Full Metal Alchemist

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: mika » śr paź 17, 2018 6:17 pm

Moje wydanie FMA się powoli sypie, w dwóch tomach już wyleciały mi kartki i zbieram się za kupienie nowych z rok już, dlatego nie miałabym nic przeciwko trwalszej reedycji. To manga do której z bratem wracamy.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Kocurzyca » śr paź 17, 2018 6:52 pm

Fani pisze:
śr paź 17, 2018 3:25 pm
Kocurzyca, nowe wydanie to 1,5 tomu w jednym, więc byłoby tylko 18 sztuk.
Dziękuję za informację, w takim wypadku w porządku :D chociaż i tak wolałabym 2w1

Ja również wracam do tej mangi (i raczej w dalszym ciągu będę wracać) dlatego chętnie ujrzałabym tę reedycję.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Krzych Ayanami » śr paź 17, 2018 7:27 pm

Kiedy manga wychodziła za pierwszym razem nie byłem nią zainteresowany.
Teraz poważnie bym się zastanowił. Jak oglądam anime na netfliksie, to wcale to źle nie wygląda.
Po za tym mam słabość do autorki po Łyżeczce.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: NWW_Station » śr paź 17, 2018 7:28 pm

Brałbym, ale mam nadzieję, że nie byłoby to kosztem Akiry, na którą zdecydowanie bardziej czekam.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: dehirak » śr paź 17, 2018 7:41 pm

Mam stare wydanie, ale chyba bym się skusiła na dodatki, więcej kolorowych stron itp. Odstrasza mnie wizja twardych okładek, bo ich nie lubię, ale w wiele mang ma dwie wersje okładek, więc może i FMA?
Mimo to uważam, że FMA jest już wydane przyzwoicie w odróżnieniu od Akiry. Bardzo chcę mieć Akirę u siebie, ale z premedytacją nie kupuję, bo porżnięte tomiki wyglądają fatalnie.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Ame » śr paź 17, 2018 8:32 pm

Mam stare wydanie i nie jestem zainteresowana. Brałabym natomiast Clampa. Przymierzam się do kupienia pozostałych tomów X.

Awatar użytkownika
Araden
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 28, 2017 10:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Araden » czw paź 18, 2018 10:02 am

Fani pisze:
śr paź 17, 2018 3:25 pm
Kocurzyca, nowe wydanie to 1,5 tomu w jednym, więc byłoby tylko 18 sztuk.
Tomów niby mniej ale cena pojedynczego tomu na pewno będzie większa więc cała seria w najlepszym wypadku będzie kosztowała tyle samo co stare wydanie lub będzie droższa.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: KubciO » czw paź 18, 2018 11:03 am

Na pewno będzie droższe. Większy format (np. Berserk), więcej stron (w tym kolorowe) i twarda oprawa. JPF sprzedaje w tym formacie regularne serie po 25,20 zł. Studio JG ma swoje exlusive'y po 39.99 (Dziewczynka i Oko Horusa - OPM jest chyba tańsza), więc myślę że taka cena nie byłaby wygórowana. JPF mógłby pokusić się jednak sprzedawać FMA po 35 zł. Na pewno wszystko dobrze sobie przeliczą. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: deffik » czw paź 18, 2018 11:37 am

Nie, bo kupuję od VIZ-u no i wolałbym coś nowego niż kolejną reedycję, ile można.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Kuroneko » czw paź 18, 2018 1:20 pm

Ja chętnie przygarnęłabym FMA w twardej oprawie i w powiększonym formacie. Najlepiej w wydaniu 2 w 1 lub nawet 3 w 1. Mam tylko kilka tomików FMA i chętnie kupiłabym reedycję (obowiązkowo z kolorowymi stronami).

Szczerze mówiąc bardzo chciałabym Naruto w wydaniu zbiorczym. Początkowe tomiki mi się rozpadają, a żadna wersja zbiorcza zagraniczna mi nie odpowiada. Wszystkie nie są o wiele większe od pojedyńczych tomików, okładki mi się nie podobają, nie ma kolorowych stron, są tylko w miękkiej oprawie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Triss
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Triss » śr gru 12, 2018 11:24 pm

Jeśli chodzi FMA, hmnym...dużo mogę mówić na temat, dlaczego akurat przepadam za tą serią i kocham całym serduszkiem swoim. Na pewno każdemu początkującemu otaku polecam zarówno anime i jak mangę. Choć druga seria (Brotherhood) została obejrzana już dawno, przez co jak czytało się kilka lat później mangę oraz wspaniale mniej więcej wiedziało się co pojawi, to lektura była dla mnie istną, perfekcyjną przyjemnością. Jest to seria, którą wciąż dobrze wspominam, wzbudza we mnie wiele emocji, o której opowiadam z pełnym entuzjazmem. Leży też wśród rzeczy, które należą do najlepszych jakie udało się mi poznać. Czy chcę reedycję? A czy jest jakiś sens? Fakt, nieco można narzekać na wydanie, wytykać pewne wady (cienkie, łatwo dające się zniszczyć okładki czy maluchieńki rozmiar[choć czasem bywało to zaletą bo brało się tak kilka tomików do kieszeni w kurtce i fajno]), ale niech na razie JPF zajmie się seriami, które czekają już latami na polskie tłumaczenie.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: asuneko » wt gru 18, 2018 9:25 am

Ja bym chętnie kupiła to wydanie :D mam dwa pierwsze tomy zagraniczne i jestem zachwycona. To była moja ulubiona seria anime, a nie chciałam zbierać pierwszego wydania jpfu bo nie lubię małego formatu bez obwolut..
Ale to nowe wydanie jest... :mrgreen:

nerwen85
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: nerwen85 » wt sty 29, 2019 9:28 am

Chętnie zakupiłabym nowe wydanie. Jakiś czas temu pozbyłam się moich starych tomików, ale już się trochę stęskniłam :)
Preferowałabym format taki jak Berserk, najlepiej 2w1.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Canis » pn cze 17, 2019 5:35 pm

niksz, Warto i nie warto. Kiedy skończyłem pierwsze FMA, nie mogłem pojąć fenomenu tego tytułu i tego, że ma tylu fanów. Anime było faje, ale nie do tego stopnia, aby stać się obiektem kultu. Drugi sezon, zmienił mój światopogląd.
Pierwszy sezon jest pierwszymi 12-13 odcinkami brotherhooda, rozciągniętymi na 40 odcinków, z wplecionymi pomiędzy wątkami pobocznymi. Całość jest przyjemna, a zakończenie naprawdę zgrabne (kompletnie inne niż oryginał), ale to kilka kategorii słabsza pozycja niż remake.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Kocurzyca » pn cze 17, 2019 7:29 pm

Ja dwukrotnie podchodziłam do pierwszego anime i za żadnym razem nie udało mi się go obejrzeć całego xD a uwielbiam FMA.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Ame » wt cze 18, 2019 10:47 am

Mi się podobał FMA. Na tyle, że chciałam kontynuacje. Jak na wymysły studia było dobre.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Angu » pt paź 04, 2019 1:05 pm

https://anime.com.pl/Fullmetal_Alchemis ... e,294.html

Gadałam ostatnio z Kakaladze o nowym wydaniu FMA. Pamietałam, że kiedyś FMA miało mieć u nas inne logo. Myślałam, że jego wersja przepadła ze starym forum JPFu, ale uchowało się na ACP :D Wrzucam w ramach ciekawostki :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 04, 2019 5:44 pm

To które zostało ostatecznie użyte o wiele bardziej mi się podoba. A może to kwestia opatrzenia się...?

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Akiho » pt sty 24, 2020 2:29 pm

Tak się zastanawiałam, ponoć anime FMA brotherhood jest wierną adaptacją mangi, czy faktycznie tak jest? Może ktoś się wypowiedzieć kto zna oba i wskazać ewentualne różnice?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Kocurzyca » sob sty 25, 2020 1:53 am

Są drobne różnice (np o ile pamiętam to pierwszego odcinka anime nie było w mandze) ale ogólnie jest bardzo wierne i fabuła sama w sobie idzie tak samo.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości