Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: ZenekPsychopata » sob lip 17, 2021 1:55 pm

Ależ mnie tym CLAMP-em zaimponowali... :klask:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gotenks » pn lip 19, 2021 8:54 am

Za sprawą twardej oprawy, to może być jedyny Clamp w Polsce, który się w miarę sprzeda :lol:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Dao » pn lip 19, 2021 4:48 pm

Ciekawi mnie jak długo twarda oprawa będzie na tyle wyróżniała dany tytuł, że skusi się na niego większa liczba osób niż na tę samą serię w zwykłej oprawie miękkiej. :mysli:
Początkowo faktycznie czyniła dany towar wyjątkowym/ekskluzywnym, jednak teraz mamy w zasadzie wylew nowości wydawanych w ten sposób i, przynajmniej dla mnie, twarda oprawa przestała być jakąkolwiek zachętą.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łajza » pn lip 19, 2021 7:06 pm

Dla mnie to nie jest zachętą w ogóle, bo niewygodnie mi czytać mangi w twardej oprawie. Ale widać takie tytuły się sprzedają.
Ostatnio zmieniony pn lip 19, 2021 9:22 pm przez Łajza, łącznie zmieniany 1 raz.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: neiki » pn lip 19, 2021 9:16 pm

Ja dość szybko otrząsnęłam się z uroku "limitowanych" twardych wydań - Blame i Alitę wzięłam, ale kolejne tytuły mocno filtruję pod kątem tego, czy naprawdę ich potrzebuję w takim formacie. Też jestem ciekawa jak długo będzie to opłacalna formuła wydań. Na razie tylko na Rumiko jeszcze się skusiłam w twardej oprawie, nic więcej z JPFowych mnie nie zainteresowało na tyle.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » pn lip 19, 2021 10:12 pm

Szkoda, że Clamp wydawany u waneko i jpf, fajna by była kolekcja Clampowa :P Nie pogardziąłbym kolekcją Yuu Watase, do tej pory mam do niej słabość, ale już porzuciłam nadzieję na cokolwiek od tej autorki. Co do twardych, to w sumie mnie to ani ziębi ani grzeje. Fajnie że JPF daje wybór, chcesz bierzesz twardą, nie chcesz kupuje miękką. Ciekawa jestem ostatniej zapowiedzi, na chwilę obecną może wezmę sailorki
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Tequilka » wt lip 20, 2021 9:42 am

U mnie zależy od danego tytułu - czy jest dla mnie aż tak ważny, że chcę go koniecznie mieć w twardej oprawie.
Obecnie u mnie to tylko Rumiko (czekałam strasznie, aż ktoś coś wyda od niej, zresztą Ranma jest moim anime nr 1 :3) oraz Oko Horusa (bo nie można było wybrać inaczej) posiadam w twardych. < z Jojo się już pożegnałam >
Tutaj mocno się zastanawiam, lubię CLAMPa, ale kurde... Chociaż z drugiej strony cena taka sama... sama już nie wiem xD
Gdyby zrobili reedycję CHOBITS w jakimś omnibusie i to by dali w twardej - to od razu bym brała :P
A! Jeszcze Sailorki będę brała w twardej - chyba tylko taka będzie? nie pamiętam i gdyby wydali reedycję Alchemika, to też TYLKO twarda wtedy jak dla mnie :P
Przy Zielarce od JG był wybór - twarda czy zwykła i poszłam w zwykłą. Nie uważam, żeby ta manga na czymś w ten sposób straciła, a i cena mniejsza. Zresztą nie rozumiem wydawania tak cienkiej mangi w twardej oprawie... Gdyby to było wydanie 2w1 to ok, ale taka chudzinka, trochę dziwnie to jak dla mnie wygląda.
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2021 9:46 am przez Tequilka, łącznie zmieniany 1 raz.

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Herocky » wt lip 20, 2021 9:46 am

U mnie ostatnim tytułem w twardej oprawie był JoJo Part 1, którym byłem na początku bardzo zachwycony. Po czasie stwierdziłem, że to nie dla mnie i że o wiele bardziej wolę wersję miękką, bo jednak o wiele większa wygoda podczas czytania, a o to przecież tak właściwie chodzi. Nie skreślam twardych całkowicie, bo posiadam jeszcze kilka innych krótkich tytułów w swojej kolekcji, jednakże wiem, że nie będę się już więcej pchać w żadne dłuższe serie.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » wt lip 20, 2021 10:17 am

Ja natomiast nienawidzę miękkich, grubych (podwójne czy 3w1) tomików w formacie A5. Format B5 też lepiej mi się czyta w twardej oprawie. Miałem Blame! w SC, przeczytałem i wymieniłem na HC. Wtedy zrozumiałem, że preferuję twarde oprawy dla takich wydań. ;)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ame » śr lip 21, 2021 1:00 pm

KubciO pisze:
wt lip 20, 2021 10:17 am
Ja natomiast nienawidzę miękkich, grubych (podwójne czy 3w1) tomików w formacie A5
Ja tak samo. :x Strasznie niewygodnie się to trzyma. I ma się wrażenie, że rozwali się w trakcie czytania.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » pt wrz 10, 2021 3:49 pm

PIĘŚĆ PÓŁNOCNEJ GWIAZDY - ile wydanie od JPF ma mieć tomów?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » pt wrz 10, 2021 4:01 pm

amsterdream pisze:
pt wrz 10, 2021 3:49 pm
PIĘŚĆ PÓŁNOCNEJ GWIAZDY - ile wydanie od JPF ma mieć tomów?
JPF podawało, że ma mieć 18 tomów.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » wt wrz 14, 2021 11:06 am

Informacja z FB: BASILISK wydrukowany i pojechał do szycia :)
I jeszcze odnośnie egzemplarzy z autografem: dopiero będziemy wysyłać do Japonii jak dostaniemy tomiki, niestety trochę to potrwa
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Koichi » pt wrz 17, 2021 2:20 am

Ech, te autografy...

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: FireTheft » ndz wrz 19, 2021 12:52 pm

Ktoś pamieta czy były rok temu jakieś promki na One piece z okazji black friday? Zrobiły mi się zaleglosci i chcialem nadrobic.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gotenks » pn wrz 20, 2021 11:02 am

Jeszcze nikt nie napisał, że JPF wyda Kapitana Tsubase? :)
⭐Tak! To prawda!⭐
Nakładem naszego wydawnictwa ukaże się kultowa manga o piłce nożnej - KAPITAN TSUBASA!!!
Dokładne daty wydania i pre-ordery pojawią się pod koniec tego roku. Samo wydania planowane jest na początek 2022 roku.
Szczegóły wydania:
-format A5, twarda oprawa (tylko w pre-order) lub miękka z obwolutą
-około 350 stron na tom
-cena okładkowa: 54,60 zł
-łączna liczba tomów: 21
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Monsterlight » pn wrz 20, 2021 11:03 am

No chyba ich coś X D Powodzenia z wydawaniem tego wszystkiego w twardej oprawie. Nie biorę, nigdy Tsubasy nie oglądałam i nie jestem zainteresowana.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gotenks » pn wrz 20, 2021 11:15 am

Ja bym brał klasyki, jak bym brał sportówki, ale nie Tsubasę xD
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » pn wrz 20, 2021 11:37 am

Ze wszystkich zapowiedzi staroci ta jest dla mnie najbardziej niezrozumiała... Może gdyby miało to max 8-10 tomów, ale nie 2 x tyle + retro kreska. Przyznam że szok i niedowierzanie... :shock: Tytuł absolutnie nie dla mnie...
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » pn wrz 20, 2021 11:42 am

Wiadomo, że od dłuższego czasu narzekam na polskie wydawnictwa, że nie wydają mang sportowych. Jedyna cały czas sportowa manga jaka ukazała się u nas w całości to Kuroko no Basket i tyle. Captain Tsubasa jakoś mnie nie zdziwił, bo ta seria wcześniej była zapowiadana jako ewentualne propozycje wydawnicze JPF :

Obrazek

Patrząc na to jak wielką popularność ma ta seria w Polsce, to byłem przekonany, że zostanie wydana skoro już pokazała się w ewentualnych propozycjach. Ja się niezmiernie cieszę. Captain Tsubasa ma wyjątkowe miejsce w moim serduchu, bo za dzieciaka oglądałem go na Polonii 1 i była to jedna z pierwszych serii anime jakie oglądałem obok takich pozycji jak General Daimos, Tygrysia Maska, Yattaman, Gigi la Trotolla i na pewno wezmę ją w twardej oprawie. Wierzę, że ta seria dobrze się sprzeda, bo liczę nie tylko na może jakieś dodatkowe serie z cyklu Tsubasy (bo trochę tego powstało), ale też aby mangi sportowe zyskały uznanie jako dobry materiał sprzedażowy, wówczas istniała by szansa, że pojawią się inne świetne serie jak Slam Dunk, Real, Ashita no Joe, Haikyuu, Eyeshield czy np. Blue Lock, Prince of Tennis - aczkolwiek no ja bym chciał Hajime no Ippo i Major - bo uwielbiam te serie (ale wiem, że są za długie by polski rynek miał to wydać), ale aby cokolwiek z tej tematyki jeszcze się ukazywało, to trzeba pokazać, że jest tym gatunkiem zainteresowanie. Captain Tsubasa to dla mnie zapowiedź roku i to w okresie gdzie naprawdę pojawiło się wiele świetnych tytułów. To jest seria jaka ma u mnie wyjątkowe miejsce obok Dragon Ball, bo to były moje ulubione serie dzieciństwa.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości