Full Metal Alchemist

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Hina-chan
Status: Offline

Post autor: Hina-chan » śr kwie 25, 2007 8:23 pm

Full metal jest niezły :P

Ashka-chan
Status: Offline

Post autor: Ashka-chan » czw kwie 26, 2007 3:27 pm

Fullmetal jest super! *.*

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » czw maja 17, 2007 9:57 pm

A w Japoni seria nie jest jeszcze zakończona? Nie jestem na biarząco więc nie wiem. Mi manga bardzo się podoba, jakoś bardziej od anime (choć jeszcze nie widziałam ostatniego odcinka). Anime jest jakieś pzygnębiające ( a przynajmniej mnie przygnębiło). Nom a w tym miesiącu wychodzi kolejny tomik :D

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw maja 17, 2007 10:01 pm

Pysiol pisze:A w Japoni seria nie jest jeszcze zakończona?
Nie jest. Modlę się tylko, by się z tego tasiemiec nie zrobił ala "Naruto"

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » pt maja 18, 2007 1:59 pm

Kisara pisze:Modlę się tylko, by się z tego tasiemiec nie zrobił ala "Naruto"
Ja sie modlę, żeby się z tego nie zrobił nudny i powtarzający te same wątki w nieskończoność tasiemiec jak z Naruto. Ale sam tasiemiec nawet może być. Jak już gdzieś napisałam - aby tylko utrzymał aktualny poziom do samego końca :)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt maja 18, 2007 2:52 pm

Melmothia pisze:Ale sam tasiemiec nawet może być. Jak już gdzieś napisałam - aby tylko utrzymał aktualny poziom do samego końca
Tak już to widzę, idę do Empiku w wieku 40 lat i mówię - poproszę 145 tom Fullmetal Alchemist O_O Jakby się skończyło na 20 paru tomach, byłoby super 8-)

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pt maja 18, 2007 3:06 pm

Kisara pisze:Tak już to widzę, idę do Empiku w wieku 40 lat i mówię - poproszę 145 tom Fullmetal Alchemist O_O
Jeśli JPF nie padnie i z obecnym tępem... jakiś 100 ;] Czytałam jak dotąd 1 tom i nie mam kasy na uzupełnienie :P W mandze było więcej humoru, chociaż anime ślicznie narysowane i taki inny, ciekawszy klimat panuje (powie mi ktoś, czy bardzo odbiega od mangi? Jestem chyba na 25 odcinku ==' ). Pewnego dnia na pewno uzupełnie luke na półce :mrgreen:

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » pt maja 18, 2007 3:18 pm

dragon007 pisze:powie mi ktoś, czy bardzo odbiega od mangi? Jestem chyba na 25 odcinku =='
Po iluś tam tomach, nie pamiętam juz ilu, chyba z sześciu z wstawkami w poprzednich tomach, w mandze zaczyna sie całkiem inna historia. Anime i manga to praktycznie dwie rózne historie opowiadają.
Kisara pisze:Tak już to widzę, idę do Empiku w wieku 40 lat i mówię - poproszę 145 tom Fullmetal Alchemist O_O Jakby się skończyło na 20 paru tomach, byłoby super
:rotfl: No, może troche przesadziłam, ale 20 tomów to ździebko za mało, jak sobię patrzę na aktualną ich ilość. Może z 25? Po 20 czułabym chyba jakiś niedosyt.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt maja 18, 2007 3:27 pm

Melmothia pisze:Może z 25?
Napisałam dwadzieścia pare, więc miałam tez na myśli liczbę 25 ;)
Melmothia pisze: Anime i manga to praktycznie dwie rózne historie opowiadają.
Właśnie. Dlatego nie można za bardzo porównywać fabuły mangi do tej z anime ;]

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » pt cze 08, 2007 8:22 pm

Zobaczyłam całą serię i kinówkę; porównując do mangi stwierdzam wyższość papierowej wersii. Zaś co do ilości tomów, ja także jestem przychylna do liczby 25. Jestem bardzo ciekawa jak historia potoczy się w mandze.

PaulVanK
Status: Offline

Post autor: PaulVanK » wt cze 19, 2007 10:56 am

Też widziałem wszystkie odcinki + OVA + kinówkę... trzeba przyznać... manga 10x lepsza.
Czekam, aż wydadzą kolejne tomy :)
FMA RULEZZZ
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2007 12:52 pm przez PaulVanK, łącznie zmieniany 1 raz.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt cze 19, 2007 4:41 pm

Dzisiaj wyszedł nowy tom - radujta się ludziska ;]

PaulVanK
Status: Offline

Post autor: PaulVanK » śr cze 20, 2007 7:54 am

O no to trzeba będzie zamawiać :D... chociaż krucho z kasą :( ale mam nadzieję, że niedługo się wzbogacę :P tak, żeby chociaż na FMA 6 starczyło :D Szkoda tylko, że wydanie nie jest najlepsze... ta odchodząca folia :/ mnie normalnie trafia jak to widzę... szanuj człowieku, a folia i tak z czasem odchodzi :/

PS. Słyszałem, że jest jakieś 14 czy 15 tomów... nie wiem - może powstają nowe, ale wiem, że tyle powstało jak do tej pory. Swoją drogą pani Arakawa odwaliła dobrą robotę :)

MAGeXP
Status: Offline

Post autor: MAGeXP » pt cze 22, 2007 9:23 am

Tomów jest ok. 15 i ciągle powstają nowe.
A 6 FMA możemy się spodziewać dopiero w przyszłym tygodniu --
To przecież JPF jest

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » czw cze 28, 2007 11:31 pm

Nom ja już nowy tomik mam, przeczytałam trzy razy i czekam na następny. Słowo komentarza? Uwielbiam wszelkiego rodzaju retrospekcje (w filmach, książkach, komiksach... we wszystkim) dlatego tomik szósty sprawił mi wiele radości. Takie podróże do przeszłości bohaterów pozwalają lepiej ich poznać i zobaczyć w mniej typowych sytuacjach. Poza tym mogliśmy pooglądać trochę Ala w "normalnej" postaci:)

Sailor Dream
Status: Offline

Post autor: Sailor Dream » czw sie 02, 2007 7:52 pm

Ja muszę poczekać aż do września na przeczytanie 6 tomu T-T Wrócę to będzie już 7 xD Dobrze, że mam kumpelę, która mi kupiła ten tomik :) FMA to moje ulubione anime i manga :) Anime oglądam właśnie po raz 4, a mangę już nie zliczę xD

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » czw sie 02, 2007 7:59 pm

Anime obejrzałam do połowy, czekam na 2 tom mangi z Allegro. Manga mi się bardziej podoba. Trochę się wkurzyłam jak zobaczyłam, że w sklepiku JPF są tylko tomy 4-7, chciałam 3 zamówić przy okazji z AS i DN. Tak jakoś strasznie ciężko mi to skompletować :|

Sailor Dream
Status: Offline

Post autor: Sailor Dream » czw sie 02, 2007 8:26 pm

Zgłoś zapotrzebowanie na dodruk ;3 Może się zlitują ^^

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » czw sie 02, 2007 8:31 pm

Sailor Dream pisze:Może się zlitują ^^
Akurat jak znalazłam na aukcji 2 tom, to w sklepiku sie on pojawił... Po prostu kupię od razu wszystkie części od takiego gościa z Allegro, wyjdzie taniej i szybciej niż pisać do JPF'u. Niech oni zamiast na dodrukach już lepiej się skupią na tym, co muszą wydać.

Sailor Dream
Status: Offline

Post autor: Sailor Dream » pt sie 03, 2007 5:33 pm

Skupiają się, ale to nie takie łatwe. My tylko chcemy mangi, ale zdobycie licencji, przetłumaczenie, zedytowanie, korekta, drukowanie, sklejanie, i cholera wie co jeszcze...to wszystko zajmuje duuużo czasu. Może mają wydawać FMA co tydzień nowy tom? Pogięło was? :/ Weźcie se ludzie dajcie na wstrzymanie >.<

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości