One Piece

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Kontakt:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Dembol » śr paź 09, 2019 10:02 am

W USA Shonen Jump publikuje w sieci rozdziały na bieżąco, abonament kosztuje jakieś śmieszne pieniądze, a i tak ludzie ściągają skany, które wyciekają dzień czy dwa dni wcześniej. Pewna grupa ludzi po prostu chciałaby mieć połączenie z mózgiem autora i na bieżąco czytać gdy wymyśla, ew. mieć wehikuł czasu i przeczytać serię do końca, żeby móc narzekać, że 869 odcinek im się nie spodobał, więc i tak nie kupią.

Btw wyszedł drugi zbiorczy Color Walk w Stanach. Ktoś może kupił i może coś skrobnąć/pokazać? Czy jest dużo tekstu (jakiś wywiad może?) Bo o ile nie chcę się pakować w stutomową serię, o tyle ilustracje Ody bardzo lubię i taki zbiór chętnie kupię.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept

One Piece

Post autor: dehirak » śr paź 09, 2019 6:03 pm

Trochę mnie smuci wolne tempo nadganiania - wychodzi jakoś tak 5 tomów w PL na 4 w Japonii każdego roku, ale rozumiem z czego to wynika i mam dużo cierpliwości. No ale chciałoby się szybciej.
Nie to, że nie jestem na bieżąco, ale po prostu kocham polski przekład :)

Też jestem ciekawa opinii o Color Walk. Ma ktoś pierwszy zbiorczy? Jak bardzo warto go mieć?
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Status: Offline

One Piece

Post autor: Meliona » śr paź 09, 2019 8:53 pm

Ja mam pierwszy zbiorczy i drugi też kupię. W środku były 3 wywiady Ody z:
-Akirą Toriyamą,
-Fujiko Fujio
-Yoshitaką Amano
Każdy na cztery strony.
Oprócz nich tekstu prawie wcale nie ma. Co kilka/naście stron są komentarze od autora. Same rysunki, kolorowe strony z magazynów, jedna rozkładówka wielkości trzech stron. Ogólnie coś pięknego dla fana rysunków Ody.

Zdjęcia, które zrobiłam kiedyś na twittera: https://twitter.com/MelionaMeliona/stat ... 7701480448

Ja pocieszam się tym, że kiedy skończy się One Piece (autor coś mówił o pięciu latach i zaczynam wierzyć, że może mu ten plan się udać), my w Polsce wciąż przez kilka lat będziemy mogli się cieszyć tą historią xD
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”