Kronika Duchów #1

Wszystko o mandze Kroniki duchów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Kronika Duchów #1

Post autor: Mormicc » pt sie 03, 2018 7:41 pm

Obrazek
Premiera 18 września.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Kronika Duchów #1

Post autor: ninna » czw wrz 27, 2018 10:48 am

Matko jedyna... Kupiłam pierwszy tom na spróbowanie, przeczytałam... i od razu wrzuciłam do szuflady z rzeczami do oddania do biblioteki. W sumie nie wiem czego spodziewałam się po tej mandze. Opis musiał mnie w jakimś stopniu zainteresować skoro dałam mandze szansę. Ale nie spodziewałam się, że to będzie aż tak złe.

Może też chodzić o to, że nie jestem targetem dla takich tytułów. Jest to zdecydowanie rzecz dla młodzieży, mamy trochę (przykrytej) golizny, żartów, które mnie bardziej żenują niż śmieszą i braku logiki. Jest też przeskok czasowy i coś, czego nie lubię. Mianowicie bohaterowie jako dzieci i potem "starsza młodzież" wyglądają właściwie tak samo. Różnią się tylko wzrostem i tym, że dziewczyny mają piersi. A tak to nawet fryzury mają te same :roll:.

Kreska mi się nie podoba. Pełno tu koślawych ujęć, mam wrażenie że jest niestaranna i do bólu nijaka. Nie mam nic przeciwko niewyróżniającej się, rzemieślniczej kresce. Ale niech ona będzie staranna. Bo w "Kronice Duchów" mam wrażenie, że całość była rysowana na kolanie i na odwal.

Na plus mogę policzyć chyba tylko ładną kolorystycznie okładkę i pocztówkę, którą sobie zostawię. W środku w paru miejscach niestety straszy łupież.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Kronika Duchów #1

Post autor: Mormicc » czw wrz 27, 2018 7:24 pm

Pamiętam, że gdy ogłosili ten tytuł entuzjastycznie do niego podszedłem. Myślałem czy nie wziąźć nawet w ciemno. Jak było bliżej premiery stwierdziłem, że jednak lepiej nie ryzykować i przeglądnąłem jakieś losowe rozdziały. Mój entuzjazm po tym dość szybko opadł - zgadzam się z wszystkim co napisano wyżej.
Skończyłem, z konkluzją, że losowe fragmenty Shinigami Doggy czytało mi się lepiej i nie wiem czy znowu nie wezmę pozycji którą skreśliłem na starcie zamiast tej którą planowałem :P (tak było z Wrobioną i Mephisto)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kroniki duchów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości