Służąca przewodnicząca

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » ndz mar 22, 2015 8:02 am

Uwielbiam i anime i mangę, ale po zakupieniu dwóch pierwszych tomów jakieś pół roku temu, nie mogę się zmusić do zakupu kolejnych :/
Chyba kupię hurtem, gdy wyjdą w Polsce wszystkie tomy :)

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » ndz mar 22, 2015 9:03 pm

Możesz sie nie doczekać :( teraz była przerwa 5 miesięczna... Jpf obiecał ze teraz bedzie co 2 miesiące wychodzić... ale sie zobaczy! sama ją zbieram! uwielbiam :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sie 24, 2015 5:44 pm

Wydaje mi się czy na 7 tomiku zakończyło się anime?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn sie 24, 2015 5:48 pm

Według baki na rozdziale 35(bodajże środek ósmego?)

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » wt sie 25, 2015 11:19 am

Z tego, co widziałam przy robieniu ostatniego tomu, to anime kończy się ostatnim rozdziałem z siódemki i słynną sceną w klasie ;). Zresztą, chyba to był najlepszy moment, żeby zakończyć pewien etap historii. Natomiast widziałam też, że z odcinek czy dwa wcześniej jest motyw z czarodziejkami, który ma się pojawić dopiero w ósmym tomie, więc animatorzy trochę sobie poskakali.

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » pn lut 01, 2016 12:58 pm

Czy ktoś zamawiał w preorderze "służącą... " i jeszcze jej nie dostał??
Czekam i czekam ! nigdy nie miałam z tym problemu.. ale miesiąc temu sie preprowadziłam do innego miasta- mniejszego! Ale adres od razu na stronie zmieniłam...
Może z racji tego ,że to miasto jest na "odludziu"? stąd tak długo idzie???

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn lut 01, 2016 1:37 pm

Loleta, a poinformowałaś sklep, że zmieniłaś adres? Raz też zmieniłam dane w adresie, ale sklep wysyłał na stare, bo takie miał zapisane w systemie. Dopiero nowe prenumeraty miały uwzględnione poprawione dane.
Ostatnio zmieniony pn lut 01, 2016 4:28 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lut 01, 2016 1:38 pm

Mi dziś przyszedł tom 9 służącej (razem z boginkami), więc nie wiem czy jest na czasie.
W zasadzie jeśli to nie jest OP to nie zwracam takiej uwagi na prenumeraty innych tytułów.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » pn lut 01, 2016 2:13 pm

SallyCzarownica pisze:Loleta, a poinformowałaś sklep, że zmieniłaś adres? Raz też zmieniłam dane w adresie, ale sklep wysyłałam na stare, bo takie miał zapisane w systemie. Dopiero nowe prenumeraty miały uwzględnione poprawione dane.
Nie.. sądziłam, że wystarczy tylko wpisać nowy adres na swoim koncie!
A podczas wysyłki adres już nowy wyskoczy!
Na starym mieszkaniu zamieszkuje tata więc poinformuje go o tym!
Dzieki !

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn lut 01, 2016 3:20 pm

Do mnie przewodnicząca już przyszła, na Boginki wciąż czekam.
Ale poczta ma jeszcze czas.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lut 01, 2016 4:16 pm

Właśnie jestem po lekturze dziewiątego tomu. Nigdy nie przywiązuję wagi do rysunków, ale tym razem bardzo mi się spodobały. Mówię zwłaszcza o kadrach z ostatniego rozdziału, gdzie Miśka i Usui są razem na randce. Wydały mi się bardzo... było w nich uczucie. Był w nich uśmiech, który nie był narysowany wprost.
Tomik znacznie mniej zabawny niż poprzednie, ale właśnie ze względu na te kadry równie udany. =D>

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw maja 05, 2016 10:25 am

Zgadzam się z postem u góry. Tomik mniej śmieszny (dla mnie to wada), za to rysunki naprawdę bardzo ładne. Miśka wygląda tam ślicznie, choć ja przez chwilę się zastanawiałem czy to nie jej mama...

Bardzo podobał mi się rysunek ze strony 170, ale jak się zastanowiłem to wyszło mi na to że Misaki ma usta w policzku.

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2016 ]
Podczas lektury tomu 10 jakoś bardzo się zmęczyłem...
Teraz nie wiem czy chodzi o samą Przewodniczącą czy o bardziej o gatunek romans bo przy Ścieżkakach i Orange miałem podobnie.

Będę musiał przystopować trochę z mangami tego typy, chyba że pojawi się Lovely Complex.

A wracając do służącej to powoli wychodzi brak porządnych postaci z drugiego planu, które mogły by skupić na sobie uwagę zmęczonego głównymi bohaterami odbiorcy.
Ciesz się też że teraz to już jesteśmy podczas jazdy w duł stoku.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » czw maja 05, 2016 10:53 am

Reviolli pisze:A wracając do służącej to powoli wychodzi brak porządnych postaci z drugiego planu, które mogły by skupić na sobie uwagę zmęczonego głównymi bohaterami odbiorcy.
No jak to, a taki Kanou ;)? Wątek z walką o stołek przewodniczącego był IMHO jednym z lepszych w tej mandze do tej pory. A Aoi? A Hinata? Yukimura nawet : D? Dodatek o tercecie idiotycznym też był całkiem niezły. Ba, moja ulubiona postać (Shizuko) jest w zasadzie trzecioplanowa, co jest aż smutne. Postaci drugoplanowe z potencjałem SĄ, tylko autorka im nie pozwala się rozwinąć, bo jest za bardzo zajęta budowaniem kiepskiego romansu między dwójką przedszkolaków w ciałach licealistów ;).

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw maja 05, 2016 11:31 am

Ja nie lubię marnotrawstwa, a tu postacie są i potencjał też jest, tylko nie wykorzystany.

Do tego mam spore skrzywienie z wielotomowych przygodowych naparzanek, gdzie jest masa postaci i w zależności od tytułu lepiej lub gorzej zrobionych i prowadzonych.
To skrzywienie polega na tym że wraz z ilością tomów, oczekuje szeroko rozumianego rozwoju postaci.

Shizuko też lubię, ale ona pojawia się tak rzadko. Tak naprawdę to większość postaci jest przyjemna, tylko brakuje dla nich miejsca do zabłyśnięcia.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » wt lis 29, 2016 11:50 am

Tom 13:
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt lis 29, 2016 11:04 pm

Jak się sprzedaje Służąca? :) Ja jestem bardzo zadowolona z zakupu i bardzo dziękuję za ten tytuł :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » wt lis 29, 2016 11:54 pm

Recenzja w radiu afera służącej przewodniczącej https://youtu.be/UMt5Ca01Xjg

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lis 30, 2016 9:53 am

Ja już w sumie zbieram raczej z przyzwyczajenia. Seria jest za długa, potencjał postaci z 2 i 3 planu nie wykorzystany. Sytuacje ratują jeszcze tercet idiotyczny (ostatni bastion komedii i gagów) i Aoi [spoiler](który w swoim zauroczeniu jest X razy bardziej ciekawszy i naturalny niż te kłody które są główna parą).[/spoiler]

Mój problem z takimi seriami jest taki że ja czytam i zbieram je ze względu na komedie która rządzi na początku, niestety później musi ona ustąpić pola dramom większym i mniejszym.
Gdyby drama jeszcze była jakaś przyzwoita, czy fajnie przeprowadzano, ale w większości przypadków (w tym konkretnym też) jest to sztampa.

Mam jedno rozwiązanie problemów głównego pana: najlepiej być ostatnim z rodziny (przecież wypadki chodzą po ludziach) i wtedy przestaje ona być problemem. A po ludzku zaciukałbym wszystkich.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn gru 12, 2016 4:58 pm

Obrazek
Autorka zapowiedziała wydanie w lutym 2017 rozdziału specjalnego. :)
http://www.animenewsnetwork.com/daily-b ... ry/.109763

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pt gru 30, 2016 11:57 am

Również zbieram "Służącą..." i obecnie posiadam wydane 12 tomików.
Cóż, nie uważam tego za jakieś niesamowite cudo romansowe, mimo wszystko "Lovely Compex" nie dorasta nawet do pięt, ale jest przyjemne.
Ma fajne postaci, tylko główna para jakaś taka mdła się wydaje.
A raczej- zaczęła taka być, bo na początku "męska" Misaki miała w sobie "to coś", a "idealny Usui" ciekawił, no bo co się stało, że jest taki a nie inny?
(A ja, o zgrozo, nie przepadam za "postaciami idealnymi". Sebastiana z "Kuroshitsuji" po prostu nie znoszę).

Z tym, że obecnie to już takie zataczanie koła. Misaki cały czas nie ogarnia o co chodzi w związkach międzyludzkich, nawet po tym jak [spoiler]ostatecznie się pocałowali w tamtej klasie i w ogóle[/spoiler], ugh.
Takie, autorka lubi cofać nasza heroinę do punktu wyjścia, przynajmniej emocjonalnie, by potem ni stąd ni zowąd wyskoczyć jak to ta chce być blisko blondasa.

Nie mniej JESZCZE nie jestem zmęczona tytułem, chociaż patrząc na ilość tomów to bardzo się boję co przyniesie przyszłość.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości