Angel Sanctuary

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw gru 13, 2007 11:47 am

MattGrimp pisze:ja przeczytałem pierwszy tom chyba z 3 razy pogubiłem się w nim z piętnaście razy,
Wystarczy czytać ze zrozumieniem.. fakt, dopiero po przeczytaniu drugiego tomu niektóre rzeczy stają się jasne, ale specjalistką jest w tej dziedzinie Sheril, więc jakby jakieś wątpliwości, wal do niej.
Nie gniewasz się Sher? :*
MattGrimp pisze:Zresztą nie wiem jak wy ale ja uważam że mangi z j.p.f znacznie podrożały
To wina tego, że wszystko drożeje... np. papier, na pewno koszty dostawy również.
MattGrimp pisze:obecnie szkoda mi wydać 30 zyli na mange przeczytac i odstawić na półkę
Zauważ, że Angel Sanctuary jest takie grube, gdyż są to dwa tomy w jednym (nie wiem, ile jeszcze do cholery trzeba będzie to przypominać). Tak więc za 30 zł masz dwa tomy, czyli jakbyś płacił za jeden tom 15 zł. Proste :wink:
MattGrimp pisze:nie wiem może dorosłem,
Jak dla mnie, to z dorosłością nie ma nic wspólnego, jak ktoś nie rozumie treści mang... :roll:
MattGrimp pisze:jeszce rok temu bym kupował Deth Nota i AS a teraz to olewam
Jak kogoś nie stać, to ja nic tutaj nie pomogę...
MattGrimp pisze:było tego ze 41 tytółów jak nie więcej
Jak dla mnie mniej, ale nie wiem, nie chce mi się liczyć.
Jeśli kupowałeś kiedyś te wszystkie tytuły (podziwiam, ja tyle kasy nie mam), to dlaczego teraz cię nie stać? Wybacz, ale jeśli masz pretensje do tego, że jakiś tomik kosztuje 2 zł więcej lub trzy, to raczej nie te miejsce, zadzwoń albo napisz do wydawnictwa...

Jeszcze jedno... nigdy nie rozumiałam, jak można kupować wszystkie tytuły wydawane w Polsce... wiem, że może się podobać np. Hellsing i np. jakiś shojec, ale żeby totalnie wszystko wydane w Polsce się podobało, to chyba niemożliwe.
Jak wnioskuję, kiedyś kupowałeś mangi tylko po to, by mieć i jak sam stwierdziłeś
MattGrimp pisze:a musze przyznać że byłem szajbusem na tym punkcie
Może ci po prostu minęła faza na mangę, i teraz dla ciebie to tylko są bajeczki w drogiej cenie... dla mnie nie, ale nie mam zamiaru zmieniać twojego punktu widzenia :wink:

Sorry za offtop :wink:

[ Dodano: Czw 13 Gru, 2007 ]
BTW Jak tak bolą cię ceny, to wejdź sobie na empik.com i wpisz jakiś tytuł mangi z importu... tam ceny mogą powalać dopiero :wink:

[ Dodano: Czw 13 Gru, 2007 ]
Aha, żeby było jasne, na razie jestem na garnuszku rodziców, więc swój ulubiony tytuł raczej kupuję. Rozumiem, że na pewno to się skończy niedługo, piszę to, żeby nie było niedomówień :*

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » czw gru 13, 2007 5:05 pm

Kira the Demon pisze:Ale Rociela trzeba pochwalic za słodka scenke z Katanem z tego tomu :D (Katan wyglada w tych dłuzszych wloskach przeslicznie *_*)
Mnie tam ta scena totalnie obrzydziła >_<
I nareszcie pojawiaja się moje dwie ulubione postaci <3 Uriel (polskie zdrobnienie nie podoba mi sie ;_; )
A gdzie Uri-Uri? ;__;
jeszcze tylko Lucyfer i bede szczesliwa XD~~
No, będzie na co popatrzeć...
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » czw gru 13, 2007 8:01 pm

Kisara pisze: Wystarczy czytać ze zrozumieniem.. fakt, dopiero po przeczytaniu drugiego tomu niektóre rzeczy stają się jasne, ale specjalistką jest w tej dziedzinie Sheril, więc jakby jakieś wątpliwości, wal do niej.
Czytałem 3 razy ze zrozumieniem sam wątek złapałem, ale te postacie no nie pamiętam jak już sie nazywały takie dwie co tak samo wyglądały, no dobra zciagne z netu i przeczytam jeszce raz;]
Kisara pisze:Zauważ, że Angel Sanctuary jest takie grube, gdyż są to dwa tomy w jednym (nie wiem, ile jeszcze do cholery trzeba będzie to przypominać). Tak więc za 30 zł masz dwa tomy, czyli jakbyś płacił za jeden tom 15 zł. Proste :wink:
Tak wiem, że to są dwa tomy w jednym ale to chyba to, że poprostu mi szkoda kasy
MattGrimp pisze:jeszce rok temu bym kupował Deth Nota i AS a teraz to olewam
Kisara pisze:Jak kogoś nie stać, to ja nic tutaj nie pomogę...
Jak najbardziej mnie stać
MattGrimp pisze:było tego ze 41 tytółów jak nie więcej
Kisara pisze:Jak dla mnie mniej, ale nie wiem, nie chce mi się liczyć.
Jeśli kupowałeś kiedyś te wszystkie tytuły (podziwiam, ja tyle kasy nie mam), to dlaczego teraz cię nie stać? Wybacz, ale jeśli masz pretensje do tego, że jakiś tomik kosztuje 2 zł więcej lub trzy, to raczej nie te miejsce, zadzwoń albo napisz do wydawnictwa...
Oki może się czepiam drobiazgów :D
Kisara pisze:Jeszcze jedno... nigdy nie rozumiałam, jak można kupować wszystkie tytuły wydawane w Polsce... wiem, że może się podobać np. Hellsing i np. jakiś shojec, ale żeby totalnie wszystko wydane w Polsce się podobało, to chyba niemożliwe.
No pewnie nie wszystkie nie kupowałem jakiegoś tam Tokio Mew Mew
MattGrimp pisze:a musze przyznać że byłem szajbusem na tym punkcie
Oki źle powiedziałem byłem i jestem szajbujem i jestem, na punkcie mangi, animy i kultury Japoni
Kisara pisze:Może ci po prostu minęła faza na mangę, i teraz dla ciebie to tylko są bajeczki w drogiej cenie... dla mnie nie, ale nie mam zamiaru zmieniać twojego punktu widzenia :wink:
Dalej uważam że dobra manga jest tak samo genialna pasjonująca jak książka czy film

Sorry za offtop :wink:
Kisara pisze:BTW Jak tak bolą cię ceny, to wejdź sobie na empik.com i wpisz jakiś tytuł mangi z importu... tam ceny mogą powalać dopiero :wink:
Wiem jakie są ceny mang zagranicznych, mieszkam w Wawie i kupuje (GTO, Inu-Yashe, Ranme), kupowałem mangi w Komiks Landi w metrze centrum:]
Kisara pisze:Aha, żeby było jasne, na razie jestem na garnuszku rodziców, więc swój ulubiony tytuł raczej kupuję. Rozumiem, że na pewno to się skończy niedługo, piszę to, żeby nie było niedomówień :*
Też jestem na garnuszku rodziców:]

Link do byłej mojej kolekcji:]
http://matthewgrimp.deviantart.com/art/ ... s-72030974

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw gru 13, 2007 8:14 pm

MattGrimp pisze:ale te postacie no nie pamiętam jak już sie nazywały
No ja też nie, ale z biegiem czasu, jak się czyta nowe tomy to się potem kojarzy.
Manga jest świetna, ale po prostu może ci się nie podobać, więc na siłę nie masz po co się zmuszać do jej fabuły.
MattGrimp pisze:ale to chyba to, że poprostu mi szkoda kasy
Mnie by było szkoda kasy na DB, bo widzę, że masz je na półce, ale to inny dział na forum ;)
Jak najbardziej mnie stać
Problem taki -> manga ci się nie podoba. Stać cię na nią, ale jak cię nie wciąga, to po co kupować?
MattGrimp pisze: No pewnie nie wszystkie nie kupowałem jakiegoś tam Tokio Mew Mew
Ale twoja kolekcja i tak sugeruje, że prawie wszystko miałeś/masz.
MattGrimp pisze:animy
Na punkcie ANIME! ;)

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » czw gru 13, 2007 9:28 pm

Kisara pisze:
MattGrimp pisze:ale te postacie no nie pamiętam jak już sie nazywały
Kisara pisze:No ja też nie, ale z biegiem czasu, jak się czyta nowe tomy to się potem kojarzy.
Manga jest świetna, ale po prostu może ci się nie podobać, więc na siłę nie masz po co się zmuszać do jej fabuły.
Ściągnę przeczytam więcej niż dwa pierwsze tomy może sie nie mylicie:D
MattGrimp pisze:ale to chyba to, że poprostu mi szkoda kasy
Kisara pisze:Mnie by było szkoda kasy na DB, bo widzę, że masz je na półce, ale to inny dział na forum ;)
DB to inna sprawa:D to jakieś siedem lat temu je kupiłem:D miałem wtedy jakieś 12/13 lat poza tym od tego zacząłem zbierać mangi, możesz nie wierzyć kolekcja 6 lat
Jak najbardziej mnie stać
]quote="Kisara"]Problem taki -> manga ci się nie podoba. Stać cię na nią, ale jak cię nie wciąga, to po co kupować?
Wciąga ale teraz wole za tą kasę pójść ze znajomymi na koncert na pizze, kina itp.:D
MattGrimp pisze:No pewnie nie wszystkie nie kupowałem jakiegoś tam Tokio Mew Mew
Kisara pisze:Ale twoja kolekcja i tak sugeruje, że prawie wszystko miałeś/masz.
Miałem, większość tych mang mnie wciągnęła i był są na prawdę fajne;] pomijając kilka tytułów:D
MattGrimp pisze:animy
Kisara pisze:Na punkcie ANIME! ;)
Czepialska, przejęzyczenie ;P

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw gru 13, 2007 11:26 pm

Przestancie przepraszac za offtop, poprostu go nie robcie. To raz. Dwa, ja juz sie pytalam kiedys, jakie postacie sa podobne do siebie w pierwszym tomie? Bo z glownych bohaterow nie widze nikogo do siebie podobnego.
Swoja droga, mowisz sciagne wszystko z neta, po co kupowac? To tak jak z muzyka i filmami, to sie nazywa kradziez.
Me-ouch pisze:Mnie tam ta scena totalnie obrzydziła >_<
ah, obrzydzila? przeciez nic takiego tam nie bylo :shock:
Ah, i Kisik, nie gniewam sie,lol, ale nie tylko ja jestem tu specjalistka 8-) jest grupa Angel Soul (zapraszam zapraszam) no i moja droga sis jest w temacie rowniez gleboko :twisted:

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw gru 13, 2007 11:45 pm

Sheril pisze: no i moja droga sis jest w temacie rowniez gleboko :twisted:
*cough* :twisted: *cough*
gdyby w tej mandze nie było Sary... a Alexiel bylaby facetem, to bym chyba tym tomikom postawiła ołtarzyk >D

a swoją drogą pod koniec stycznia 2008 media-blasters maja zamiar znow dvd OAV'ek wydac O_o (info z ANN)
Mogli by zrobic nowe T_T Z Hadesu i dalej ;_;

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pt gru 14, 2007 2:00 am

Kira the Demon pisze:*cough* :twisted: *cough*
gdyby w tej mandze nie było Sary... a Alexiel bylaby facetem, to bym chyba tym tomikom postawiła ołtarzyk >D
Sare jestem w stanie strawic (zwlaszcza jak jej tak malo jak w ostatnim tomiku), zamiast Alex mam Rocielka i Lucka*^^* zyc nieumierac,ahhh;D tylko AS moge czytac na okraglo i nigdy mi sie nie nudzi i zawsze cos nowego odkryje^^'
A moze kiedys pociagna dalej i cala seria wyjdzie:D mam nadzieje tylko ze duzo by nie pozmieniali :|

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt gru 14, 2007 7:15 am

Ah, i Kisik, nie gniewam sie,lol, ale nie tylko ja jestem tu specjalistka
Przepraszam, ale ty tak zawsze wyznawałaś miłość do Rocielka i błyszczałaś wiedzą... już na przyszłość nie będę :*
Sheril pisze:Dwa, ja juz sie pytalam kiedys, jakie postacie sa podobne do siebie w pierwszym tomie?
Jakbym wiedziała, bym nie ciągła tak wielkich postów z nim ;)

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 ]
Koniec offtopa ;]

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pt gru 14, 2007 2:21 pm

Sheril pisze:
Me-ouch pisze:Mnie tam ta scena totalnie obrzydziła >_<
ah, obrzydzila? przeciez nic takiego tam nie bylo :shock:
Nie chodziło mi o żadne podteksty yaoi czy inne takie (akurat yaoi lubię :P), a o zachowanie Rociela, jego wykręcanie sie wte i wewte i wymaganie, by mu mówić, jaki to jest piękny. Było to dla mnie wyjątkowo odpychające.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pt gru 14, 2007 6:32 pm

Kisara pisze:Przepraszam, ale ty tak zawsze wyznawałaś miłość do Rocielka i błyszczałaś wiedzą... już na przyszłość nie będę :*
nie masz za co przepraszac, bo z checia zawsze na pytania odpowiem jak ktos jakies ma;)
Me-ouch pisze:zachowanie Rociela, jego wykręcanie sie wte i wewte i wymaganie, by mu mówić, jaki to jest piękny. Było to dla mnie wyjątkowo odpychające.
ah, taaaa, no wlasnie jak ja to widze to mi sie odrazu serce kraje, taki biedny moj Rocielek :kawaii: zreszta, piekny jest to i wymaga zeby go chwalono ;) (nie no zart). Ale nikt nie widzi ze nawet Katan mowil ze Roc nigdy taki nie byl;<

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » sob gru 15, 2007 8:49 pm

W tej mandze jak się zdaje sporo postaci ma nierówno pod sufitem.
Chociaż mnie tam osobiście najbardziej w tomie podobała się kłótnia Kato z Doll.
"Zrobię z tobą to co facet z babą zrobić powinien!" oraz "ciekawe jak?! Ktoś tu zapomniał, że nie ma ciała" było genialne.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw mar 06, 2008 6:33 pm

Endriu na MF pisze:AS4 jest juz w drukarni, wiec mam nadzieje, ze w ciagu 2 tygodni wyjdzie :)
Ciesze sie, bo akurat na sam moj powrot bedzie (taka mam nadzieje), chociaz slyszalam od kolegi co pracuje na poczcie ze strajk sie szykuje, mam nadzieje ze nie w terminie kiedy ma wyjsc AS :|

PaulVanK
Status: Offline

Post autor: PaulVanK » czw mar 06, 2008 8:27 pm

Mam nadzieję, że AS 4 będzie już do kupienia na Magni =)

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » czw mar 06, 2008 8:32 pm

Jeśli ma wyjść za 2 tygodnie, to będzie nawet przed Magni, a że niecierpliwa jestem, to pewnie od razu w Komikslandii kupię xD
Nie mogę się już doczekać aż tomik będzie w moich łapkach x]

PaulVanK
Status: Offline

Post autor: PaulVanK » pt mar 07, 2008 7:52 am

Rzecz jasna jeśli nie będzie opóźnień, a mam nadzieję, że nie będzie ^^

Sara285
Status: Offline

Post autor: Sara285 » śr maja 14, 2008 12:39 pm

Ja sie zastanawiam nad zakupem, ostatnio wpadlam w 'szal ubraniowy' i spłukalam sie,ale dawno nie kupowalam mang, wiec wypadaloby jakas kupic..xD najpierw dokupie tomy zalegle i czas na nową mange. Podoba mi się fabula i kreska w AS XD

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » ndz maja 25, 2008 12:52 pm

Jedna z moich ulubionych mang. Fabuła jest poprostu rewelacyjna a kreska sprawia że skupia się uwagę na każdym niemal szczegole, do tego mnogość akcji i co nieczęsto się zdaża , obszerne teksty. Aż łza się w oku kręci na myśl że zekranizowano tak małą część tej serii ( 3 odcinki :cry: ) można mieć tylko nadzieję że ktoś się za to weźmie i zakończy ekranizację tej doskonałej mangi.

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » pn maja 26, 2008 9:17 pm

ja narazie zakupilam tom 3 i 4 AS => akurat byly w matrasie a po wyplacie dokupie tom 1 i 2 bądz kupie je na allegro jesli bedzie okazja, badz co badz sa troche drogie;p

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw cze 19, 2008 1:19 pm

Mam pytanie:
Ktoś pisał, że posiada artbook Angel Sactuary angielskie wydanie... zgaduję, że to była Sheril.
Czy mogłabym, jeśli ktoś ma, prosić go o jakiś opis tegoż wydania i przykładowe foty? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości