Death Note

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Ray
Status: Offline

Death Note

Post autor: Ray » wt sty 09, 2007 3:12 pm

Hehehe może pomyślicie że to żart, ale jpf prawdopodobnie JUŻ zakupiło licencje na wydawanie Death Note ( tak długo wyczekiwanego ) w Polsce. Na stronce grupy skalancyjnej, która zasmowała się tłumaczeniem dzisiaj został zamieszczony ostatni przetłumaczony rozdział ( bodajrze ostatni w 3 tomie). Jak sami mówią zawiesili dalsze tłumaczenie z powodu zlicencjonowania. Jak wiemy JPF nie tak dawno przeprowadził ankiete, która miała za zadanie znaleść odpowiedź na pytanie: Czy chcecie aby Death Note było wydawane w Polsce? Wynieki mówiły same za siebie ( 5775 głosów na tak i 727 na nie ). A więc możliwe że już niedługo ( czyt. 3 miesiące ) będziemy mieli DN w Polsce ^^

PS. Nie jestem pewny co do autentyczności tej informacji, ale pewne jest że DN zostało w Polsce zlicencjonowane ( a może to Waneko xD ? j/k :P ).

Pozdro dla fanów DN xD
Ostatnio zmieniony pn lip 30, 2007 2:39 pm przez Ray, łącznie zmieniany 1 raz.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt sty 09, 2007 4:09 pm

Ray pisze:Pozdro dla fanów DN xD
Ja bym chciała, by do roku ktoś to zaczął wydawać.
Specjalnie żyję nadzieją tą i nawet nie kupiłam DN po angielsku...

Iria
Status: Offline

Post autor: Iria » pn sty 29, 2007 2:42 pm

Dopisuję się! Też się cieszę razem z wami, że pojawi się tak wspaniała manga jak Death Note! Kiedy pierwszy raz po nią sięgnęłam nie sądziłam ,że mogłaby mnie tak od siebie uzależnić! A Ryuuzaki jest moim numer jeden na świecie xD Pozdrawiam!!!

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn sty 29, 2007 4:07 pm

tak!! *_* ideał faceta *___* (jeśli zginie, zabije autora... Tsucian też jest Shinigami - można poprosić XD)
kurde, mam sesje... to drugi tytuł po Saiyuki który mnie wciągnął w ciągu godziny (i tyle było z mojej nauki w ten weekend^^") (nie przyznam się ze w ankiecie głosowałam na nie bo mnie nie interesowało czy wyjdzie bo tytuł był mi obcy... aaaaaale to szczegół, prawda? xD)
JPFie kochany! Death Note! JUŻ!!!! *____*

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn sty 29, 2007 5:18 pm

O taaak, L jest najlepszy!^^
Ale na polskie wydanie jeszcze sobie poczekamy, załatwienie licencji długo trwa. Japońce bardzo lubią się stawiać.

Sir Hellsing
Status: Offline

Post autor: Sir Hellsing » pn sty 29, 2007 8:50 pm

Ja chce DN :) a najbardziej lubię Raito

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt sty 30, 2007 8:52 pm

Tereska pisze:O taaak, L jest najlepszy!^^
Pewnie ;)
Ale na polskie wydanie jeszcze sobie poczekamy, załatwienie licencji długo trwa. Japońce bardzo lubią się stawiać.
Damy radę ^^

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt sty 30, 2007 9:50 pm

Tym co nie czytali nie radzę tego robić (po prostu ja mam talent w spoilerowaniu sobie rzeczy) ale poszłam sobie na stronke JPQ żeby popatrzec na cenę tomików i przy jednym z nich (nie powiem którym) oni chyba MUSIELI wrzucić stronę ze spoilerem jako stronę przykładową... niemniej jednak raz jeden zgodzę sie z Lightem.... UWAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! X_X

uff, juz mi lepiej ^^" Tak bym chciala DN jeszcze w tym roku ♥
Tereska pisze:Ale na polskie wydanie jeszcze sobie poczekamy, załatwienie licencji długo trwa.
nie wiem własnie - cos mi sie obiło o uszy że ta licencja juz jakoś jest czy jest w trakcie załatwiania? Oo

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » śr sty 31, 2007 10:55 am

Spójrz na początek tematu ^^ Ze strony projektu-manga już zostały usunięte wszystkie rozdziały DN na prośbę JPFu :] Czyli na 90% licencję już mają ^^

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr sty 31, 2007 4:47 pm

Ray pisze:Czyli na 90% licencję już mają ^^
Mają, ale kiedy wydadzą.... :/

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » śr sty 31, 2007 5:29 pm

Heh, ludzie, licencji tak łatwo się nie dostaje. Przeciez dopiero co sie skończyła ankieta "Wydać czy nie", więc skąd niby po 2 miechach mają tą licencje już mieć? Za dużo się nasłuchałam na forach i nie tylko, jak trudno się dogadać z Japońcami. Uzgodnienie wyglądu głupiej okładki trwać może 3 tygodnie.

A to, że Projekt Manga usunął skanlacje świadczy tylko o tym, że JPF ZDECYDOWAŁO się to wydać i STARA sie o licencję, a nie, że juz ją ma. Dziwne by było gdyby JPF (mimo, że jeszcze nie ma licencji) pozwolił na dalsze skanlacje DN skoro ma zamiar to wydać.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr sty 31, 2007 5:59 pm

Tereska pisze:Dziwne by było gdyby JPF (mimo, że jeszcze nie ma licencji) pozwolił na dalsze skanlacje DN skoro ma zamiar to wydać
Oki, niech ci będzie, ale to już dobry znak

Iria
Status: Offline

Post autor: Iria » śr sty 31, 2007 6:53 pm

Jap! Dobry dobry ^_^

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 31, 2007 9:51 pm

Tereska pisze:A to, że Projekt Manga usunął skanlacje świadczy tylko o tym, że JPF ZDECYDOWAŁO się to wydać i STARA sie o licencję, a nie, że juz ją ma.
no własnie nie wiem, bo normalnie grupy wstrzymują projekt jak manga już jest "licenced" a nie w planach. No bo załóżmy ze nie dostaną licencji to co wtedy? Zreszta nie wiem, nie znam sie...

Tak czy siak, ciekawi mnie okrutnie jak sobie poradzą z przetłumaczeniem hasła "death note"... "notes śmierci"? ^^"

a wogóle to mam wrażenie że coraz mniej chce widzeć ciąg dalszy ^^" manga/anime tego typu nie ma prawa sie skonczyc dobrze ToT

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr sty 31, 2007 9:53 pm

baka-oni-ri pisze:"death note"... "notes śmierci"?
Oni będą kulturalni i zostawią po angielsku... chyba ;)

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » śr sty 31, 2007 10:18 pm

Mam 3 tomy tej mangi na kompie 8) Ale jak wydzadzą to usune i zaczne kupować jak zawsze ^^

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 31, 2007 10:27 pm

Kisara pisze:Oni będą kulturalni i zostawią po angielsku... chyba ;)
"Ryuk, czy używając death nota (...)" albo "napisze w death nocie"?? XDDDDD to ja juz wole ten notes... ale powaznie, licze ze sie popiszą pod tym wzgledem ;3

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw lut 01, 2007 7:08 am

Mam 3 tomy tej mangi na kompie 8) Ale jak wydzadzą to usune i zaczne kupować jak zawsze ^^
Ja mam 12 z specjalnym "How to read" ha ha ha
"Ryuk, czy używając death nota (...)" albo "napisze w death nocie"??
Oni są dobrzy i nie używają death notów, bo wiedzą, że to jest illegal xD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw lut 01, 2007 10:15 am

Kisara pisze:Oni są dobrzy i nie używają death notów, bo wiedzą, że to jest illegal xD
oni, znaczy kto? XDDD nie no powaznie. tytuł ma zostac oryginalny ale zee środkiem niechcoś zrobią fajnego :P

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » czw lut 01, 2007 10:42 am

Też sobie zrobie taki Death Note xD I zakaża wydawania ej mangi w Polsce xD Tak jak w Chinach buhahaha xD j/k ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości