Bleach

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » sob sie 06, 2011 8:39 pm

z obecnym trybem wydawania ourana tak szybko się koniec nie zapowiada mam 8 tomów a jest 18 może za 2 lata będzie koniec jeżeli będą wydawany co 2 miesiące. Teraz się kończy Alchemik i Heat :)
Obrazek

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob sie 06, 2011 8:47 pm

Aj, mój błąd :oops: ... ale to przez to, że nie kupuję ani Ourana, ani Heata, a słyszałem że kończą się dwie serie: Alchemik i coś jeszcze... sam nie wiem skąd mi się wziął ten Ouran.
Ale żadnych przecieków nie ma?

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob sie 06, 2011 11:28 pm

JPF chyba nie lubi nakręcać swoich fanów :(

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn sie 08, 2011 11:16 am

Ine-chan pisze:z fb wynika
Z fb często wynika, że jestem żyrafą. Ale zawsze potem patrzę w lustro i jednak okazuje się, że nie.

JPF w miejsce heata chciał wznowić OMG!, natomiast nie wiadomo co w miejsce Alchemista. Niby mają jeszcze Angela i Slumpa, ale strzelałbym w jakąś nowość, może Bakuman. Opcjonalnie nie wrzucą nic, bo stwierdzą, że mają przepełniony plan wydawniczy.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn lip 09, 2012 2:18 pm

Fejsbuk JPF pisze:W tomie 19 mangi "Bleach" czeka Was niespodzianka - 20 stron w pełnym kolorze, a cena bez zmian :)
A scena która jest w kolorze to ta, w której Ichigo po raz pierwszy wykonuje Bankai. Tego się nie spodziewałem :D

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » pn lip 09, 2012 4:44 pm

Wow :D Nie mogę się doczekać ^^ Bardzo miła niespodzianka.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt mar 12, 2013 10:28 am

Nie wiem, czy ktoś poza mną tu czyta "Bleach", ale cenzura w tej mandze coraz bardziej denerwuje. Manga i tak ma limit wiekowy, a tłumacz/redaktor (nie wiem, kogo kopać) kropkuje bluzgi. Na dodatek spamowanie ciągle tylko jednego (cenzuralnego, a jakże) "szlag" po 25 tomach robi się już śmieszne. JPF mogłoby się uczyć od Waneko (vide "Hatsukoi Limited").

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt mar 12, 2013 1:06 pm

Ja się przymierzam do rozpoczęcia tej serii, na razie chciałam kupić jeden tom na próbę. Ale to co piszesz jest trochę martwiące...
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt mar 12, 2013 2:06 pm

A czy w oryginale w Bleachu miotano bluzgami? Bądź co bądź, to manga dla małoletnich chłopców...
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » wt mar 12, 2013 11:15 pm

Właśnie mi przypomniałaś grisznak. dostajesz ode mnie bitch slapa :D za recenzję bleach'a w otaku. Była strasznie subiektywna i nastawiona negatywnie w stronę innego shonen'a :evil: . A na dodatek nie wspomniałeś o minusach, błędach i idiotycznych rozwiazań, które z całą pewnością występują w tej mandze. :roll:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr mar 13, 2013 9:46 am

Wukau pisze:Właśnie mi przypomniałaś grisznak. dostajesz ode mnie bitch slapa :D za recenzję bleach'a w otaku. Była strasznie subiektywna i nastawiona negatywnie w stronę innego shonen'a :evil: . A na dodatek nie wspomniałeś o minusach, błędach i idiotycznych rozwiazań, które z całą pewnością występują w tej mandze. :roll:
Boże... po raz milionowy tłumaczę komuś, że każda recenzja jest strasznie subiektywna, nie istnieje coś takiego, jak recenzja obiektywna. Poważnie, w takich sytuacjach mam ochotę spytać zawsze: "Czego oni was uczą dziś w tej szkole?".
Przyznaję, na tle tego "innego shonena" Bleach mógłby uchodzić za bardzo udaną mangę. Inna sprawa, że ja szczerze nie cierpię gatunku shonen i do dziś nie bardzo nawet rozumiem, czemu akurat Bleach mi się spodobał. W każdym razie jest to pierwszy taki tytuł od czasów "Rycerzy Zodiaku", który jestem w stanie czytać bez zgrzytania zębami.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » śr mar 13, 2013 10:21 am

Faktycznie subiektywna to złe słowo, ale drażni mnie to, że nie zwrócileś uwagi na błędy logiczne i brak jakiegokolwiek zróżnicowania sił bohaterów.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr mar 13, 2013 1:02 pm

Wukau pisze:Faktycznie subiektywna to złe słowo, ale drażni mnie to, że nie zwrócileś uwagi na błędy logiczne i brak jakiegokolwiek zróżnicowania sił bohaterów.
Co masz na myśli przez "brak zróżnicowania sił"? Przecież widać, że Ichigo to nadczłowiek, wyraźnie silniejszy od całej obsady, z kolei kapitanowie są wyraźnie mocniejsi od swoich zastępców, ci zaś z kolei przewyższają swoich podwładnych. Orihime dla odmiany jest wyraźnie potężniejsza od Chada czy Ishidy (w zasadzie włada mocami prawie że boskimi). Nawet wśród kapitanów masz różnice poziomów, bo taka Unohana, jak sie ostatnio dowiedzieliśmy, ma poziom wyższy od większości obsady, a Zaraki bez większego problemu rozniósł Tousena. Dalej - Aizen, który jeszcze jako kapitan był w stanie rozwalić jednym atakiem Hitsugayę, a potem Komamurę (ale już przed Unohaną zwiał). Gdzie więc problem z różnicą poziomów?
Co do logiki - od mang shonen siłą rzeczy nie wymagam tyle, co do mang nastawionych na fabułę. Jak na razie w Bleachu żadnych olbrzymich dziur fabularnych nie widzę jedyne, co mnie drażni, to kwestia Tatsuki).

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » śr mar 13, 2013 5:38 pm

Chodzi mi o to, że ichigo na samym początku rozwala zarakiego solo zwykłym shikai'em, a potem nic nie zrobi dopóki nie będzie miał bankai'a i maski.

Jeszcze mam taki cytat "Tyle, że w DB, takie power up'y miały sens, miały logikę, postacie szukały wszelkich sposób by stać się silniejszym lub by pokonać przeciwnika.

Tymczasem w bleach'u, było i jest zbyt dużo gadania o obronie przyjaciół, gdzie z kolei główny bohater z chapter na chapter się zmienia, raz jest pewny siebie, a raz pada na kolana i płacze bo nie wie co zrobić i potem buuum, power up i Ichigo znów kozaczy."

A przyczepić można się do wielu rzeczy UWAGA SPOILERY
-1 kapitan powinien zginąć w walce z aizenem
-w walce z aizenem cytuje Shunsui'a nie użył swojego bankai'a bo zranię wszystkich... nie no faktycznie lepiej, żeby wszyscy zgineli
-co się stało z nel?
-mój ulubiony :D zaczynają latać
-komnata 46 to jakiś żart, który działa gorzej od polskiego rządu :roll:
-i pod to wyżej podepnę to, iż ludzie w SS nie myślą wgl (patrz historia vizardów, którym nawet nie dali dojść do słowa)
-motyw z ostateczną getsugą naciągany mocno
-straciłem moce na zawsze, ale mogę je odzyskać (ishida, ichigo)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr mar 13, 2013 8:46 pm

Dobra, tu już się nie będę wypowiadał, bo wchodzimy obszary fabularne, których nie znam (jestem aktualnie na 25 tomie).

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr mar 13, 2013 10:18 pm

SPOJLER

W pewnym momencie było też powiedziane że Vasto Lorde są siły kapitanów, Arrankarzy byli jeszcze silniejsi ale z kapitanami nie mieli żadnych szans - brzmi logicznie...

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » śr mar 13, 2013 11:11 pm

GrisznakIW pisze:Dobra, tu już się nie będę wypowiadał, bo wchodzimy obszary fabularne, których nie znam (jestem aktualnie na 25 tomie).
A to wybacz, wszystko przed tobą :D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr kwie 23, 2014 10:35 pm


Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw sty 01, 2015 2:42 pm

Havoc pisze: cenzura przekleństw w Bleachu
Wątpię aby w oryginale przeklinali...

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » czw sty 01, 2015 3:45 pm

Ame pisze:
Havoc pisze: cenzura przekleństw w Bleachu
Wątpię aby w oryginale przeklinali...
Nie wiem, czy przeklinają, czy nie, a jeżeli tak, to z jaką dokładnie częstotliwością, bo przed oficjalnym polskim tłumaczeniem czytałam tylko angielskie skany (w których przeklinają). W każdym razie Nnoitra w naszym wydaniu przeklina, tylko niekoniecznie wtedy, kiedy by się można tego spodziewać. O co dokładnie mi chodzi?

Przykłady jego przekleństw z 35 tomu:
str. 39: Co ty pieprzysz!?
str. 139: A pieprzcie się wszyscy...!

Scena (również z 35 tomu), która spowodowała moją negatywną reakcję:
str. 95: Nnoitra właśnie stracił rękę. Co mówi? Oż... tyy...!
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2015 7:36 pm przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości