Oh! My Goddess!

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Jawor
Status: Offline

Post autor: Jawor » pn lip 03, 2006 11:39 am

Mam prawie wszystkie częśći, oprócz 1,2 i 3 tomu, bo nie zdążyłem go kupić (od niedawna zbieram te serię, bo w zeszłym roku kupiłem wszystkie 25 tomów będąc w Warszawie). Seria jest dobra, anioły, demony, magia, troszke SF, jednak głownym tematem jest uczucie boginki pierwszego stopnia do śmiertelnika.

Jeszcze fajniejsze są odcinki i manga Mini Goddess, czyli boginki w małym rozmiarze. :D

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn sty 14, 2008 4:57 pm

Endriu na MFie pisze:Na sronie glownej wrzucilem ankiete odnosnie kontynuacji OMG, zobaczymy jak wyglada sytuacja :wink:
Ciekawe jak wyjdzie z tymi boginkami. Ja jestem na tak, mam nadzieje ze beda kontynuowac serie.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn sty 14, 2008 5:09 pm

Ciekawe jak wyjdzie z tymi boginkami. Ja jestem na tak, mam nadzieje ze beda kontynuowac serie.
Osobiście nie kupowałam i nie zamierzam kupować. Mimo wszystko życzę osobom, które lubią ten tytuł, by zmieściły się w nakładzie. Na razie w ankiecie na stronie głównej wskazuje na to, że większość jest na nie, czyli nakład będzie malutki.
Dobrym pomysłem byłoby powtórzenie sytuacji tak jak z 7 tomem TMM, czyli by go tylko zamawiać przez sklepiki internetowe. Wydawnictwo by na tym na pewno nie straciło ;)

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn sty 14, 2008 6:30 pm

Kisara pisze:Dobrym pomysłem byłoby powtórzenie sytuacji tak jak z 7 tomem TMM, czyli by go tylko zamawiać przez sklepiki internetowe. Wydawnictwo by na tym na pewno nie straciło
Mam nadzieje ze chociaz takie rozwiazanie bedzie;]

[ Dodano: Pon 14 Sty, 2008 ]
Zreszta nie zostalo az tak duzo tomow do wydania, bo ile ich jest w sumie, 34?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn sty 14, 2008 6:35 pm

Endriu pisze:Ankieta wykaze, jakie jest zainteresowanie i pomoze przy decyzji nakladu.
Ostatecznie jak bedzie bardzo cienko, to wydrukujemy cyfrowo w malym nakladzie (ale wtedy nie bedzie obwoluty).


[ Dodano: Pon 14 Sty, 2008 ]
Zreszta nie zostalo az tak duzo tomow do wydania, bo ile ich jest w sumie, 34?
Na acp'ie ktoś pisał, że jest ich 37 i ciągle powstają nowe... kto ma rację w końcu?

Keitaro
Adept
Posty: 102
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Gender:
Status: Offline

Post autor: Keitaro » pn sty 14, 2008 6:44 pm

Aż tak tragicznie to nie jest, może z początku będzie drukowane w drukarni a jak za będzie słabo schodzić to będą drukować sami tak jak Heat.

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » wt sty 15, 2008 6:57 am

Kisara pisze:Na acp'ie ktoś pisał, że jest ich 37 i ciągle powstają nowe
I ten ktoś miał rację. GMT przetłumaczyło już rozdzał 228 co daje końcówkę 36 tomu, a sklancje są zawszę trochę z tyłu w stosunku do oryginału.
Jako że uwielbiam Boginki w ankiecie byłem zdecydowanie za. Mam nadzieję, że kolejny tomik wkrótce się pojawi (w jakiejkolwiek formie sprzedaży).
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 1:41 pm przez Yellon, łącznie zmieniany 1 raz.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » wt sty 15, 2008 12:25 pm

ja też już nie mogę doczekać się boginek. Chciałabym jednak, by wydano je z obwolutą, albo niech już od biedy umieszczą chociaż projekt obwoluty na stronie, to sobie sama wydrukuję. W sondzie większość osób jest na nie, ale właściwie trudno się dziwić. Sprzedaż tylko wysyłkowa to byłby dobry pomysł-mam nadzieję, że JPFowi nic nie wypadnie "w ostatniej chwili"

Desponia
Status: Offline

Post autor: Desponia » czw sty 17, 2008 3:33 pm

Wlasnie zaglosowalam i jestem na tak. Do serii mam sentyment, kupowalam tomiki od samego poczatku a teraz co, takie urwane ma mi zostac? No przeciez mowy nie ma :P

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » czw kwie 10, 2008 11:57 am

Boginki były fajne na początku, później stawały się coraz nudniejsze, a poza tym te miliony zmian kreski męczą i dla mnie kreska staje sie coraz gorsza

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » czw kwie 10, 2008 4:03 pm

Co do kreski to się nie zgodzę. Ewolucja jest ogromna ale IMHO zdecydowanie in plus. Co do historii - ty niestety muszę się z tobą zgodzić. Nie jest to co prawda równia pochyła, bo można znaleźć na niej duże garby, ale fakt seria mogłaby być wreszcie zakończona lub żeby przynajmniej było widać już jej koniec :? Poza tym objętość najnowszych tomików: ca. 120 stron na tomik? - coś cieniutko :(

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » czw kwie 10, 2008 8:25 pm

co do kreski na początku była okropna oczy w kształcie rombów i jeden wielki stronk na głowie zamiast włosów - później kreska sie poprawiała podobała mi sie ta jak był Wellsper w postaci ludzkiej. a później zaczeła sie udziwniać co fakt to fakt facet ma fach w reku pięknie rysuje ciało i wszystkie te dziwne przedmioty, ale wkurza mnie to ze boginki miaja piekne kształtne wymiarowe ciała później dochodzi do głowy gdzie większość twarzy to oczy + uśmiech bez nosa a przecież kreska może być realiśtyczna i piekna bez żadnych udziwnień na twarzy.

Co do historii to moze sie ciągnąc w nieskończoność bo nie ma prawie żadnej fabuły, powinien skończyć i zając sie na serio i na cały etat robieniem grafiki do gier :]

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 ]
aaa może ktoś ma stronke torennta z puźniejszymi tomami znaczy od 27

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob sie 01, 2015 7:12 pm

Po dziesięciu latach Peorth i reszta ekipy wróciły do Polski :D .
Miło jest do tego wrócić.
Trochę tylko przykro, że poprzedni tom - wydany dekadę temu - prezentuje się lepiej.
Ten nowy jest moim zdaniem przesycony czernią, która jest zabójcza dla rastrów.
Albo coś jest czarne, albo jest bardzo ciemne, prawie nie ma żadnych przejść...

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt sie 04, 2015 3:30 pm

Niestety muszę potwierdzić to z tą czernią (strona 12 lewy dolny środek).
Choć zazwyczaj nie zwracam na takie rzeczy uwagi to papier faluje, ułożył mi się w takie fajne s jak otworzyłem kopertę, liczę że przygniecenie go kilkoma tomami mu pomoże.

Co nie zmienia faktu że bardzo cieszę się z powrotu boginek.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » śr sty 11, 2017 4:15 pm

W jakich tomach jest najwięcej fantasy, tzn. coś więcej o aniołach, demonach :twisted: , magia :czarodziej:, jakaś akcja (niekoniecznie wyścigi, mam na myśli raczej walki) i bardziej niecodzienne sprawy?

(Mogą być tylko pojedyńcze tomy, też z jeszcze nie wydanych)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr sty 11, 2017 8:36 pm

Mam kilka ulubionych scen z OMG :) Walk jest raczej niewiele, a po 15-tym tomie jest zdecydowanie więcej fantasy niż studiów i zajęć klubowych. Od siebie polecam:

-tom 18 - Keiichi i Belldandy utknęli w przestrzeni bez granic i spotkali ciekawą istotę ^,^
-tom 18 i 19 - wyścig z motocyklem widmo
-tom 23 i 24 - wyścig Keichiiego z ojcem
-tom 24-26 - walka z ciemnymi mocami, pełno magii i aniołów
-tom 29 - egzamin Urd na boginię pierwszej klasy

Nie czytałem dalej niż polskie wydanie, więc może być tego więcej :wink:

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw sty 12, 2017 1:54 am

Ooo... Piszcie tak dalej i jednak postanowię dozbierać do końca :twisted:

Mam tylko do 12 tomu... ^^' Kto może mi streścić (jak Canis), co jest w następnych?

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » czw sty 12, 2017 1:51 pm

@Canis

Dziękuję, teraz wiem od czego zacząć zbierać!
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pt lut 10, 2017 11:56 am

Okładki kolejnych tomów:

OMG 35:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

OMG 36:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

OMG 37:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

OMG 38:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Od II połowy roku boginki (i Mega Mangi) wejdą w regularny plan.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 10, 2017 1:02 pm

Znakomita wiadomość! Cieszę się zwłaszcza ze względu na MM :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości