Służąca przewodnicząca

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt lip 25, 2014 9:51 pm

wilianna pisze:Czasami mam ochotę podrzucić tłumaczom jakąś powieść, żeby poćwiczyli dialogi.
Co tam Dybale, mi możesz podesłać. Chętnie poćwiczę dialogi ;)
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt sty 27, 2015 8:04 am

Służąca zbieram, bo to jedna z tych serii które kiedyś jak zaczynałem bardzo mnie bawiły. Choć to taki średniaczek w sumie jest. Z tamtych czasów tylko "Lovely Complex" odbieram tak samo.

Na ile pokrywa się manga z anime?

Czy manga tak słabo się sprzedaje? Bo wygląda tak że jest tłumaczona po godzinach, bo na nowy tomik zapowiedziany jest po 5 miesiącach od poprzedniego.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » wt sty 27, 2015 9:30 am

No własnie... 5 miesięcy to długo.. ja też ją zbieram i to aż boli ,że inne mangi jpf wychodzą "standardowo" , a -chyba tylko ta- z takimi przerwami... mało tego... jest zawsze też mocno spóźniona i wiecznie terminy przesuwają! ,że irytacja jeżeli chodzi o jpf sięga zenitu...

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » wt sty 27, 2015 9:46 am

Od tomu 5 będzie co 2 miesiące już. Chcieliśmy skończyć kobato oraz judge, żeby mieć z głowy, doszła też przerwa świąteczna. BTW nie tylko służąca zaliczyła obsuwę, było tak też z OP, Ludwikiem, Soul Eaterem i nawet Tytanami. :(

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt sty 27, 2015 10:07 am

Endriu_jpf pisze:było tak też z OP, Ludwikiem, Soul Eaterem
To akurat też zbieram, ale ich opóźnienie było mniejsze.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt sty 27, 2015 10:24 am

Endriu_jpf pisze:było tak też z OP
Znowu zaczynasz? xD

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt sty 27, 2015 12:04 pm

Ja już zapomniałam, że Ludwika zbieram.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sty 27, 2015 7:33 pm

Ja to zapomniałem, że taka manga w ogóle się u nas pojawiła :lol:

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » śr sty 28, 2015 9:35 am

A ja jak zakupie 5 tom Służącej to będę musiała poczytać co jest w poprzednich bo zapomne.... :P

nekomimi
Status: Offline

Post autor: nekomimi » czw sty 29, 2015 3:07 pm

Anime oglądałam i jest to jedno z moich ulubionych, tak więc mangę na pewno przeczytam, ale poczekam, aż wyjdzie cała, bo takie czekanie jest okropne;p

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » śr lut 25, 2015 11:06 pm

Zobaczyłam dowcipne wersje okładek pod obwolutą ( https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0866189262 ) i tak mnie to zainteresowało, że zaczęłam się zastanawiać nad kupnem. Ale powstrzymuje mnie to, że manga ma 18 tomów... Czy może mi ktoś powiedzieć, czy warto się pchać w tą shojkę i jak z utrzymaniem dowcipu z pierwszych rozdziałów?

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw lut 26, 2015 1:11 am

Lilka pisze:Zobaczyłam dowcipne wersje okładek pod obwolutą ( https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0866189262 ) i tak mnie to zainteresowało, że zaczęłam się zastanawiać nad kupnem. Ale powstrzymuje mnie to, że manga ma 18 tomów... Czy może mi ktoś powiedzieć, czy warto się pchać w tą shojkę i jak z utrzymaniem dowcipu z pierwszych rozdziałów?
Dla mnie warto, szczególnie pierwsze tomy są humorzaste. Dalej, powyżej 8-10 tomu już się robi mocno nierówno, zdarzają się rozdziały fajne, zdarzają się nieśmieszne i pokazujące, że autorka nie ma zbyt dobrych pomysłów na dotarcie z fabułą od A do B.

W sumie dokładnie taką samą opinię mógłbym napisać o Dengeki Daisy. Główna różnica jest taka, że tam Kurosaki to był kochaś z prawdziwego zdarzenia, podczas gdy tutaj Usui jest tak do bólu przerysowany, że aż ciężko go nie traktować w kategoriach parodii :wink:

Ale też jest tak, że Kaicio jest o wiele mniej spójną fabularnie mangą, rozdziały krążą jak galaktyki, jak w Ouranie 1-8, i skupiają się nad rozwijaniem postaci i relacji między nimi. W przeciwieństwie do DD, które gdzieś tam cały czas zmierza. Co sprawia, że właściwie nie ma zbytniego bólu by przerwać serię w dowolnym momencie :)
Ostatnio zmieniony czw lut 26, 2015 1:19 am przez Faust, łącznie zmieniany 1 raz.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw lut 26, 2015 1:14 am

Lilka pisze:Czy może mi ktoś powiedzieć, czy warto się pchać w tą shojkę i jak z utrzymaniem dowcipu z pierwszych rozdziałów?
Z mangi przejrzałam kilka rozdziałów, poza tym oglądałam anime (zresztą - niecałe), ale mnie ten tytuł potwornie znużył. Jeśli ktoś lubi typowe do bólu szojki - może spokojnie kupić, powinno się spodobać. Całej reszcie odradzam. :roll: W sumie te rysunki to pierwsza rzecz z tego tytułu, która mnie naprawdę rozbawiła, także to może być mylące. :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw lut 26, 2015 8:50 am

Standardowa historyjka, która troszeczkę za bardzo się rozrosła i widać zmęczenie (brak pomysłów) u autorki. Usui to taki wariant wersji księcia z bajki. Misaka to prosta niezbyt bystra chłopczyca, która lubi jak najprostsze rozwiązania. Jeśli nie razi Cię taka kreacja głównych postaci to można śmiało brać.

Ja zbieram z sentymentu, bo kiedyś dobrze się bawiłem przy tym tytule. Ilość tomów mi nie przeszkadza (choć chyba spokojnie dałoby się ścisnąć/wyrzucić kilka rozdziałów i historia by na tym zyskała), za to tempo wydawania już trochę tak.
Ostatnio zmieniony czw lut 26, 2015 2:06 pm przez Reviolli, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw lut 26, 2015 1:05 pm

Dzięki za opinie :) Będę musiała to sobie przemyśleć, bo jak na razie jedyną długą shojką, jaka mi się podoba to Hanazakari no Kimitachi. Dengeki Daisy znudziło mnie chyba gdzieś koło 1 lub 2 tomu, a Ourana nie czytałam.
Faust pisze:podczas gdy tutaj Usui jest tak do bólu przerysowany, że aż ciężko go nie traktować w kategoriach parodii
Parodia brzmi zachęcająco :)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt lut 27, 2015 10:23 pm

Lilka pisze:Parodia brzmi zachęcająco
Dla mnie jest potwornie irytujący. Jeśli to parodia, to niezabawna.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt lut 27, 2015 11:01 pm

Ja do Usuia miałam mocno neutralny stosunek, miał parę scen w których mnie bawił, ale z reguły albo irytował swoich zachowaniem albo w ogóle nie zwracałam na niego uwagi i strasznie mnie dziwiła jego popularność w internetach i to jak wszystkie nastki wypisywały że jest ich wymarzonym samcem xD
Ja Służącą kiedyś całą przeczytałam... i nic, ale nic nie pamiętam. Tylko to co było w anime i ostatni rozdział. Ot, przeczytałam i wywiało. Więc nie wiem, czy polecić. Podobało mi się, ale utonęło w morzu tego wszystkiego co mam już na swoim koncie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt lut 27, 2015 11:20 pm

Lilka najlepiej jak sobie obejrzysz anime.Wtedy zdecydujesz czy kupować albo lepiej nie.

Mnie tam był obojętny oraz był nudny Usui.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » sob lut 28, 2015 1:11 am

Kocurzyca pisze:Ja do Usuia miałam mocno neutralny stosunek, miał parę scen w których mnie bawił, ale z reguły albo irytował swoich zachowaniem albo w ogóle nie zwracałam na niego uwagi i strasznie mnie dziwiła jego popularność w internetach i to jak wszystkie nastki wypisywały że jest ich wymarzonym samcem xD
Może jako wymarzony raczej odnosiło się o jego wyglądu :P . Ja osobiście zbieram ten tytuł i do końca chcę uzbierać, tylko faktycznie mogłoby to szybciej wychodzić, bo ciągnie się jak flaki z olejem. Dlatego dopiero zabiorę się za lekturę jak już uzbieram wszystkie tomiki, bo tak samo postąpiłam z Dengeki i Vampire Knight. Wolę całość przez kilka dni pod rząd przeczytać, niż męczyć się pojedynczymi tomikami w odstępach kilku miesięcznych, z czego później bym kompletnie nie pamiętała co się działo wcześniej. Polecić polecę, jak się lubi dużo czytania i tego typu shoujo(mnie w sumie bawi :P ). Anime oglądałam, stąd się wzięło te moje zainteresowanie tytułem. Choć w przypadku VK, unikałam anime, a jak sięgnęłam po mangę to zabrałam się za anime i też mi się spodobało jak manga :D . Shoujo to rzecz gustu, kto jaką odmianę tego gatunku lubi.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob lut 28, 2015 11:05 am

Ja strzelam, że niektórym nastką wydaje się, że je kręci sposób w jaki Usui traktuje Misaki, ale pewnie jakby się w realu z czymś takim spotkały to by dostały szału <:
Ja bym kupowała Kaichou jakbym spała na forsie, ale nie śpię, więc takie tytuły jak ten, Pandora, Kurosh, Bleach etc niestety nie mogą wstąpić do mojego planu zakupów mimo mych szczerych chęci.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości