CLAMP

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
telajel
Status: Offline

CLAMP

Post autor: telajel » ndz lip 03, 2011 3:35 pm

Nie widziałam takiego tematu więc tworzę. Czy są szanse ,że JPF wyda inne mangi CLAMP-a? Np. XXXHOLiC albo Tsubasa Chronicle nawet Magic Knight Rayearth :cry: Słyszałam ,że JPF podobno "starało się" o te tytuły ale na "staraniu się'' zakończyło.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz lip 03, 2011 3:57 pm

Z tego co pamiętam, to ponoć z CLAMPem jest ciężka współpraca. Czepiają się okładek, doboru kolorów, etc. Także na te tytuły po polsku nie licz. Możesz spokojnie zacząć zamawiać po angielsku.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » ndz lip 03, 2011 3:59 pm

Ten temat był tyle razy maglowany...

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » ndz lip 03, 2011 4:13 pm

Jedynym polskim wydawcą, mogącym wydawać w Polsce tytuły Clampa jest JPF, ale nawet on nie jest tym zainteresowany z powodu góry problemów stwarzanych przez autorki. Zamiast czekać na cud, czyli wydanie kolejnych mang tej grupy po polsku lepiej zaopatrzyć się w importy, tym bardziej że Dark Horse rozpoczął ich wydawanie w formie omnibusów z mnóstwem dodatkowych ilustracji w kolorze.

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » pn lip 04, 2011 2:32 pm

CainSerafin pisze:Zamiast czekać na cud, czyli wydanie kolejnych mang tej grupy po polsku lepiej zaopatrzyć się w importy, tym bardziej że Dark Horse rozpoczął ich wydawanie w formie omnibusów z mnóstwem dodatkowych ilustracji w kolorze.
A gdzie najlepiej (najtaniej) można zamówić import XXXHOLiC po angielsku?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn lip 04, 2011 2:47 pm

Jest już temat o sprowadzaniu, poszukaj sobie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz kwie 27, 2014 9:11 pm

Od jakiej mangi CLAMP-a radzicie mi zacząć?Oczywiście z tych co zostały u nas wydane.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz kwie 27, 2014 9:22 pm

Chobits, bo jest zakończona (tzn. Wish też jest, ale jest specyficzna).
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz kwie 27, 2014 10:48 pm

Popieram "Chobits". Bardzo ciepła opowieść o miłości z nutką goryczy (w końcu to Clamp - bez "zaskoczeń"/"udziwnień" się nie obędzie :wink: ).

Bardzo spodobał mi się też "X" (mam angielskie wydanie) ale jego wadą jest brak zakończenia. Mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza, gdy zaczynałam zbierać tę serię byłam świadoma "w co się pakuję". Nie zmienia to jednak faktu, że historia jest wyraźnie urwana...

"Wisha" sobie ostatnio odświeżyłam. Nie było złe, wszędobylska słodycz aż tak mi nie przeszkadzała. Tylko niektórzy bohaterowie są moim zdaniem trochę wkurzający i aż do bólu naiwni. No i to jednak shounen-ai (tak, wiem że anioły nie mają określonej płci ale mimo wszystko...). Chociaż, co dziwne, nie przepadam za tym gatunkiem, w wykonaniu Clampa jest nawet "zjadliwy" :wink:.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 27, 2014 11:38 pm

Taaa, z Wisha jest takie shounen-ai jak ze mnie baletnica ;)

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz kwie 27, 2014 11:46 pm

Sayuki78 pisze:Taaa, z Wisha jest takie shounen-ai jak ze mnie baletnica ;)
Nie no, troszkę jest. Ale relacja między bohaterami jest taka słodka, taka sztampowa, że wyrwała i przeżuła moje serce <3 Po prostu uwielbiam Wisha.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz kwie 27, 2014 11:53 pm

No nie wiem, dla mnie Kohaku to trudny do określenia "byt" :) Swoją drogą, ciekawe czy w Kobato zostanie chłopcem czy dziewczynką?

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz kwie 27, 2014 11:59 pm

Sayuki78 pisze:Taaa, z Wisha jest takie shounen-ai jak ze mnie baletnica ;)
To zapytam tak: W jakich przedstawieniach można Cię zobaczyć? :wink:

Chobits jest chyba najbardziej neutralne ze wszystkich, z jakimi miałem styczność. Pozostałe wydane w Polsce już mocno zalatują taką specyficzną Clampową sztampą, która nie każdemu pasuje.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pn kwie 28, 2014 6:44 am

ja mam już za sobą Chobitsa i początek podobał mi się o wiele bardziej niż rozwinięcie i zakończenie, Wish dużo lepiej, choć nie czytałam jeszcze ostatniego tomu, kupię go na dniach

electric_cat
Status: Offline

Post autor: electric_cat » pn kwie 28, 2014 8:16 am

Mnie jakoś "Wish" nie ruszył, popieram opcję z "Chobits".

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn kwie 28, 2014 9:04 am

Sayuki78, toć napisałam, że wiem, jak to z tymi wishowymi aniołami jest. Oficjalnie nie mają płci. Ale mówią o sobie w formie męskiej (tak, wiem że w polskim wydaniu mangi trzeba było coś wybrać) i są płascy jak deski :wink:. Dla mnie to faceci. Zniewieściali, ale jednak faceci. Za babkę to mógłby uchodzić ewentualnie Hisui bo jest najbardziej "kobiecy" ze wszystkich aniołków.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pn kwie 28, 2014 11:42 am

dla mnie "Wish" to takie zakamuflowane shounen-ai :)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn kwie 28, 2014 11:46 am

Z rzeczy CLAMP najlepsza jest niewydana niestety u nas R.G.Veda. Śmiem twierdzić, że nic lepszego już potem panie nie stworzyły, może poza jeszcze (także u nas nie wydanym) Snow Goddes Tale.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn kwie 28, 2014 1:55 pm

Moim zdaniem jedną z ich najlepszych mang jest Magic Knight Rayearth, z tych wydanych w Polsce X jest świetny, ale też dosyć specyficzny. Chobits jest bardzo bezpieczny na początek, przyjemna, bardzo ciepła historia, prześlicznie narysowana, zdecydowanie nadaje się na początek. Z pozostałych świetna jest jeszcze Sakura (jeżeli lubisz mahou shoujo oczywiście), a jak zapoznasz się z tym wszystkim to możesz się brać za Tsubasę i szukać nawiązań do innych mang :D

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pn kwie 28, 2014 3:40 pm

Ze wszystkich Clampowych rzeczy, które czytałem to mój ranking prezentuje się następująco:
1. Tsubasa Chronicle
2. RG Veda
3. Magic Knight Rayearth
4. Cardcaptor Sakura
5. Clamp Gakuen Tanteidan

Te dwie ostatnie to była ciężka walka aby dotrwać do końca. Co ciekawe, Tsubasę przeczytałem jako pierwszą mangę Clampa.
No i zauważyłem, że na MALu Angelic Layer jest prequelem do Chobitsów. Prawda to? Chciałem się zabrać za Chobitsy ale nie wiedziałem, że prequel do tego jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości