Aniołowie zbrodni #1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Łukasz.T » śr lip 11, 2018 4:12 pm

Obrazek
Premiera 1 sierpnia :P

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Bukafo » śr lip 11, 2018 6:30 pm

21,99 zł? Czemu??
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Meliona » śr lip 11, 2018 6:31 pm

To teraz standardowa cena mang Waneko. Koszty druku się zwiększyły.

Ładna ta okładka. Czytam "Aniółowie", ale poza tym podoba mi się to logo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Bukafo » śr lip 11, 2018 7:40 pm

A wie ktoś może dlaczego Waneko zdecydowało przetłumaczyć ten tytuł na Aniołów "zbrodni", zamiast "śmierci"?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Maur » śr lip 11, 2018 8:16 pm

Ktoś w komentarzu na FB napisał, że 'satsuriku' znaczy 'rzeź', więc może poszli w tym kierunku zamiast kopiować z angielskiego 'death'.
Ale nie znam japońskiego ani intencji tłumacza, to tylko moje domysły.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Nanami » czw lip 12, 2018 8:54 pm

殺戮 (satsuriku) to masakra, rzeź. Zbrodnia najwidoczniej jest kompromisem.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Bukafo » czw lip 12, 2018 9:00 pm

Nanami pisze:
czw lip 12, 2018 8:54 pm
殺戮 (satsuriku) to masakra, rzeź. Zbrodnia najwidoczniej jest kompromisem.
Dziękuję za odpowiedź. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Krzych Ayanami » czw sie 09, 2018 12:13 am

Prenumerata doszła do mnie wczoraj.
Na spróbowanie kupiłem pierwszy tom - który okazał się również ostatnim.

Nie pamiętam kiedy ostatnim razem miałem w ręku coś tak słabego.
W całym pierwszym tomie występują raptem trzy postacie - ale i tak okazało się to za dużo, aby autorzy przedstawili je w sensowny sposób. Pokazali jakieś ich charaktery, nadali sensowne cechy... Plan był chyba taki, żeby zrobić z nich psycholi, jednak faktycznie wyszło z tego takie za przeproszeniem emo z gimbazy. Jak się ma 13-14 lat można odnieść wrażenie, że czyta się coś mocnego i kontrowersyjnego, jak się jednak jest starszym i z nie jednego wydawnictwa czytało mangi, to jest to takie meh...
Nie wiem, może jestem już za stary na takie rzeczy...

Fabuła prześlizguje się chyłkiem po kadrach, za każdym razem robiąc do czytelnika przepraszającą minę mówiącą "proszę się nie gniewać, wpadłam tylko na chwilę, ja tu tylko sprzątam"... O tym co się dzieje wiadomo bardzo niewiele, o świecie właściwie nic...

Z charakteru troszkę mi to przypomina popłuczyny po Deadman Wonderland, no ale ta manga pod każdym względem bije Aniołów na głowę.

szogu3
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: szogu3 » ndz sie 19, 2018 6:53 pm

Mi również Aniołowie nie przypadły do gustu. Fabuła, która miała być chyba horrorem, nijak nie jest straszna, a element chaosu - zamiast wprowadzać niepokój, jedynie może utrudnić czytelnikowi połapanie się o co tak właściwie chodzi.

Co do postaci: jest spora grupa osób, które twierdzą, że bohaterowie są zrobieni dobrze. Ja do nich nie należę i nie wiem, skąd ktoś może wyciągnąć takie wnioski. Główna bohaterka jest pustym naczyniem, do którego autor wlewa to, co mu akurat pasuje, a jej kolega w bandażach jest z serii tych denerwujących morderców, dla których liczy się tylko sam fakt zabijania. Ja bym wolał jednak ujrzeć psychopatę, któremu bliżej by było do Hannibala, ale to już moje gusta.

Okładka jest śliczna! Naprawdę mnie kupiła. Jednak kreska w samej mandze nie jest jakaś wybitna, równie dobrze to mógłby być webcomic.

Nie mogę zrozumieć, czemu akurat ten tytuł cieszy się tak sporą popularnością. Proszę, uświadomcie mnie w tym jakoś.

A na bardziej wnikliwą recenzję zapraszam na stronę:

Aniołowie Zbrodni - Tom 1 - Recenzja

Awatar użytkownika
Araden
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 28, 2017 10:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Araden » pn sie 27, 2018 2:10 pm

Mangi co prawda nie czytałem, w grę też nie grałem za to oglądam anime. Z recenzji wnioskuję że pierwszy tom obejmuje dwa pierwsze piętra. Jeśli miałbym anime ocenić po dwóch pierwszych piętrach zgodził bym się z waszymi negatywnymi opiniami w 100%, ale ja jestem znacznie dalej. Fabuła się zaczyna od 3 piętra i tym dalej w las tym więcej dowiadujemy się o bohaterach jednym słowem na pewno kolejne tomy będą coraz lepsze.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Mormicc » wt sie 28, 2018 12:07 am

Też oglądam anime. W mojej ocenie seria jest średniakiem.
Postacie nadal są najbardziej oklepanymi archetypami. Pokazano nam przeszłość Zacka która jest ot bardzo dramatyczna historia z przeszłości jakich wiele.
► Pokaż Spoiler
Niby pokazano mroczną strone Rachel,
► Pokaż Spoiler
Ale to jej wcielenie ma jedną zaletę - nie powtarza ciagle o tym, żeby
► Pokaż Spoiler
W pewnym momencie tego słuchać się nie dało bo prawie co któraś jej wypowiedź tego dotyczyła.
Najgorsze dla mnie jest jednak to, że postacie są stawiane w sytuacji śmiertelnego zagrożenia życia po kilka razy na odcinek i zawsze wychodzą z tego cało. Jak ja mam się ich losami przejmować w tej sytuacji.
Choć muszę przyznać, że pomimo tych wad serię ogląda mi się nawet dobrze, ale to nadal zamało żebym zainteresował się mangą :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

szogu3
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: szogu3 » śr wrz 05, 2018 5:28 pm

Araden pisze:
pn sie 27, 2018 2:10 pm
Mangi co prawda nie czytałem, w grę też nie grałem za to oglądam anime. Z recenzji wnioskuję że pierwszy tom obejmuje dwa pierwsze piętra. Jeśli miałbym anime ocenić po dwóch pierwszych piętrach zgodził bym się z waszymi negatywnymi opiniami w 100%, ale ja jestem znacznie dalej. Fabuła się zaczyna od 3 piętra i tym dalej w las tym więcej dowiadujemy się o bohaterach jednym słowem na pewno kolejne tomy będą coraz lepsze.
Obyś miał rację! :D

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Matii » ndz wrz 23, 2018 3:18 pm

Serii nie znałem. Skusiło mnie by pozbierać opnie bo pisało że to niby horror. Opinie są podzielone, więc jak zawsze w takich sytuacjach oglądam anime lub czytam skany. Zacząłem oglądać anime. To anime z Horrorem nie ma nic wspólnego. Tylko oprócz jakiś pierwszych może 7 min pierwszego odcinka. Prawdopodobnie ten horror opiera się tylko na dużej ilości krwi...
Tak jak ktoś pisał pierwsze dwa pietra były koszmarnie nudne, lecz ich jedynym plusem był fakt że trzymały się jakiejś logiki, nie co to później.
Jeszcze piętro 3 było w miarę ok. Ale główna bohaterka...
► Pokaż Spoiler
Pomijając powód dlaczego razem zaczęli swoją podróż po nieznanym budynku, przychodzi czas na najbardziej głupie i nie logiczne piętro. Bardziej się śmiałem podczas tego, niż współczułem bohaterom.
► Pokaż Spoiler
I teraz mamy kolejne super akcje. Nasza bohaterka bez emocji
► Pokaż Spoiler
Skończyłem na 9 odcinku i nie zamierzam kontynuować. Przejrzałem też skany i anime wiernie oddaje mangę. Nie polecam nikomu. Moja ocena to mocne 1/10. Bo ciekawa była tylko historia Zacka.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

majalidia
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: majalidia » ndz wrz 23, 2018 4:08 pm

Ja się zastanawiam nad kupnem i chyba wezmę tę mangę. Wiem, że jest beznadziejna pod względem fabuły, ale po prostu chcę się znowu poczuć jak gimnazjalistka jarająca się biszowatym mhrocznym chłopcem :twisted: takie guilty pleasure. No i kreska mi się nawet podoba ^^

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Aniołowie zbrodni #1

Post autor: Mormicc » ndz paź 21, 2018 3:18 am

Okładka 8 tomu:
► Pokaż Spoiler
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aniołowie zbrodni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości