Wydawnictwo Okami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: DarkNighty » pt maja 18, 2018 4:16 pm

Wydawnictwo Okami pisze:Przy okazji na drugim zdjęciu widać kawałek okładki naszej nowości, którą niedługo ogłosimy. Jeżeli ktoś jest ciekawy co to takiego - zapraszamy na stoisko!

Obrazek
Ktoś coś wie? :D

Przy okazji można już oficjalnie przenieść Okami do działu z wydawnictwami. Wydali swoje pierwsze mangi :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Mormicc » pt maja 18, 2018 4:23 pm

Ludziom udało sie już zgadnąć co to jest:
https://myanimelist.net/manga/71787/Hiai_Mousou
Wygląda mi na krawędź, może się skusze :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: KubciO » pt maja 18, 2018 4:28 pm

No ja się nie pokuszę o zgadywanie - po prostu nie mam zielonego pojęcia. Nie mogę się równać z co niektórymi Forumowiczami w odgadywaniu tytułów po fragmentach okładek. :P Może ktoś jest na miejscu i podejdzie na stoisko Okami. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: DarkNighty » pt maja 18, 2018 5:04 pm

Przejrzałam tę mangę (wygląda na to, że to faktycznie będzie ten tytuł) i cóż... To głównie ecchi, i to dosyć porąbane. Przynajmniej pierwsze pięć rozdziałów to bardzo zboczone ecchi. Nie wiem, czy chcę wiedzieć, co się tam dzieje dalej xD Dodatkowo główna bohaterka nie jest normalna. Delikatnie mówiąc.
Tytuł zdecydowanie nie dla mnie.
Zastanawia mnie tylko ten horror w gatunkach i tag "psychologiczne" xD Ale w sumie powoli rozdziały pokazują, skąd taki dobór gatunków. Nie mam jednak zamiaru czytać dalej. Nie kręcą mnie historie o psychopatach.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Luchael » pt maja 18, 2018 5:37 pm

Pewnie wzięli na to licencję razem ze Spirit Circle (ten sam wydawca). Z ciekawości przejrzałem pierwsze rozdziały, które skutecznie mnie odepchnęły. Nie mam nic przeciwko mało ambitnym tytułom, ale to co w tej mandze się wyprawia jest po prostu zbyt głupie. Szczególnie jeśli później mają dojść do tego jakieś elementy horroru, których zwykle unikam jak ognia.

No nic, i tak skuszę się na pozostałe pozycje, więc jedna kiepska licencja mi nie przeszkadza. Okami wybiera naprawdę ciekawe mniej znane tytuły, więc mam nadzieję, że da radę utrzymać się na rynku :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Ame » pt maja 18, 2018 8:07 pm

:o Chrno wyszło to fajnie. Gdzie będzie go można kupić? Gildia? Sklepy wydawnictw?

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Luchael » pt maja 18, 2018 8:37 pm

Ame, na bank wspominali, że wyślą tomiki do gildii po weekendzie.

Część mnie nadal nie chce wierzyć, że faktycznie wydają Hiai Mousou. Wątpię, że to ma jakichś zagorzałych fanów (chyba że coś mnie przegapiło). Co prawda pisali, że tytuł mniej znany niż takie Chrono Crusade, ale trudno mi sobie wyobrazić osobę, której wydanie akurat tego tytułu "zrobiłoby dzień" :D
Póki co czekam na oficjalne ogłoszenie podczas Pyrkonu.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Canis » pt maja 18, 2018 9:24 pm

Przeczytałem tomik Hiai Mousou i mogę powiedzieć, że zmarnowałem czas. Lubię ecchi, thrillery psychologiczne i postacie ze zrytym beretem, ale wszystko osobno. Razem tworzy to niestrawną mieszankę.
Problem z tą mangą jest taki, że główny bohater jest strasznie nieciekawy. O ile sama yandere była niezła, tak odskocznie do normalnego życia i brak skupienia na jednym konkretnym wątku spowodowały, że ciężko mi było utrzymać uwagę na tym co czytam.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Ame » pt maja 18, 2018 9:56 pm

Luchael w takim razie to dobrze. Dzięki za odp. :D

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Fani » sob maja 19, 2018 10:47 am

Jeśli okaże się, że będzie to jednak Hiai Mousou to wezmę. Podobnej mangi u nas jeszcze nie było. Czegoś pomiędzy ecchi idące w boderline H - przynajmniej dla mnie to tak trochę wygląda po przejrzeniu pierwszych 5 rozdziałów. Może i sama manga jest mocno średnia, ale jeśli skłoni to wydawnictwo nad pochyleniem się nad Nozaki Ana to warto :).

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Angu » sob maja 19, 2018 3:52 pm

Oficjalne ogłoszenie
Naszą kolejną nowością będzie trzytomowa manga Hiai Mousou - mieszanka erotyki i thrillera, która powinna spodobać się fanom postaci yandere i mang ecchi.

Krótki opis fabuły:

Każdy świeżo upieczony nauczyciel musi nauczyć radzić sobie ze swoimi uczniami. Co jednak można zrobić, gdy jedna z twoich uczennic zaczyna czuć do ciebie coś więcej i nie spocznie, o ile ty również jej nie pokochasz? Gdy nawet fakt, że masz żonę i córkę nie sprawia, że przestaje się tobą interesować? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak daleko można się posunąć w imię chorej miłości to Hiai Mousou jest tytułem dla Was.

Manga będzie wydana w naszym standardowym formacie i cenie (A5, 19,99 zł) i zamknie się w trzech tomach. Przedpłata i prenumeraty na ten tytuł dodamy na naszą stronę w poniedziałek.
► Pokaż Spoiler
Jakby nie było tylu innych tytułów do kupienia, to możliwe, że bym wzieła a tak zapewne odpuszczę.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Matii » sob maja 19, 2018 4:31 pm

Nie dla mnie. Ale gratuluję tym co odgadli tytuł ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Kuroneko » sob maja 19, 2018 4:32 pm

Ta manga nie jest dla mnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Krzych Ayanami » sob maja 19, 2018 4:42 pm

Czyli coś hetajopodobnego zamiast Yumegari?

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: amsterdream » sob maja 19, 2018 7:42 pm

Przykładowe plansze i opis wyglądają zachęcająco więc na pewno sprawdzę. W sumie to pierwsza zapowiedź z tych nowo powstałych wydawnictw, która mnie zainteresowała.

Dlaczego Okami nie ma swojego działu?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: ninna » sob maja 19, 2018 7:59 pm

Meh, kompletnie nie dla mnie. Chyba nieprędko będę miała okazję sprawdzić wydania Okami. Ich oferta jak dotąd w ogóle do mnie nie trafia.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: zandam » sob maja 19, 2018 9:36 pm

amsterdream pisze:
sob maja 19, 2018 7:42 pm
Dlaczego Okami nie ma swojego działu?
Wczoraj wysłałam w tej sprawie wiadomość do Kurasa, pewnie pojawi się w poniedziałek. :)

Ech, a ja się cieszę, że tytuł mnie nie interesuje, bo jakość grafik w polskim wydaniu "Chrono Crusade" bardzo mnie rozczarowała. Jonas napisał, że nad tym popracują, poprawiając wady, ale póki do tego nie dojdzie, nie kupię od nich nic więcej. A szkoda, bo CC mi się spodobało, a i "Spirit Circle", zamówione przeze mnie w prenumeracie, pewnie też trafi w mój gust...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Wydawnictwo Okami

Post autor: Alexandrus888 » pn maja 21, 2018 3:24 pm

byłem na stoisku Okami na pyrkonie, widziałem tomiki i mi się spodobało - będę kupował. Tylko szkoda tych poszatkowanych rastrów :< Mam nadzieję, że uda się je jakoś w przyszłości opanować!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Meliona » wt lip 10, 2018 2:28 pm

FB pisze:Jak pewnie nietrudno zauważyć, ostatnimi czasy siedzieliśmy raczej cicho, lecz na całe szczęście w końcu się to zmienia. :)

- Najważniejszą sprawą jest oczywiście manga Boso na Front - jeżeli o nią chodzi, to jeszcze w tym tygodniu mamy nadzieję dostać z drukarnii tomiki (na załączonym filmiku widać, jak drukują się okładki), które następnie od razu powędrują do osób, która zamówiły u nas tę mangę (a potem do wszystkich sklepów komiksowych, z którymi współpracujemy). Przepraszamy, że tak długo kazaliśmy Wam czekać na ten tytuł. :/

- Z innych wieści: prace nad kolejnymi tytułami (Zgubne Uczucie # 1, Spirit Circle # 2, kolejny zeszyt Grimm Fairy Tales...) idą do przodu, postaramy się jak najwięcej z nich wydać jeszcze w tym miesiącu.

- W nadchodzących postaramy się też przybliżyć Wam naszą nadchodzącą nowość, czyli mangę Zgubne Uczucie (jap. tytuł: Hiai Mousou). Mamy nadzieję, że po tym co Wam o nim powiemy, będziecie na niego czekać równie mocno jak i my.
https://www.facebook.com/wydawnictwo.ok ... 557146365/
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Fani » wt lip 10, 2018 2:39 pm

Dobrze, że dali jakieś info. Już zaczynałem się martwić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Okami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości