I''S a VGAi

Jesteś fanem/fanką mang Masakazu Katsury?
Dołącz do K2R Club i poznaj resztę osób mających zajawkę na punkcie jego twórczości.
Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz sty 04, 2004 10:57 am

_Keitaro_ pisze:Zawsze o tym myślę jak kończy się jakaś seria anime.. potem człowiek tylko się dołuje przez następne tygodnie (tak zwany szok po końcu fajnej seri anime) po przeczytaniu mangi I"s długo o niej rozmyślałem..
Po obejrzeniu Evy dostałem nagłego optymizmu i chęci do życia. Hmm, Sztuka nie straciła swojej mocy. Dobrze, że nie czytałem "Cierpie młodego Wertera" :wink: A I''S nie czytałem do końca, bo po ściągnięciu z waszego linka nie chciało mi wypakować, błędy jakieś wykazywał itd.

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » ndz sty 04, 2004 4:21 pm

_Keitaro_ pisze:
Remiel pisze:
_Keitaro_ pisze:hehe Remiel tak samo często mam (np o Keitaro :D) a ilez to razy szkoda mi było jakiejś postaci :cry:
Tak, nie raz się można wzruszyć. A najbardziej byłem chyba zazdrosny o Tsukasę :) Tak swoją drogą, to Keitaro też ma nieźle :D Qrcze, szkoda, że życie nie może się ułożyć tak jak w komiksie.
Zawsze o tym myślę jak kończy się jakaś seria anime.. potem człowiek tylko się dołuje przez następne tygodnie (tak zwany szok po końcu fajnej seri anime) po przeczytaniu mangi I"s długo o niej rozmyślałem..
Ze mną było tak samo, po przeczytaniu I"s i Ayashi no Ceres, zakończenie czytałem kilka razy bo za pierwszym razem nic do mnie nie dotarło :oops:
A jak już dotarło to byłem wściekły bo zakończenie było inne od moich oczekiwań. A szok po końcu serii staram się wyleczyć zaczynając koleją serię i tak cały czas od nowa.
Dlatego nienawidzę zakończeń, mam potem zły humor :evil:

Yukoi
Status: Offline

Post autor: Yukoi » ndz sty 04, 2004 5:35 pm

Muti pisze: A jak już dotarło to byłem wściekły bo zakończenie było inne od moich oczekiwań. A szok po końcu serii staram się wyleczyć zaczynając koleją serię i tak cały czas od nowa.
Dlatego nienawidzę zakończeń, mam potem zły humor :evil:
Hmm czemu ja byłem zadowolony i to bardzo.

Moim zdaniem nie powiniśmy żałować "dlaczego nie jest tak w naszym życiu" to śmieszne ale po I''s'e zaczełęm zauwarzać rużnego rodzaju sytuacje związane z życiem które były wyeksponowane w I''s.

Gdybyśmy mieli każdego z nas przedstawić życie w mandze było by podobne do histori Katsugary ale każdy by było wyjątkowe bowiem by było o nas a każdy z nas jest wyjątkowy.

SORATA
Status: Offline

Post autor: SORATA » śr sty 07, 2004 10:37 am

Yukoi pisze:
Muti pisze: A jak już dotarło to byłem wściekły bo zakończenie było inne od moich oczekiwań. A szok po końcu serii staram się wyleczyć zaczynając koleją serię i tak cały czas od nowa.
Dlatego nienawidzę zakończeń, mam potem zły humor :evil:
Hmm czemu ja byłem zadowolony i to bardzo.

Moim zdaniem nie powiniśmy żałować "dlaczego nie jest tak w naszym życiu" to śmieszne ale po I''s'e zaczełęm zauwarzać rużnego rodzaju sytuacje związane z życiem które były wyeksponowane w I''s.

Gdybyśmy mieli każdego z nas przedstawić życie w mandze było by podobne do histori Katsugary ale każdy by było wyjątkowe bowiem by było o nas a każdy z nas jest wyjątkowy.

Tak to z reguły bywa że człowiek zauwarza pewne rzeczy dopiero gdy my się je naświetli dopiero teraz można przejrzeć na oczy.
A to że każdy jest wyjątkowy to wpełni sie zgadzam

seto-kun
Status: Offline

Post autor: seto-kun » czw paź 14, 2004 9:13 am

Podobni są do siebie na pewno choć w obu mangach historie toczą się innymi torami. Jednak na początku wszystko zaczyna się tak samo. Zakochany chłopak (Seto=Yota) i ta w której się zakochał (Iori=Moemi) a później oczywiście pojawia się przyjaciółka która próbując pomóc wprowadza troszke większe zamieszanie. I na tym chyba kończą się podobieństwa. Jeśli się przyjżeć to nawet główni bohaterowie troche się różnią od siebie. Seto jest bardziej uparty cały czas stara się o względy tej jedynej. Yota jest bardziej niezdecydowany, zmieszany. A Itsuki nie do końca jestem pewien która z postaci w VGA może być jej odpowiednikiem. Osobiście mam wrażenie jakby jej postać z I's-a rozkładała się w VGA pomiędzy Ai, Nobuko i Natsumi. Aha zapomniałbym jeszcze o Takashim i Teratanim. Przyjaciele? Napewno a jednak są to skrajnie różne osobowości. Te dwie historie są do siebie tylko z grubsza podobne a jeśli się temu przyjżeć z bliska to otrzymamy dwie kompletnie inne opowieści.

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » ndz lis 07, 2004 4:15 pm

Na początek Taheshi i Teratani. Oprócz tego że są przyjaciułmi głownych bohaterów to praktycznie nic ich nie łączy, odpowiednikiem Takeshiego w Is byłby raczej przewodniczący kułka teatralnego, są podobni z wyglądu i podobnie sięzachowują (chociaż przewodniczący zamało występuje żeby potwierdzić czy są oni podobni).
Dalej Itsuki - dla mnie stanowi ona swoistą fuzje Natsumi i Ai, chociaż z pewnych wzglądów sąsiadka Ichitaki (niepamientam jak jej było) bardziej przypomina Natsumi niż Itsuki.
Następne moe ulubione bohaterki obu serii czyli Moemi i Iori. Różnica polega między nimi na tym że Iori jest bardziej zdecydowana niż Moemi i... niepowiem to by był spoiler (trzeba przeczytać Is).
Na konic Yota i Ichitaka - ci t są dopiero różni :o . Po pierwsz Yota jest za dobry chce by wszyscy byli zadowoleni (do 7 tomu...) a Ichitaka myśli głównie o sobie i Iori... Pozatym Yota jest bierny nie podejmuje praktycznie rzadnych działań a Ichitaka działa tylko nie tak jakby chciał :).
Ichitaka wydaje mi się bardziej realny niż Yota.

kodzio
Status: Offline

Post autor: kodzio » pn sie 08, 2005 3:52 pm

Tak Yota to typ altruisty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „K2R Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości