Full Metal Alchemist

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pt sie 03, 2007 6:26 pm

Sailor Dream pisze:Pogięło was? :/ Weźcie se ludzie dajcie na wstrzymanie >.<
Ty se daj na wstrzymanie z tymi tekstami ...
Sailor Dream pisze:My tylko chcemy mangi, ale zdobycie licencji, przetłumaczenie, zedytowanie, korekta, drukowanie, sklejanie
Licencja ok rozumiem, tłumaczenie też łapie, edycja spoko, korekta ujdzie, drukowanie także, ale co do cholery oni mają sklejać?!

A co do samego FMA... W sumie ciesze się że 6 wyszedł i że nie ma czegoś takiego jak z DNAngel. Na 7 mogę jeszcze trochę poczekać hehe xD

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt sie 03, 2007 6:29 pm

Ray pisze:Ty se daj na wstrzymanie z tymi tekstami ...
Popieram tego pana, Sailor Dream nie używaj takich tekstów w stosunku do innych skoro nikt nie mówi tak do ciebie...
Ray pisze:ale co do cholery oni mają sklejać?!
Haha nie wiem, ale cieszę się, że już jest prenumerata na 7 tom ;]

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pt sie 03, 2007 7:11 pm

Sailor Dream pisze:Może mają wydawać FMA co tydzień nowy tom?
Nic takiego nie miałam na myśli... Niech sobie nawet wydają co pół roku ale byleby coś drukowali :| A jedyny dodruk na którym mi bardzo zależy to Wish 4, resztę widzę często na aukcjach.
Sailor Dream pisze:sklejanie
Chodzi chyba o sklejanie tomiku po druku, a teraz doszło jeszcze ofoliowanie ^^"

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » śr sie 08, 2007 10:18 pm

Zdobyłam w lipcu 6 tomik :lol: Został przeze mnie już zmolestowany i ośliniony xD Teraz muszę zamówic 3, 5 no i prenumerate na 7 tomik. Ostatnio w ogole zamawiam ze sklepiku JPF mangi :wink:
dragon007 pisze:Nic takiego nie miałam na myśli... Niech sobie nawet wydają co pół roku ale byleby coś drukowali A jedyny dodruk na którym mi bardzo zależy to Wish 4, resztę widzę często na aukcjach.
Zgodzę sie. Ja też czekam na ostatni tom Wish'a.
dragon007 pisze:Chodzi chyba o sklejanie tomiku po druku, a teraz doszło jeszcze ofoliowanie ^^"
Z tym ofoliowaniem to mi sie nawet podoba. Szkoda, że w matrasie zawsze zdejmują folię.... :x

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » śr sie 08, 2007 10:30 pm

Lisa pisze:Z tym ofoliowaniem to mi sie nawet podoba. Szkoda, że w matrasie zawsze zdejmują folię
U mnie w Empiku każda manga zafoliowana, nietykana sobie stoi xD

Doszedł do mnie 2 tomik z dodruku, ta szara obwódka zapobiegająca odklejaniu folii jest beznadziejna, a sama okładka tak dziwnie się wygina :| Dobrze że grzbiet jest cały czarny.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr sie 08, 2007 10:44 pm

dragon007 pisze:Doszedł do mnie 2 tomik z dodruku, ta szara obwódka zapobiegająca odklejaniu folii jest beznadziejna, a sama okładka tak dziwnie się wygina :| Dobrze że grzbiet jest cały czarny.
Masz możliwość dać zdjęcie jak to wygląda, bo też muszę dodruk kupić FmA?

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » czw sie 09, 2007 11:56 am

Kisara pisze:Masz możliwość dać zdjęcie jak to wygląda, bo też muszę dodruk kupić FmA?
Nie mam cyfrówki w domu ^^" Ale wykorzystując umiejętności nabyte w Paincie nie trudno to przedstawić xD

Klik
(Napis i numerek oczywiście są całe)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw sie 09, 2007 12:52 pm

dragon007 pisze:Klik
(Napis i numerek oczywiście są całe)
O mój Boże... co oni, oszczędzają na kolorym tuszu czy na czym to drukują?

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » czw sie 09, 2007 1:25 pm

Kisara pisze:oszczędzają na kolorym tuszu czy na czym to drukują?
Z czarnego strasznie folia złazi, CF też rozjaśnili na brzegach i moim zdaniem to lepiej wygląda niż gruby szary pasek jak na FMA :?

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » czw sie 09, 2007 7:28 pm

To jest już przegięcie.
Rozumiem obawę przed odchodząca folią (obwoluta anyone? tak, wiem, że to już było wałkowane n-razy, jednakże jeśli ich brak ma oznaczać stosowanie TAKICH rozwiązań to ja szczerze pragnę ich powrotu, nie tylko w wybranych tytułach, no, oprócz tych, które już zostały zaczęte, nie lubię zbytniej różnorodności w wyglądzie danej serii na półce), ale robienie tomikowi TAKIEGO czegoś? Mam nadzieje, że tomikom wydawanym w normalnym trybie nie zrobią takiej krzywdy, jak to później będzie wyglądało? jak wersja próbna? raw? kojarzy mi się to z makietą strony do gazety x_x zabijcie mnie, nie wiem dlaczego.
Mnie już wystarczy trzeci tomik CF wyglądający jak wypłowiały ze starości na grzbiecie (na okładce na szczęście jeszcze jakoś przyzwoicie to wygląda).
Nie chcę siwego Edzika ;___; (jeśli kiedyś byłabym zmuszona zaopatrzyć się w dodruk).

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » ndz paź 14, 2007 3:34 pm

Achhh przeczytałem 7 tom *.* Jakiż to jest majstersztyk ^^ Myślałem, że wszystko będzie jak w anime, a tu już odstaje akcja bo Bradley okazuje się Homunkulusem *.* I te śmieszne obrazki to po prostu padam xD Ogólnie tomik polecam wszystkim, bo według mnie jest on narazie najlepszym ze wszystkich, które wydano w Polsce.

Victoria Negro
Status: Offline

Post autor: Victoria Negro » wt paź 16, 2007 10:10 pm

FMA jest genialne i perfekcyjne w każdym calu. Edward jest najlepszy.
To jedna z trzech mang jakie kupuje (pozostałe to YnM i Naruto).
Bardzo przypadł mi do gustu styl rysowania mangowego Edwarda.

Nekcia
Status: Offline

Post autor: Nekcia » wt paź 16, 2007 10:20 pm

Ray pisze:Ogólnie tomik polecam wszystkim, bo według mnie jest on narazie najlepszym ze wszystkich, które wydano w Polsce.
Popieram w zupełności ^^
Akcja wartka, a i humor pierwsza klasa, nyan~
Szczególnie rozbroiła mnie scena monologu pana Edwarda oraz "Ale mistrz mówił..." - Al'a xDDD
Cudo. Trza więc teraz czekać na tomik 8...

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » wt paź 16, 2007 11:16 pm

Dla mnie najlepsze było: "Żeby Ed słysazał, jak go niechcący uśmierciłem" + ta bezbłędna mina. I WC-klapki Izumi. Ciekawe, czy tam mają Sanepid?

Poza tym średnio - taki "przejściowy tomik", kupa nowych postaci i nic się nie dzieje. Intrygi! Akcji! Mustanga!

Nekcia
Status: Offline

Post autor: Nekcia » śr paź 17, 2007 6:22 pm

Beryl pisze:kupa nowych postaci i nic się nie dzieje.
Hmmm, czy ja wiem? W porównaniu z nowszymi tomikami to owszem-wychodzi blado, ale taki 6[choć sceny z bramą, niah, niah *.*], czy 5 jest znowu nudniejszy niż 7... olać, mi się podobało xD A może to dlatego, że była siostra Armstronga[pianinko~]...?
Nie wiem xD
Beryl pisze:Mustanga!
Ooo tak, w 7 tomie było go zdecydowanie za mało >.<!

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » czw paź 18, 2007 7:51 am

kupa nowych postaci i nic się nie dzieje.
Spooko nic się nie dzieje... Walka Roa z silnymi ramionami ( lol!) docetto non stop obrywa, bradley sie tez chce bic, walka eda z greedem... No ale przeciez sie nic nie dzieje... Ja nie chce mieć tutaj dragonballa w ktorym jedna walka to kilka tomów...

Molly
Status: Offline

Post autor: Molly » czw paź 18, 2007 8:42 pm

Nekcia pisze:Beryl napisał/a:
Mustanga!

Ooo tak, w 7 tomie było go zdecydowanie za mało >.<!
Zgadzam się! Ja chcę Roy'a ><

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » czw paź 18, 2007 9:35 pm

Ray pisze: Spooko nic się nie dzieje... Walka Roa z silnymi ramionami ( lol!) docetto non stop obrywa, bradley sie tez chce bic, walka eda z greedem... No ale przeciez sie nic nie dzieje... Ja nie chce mieć tutaj dragonballa w ktorym jedna walka to kilka tomów...
Wybacz, babskie podejście - jak się leją, ganiają, leją, ganiają i leją, znaczy: nic się nie dzieje.

yuzuki6
Status: Offline

Post autor: yuzuki6 » ndz gru 14, 2008 12:35 pm

Ja tam lubię to ich ciągłe bicie się Ed czasami robi śmieszne miny :lol: albo coś powie,Roy też jest fajny, w walce wygląda jeszcze ładniej niż za biurkiem. Armstrong zwala mnie z nóg. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Reviolli » wt paź 03, 2017 6:10 pm

Dwa lata zbierania i w końcu całość przygody stalowego alchemika wylądowała na mojej półce.

To bardzo dobra manga i historia.

Zakończenie okazało się dla mnie wielką radosną niespodzianką, bo wygląda na to że zapamiętałem to z pierwszego sezonu anime, które było bardzo złe.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości