Katsura schematyczny ??

Jesteś fanem/fanką mang Masakazu Katsury?
Dołącz do K2R Club i poznaj resztę osób mających zajawkę na punkcie jego twórczości.
Sheril
Status: Offline

Katsura schematyczny ??

Post autor: Sheril » ndz lut 22, 2004 2:12 pm

Dyskusja ta miała swój początek w temacie o "Angel Sanctuary" (podforum "Angel Soul").
Dziękuje Sheril za wycięcie odpowiednich postów i zapraszam do kontynuowania rozmowy ^_^
> Setokun <

Remiel pisze: Napewno sięgnę...
co mnie niezmiernie cieszy,moze sie jednak wtedy przekonasz do KY^^
Ale gdybyś raczyła przywołać? :roll:
chodzi Ci o przywolanie cegoo??(Sheril slabo zajarzyla,ledwno na ocka widzi O_O ),powtarzajacych sie schematow u Katsury??
Dodam tylko, że są pewne różnice miedzy smaczkiem (w to miejsce można też włożyć np. temat do dysputy czy filozofię życia) a chwytem fabularnym...
^^

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 22, 2004 2:23 pm

Sheril pisze:
Remiel pisze: Napewno sięgnę...
co mnie niezmiernie cieszy,moze sie jednak wtedy przekonasz do KY^^
Nigdy nie mówiłem, że jestem nieprzekonany. Ale skoro się muszę powtórzyć :roll: Ja wypominam błędy nawet w swoich ulubionych dziełach.
Sheril pisze:powtarzajacych sie schematow u Katsury??
Yhm.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » ndz lut 22, 2004 2:46 pm

Remiel pisze:
Sheril pisze:
Remiel pisze: Napewno sięgnę...
co mnie niezmiernie cieszy,moze sie jednak wtedy przekonasz do KY^^
Nigdy nie mówiłem, że jestem nieprzekonany. Ale skoro się muszę powtórzyć :roll: Ja wypominam błędy nawet w swoich ulubionych dziełach.
przepraszam,mowie wlasnie,slabo jarze ostatnio :P no i Ciem nie zrozumialam chyba zbytnio,tego sie ciagle pytam i upewniam^^(podobno tak powinna wygladac prawdziwa dyskusja :P ^^)
Sheril pisze:powtarzajacych sie schematow u Katsury??
Yhm.
heh,no to np.facet-"sierotka",pelno dziewuch,ktorym wszystkim sie on podoba,srodowisko szkolne,badz postaci fantasty,itepeitede....jej mam nadzieje,ze wiesz co mam na mysli,trudno mi wytlumaczyc :|

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 22, 2004 3:39 pm

Sheril pisze:heh,no to np.facet-"sierotka",pelno dziewuch,ktorym wszystkim sie on podoba,srodowisko szkolne,badz postaci fantasty,itepeitede....jej mam nadzieje,ze wiesz co mam na mysli,trudno mi wytlumaczyc :|
Aha, masz na myśli powtarzalność typów bohaterów :roll: Ale Katsura nie słynie z fabuły tylko z golizny :P Jakieś inne przykłady.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz lut 22, 2004 7:59 pm

Remiel manga I"s w swoim gatunku to klasyk.. Wskaż lepszą o takich klimatach.. Imho Katsura potrafi ciekawie budować fabułę, poruszać i zaskakiwać czytelnika banalnymi często historiami :)

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 22, 2004 8:39 pm

_Keitaro_ pisze:Imho Katsura potrafi ciekawie budować fabułę, poruszać i zaskakiwać czytelnika banalnymi często historiami :)
Zabrzmiało ogólnikowo, więc sie przyczepię.
DNA^2 nie posiada do końca ciekawej fabuły. Jest niedopracowana, bazująca sztampie. Biorąc się za s-f (gatunek, który wymaga pewnego obeznania w niektórych sprawach, i wymagający dopracowania) mógł się bardziej postarać. Faktycznie fabuła była banalna, ale nie poruszyła mnie ani nie zaskoczyła. Golizna ratowała ten tytuł.
Jeśli natomiast chodzi o aizu (z góry ostrzegam bazuje na pierwszych 4 tomach). Historyjka jest lepsza, zgrabna (nie tylko historyjka zresztą :roll:), ale wciąż są chwyty, które w pretensjonalny sposób starają się przedłużyć fabułę (tom 3, bądź 4, scena wyznań miłosnych podczas nocnych spacerów + niby straszna historyjki - dla przykładu).

Boże, offtop o Katsurze w temacie o KY :? How on Earth did that happen? Gomen!

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz lut 22, 2004 8:51 pm

mi chodziło tylko o mangę I"s, DNA^2 nie znam, a na kompie nie mam ochoty ani czasu czytać.. Remiel musisz przyjąć to że takie mangi (gatunek, tematyka) były, są i będą przedłużane sztucznie.. na tym to polega niestety (romans to romans) :) Ja tego w przypadku I"s nie zauważyłem.. Historia opowiadała część życia jednej osoby, i imho czyniła to bardzo dobrze..

btw.. lubisz romanse?

Ja nauczyłem się jednego.. mówię że Alien np. jest bardzo dobrym filmem i klasykiem ALE w swoim gatunku.. tak samo z I"s jest :) (i ze wszystkim w sumie, no chyba że dzieło jest jakieś bardzo "uniwersalne")

PS. gomen za offa, Sheril ostatecznie możesz wydzielić posty do new topicu i przerzucić go do innego działu (np. K2R Club i tytuł topicu np. "Katsura schematyczny czy nie?") [:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 22, 2004 9:05 pm

_Keitaro_ pisze:Remiel musisz przyjąć to że takie mangi (gatunek, tematyka) były, są i będą przedłużane sztucznie.. na tym to polega niestety (romans to romans) :)
Nie zgadzam się z tym, że sztuczne przedłużanie jest tym na czym polega romans. Przedłużane sztucznie są telenowele, a że są o miłości to wynika z tego, że są robione pod publikę i pod aktorów.
_Keitaro_ pisze:btw.. lubisz romanse?
Przeczytałem jak na razie wszystkie romanse Paulo Coelho i bardzo mi sie podobały, a gdzieś tu w moim pokoju leży "Ulica marzycieli" Roberta McLiama Wilsona (sięgnąłem po książkę, bo wywiady z nim pokazały jego nader intrygującą osobowość). Od razu uprzedzam pytania i kpiny - jestem miłośnikiem każdej dobrej literatury, bez względu na gatunek. Ale tytuły też mnie odstraszają. Książek typu "Demoniczny kochanek" nie ruszę za Chiny ludowe, a jak widzę coś z różową okładką i napisem Harlequin to mnie obrzydza, bo to jest w sumie robione tak jak telenowela. Tylko, że same samostójki.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz lut 22, 2004 10:03 pm

Remiel pisze:
_Keitaro_ pisze:Remiel musisz przyjąć to że takie mangi (gatunek, tematyka) były, są i będą przedłużane sztucznie.. na tym to polega niestety (romans to romans) :)
Nie zgadzam się z tym, że sztuczne przedłużanie jest tym na czym polega romans. Przedłużane sztucznie są telenowele, a że są o miłości to wynika z tego, że są robione pod publikę i pod aktorów.
Może źle to sformulowałem.. chodzi o to że w romansach a przynajmniej mangach takie wydłużanie występuje.. Manga jak mówisz jest pod publikę i pokazuje wyidealizowaną miłość, długie rozterki które w szarym życiu się żadko bardzo zdarzają.. Jakby miało być bez zbędnych przedłużeń to manga po 2 tomach by się skończyła :lol:

Ludzie pragną takiej rozrywki i Katsura im to daje..

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 22, 2004 10:49 pm

_Keitaro_ pisze:Jakby miało być bez zbędnych przedłużeń to manga po 2 tomach by się skończyła :lol:
Niekoniecznie, wystarczyłoby to bardziej zbliżyć do życia, czyli stworzyć bardziej wielowątkowym.

Nie mówiłem, że mangi są pod publikę, tylko telenowele. Owszem, zdarzają się napewno i takie, ale sztuka ma to do siebie, że sie dzieli na taką i owaką :P

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz lut 22, 2004 11:03 pm

a myslisz że taki I"s nie jest pod publikę? Nie sądzę aby autor poprzez takie mangi wyrażał samego siebie, swoje życiowe przemyślenia.. No może :P

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 22, 2004 11:22 pm

_Keitaro_ pisze:a myslisz że taki I"s nie jest pod publikę? Nie sądzę aby autor poprzez takie mangi wyrażał samego siebie, swoje życiowe przemyślenia.. No może :P
Wiesz, nie każda sztuka polega na przesłaniach. Niektórzy po prostu lubią opowiadać historie. Z drugiej strony, historyjka jest dla zainteresowanych, dla publiki w całości jest golizna :P

Yukoi
Status: Offline

Post autor: Yukoi » pn mar 01, 2004 9:37 pm

Osobiście zgadzam się z Kitaro ... ma racje każda Manga ma swoje miejsce w danym dziale I''s jest arcy dziełęm swego gatunku tzw romansideł komediowych.

(specjal fo you)
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2004 8:51 pm przez Yukoi, łącznie zmieniany 1 raz.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn mar 01, 2004 9:47 pm

Yukoi pisze: Osobiście zgadzam się z Kitaro ... ma racje każda Manga ma swoje miejsce w danym dziale I''s jest narcy dziełęm Ky i samej grupy tzw romansideł komediowych.
przepraszam Cie,Yukoi,ale czy moglbys pisac troszq wolniej i pisac cale wyrazy,bo mam male problemy ze zrozumieniem co napisales^^"
EDIT:dziekuje:]

kodzio
Status: Offline

Post autor: kodzio » czw gru 30, 2004 2:50 am

Katsura jest schematyczny ale łaczy fabułę w taki sposob, że to nie przeszkadza a nawet jest dodatkową atrakcją, bo można sobie powspominać przeżywając jednocześnie nową historię.

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » czw gru 30, 2004 5:45 pm

kodzio pisze:Katsura jest schematyczny ale łaczy fabułę w taki sposob, że to nie przeszkadza a nawet jest dodatkową atrakcją, bo można sobie powspominać przeżywając jednocześnie nową historię.
No tak. Ciekawim mnie tylko na jak długo starczy mu pomysłów na nowe historie? Oby jak najdłużej bo naprawdę zna się na tym co robi :D

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » sob sty 01, 2005 12:16 am

Radykalny Marzyciel pisze:
kodzio pisze:Katsura jest schematyczny ale łaczy fabułę w taki sposob, że to nie przeszkadza a nawet jest dodatkową atrakcją, bo można sobie powspominać przeżywając jednocześnie nową historię.
No tak. Ciekawim mnie tylko na jak długo starczy mu pomysłów na nowe historie? Oby jak najdłużej bo naprawdę zna się na tym co robi :D
Nieprzesadzajmy z tym "jak najdłużej" czekanie na zakończenie VGAi zaczyna mnie już denerwować :x :wink:

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » sob sty 01, 2005 9:14 am

Muti miałem na myśli żeby ciągle tworzył nowe ciekawe historie a nie rozwlekał istniejące w nieskonczoność :wink:

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » sob sty 01, 2005 12:31 pm

Aaaa.. czytanie ze zrozumieniem w Sylwestra po północy jest moja słabą stroną :wink:
O nowych dziełach Katsury nic nie słyszałem, mam nadzieje że niedługo ukaże sie coś nowego.

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » sob sty 01, 2005 12:38 pm

Muti pisze: O nowych dziełach Katsury nic nie słyszałem, mam nadzieje że niedługo ukaże sie coś nowego.
Właśnie :!: Niedobrze by było jakby zakończył kariere mangaki, ma naptawdę prawdziwy talent który zdaje się rozwijać z każdą jego pracą, oby wkrutce powstało kolejne arcydzieło i oby szybko do nas trafiło (to tak w ramach życzeń noworocznych) no i żeby wydali I"s po polsku :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „K2R Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości