Full Metal Alchemist

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr kwie 19, 2006 9:57 pm

Tak z innej beczki...
Kami, chcesz zarobić bana za umieszczenie w podpisie linka do strony ze skanami mangi wydanej w Polsce?

Serafin
Status: Offline

Post autor: Serafin » wt maja 02, 2006 12:34 pm

uaaaa.... ostra zagrywaka.... :? z FMA muszę koniecznie anime zobaczyć

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » sob maja 13, 2006 11:38 pm

Drugi tomik niezły. Poważniejszy od pierwszego i widać pierwsze różnice z anime. SpoilerNie moge sie doczekac walki Ed vs Roy i spotkania z nauczycielkąSpoiler

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » czw maja 18, 2006 10:49 am

Ja anime nie oglądałam, więc o różnicach nic nie wiem, ale maga podoba mi się coraz bardziej :D . Pierwszy tomik był chwilami przynudnawy, ale w drugim nie ma miejsca na nudę, choć, jak dla mnie i tak trochę za dużo walk.

komx
Status: Offline

Post autor: komx » sob maja 20, 2006 11:28 am

Mam oba, dotychczasowo wydane tomy, jednak jak narazie przeczytałem tylko pierwszy. Nie miałem za bardzo czasu na dwójke... Wrażenia po jedynce - bardzo pozytywne i mam nadzieję, że bedą takie same po przeczytaniu drugiej części, za którą zaraz się zabiorę ;)

<Mada12>
Status: Offline

Post autor: <Mada12> » śr maja 31, 2006 7:27 pm

Juz mam 2 tomiki :D Wszystko cacy i ladnie i jedwabiste ;), jestem pod duzym wrazeniem anime (51 odcinkow oraz 2ova[Alchemist v.s. Homonuculus i Chibi Party, podobno tez jest Kids] i Hagane(...)Movie]). SPOILER podobno homonuculusy jak Warth, Pride sa inni niz w mandze a Greed ginie i przechodzi na kogos innego SPOILER END. ostatnio zaczolem rysowac z mangi/anime(rowniez) postacie (fajnie mi wychodz, jak zrobie fotki to dam do jakiegos dzialu z rysunkami) i symbole. No i zaciekawil mnie symbol na rekawicy Armstronga (chyba 7 rozdzial), po przyjzeniu sie zauwazylem, ze cos tam pisze po... uwaga... NIEMIECKU (SPOILER a akcja filmu Szambala tez sie dzieje w Niemczech przeca SPOILER END) to co zdolalem rozszyfrowac z tej malej czcionki :/ , to zaczynajac od napisow na 10 godzinie - lautet Bruder eure (tu nie wiem co) (i tu nie wiem co ale sie konczy na die) wie ein Held zum siegen . Jak ktos sie doczyta to dajcie tu znac.

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » śr maja 31, 2006 10:19 pm

Troszkę poszperać i zagadka wyjaśniona. Ten tekst to:

"laufet, Brüder, eure Bahn,
freudig wie ein Held zum Siegen."

wolne tłumaczenie bez utrzymania rytmu pieśni:
"biegnijcie bracia własną ścieżką, radośnie niczym triumfujący bohater"
lub za K.I Gałczyńskim (tym razem dopasowane do rytmu):
"jak zwycięzca , jak bohater, biegnij bracie tak i ty"

A jest to nic innego jak część naszego drugiego hymnu w ojczystym języku autora czyli refrenu "Ody do radości" (tekst Friedrich Shiller do muzyki z IX symfonii Beethovena)

<Mada12>
Status: Offline

Post autor: <Mada12> » czw cze 01, 2006 3:00 pm

Powiem krótko, DZIĘKI :D

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » pt cze 02, 2006 7:14 pm

ubostwiam tą mnge!! *-* Ed byc moim bratem xD (on jest Ashi xD...). Drugiego tomiku jeszcze nie mam, ale jak wybiore się do Empiku to bede miec i bede miala radoche ^^

Kami
Status: Offline

Post autor: Kami » pt cze 02, 2006 10:22 pm

o tak, popieram poprzedników :) Arakawa jest mistrzynią w pisaniu takich historii, a kreska jest świetna, może niekiedy są drobne błędy, ale manga jest wspaniała :) (narazie dam spokój tłumaczeniu :P)

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » sob cze 03, 2006 9:12 am

Super rewelacji to nie ma, ale po drugi tomie manga dalej mi się podoba czyli w sumie jest dobrze. Podobają mi się te nowe postacie, które zostały wprowadzone - Scar i Envy.

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » sob cze 03, 2006 12:46 pm

Kami pisze: (narazie dam spokój tłumaczeniu :P)
A co sobie będziesz żałować, dawaj :P

<Mada12>
Status: Offline

Post autor: <Mada12> » sob cze 03, 2006 4:28 pm

Mam pytanie, który już tom tłumaczysz (Mr. Dybała :D )?

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » sob cze 03, 2006 5:08 pm

<Mada12> pisze:Mam pytanie, który już tom tłumaczysz (Mr. Dybała :D )?
Gotowe są cztery i korci mnie, żeby zacząć piąty - muszę nieustannie sobie przypominać o nadciągającej nieubłaganie obronie pracy... Ale po niej już na pewno ;)

Kami
Status: Offline

Post autor: Kami » sob cze 10, 2006 5:19 pm

Nie musisz się śpieszyć z tłumaczeniem 5 tomu, bo i tak JPF od sieprnia idzie (na niewiadomo jak długi) urlop :P Więc 5 tomu pewnie się za rok doczekamy :P Teraz 3 tomik ma być niby w tym miesiącu :roll: żeby tylko wydali przed tą przerwą wakacyjną T_T

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob cze 10, 2006 7:09 pm

Nie siej dezinformacji. JPF ma w sierpniu na urlop. We wrześniu wracają do pracy.

komx
Status: Offline

Post autor: komx » pn cze 19, 2006 8:05 pm

Czyli, tom 3. bedzie w czerwcu, czy nie?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt cze 20, 2006 11:51 am

W lipcu albo w sierpniu.
Jest o tym info na stronce jpf.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

komx
Status: Offline

Post autor: komx » wt cze 20, 2006 7:39 pm

No ok. Teraz przynajmniej wiem.

Sorry za off-top, ale mam pytanie i nie wiem gdzie mógłbym je zadać, żeby się nikomu nie narazić... Zaryzykuję tutaj.
Jeśli w sklepiku JPF zamówię dzisiaj III tom FMA i dwa inne komiksy, które są już dostępne, to kiedy otrzymam paczke?

Z góry dzięki za pomoc.

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » wt cze 20, 2006 7:44 pm

komx pisze: Jeśli w sklepiku JPF zamówię dzisiaj III tom FMA i dwa inne komiksy, które są już dostępne, to kiedy otrzymam paczke?
Dawno nic nie zamawialem ale wydae mi sie ze najpierw otrzymasz w paczce te dwa a potem dośla osobno trzeci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości