Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » pt wrz 21, 2018 6:44 pm

Dla mnie od października do grudnia 8 tomów. Nie licząc Ality. Jak zawsze ponarzekam na OP. Ale przynajmniej mamy 2 tomy tytanów ^^ JPF powoli goni tą serię.
Fajnie że coś ruszy z Driftrasmi.
Dziś odebrałem Alite i jestem pod ogromnym wrażeniem. Świetnie to wygląda ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » pt wrz 21, 2018 6:50 pm

Do końca roku kupię cały jeden tom od tego wydawnictwa. Fajnie. Żal mi, ze ten OP wychodzi w takim żałosnym tempie... A właśnie wchodzimy w jeden z najciekawszych momentów w mandze, czyli Sabaody a potem Wojna. Ech.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » pt wrz 21, 2018 7:31 pm

>D Do końca roku mam JPF z głowy. Na dodatek w moim obecnym planie zakupowym zrównali się z Waneko (co miesiąc 1. tom albo żadnego).

Szczerze mówiąc, decyzja w sprawie OPM mnie zdziwiła; w obecnej chwili (w PL) wyszło 12 tomów (13. pojawi się dopiero w listopadzie), w Jp jest tych tomów 17, więc i tak jeszcze z rok musieliby nadganiać ten tytuł, a teraz będzie to trwało jeszcze dłużej... :?

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Luchael » sob wrz 22, 2018 9:33 am

Przykra sprawa z tym planem. Od JPFu zbieram na bieżąco jedynie OPM, a teraz kupowanie od nich cokolwiek będzie dla mnie jeszcze większą rzadkością :?. Zostają mi jeszcze Drifters, którzy kiedyś tam wyjdą i Gigantomachia w grudniu. Z tego roku wypadł też Soul Eater Not, choć pewnie jestem jedną z bardzo niewielu osób, które na to czekają :P

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: eNeS » pn wrz 24, 2018 1:21 pm

JPF na fejsie pisze:UWAGA
W związku z licznymi reklamacjami i pretensjami do naszego wydawnictwa o brak dodatków w przesyłkach z "Battle Angel Alita" informujemy, że ten wielki karton A3 to koperta z dodatkami, a nie podkładka usztywniająca przyklejony do niej karton z książką
Umarłem Xd
Nie wiem kto u nich odbiera telefony z reklamacjami ale po dramie z układem stron w DB Super i po tym, ten ktoś musi być już martwy w środku i nienawidzić ludzkości.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » pn wrz 24, 2018 1:32 pm

To już nie jest nawet śmieszne, to jest straszne. Pomylić kopertę z usztywnieniem.. Dobrze, że najpierw rozpakowałem "podkładkę usztywniającą", a potem dopiero sam komiks, bo z wrażenia mógłbym zapomnieć o dodatkach i wywalić ten wielki karton A3. :lol:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » pn wrz 24, 2018 1:39 pm

Trzeba było po prostu złożyć te plakaty i wsadzić do jednego kartonu z mangą, bo jak widać, ludzie za głupi :lol: Wyborne są te ostatnie posty JPF-u o reklamacjach.
Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » pn wrz 24, 2018 2:23 pm

Mi już ręce opadają... A jak się z przymrużeniem oka przedstawi sytuację na forum publicznym to i tak my jesteśmy ci źli, bo robimy z ludzi debili - zobaczcie co pisze profil "Wombat po szkodzie".

Powiem Wam, że mam powoli wszystkiego dosyć, ludzie jadą nas za wszystko:
-za wolna wysyłka/za szybko wysyłamy (to znaczy, że się nie sprzedaje!)
-jesteśmy oszustami/złodziejami (bo kradniemy skany i nie dajemy obiecanych gadżetów, albo nie wysyłamy na czas)
-brak planu na stronie/jest plan, ale nie podoba się
-za mało nowości, za mało wznowień, za mało wszystkiego
-za drogo (stron za mało!)
-brzydka okładka/logo/tytuł źle przetłumaczony

Ja wiem, że opóźnienia są denerwujące i wierzcie mi, że ja też nie skaczę z radości i krzyczę "Ale super, dowalimy im opóźnienia, hahaha!"). Tak samo jest nam przykro jak innym, więc nikt nie musi nam dokładać i kopać leżącego. Łatwo jest gnoić, ale słowa otuchy mało komu przechodzą przez gardło. Do tego miałem ostatnio problemy zdrowotne i zamiast iść na zwolnienie (z własnej woli) pracowałem i wyłem z bólu leżąc na podłodze (chore plecy).
Każdy z tych problemów osobno nie jest niczym szczególnym, ale zbiera się tego spora czara goryczy więc wylewam ją tutaj, żeby się nie przelała ;) Uff.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Canis » pn wrz 24, 2018 3:15 pm

Endriu_jpf, nie łam się, nie jesteś sam. I może to marne pocieszenie, ale gdzie indziej nie jest lepiej.
Przykład z dzisiaj: mam wezwanie bo drukarka się zepsuła i nie drukuje. Oczywiście ton wezwania taki, jakbym to ja ją zepsuł, z pełną premedytacją. Przychodzę i stwierdzam, że nic dziwnego że nie drukuje. Nie ma papieru. :facepalm:

Tak więc, nie przejmuj się tym ujadaniem. Młotków nie brakuje, nie bierz tego co mówią do siebie. :)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: gg gonia » pn wrz 24, 2018 3:22 pm

Endriu_jpf pisze:
pn wrz 24, 2018 2:23 pm
zobaczcie co pisze profil "Wombat po szkodzie".
76 osób go obserwuje, pierwsze o nim słyszę i już robi złe wrażenie- nie warto zwracać uwagi.

Ale ogólnie ale trzeba być głupim żeby wyrąbać plakat XD jakoś nikt nie wyrąbał mangi myśląc że tylko plakat przyszedł w drugiej paczce XD A ten drugi karton to usztywnienie.
Nie uważam żeby jakieś oznaczenia były potrzebne, głupi 2 razy traci i tyle. To jakby mieć pretensje że listonosz przyniósł paczkę a ja ją wyrąbałam do śmieci bo myślałam że to katalog ikei ładnie zapakowany i teraz mi proszę to przysłać jeszcze raz.

To już poziom naklejek na kubkach z kawą w mcdonald - uwaga gorące. Żeby nie bło że ktoś nie wiedział i się poparzył, to zdebilanie debilii.

*przesyłam wsparcie*- sruuuuu..... dobra pewno chodziło o pieniężne, no to poczekam na klasę skrytobójców i przyśle piniondze.

No i widzisz? I po co ci to było :lol: a trza było wydawać bishe, shoneny i geje (w dowolnej konfiguracji) to tu jakieś eksluzywy dla burżuji, Panie kochany sodoma i gomora a mógł być splendor i ślinotok :lol:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » pn wrz 24, 2018 3:46 pm

To ja nie wiem co mam z tymi plakatami zrobić a inni mają problem bo są ślepi... XD
Endriu_jpf pisze:
pn wrz 24, 2018 2:23 pm
-za drogo (stron za mało!)
To pewnie o mnie, bo dwa razy pytałam w komentarzach czemu przy 25% mniejszej liczby stron w stosunku do tych podczas ogłoszenia cena się nie zmniejszyła. A chodziło o Iluzorystyczne gekoracje. :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Thoreline » pn wrz 24, 2018 3:50 pm

Nawet jakby ktoś w pierwszej chwili nie skojarzył że w środku są plakaty to nie rozumiem czemu przy ich 'braku' nie przejrzał wszystkiego dokładnie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: ociesek » pn wrz 24, 2018 4:21 pm

miaka88 pisze:
pn wrz 24, 2018 3:46 pm
To pewnie o mnie, bo dwa razy pytałam w komentarzach czemu przy 25% mniejszej liczby stron w stosunku do tych podczas ogłoszenia cena się nie zmniejszyła. A chodziło o Iluzorystyczne gekoracje.
I nie dziwię się, że takie pytania wkurzają. Nie mówię do Ciebie personalnie, ale ludzie zwyczajnie nie znają się na tym biznesie, nie wiedzą, jak się rozkładają koszta, nie zdają sobie sprawy, że niektóre mangi wydaje się na granicy opłacalności. To nie jest tak, że produkcja mangi zawsze kosztuje tyle samo, a grono ludzi jakby nie zdawało sobie z tego sprawy. Dajcie wydawnictwom trochę odpocząć.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alextasha » pn wrz 24, 2018 4:46 pm

Chyba mamy idealnego kandydata na Dramę Roku xD

Endriu_jpf
Status: Offline

Nowości

Post autor: Endriu_jpf » pn wrz 24, 2018 5:06 pm

Ale serio, ludzie dzwonili i pisali do nas obraźliwe treści, że jesteśmy oszustami i złodziejami, bo plakatów nie było! "Przeszukałem całą mangę strona, po stronie i nic!" - autentyk. A na wieść, że ten płaski karton to koperta od razu łagodnieli ;D

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » pn wrz 24, 2018 5:22 pm

Endriu_jpf pisze:
pn wrz 24, 2018 5:06 pm
Ale serio, ludzie dzwonili i pisali do nas obraźliwe treści, że jesteśmy oszustami i złodziejami, bo plakatów nie było! "Przeszukałem całą mangę strona, po stronie i nic!" - autentyk. A na wieść, że ten płaski karton to koperta od razu łagodnieli ;D
Alextasha pisze:
pn wrz 24, 2018 4:46 pm
Chyba mamy idealnego kandydata na Dramę Roku xD
dokładnie tak :D Drama kopertowa za 3...2...1. A niektórzy mają tak niemal codziennie. Pozdrawiam pracujących w obsłudze klienta :D

Paweł Dybała
Status: Offline

Nowości

Post autor: Paweł Dybała » pn wrz 24, 2018 5:26 pm

To największa drama kartonowa od czasu
► Pokaż Spoiler
.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: maczek » pn wrz 24, 2018 5:27 pm

Chyba musicie na kopertach pisać "gadżety w środku!" ;)
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2018 5:48 pm przez maczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » pn wrz 24, 2018 5:33 pm

Z całym szacunkiem, ale dramy z Yoną nic nie przebije :P.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » pn wrz 24, 2018 6:00 pm

maczek pisze:
pn wrz 24, 2018 5:27 pm
Chyba musicie na kopertach pisać "gadżety w środku!" ;)
Na przyszłość tak zróbcie, serio. Kubki z napisem "uwaga, gorące" też nie wzięły się znikąd. Nie zamawiałam "Ality" więc nie wiem, jak to wyglądało i czy faktycznie można było nie zauważyć dodatków ale bezpieczniej założyć, że klienci są, cóż... różni :wink:. I nikt nie będzie wydzwaniał z pretensjami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości