Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Thoreline » wt kwie 23, 2024 5:29 pm

Za Chobits podziękuję, piękne ma grafiki, ale znając fabułę to stwierdzam iż niektóre elementy po latach już mnie odrzucają.

Gina89
Adept
Posty: 168
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » wt kwie 23, 2024 5:55 pm

Thoreline pisze:
wt kwie 23, 2024 5:29 pm
Za Chobits podziękuję, piękne ma grafiki, ale znając fabułę to stwierdzam iż niektóre elementy po latach już mnie odrzucają.
Np. które?

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Thoreline » wt kwie 23, 2024 6:09 pm

Gina89 pisze:
wt kwie 23, 2024 5:55 pm

Np. które?
Nie pamiętam wszystkiego dokładnie ale:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2704
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Angu » wt kwie 23, 2024 8:10 pm

Dzisiejsze zapowiedzi mnie tez trochę rozczarowały
Chobitsy - mam dokładnie to wydanie z USA, jakie JPF dziś pokazał. Więc dublowac nie będę.
Artbook - moooże jakby było w twardej to bym się skusiła, a tak to nie jestem fanką książek z rysunkami. Chyba jedyny artbook jaki bym kupiła to od Rumiko Takahashi, bo bardzo lubię tę autorkę. No i może jakiś od Fruits Basket...
Osami Dazai - najpierw to powinnam w końcu jakieś książki jego poczytać, adaptacje komiksowe mnie nie interesują
Klan Poe - jak główna seria to jeden z najlepszych komiksów jakie kiedykolwiek przeczytałam, to te kontynuacje.... jakieś mam kupione, ale na razie z żadną się nie zapoznałam.

W sumie nie wiem na jakie zapowiedzi liczyłam. Chyba na Kenshina, którego nikt nie wyda u nas XD W sumie widze, że powróciły wszystkie tomy 3w1 na amazonie :O chyba trzeba będzie w końcu kupić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5419
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » wt kwie 23, 2024 9:15 pm

Wezmę wszystko z wyjątkiem artbooka. Szkoda mi kasy na to, a CLAMP nie ma jakiejś pięknej kreski.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 696
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » wt kwie 23, 2024 10:25 pm

Gina89 pisze:
wt kwie 23, 2024 3:49 pm
1. Manga jest ślicznie narysowana, ale anime mnie z lekka wybudziło. No ale te rysunki.... Chyba kupie

2. Takie rzeczy mnie rajcują no chyba że byłby to art mangi której jestem mega fanką.

3. Jaki to gatunek? Dramat?

Jeśli pytasz o Chobits, to jak dla mnie gatunek to patologia.
Jedyny wątek, który jako tako jest w tej mandze zjadliwy, to romans z nauczycielką.
Ale jest on bardzo poboczny i szybko się kończy. Nie dotyczy też głównego bohatera.
Cała reszta jest obrzydliwa, takie połączenie wychowywania sobie sympatii od dziecka ze związkiem z elektroniczną lalką.
Na dodatek jest to pokazywane jeszcze w pozytywnym świetle.
A i ostatecznym dowodem miłości jest tu celibat, bo projektant Chi był dewiantem i chciał jej pokazać, że fizyczność wyklucza tu prawdziwe uczucie.
To już nie na moje nerwy.

Abstrahując od syfu jakim jest treść komiksu, to moim zdaniem jest on fatalnie narysowany.
Autorki bardzo drastycznie zmieniły styl rysowania - porównaj na przykład Chobits i X/1999.
Ten drugi tytuł jest starszy i bije tą zapowiedz na głowę - a te komiksy tworzyły te same osoby.
Więc z tego powodu również jestem na nie.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 505
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gokiburi » wt kwie 23, 2024 11:37 pm

Krzychu pkt. 3 ewidentnie jest skierowany do trzeciej zapowiedzi. A odpowiedź to: dramat, psychologiczny.

Gina89
Adept
Posty: 168
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » śr kwie 24, 2024 6:44 am

Tak poczytałam o tym Osamu Dazai i raczej to wydaje mi sie bardziej niesmaczne niż Chobits. Super anime Bungou stray dogs straciło w moich oczach robiąc z samobójcy komediowy wątek. Kurcze to wszystko wygląda jak gloryfikacja samobójstwa. A bezpańskie psy robią sobie z tego wątku wręcz jaja. Myślałam że to zmyślone cechy postaci a tu zonk - Osamu z anime istniał naprawdę.... :? Jakoś straciłam z automatu sympatię do tego anime. A przy okazji chęć zakupu czegoś związanego z tym bohaterem.

A co do Chobits - tam nie było sceny, że ten guzik może dotknąć tylko osoba do której coś sie czuje? Że przypadkowa osoba dokona resetu ale z tą kochającą wszystko bedzie ok?
Zresztą jaki celibat? Główny bohater czytał świerszczyki więc napewno znajdzie sposób na zaspokajanie swoich potrzeb z Chi, bez ryzyka naciśnięcia guzika....

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: MonsterBebe » śr kwie 24, 2024 7:55 am

"Zatracenie" chętnie wezmę i postawię obok "Zatraconego w innym świecie", he, he. Niech mangi z Osamu Dazaiem stoją obok siebie.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 631
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Tequilka » śr kwie 24, 2024 9:24 am

Ha! Wiedziałam, że będzie Chobits ;3 Oczywiście biorę, ale samą mangę, artbook mnie nie interesuje.
Reszta nie dla mnie.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 696
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » śr kwie 24, 2024 1:44 pm

Gina89 pisze:
śr kwie 24, 2024 6:44 am
A co do Chobits - tam nie było sceny, że ten guzik może dotknąć tylko osoba do której coś sie czuje? Że przypadkowa osoba dokona resetu ale z tą kochającą wszystko bedzie ok?
Zresztą jaki celibat? Główny bohater czytał świerszczyki więc napewno znajdzie sposób na zaspokajanie swoich potrzeb z Chi, bez ryzyka naciśnięcia guzika....
Chi jest w komiksie komputerem osobistym - jak jakiś laptop czy tablet - który był wyłączony, kiedy został znaleziony na śmietniku.
Każdy mógł sobie ją wziąć i odpalić. Jest jednak tak zaprogramowana, że uruchomienie z automatu kasuje pamięć. I to działa zawsze i bez wyjątku.

Awatar użytkownika
Zaimon
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2024 8:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Zaimon » śr kwie 24, 2024 4:23 pm

Więcej Ito na naszym rynku zawsze dobrze. Jego adaptacja to była mocna jazda (nawet mocniejsza, niż adaptacja Isamaru Furuyi). Uwielbiam jego wersję sceny, gdy główny bohater poznaje marksistów.

Ale ten spoiler w opisie trochę kiepski, to nie jest coś, na czym się zasadza cała fabuła.
Ostatnio zmieniony śr kwie 24, 2024 8:24 pm przez Zaimon, łącznie zmieniany 1 raz.

Gina89
Adept
Posty: 168
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » śr kwie 24, 2024 4:34 pm

Krzych Ayanami pisze:
śr kwie 24, 2024 1:44 pm
Gina89 pisze:
śr kwie 24, 2024 6:44 am
A co do Chobits - tam nie było sceny, że ten guzik może dotknąć tylko osoba do której coś sie czuje? Że przypadkowa osoba dokona resetu ale z tą kochającą wszystko bedzie ok?
Zresztą jaki celibat? Główny bohater czytał świerszczyki więc napewno znajdzie sposób na zaspokajanie swoich potrzeb z Chi, bez ryzyka naciśnięcia guzika....
Chi jest w komiksie komputerem osobistym - jak jakiś laptop czy tablet - który był wyłączony, kiedy został znaleziony na śmietniku.
Każdy mógł sobie ją wziąć i odpalić. Jest jednak tak zaprogramowana, że uruchomienie z automatu kasuje pamięć. I to działa zawsze i bez wyjątku.
Anime troche mi sie dłużyło więc mogłam nie oglądać uważnie. Ale tam nie bylo scen? Spojler!:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony czw kwie 25, 2024 8:55 am przez Gina89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » śr kwie 24, 2024 5:28 pm

Liczyłem, że po Tokyo Babylon polecą z tym czego jeszcze nie było. Myślałem, że będą Detektywi. Wspominali, że chcą załatwić to tak aby wydawać 1 tom kolekcji miesięcznie. Widocznie coś nie pykło i plany jak zwykle pod drodze im się zmieniły. Teraz pewnie przyjdzie czekać do kolejnego roku. Za reedycję podziękuję. Poe zbieram i ta zapowiedź też nie jest zaskoczeniem. Jeśli chodzi o "Zatracenie", to wygląda na to, że ten tytuł wskoczy jakby za Dryfującą klasę. Miałem nadzieję, że jednak zapowiedzą kolejny tytuł Umezu. Ale Ito też wezmę.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3306
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr kwie 24, 2024 7:13 pm

Chobits - od clampa każą mangę ja bieri.
artbook - mój stary się rozkleja i to będzie jedyny powód by wziąć reedycję.
Zatracenie - kiedyś się zabiorę za kolekcję Ito i to też wtedy trafi na listę.
Poe spin-off - z rozpędu kupię by mieć całą serię.

Dao
Adept
Posty: 131
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Dao » czw kwie 25, 2024 7:24 am

Gina89, sama serię czytałam, ale myślę, że lepiej byłoby wyraźniej oznaczyć tak istotne informacje z ostatnich tomów serii. :wink:

Gina89
Adept
Posty: 168
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » czw kwie 25, 2024 8:56 am

Dao pisze:
czw kwie 25, 2024 7:24 am
Gina89, sama serię czytałam, ale myślę, że lepiej byłoby wyraźniej oznaczyć tak istotne informacje z ostatnich tomów serii. :wink:
Schowałam. Ale zdanie uwaga spojler padło 8-) :)

Gina89
Adept
Posty: 168
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gina89 » sob kwie 27, 2024 8:53 am

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć zasady zakupów premier i preorderów?
Np Chobits w twardej oprawie. Skoro nie ma podanego terminu do kiedy trzeba opłacić preorder to znaczy że tom w twardej będzie do kupienia przez jakiś czas i w końcu padnie data w rozpisce?
Druga manga to Bosonogi Gen - jest podana premiera. Ale manga bedzie też do kupienia po premierze? I czy bedzie dostępna w innych księgarniach internetowych?

Awatar użytkownika
Shounen
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 02, 2021 11:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Shounen » sob kwie 27, 2024 2:50 pm

Gina89 pisze:
sob kwie 27, 2024 8:53 am
Np Chobits w twardej oprawie. Skoro nie ma podanego terminu do kiedy trzeba opłacić preorder to znaczy że tom w twardej będzie do kupienia przez jakiś czas i w końcu padnie data w rozpisce?
Premiera 2024, czyli jeszcze nie określili konkretnych dat.
Gina89 pisze:
sob kwie 27, 2024 8:53 am
Druga manga to Bosonogi Gen - jest podana premiera. Ale manga bedzie też do kupienia po premierze? I czy bedzie dostępna w innych księgarniach internetowych?
Tutaj są ekskluzywne wydania https://sklepwaneko.pl/kategoria/869-wy ... wne-waneko i jak widzisz, są dostępne niektóre starsze, ale jeśli nie zmienili podejścia co do dodruków, to w końcu znikną, gdy zostaną wyprzedane. W innych księgarniach też są normalnie dostępne, tylko że często po niższych cenach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1263
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » pn kwie 29, 2024 3:00 am

Gina89 pisze:
sob kwie 27, 2024 8:53 am
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć zasady zakupów premier i preorderów?
Nie ma jednej, uniwersalnej reguły. Każde wydawnictwo stosuje swoje zasady.

JPF rzadko podaje konkretne daty premier, przy ogłoszeniach nowości. I przestał wrzucać terminy do sklepu. Ponieważ, często zdarzały się opóźnienia. Teraz wszystko zależy od rozpiski. Co jakiś czas ją aktualizują. Musisz często śledzić ich profil na Facebooku. Bo tam najszybciej dają info, kiedy zamykają konkretne pre-ordery na twardą.

Natomiast, u Waneko twarde oprawy w teorii, są dostępne nawet po premierze tomu. W przypadku "Bosonogiego Gena" napisali, że będzie też w innych sklepach komiksowych. Ale nie w salonach Empiku. Waneko zawsze drukuje ich więcej, niż ma pre-orderów. Jednakże, musisz pamiętać o tym, że pula Ekskluzywów, jest ograniczona nakładem. Nie robią dodruków twardych opraw. W praktyce może zdarzyć się sytuacja zwiększonego zainteresowania, które szybko wyczerpie ten nakład. Z "Genem" istnieje ryzyko. Ponieważ, 1 tom będzie miał premierę na dużej imprezie komiksowej - Pyrkonie. No i, ogłoszenie reedycji wzbudziło spore zainteresowanie, nie tylko w naszym środowisku. Dla pewności, warto zamówić przed 14 czerwca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości