CLAMP

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw paź 02, 2014 8:08 pm

"Shirahime Syo" i "Miyuki-chan" też chętnie bym kupiła. Na Mega Mangi to faktycznie za cienkie ale do serii josei/"niestandardowych shoujo" jak najbardziej by się nadawały.

Już od dawna poluję na te mangi po angielsku ale osiągają astronomiczne ceny (a przynajmniej niewspółmierne do objętości mangi :roll: ). Co prawda "Shirahime" mam już po francusku ale ze skryptem to jednak nie jest czytanie. Wolałabym mieć te mangi w języku, w którym mogę swobodnie czytać. Dlatego np. nie skuszę się na niemieckie wydanie "Miyuki". I jednak na niej zależy mi zdecydowanie mniej niż na "Shirahime". Chcę kupić "Miyuki" właściwie tylko po to, żeby dołączyć ją do kolekcji "starego Clampa" :P.
Kinuyo pisze:Zapaleńcy - do których, swoją drogą, należę ;) - kupią każdy tytuł tylko dlatego, że wyszedł spod ręki CLAMPa.
Też jestem ogromną wielbicielką ich twórczości (ale raczej "starego Clampa" niż nowego) ale jednak nie kupiłabym wszystkiego jak leci tylko dlatego, że to Clamp. Holica i Tsubasy bym nie tknęła.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw paź 02, 2014 8:16 pm

Wolałabym mieć te mangi w języku, w którym mogę swobodnie czytać. Dlatego np. nie skuszę się na niemieckie wydanie "Miyuki".
Powiedzmy sobie szczerze - w Miyuki jest tyle tekstu, że jakbym to miał nawet w starocerkiewnosłowiańskim, to bez problemu bym zrozumiał, co i jak :) Gdy to kupowałem, to po szkopsku rozumiałem rzeczy w rodzaju "Eine kleine świnke po polu gelaufen" i "Achtung!", a z lekturą nie było problemu.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw paź 02, 2014 8:36 pm

GrisznakIW, wiem, że język w "Miyuki" nie jest skomplikowany (czytałam ją kiedyś w skanach) i z niemieckim miałam do czynienia przez trzy lata w liceum (chociaż większość zapomniałam). Jednak nie jest to język, którym władam na tyle dobrze, by czytać tak swobodnie jak po angielsku. Czułabym "dyskomfort" podczas lektury, lubię rozumieć co czytam, a nie domyślać się z kontekstu albo co chwila zaglądać do słownika.

Zresztą, jak już pisałam - "Miyuki" to nie jest dla mnie priorytet zakupowy. Raczej ciekawostka. Jak kiedyś dorwę "po taniości" stare wydanie Tokyopopu albo pojawi się wznowienie po angielsku, kupię. Jeśli nie to też płakać nie będę :wink:.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw paź 02, 2014 9:12 pm

TRC bardziej lubie niż XXXHolic mimo, że są ze sobą powiązane. Temu pierwszemu tytułowi bliżej jest do starej kreski clampa.

Jak ktoś już powiedział, dobrze, że zostają wydania zbiorcze - zawsze wychodzi wtedy taniej. A z brakiem Clampa w Polsce trzeba się pogodzic.
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw paź 02, 2014 11:06 pm

Nie bijcie, ale ja się w sumie trochę cieszę z tego, że więcej Clampa nie będzie. Może i bym kupiła coś w stylu xxxHolic jakby wyszło, ale też nie płaczę. :P W sumie tak naprawdę do gustu przypadł mi tylko X z tytułów, z którymi miałam okazję się zapoznać. Chobits całkiem przyjemne, ale raczej na jeden raz.

Nonononon
Status: Offline

Post autor: Nonononon » czw paź 02, 2014 11:35 pm

Jak kiedyś dorwę "po taniości" stare wydanie Tokyopopu albo pojawi się wznowienie po angielsku, kupię.
Huumm...jest jakaś szansa na to żeby Dark Horse to wydał od nowa?
Bo ostatnio (no, relatywnie ostatnio) wznawiali większość starszych mang CLAMP'a

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » czw paź 02, 2014 11:56 pm

Jak dotąd reedycji doczekały się tylko tytuły, które da się zebrać w wersje zbiorcze... Miyuki nie pojawiła się jak dotąd w żadnych zapowiedziach. Warte uwagi jest może to, że wersja elektroniczna mangi pojawiła się ostatnio w ofercie Viz, i obecnie figuruje wśród najpopularniejszych tytułów ostatniego tygodnia. Kto wie, może doczeka się papierowej wersji?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt paź 03, 2014 9:07 am

Kinuyo pisze:Dejikos, poczęstujesz nas jakimiś informacjami nt. tego zbiorczego wydania? :)
Nie odpisywałam, bo liczyłam, że odpowie za mnie koleżanka, która ma wydanie Kodanshy i miała także Del Reya, więc najlepiej mogłaby się odnieść do tematu. O tym, że omnibusy nie będą miały kolorowych stron pisała sama Kodansha na swoim Tumblrze przed premierą. Informacje czerpałam z różnych źródeł, żeby jak najwięcej się dowiedzieć, ale niestety teraz nie jestem w stanie ich odtworzyć. O odklejającej się od tomiku okładce (konkretniej grzbiecie), powiedziała mi koleżanka, o której wcześniej wspomniałam. Dodam, że był to tom prosto ze sklepu.

Ogólnie o wydaniach amerykańskiej Kodanshy są bardzo różne opinie, zależnie od tytułu. Do niektórych przykładają się bardziej, do innych wcale.

EDYCJA: Na szybko znalazłam coś takiego:
- http://kodanshacomics.tumblr.com/post/6 ... -are-going
- http://kodanshacomics.tumblr.com/post/6 ... nslated-by
- http://kodanshacomics.tumblr.com/post/6 ... hether-the
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Kamui Shiro
Status: Offline

Post autor: Kamui Shiro » wt lip 07, 2015 7:24 pm

Nonononon pisze: Uu, to plus Clover bym chętnie kupiła jakby miało wyjść w Mega Mandze czy coś...

Też mi się wydaje że Kobato na badanie rynku czy CLAMP się sprzedaje dobre nie było, bo wiele osób tę mange/anime bardzo krytykowało.

Kupiłem pierwszy tom na zasadzie 'bo to Clamp' i ani mnie to zaziębiło, ani zagrzało, nie pamiętam nawet, że mam to na półce.
Co do Clover - przetłumaczyłem kiedyś (całkiem znośnie, jestem filologiem ^^), nawet z wstawieniem do dymków, całość mangi, może jakieś wydawnictwo by chciało gotowca? ;D

Osobisty ranking ulubionych serii Clampa, z których wydania/ kontynuacji bym się też ucieszył:

0/1. X 1999
2. Tokyo Babylon
3. Clover
4. Suki dakara suki
5. Rg Veda
6. Card Captor Sakura
7. Clamp School Detectives
8. Duklyon
9. Miyuki-chan in Wonderland
10. Wish

Reszty, w tym tych w pełni wydanych, nie lubię albo nie znam. Ciekawe jestem Gate 7, nie miałem jeszcze okazji się zapoznać... Polecacie?

Kannagi
Status: Offline

Post autor: Kannagi » śr lip 15, 2015 3:49 am

Tokyo Babylon w omnibusie od Dark Horse'a jest śliczny. Wolę X, ale za to, co CLAMPy zrobiły z tą serią (czyt.: rzuciły) należy im się porządne manto :roll:
Czy tylko mi w Chobitsach przeszkadzało ecchi? Znaczy, ta seria jest słodka i kiedyś wreszcie ją kupię, ale tak bardzo nie znoszę ecchi, a ono jest tak na siłę wciśnięte... Przez wieki byłam pewna, że serię rysował facet ;D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lip 15, 2015 11:19 am

Kannagi pisze: Wolę X, ale za to, co CLAMPy zrobiły z tą serią (czyt.: rzuciły) należy im się porządne manto :roll:
Z tego co czytałam to wymyśliły zakończenie,ale wydawca się na takie nie zgodził.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr lip 15, 2015 11:29 am

Ame pisze:Z tego co czytałam to wymyśliły zakończenie,ale wydawca się na takie nie zgodził.
Yup, dokładnie o to chodzi. A one nie zgodziły się na zmianę tego właśnie zakończenia, no i sobie tak wisi w próżni ta końcówka. :P To ja już chyba wolałabym porzucenie serii, niż świadomość, że historia mogła być dokończona, ale przez brak kompromisów pewnie nigdy do tego nie dojdzie...

Kannagi
Status: Offline

Post autor: Kannagi » śr lip 15, 2015 2:03 pm

Niech zmienią wydawcę.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » śr lip 15, 2015 2:06 pm

Kannagi pisze:Niech zmienią wydawcę.
Przypuszczam, że nie jest to tak proste jak zmiana szkoły, i pociągnęłoby za sobą różne konsekwencje, które mogłyby się odbić na innych tytułach.

Kannagi
Status: Offline

Post autor: Kannagi » śr lip 15, 2015 2:38 pm

A zawieszenie mangi nie ma konsekwencji? Ot, wydawca tupnął nogą, autorki tupnęły nogą i X wisi sobie radośnie nieskończony?

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr lip 15, 2015 2:48 pm

A to nie było tak, że w czasie gdy był wydawany X w Japonii doszło do jakiegoś strasznego trzęsienia ziemi w którym zginęło bardzo dużo ludzi i wydawca wolał nie traumatyzować jeszcze bardziej swoich czytelników po tej katastrofie? W końcu w X trzęsienia ziemi miały być jednym z czynników zagłady świata, czy jakoś tak.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr lip 15, 2015 3:19 pm

Yup, też słyszałam motyw, że zakończenie, które wymyśliły Clampy było zbyt smutne i dołujące i w ogóle.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lip 15, 2015 3:31 pm

W sumie zakończenia to jest zawsze najlepszy element w mangach Clampa, więc bardzo mnie zastanawia, jak miałoby ono wyglądać w X :D

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr lip 15, 2015 4:11 pm

W "All about CLAMP" do rozdziałów zwanych 18.5 dołączona jest krótka historyjka, gdzie Fuma i Kamui przenoszą się do świata "xxxHolica" i zaczynają tłuc się w dosyć przerysowany i żartobliwy sposób na oczach Yuuko. I to by było chyba na tyle, ile mogliśmy dostać. Chociaż ja bardzo chciałabym poznać odpowiedź według CLAMPa na to wszystko.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 15, 2015 4:31 pm

Może za ileś tam lat doczekamy się w końcu takiego epiloga zamieszonego w jakimś nowszym fanbooku clampowskim :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość