2 lata to normalnie tragedia. Chyba jednak wolę wierzyć, że jakiś studencina praktykant zrobił im ją w tydzień."

✌️komentarz wydawnictwa - strona powstawała około 3 miesiące, przerwa wynikała po prostu z innych priorytetów, skupialiśmy się na mediach społecznościowych i zupełnie nam to wystarczało✌️

❤️❤️❤️❤️❤️

✌️reakcje na post prezentujący zdjęcie klasycznych tytułów, gdzie wyrażamy chęć wydawania klasycznych tytułów i zachęcamy do wspierania tej inicjatywy✌️

"O, kiedyś już raz tak zrobili. I chyba niewiele z tego poprzedniego zdjęcia wydali. A na dokładkę SJG zgarneło im Uśmiech Kanoko xD
Nie wiem na co tu się nastawiać. To JPF, ogłaszają dużo planów, mało z tego się ukazuje."

"Nie wiem jaki jest sens tych ciągłych pytań. I tak mało co z tego wydają."

"Obiecanki, obiecanki. JPF chce podtrzymać zainteresowanie swoim wydawnictwem to i pewnie dlatego dodają posty typu 'a może wydamy, choć nie wiemy, zależy od was - kupujcie u nas'. Ile to już było, że dodawali coś i obiecywali, że wydadzą a tu d*pa - artbooki, kontynuację DN Angel...
Ledwo teraz się wyrabiają z tytułami, a za chwilę dojdą premiery z Pyrkonu więc będą jeszcze większe opóźnienia."

"Mnie w tym wszystkim najbardziej śmieszy to, że ludzie wierzą w te dyrdymały."

"Z jednej strony masz rację. Z drugiej natomiast wydaje mi się, że coraz więcej osób otwiera oczy na politykę JPF."

✌️komentarz wydawnictwa - to już nie możemy nawet nawiązywać luźnego dialogu z Wami, czytelnikami? Bo wszystko co zaproponujemy MUSI BYĆ cyrografem i koniec. A tak serio to dużo z proponowanych tytułów wydajemy. Nie da się wydać wszystkiego ale słuchamy Waszych sugestii i robimy wiele aby zdobyć trudno dostępne licencje na klasyczne tytuły✌️

❤️❤️❤️❤️❤️

✌️reakcje na post o tytułach Rumiko Takahashi✌️

"JPF powaliło... Nie potrafią dotrzymać terminów wydań, ciągle mają opóźnienia, ale muszą wkopywać się w kolejne i kolejne tasiemce..."

"No dokładnie XD nie wiem czy moje wnuki by dożyły premiery ostatniego tomu"

"Może wydawnictwo się powiększa
Naprawdę? Ja mam wrażenie, że się "pomniejsza"."

"No nie... JPF mnie coraz bardziej wkurza. Powinni zając się tymi wcześniejszymi zapowiedziami, które ogłosili... A nie pchać się znów nowe i w dodatku bardzo długie tasiemce..."

"Gdzie te artbooki o których mówili? Jak tak patrzę, to JPF lubi dużo na naobiecywać, a później nic z tymi obietnicami nie robić i tylko dawać nadzieję."

✌️komentarz wydawnictwa - ❤️✌️

❤️❤️❤️❤️❤️

✌️ONE PIECE✌️

"I tak słowem podsumowania gdzieś już chyba wyliczałem, że OP będzie się ciągnął jeszcze z 15 lat, a znając terminowość JPF to ze 20. Niestety JPF już dawno spadł z rowerka jeśli chodzi o najlepsze wydawnictwo. Kiedyś byli dla mnie liderem ale za to co odwalają teraz są tylko zwykłymi wyrobnikami masówek. A i to robią w stopnie co najwyżej przeciętnym. I niestety nawet wydanie JoJo nie zmieni mojego poglądu."

"Ja preordery biorę tylko na ich kolekcjonerki. Całą resztę nadrabiam raz do roku na promo, gdzie wychodzi mi 7,5 za tomik"

"tak długie serie powinny mieć stały proces wydawniczy co miesiąc"

✌️komentarz wydawnictwa - kochani, "One Piece" jest serią trudną i pracochłonną, powinien kosztować 4 razy więcej niż inne tego typu mangi, a sprzedajemy ją w standardowej cenie 18,90 zł. Nie pomożecie jej kupując na wyprzedażach. Aktualnie nieco zwolniliśmy z serią z powodu niskiej sprzedaży, ale wycofanie mang z empiku przyniosło dobre rezultaty (wzrosła sprzedaż bezpośrednia) i za jakiś czas zrobimy drugie podejście do częstszego wydawania.

I tak na marginesie, Paweł Dybała nie jest jedynym naszym tłumaczem, razem z nami tłumaczą dzielnie: Michał, Ula i Ania✌️

❤️❤️❤️❤️❤️

To tyle! Dziękujemy Wam za radość jaką nam dajecie!

❤️❤️❤️❤️❤️

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » śr kwie 01, 2020 10:48 am

Maur pisze:
śr kwie 01, 2020 10:38 am
Gorzko u JPF na 1 kwietnia, ale nie dziwię się. Może da niektórym do pomyślenia
A mi się akurat taka forma spodobała. No i nie ukrywam, że czuję się fejmem bo na 17 wypowiedzi 5 jest moich :D Tak więc moi drodzy liczę, że moja renoma i szacun na dzielni wzrośnie po tym jak zostałem celebrytą <3

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KAWAIILOVE » śr kwie 01, 2020 10:54 am

Ooo.. Moje komentarze też dali <3. Czuję się doceniona, tylko pytanie - czy JPF coś zrobi w tym kierunku żeby my 'hajterzy' miel mniej powodów do 'hejtowania' (?).
Bo to nie sztuka dać post z naszymi komami i zrobić z siebie tego poszkodowanego, a dalej robić to na czym się wykłada.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » śr kwie 01, 2020 11:55 am

KAWAIILOVE pisze:
śr kwie 01, 2020 10:54 am
Ooo.. Moje komentarze też dali <3. Czuję się doceniona, tylko pytanie - czy JPF coś zrobi w tym kierunku żeby my 'hajterzy' miel mniej powodów do 'hejtowania' (?).
Bo to nie sztuka dać post z naszymi komami i zrobić z siebie tego poszkodowanego, a dalej robić to na czym się wykłada.
No w sumie odpowiedzieli tylko na zarzuty tak pół żartem, pół serio i w sumie tyle. Dlatego ja tego posta nie biorę na poważnie. Ot takie tam śmieszkowanie przy Prima Aprilis. Część ludzi (i to z obu stron barykady) wzięło sobie tego posta do serca, aczkolwiek aj jednak sugeruję w tej sprawie więcej luzu :)

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KAWAIILOVE » śr kwie 01, 2020 12:15 pm

Archerito pisze:
śr kwie 01, 2020 11:55 am
KAWAIILOVE pisze:
śr kwie 01, 2020 10:54 am
Ooo.. Moje komentarze też dali <3. Czuję się doceniona, tylko pytanie - czy JPF coś zrobi w tym kierunku żeby my 'hajterzy' miel mniej powodów do 'hejtowania' (?).
Bo to nie sztuka dać post z naszymi komami i zrobić z siebie tego poszkodowanego, a dalej robić to na czym się wykłada.
No w sumie odpowiedzieli tylko na zarzuty tak pół żartem, pół serio i w sumie tyle. Dlatego ja tego posta nie biorę na poważnie. Ot takie tam śmieszkowanie przy Prima Aprilis. Część ludzi (i to z obu stron barykady) wzięło sobie tego posta do serca, aczkolwiek aj jednak sugeruję w tej sprawie więcej luzu :)

Zgadzam się z tobą, tylko jest mi dość ciężko wyobrazić sobie śmieszkujące JPF tak jak JG czy takie Waneko. 😅
Niby ma to być 1 kwietnia, ale jakoś z tego postu bardziej czuć jakby JPF tupało nóżką, bo nie dostają samych pochwał i potrzebują poparcia ludu.
W sumie jestem teraz ciekawa jak ludzie zareagowaliby na taki rodzaj postu, ale wystawionego przez Studio JG (?). 🤔

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości