Oh! My Goddess!

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Elli
Status: Offline

Oh! My Goddess!

Post autor: Elli » pn wrz 29, 2003 6:40 pm

Czy ktoś z Was ma może OMG do bierzącego numeru i może mi powiedzieć, czy warto to cuś kupować? Bo ja mam do 11 tomiku i sie zastanawiam czy dokupić resztę... Niech mi ktoś doradzi.
Anime mi sie podobało, ale mangę przestałam kupowac, bo troche mnie nudziła. Może jednak później się rozkręca i jest fajniejsza?

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn wrz 29, 2003 6:48 pm

Ja mam tomy 1 - 8.. dalsza część (widziałem tomy u kumpla) już mnie zaczynała powoli nużyć.. są/będą ciekawsze pozycje na polskim rynku, a przede wszystkim krótsze^^ Nyo ale to tylko moje skromne zdanie :twisted:

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pn wrz 29, 2003 6:55 pm

Ja kupuję OMG od początku i mam zamiar kupować do końca (czyli juz niedługo :( ). OMG to jedna z moich ulubionych mang. Może dlatego moja opinia jest jednoznaczna. Kupować bo warto. :P

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pn wrz 29, 2003 8:01 pm

Ja wciąż OMG kupuję i też mam zamiar do końca, ale szczerze mówiąc coraz mniej mi się podoba. Mam do tej serii mnóstwo sympatii i w ogóle, niestety poziom sukcesywnie spada i choć kilka razy pojawiają się ciekawsze wątki, ogólnie jest nudnawo... Pojawienie się Hild w 21. tomie zdawało się zapowiadać ożywienie, ale w 22. ten potencjał IMO trochę zaprzepaszczono - może dalsze zagrania mamuśki i Marler będą pikantniejsze, jednak póki co blah, raczej to wszystko mdławe takie. :]

if

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pn wrz 29, 2003 8:10 pm

Ithil pisze:Ja wciąż OMG kupuję i też mam zamiar do końca, ale szczerze mówiąc coraz mniej mi się podoba. Mam do tej serii mnóstwo sympatii i w ogóle, niestety poziom sukcesywnie spada i choć kilka razy pojawiają się ciekawsze wątki, ogólnie jest nudnawo... Pojawienie się Hild w 21. tomie zdawało się zapowiadać ożywienie, ale w 22. ten potencjał IMO trochę zaprzepaszczono - może dalsze zagrania mamuśki i Marler będą pikantniejsze, jednak póki co blah, raczej to wszystko mdławe takie. :]

if
To jest niestety minus długich serii. Z czasem cała ta historia może się komuś znudzić. JPF w porę to dostrzegł i zaczął wydawać krótsze serie (Chobits, Bebop, Slayers, wyjątkiem jest Naruto).

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn wrz 29, 2003 10:12 pm

To tak jak z anime, czasem kinówka wywiera większe wrażenie niż cała długa i choćby nie wiem jak dobra seria.. Ja reszty nie mam zamiaru dokupić.. no może w daleeekiej przyszłości..

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pn wrz 29, 2003 10:19 pm

Heej! Mój temat!
Moja opinia o mandze O!MG z rozpisaniem na tomiki według atrakcyjności ;) :
1-15: zabawna manga o perypetiach życiowego nieudacznika, który na swej drodze życia spotyka jedną/dwie/trzy/cztery boginie i jedną demonicę. Nie licząc masy bohaterów ludzkich zabawnych jak stado pijanych szympansów. Sporo "studenckiego" humorku (senpaje, Megumi), odjechane "boskie" akcje (boginie/demony) i kilka przerywników romantycznych (Belldandy/K1).
16-20: przegadana i nudnawa historyjka o życiowym nieudaczniku, któremu nagle zaczęło się wszystko udawać. Beznadziejne zachowanie Belldandy (smętna jest). Ograne schematy (skuldowo-urdowe potyczki rodzinne), akcja strasznie się ślimaczy. Bohaterowie ludzcy gdzieś uciekli...
21-27: fabuła nabiera rumieńców, kilku niebanalnych nowych bohaterów i bohaterek, nacisk na wyżej wspomniane "odjechane boskie akcje", piękna krecha.

Mimo zbytniego przeciągania tego komiksu jest to nadal moja ulubiona pozycja. Krejt poleca.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » wt wrz 30, 2003 12:47 am

w sumie to tak-mam 7tomow OMG w roznej kolejnosci^^ale dokupie cala reszte i tak bo mi sie bardzo podoba ta manga i nie znioslabym widoku na poleczce z niedokonczona manga :wink: jak juz kupuje jakas serie to zapewne mi sie podoba i musze miec w calosci^^ :twisted: zreszta OMG to tez polecam,fajniutka manga^^

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » wt wrz 30, 2003 3:08 pm

Sheril pisze:w sumie to tak-mam 7tomow OMG w roznej kolejnosci^^ale dokupie cala reszte i tak bo mi sie bardzo podoba ta manga i nie znioslabym widoku na poleczce z niedokonczona manga :wink: jak juz kupuje jakas serie to zapewne mi sie podoba i musze miec w calosci^^ :twisted: zreszta OMG to tez polecam,fajniutka manga^^
Tu zgadzam się w 100%^^ Tylko że mi OMG wpadło raczej przez "przypadek" (wtedy miałem ogólny brak innych m&a, a OMG spoczywało sobie w kiosku samotnie^^)

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt wrz 30, 2003 3:11 pm

A ja mam tylko 10 tomik i musze przyznać, że mi boginki do gustu nie przypadły 8)

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » wt wrz 30, 2003 4:09 pm

A ja zgodzę się w 100% z krejtem...Fakt jest faktem że manga zaczęła nudzić w okolicach 16-20, ale teraz właśnie rozkręca się na nowo i to jest świetne...a co do anime boginek...straszny smęt...praktycznie wogóle mi się nie podobało...seria tomikowa to już zupełnie co innego...jest poprostu świetna...nie skończyłbym jej zbierać przed zakończeniem serii za nic w świecie (i to nie tylko dlatego że by brzydko na półeczce wyglądała)

teeta
Status: Offline

Post autor: teeta » pt paź 03, 2003 1:52 pm

Mam tylko 2 tomy (chyba 3 i 4), wtedy były nudne, rysunek nie za bardzo. Ale teraz jak widziałam w Empiku 1 tomik OMG! to rysunek jest prześliczny :D

Norad
Status: Offline

Re: Oh! My Goddess!

Post autor: Norad » pn paź 13, 2003 2:37 pm

Elli pisze:Czy ktoś z Was ma może OMG do bierzącego numeru i może mi powiedzieć, czy warto to cuś kupować? Bo ja mam do 11 tomiku i sie zastanawiam czy dokupić resztę... Niech mi ktoś doradzi.
Anime mi sie podobało, ale mangę przestałam kupowac, bo troche mnie nudziła. Może jednak później się rozkręca i jest fajniejsza?
Nie masz się co zastanawiać ! Ja czytam to dopiero od niedawna, ale wciągnęło mnie jak nie wiem. KUPUJ !

Elli
Status: Offline

Post autor: Elli » śr paź 15, 2003 6:41 pm

thx all za odpowiedzi, chociaż ... znów nie wiem co zrobić ;P
Najbardziej pomógł mi cratebeer - dzięki. Kupię chyba na razie do 15 tomu i zobaczymy co dalej. :D
Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz maja 02, 2004 2:42 am

Ale "łyso" ten nowy tomik wygląda przy pozostałych, od razu rzuca sie w oczy brak numerka. Szkoda, że taka ładna okładka musiała tak "ucierpieć" :roll:
Wkurza mnie też, że na dokończenie rozpoczętego wątku musimy tak długo czekać.

spoiler
Wątek z aniołożercą zapowiada się ciekawie ale przez historyjkę z onsenem rozpoczął sie na końcówce tomu i teraz do grudnia czekanie.
/spoiler

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » ndz maja 02, 2004 3:40 pm

Ano mi tez to nie podpasowało... :/ co oni sobie myślą...

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz maja 02, 2004 3:55 pm

nyu i jak to w życiu bywa teraz JPFowi się obrywa, a Waneko wychodzi na swoje :P

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt maja 04, 2004 1:20 pm

Naprawdę bardzo przykro mi to pisać, ale #24 zeszła poniżej ustalonego przeze mnie poziomu "dobrej mangi".
Pierwsze primo: historyjka o rodzicach jest do niczego, a służy zapewne tylko pokazaniu jak to Fujishima lubi rysować motorki. Keima i jego zachowania śmieszą, ale to nie wystarczy, żeby pociągnąć dwutomową historię i nie zanudzić czytelnika na śmierć.
Drugie primo: ( ;) ) kolejne dwa rozdziały (po odjeździe rodziców - wyjazd do onsenu) to typowa zapchajdziura, i ponownie widać, że Fujishima nie miał w tym momencie pomysłu na ciągnięcie opowieści. Poza tym jakoś przestałem lubić Chihiro (którą darzyłem sporą sympatią). To jest tak jak z czekoladą - zjesz 4 kostki i jest dobrze, zjesz 4 tabliczki i zaczyna mulić.

Dobre strony tego tomu to ostatni rozdział zapowiadający sporo akcji (i będzie tak, uwierzcie) oraz długo nieobecne i powracające w wielkim stylu mini-boginie.
Świetny jest też obrazek z Peorth na skrzydełku obwoluty. I na tym plusy się kończą.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt maja 04, 2004 4:51 pm

Kurde, a ja widziałem już egzemplarz w kiosku, ale czekam, bo szczerze mówiąc nie pamiętam czy zamawiałem na niego prenumeratę czy nie =="
Ale czytając Wasze opinie widzę, że nie mam się czym przejmować. Zresztą Boginki były dobre tylko na początku później kupowałem je raczej po to by ładnie półkę zdobiły :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » śr maja 05, 2004 12:17 am

cratebeer: zgadzam się!!! Historia z rodzicami jest do bani...miałem nadzieję, że Kenji wygra no i dowiemy się jak jego rodzice się przynajmniej poznali a tutaj klops...
Tomik przeczytałem w kilka chwil i ... nie wiem czy przeczytam 2 raz... nie to co kiedyś...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości