Wydawnictwo Okami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt mar 17, 2017 7:56 pm

Zawsze zapominam że to wydawnictwo istnieje XD. Fajnie że coś się u nich dzieje.

Klima
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 29, 2018 6:21 am
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Klima » pn sty 29, 2018 6:24 am

Na stronie wydawnictwa i ich facebooku można znaleść informację że w maju zamierzają wydać mangi Kutsuzure Sensen i Chrono Crusade.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Skolopendrokot » pn sty 29, 2018 11:48 am

To wiadomo już od jakiegoś czasu. Ja nie czekam na żaden z tych tytułów.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: asuneko » pn sty 29, 2018 11:57 am

Radiant ma dostać anime może to poprawi tempo wydawania mangi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Shiki » śr sty 31, 2018 2:48 pm

A czy ktos już czytał Radianta? Kusi mnie, żeby dać mu szansę.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: SallyCzarownica » śr sty 31, 2018 4:34 pm

Shiki pisze:
śr sty 31, 2018 2:48 pm
A czy ktos już czytał Radianta? Kusi mnie, żeby dać mu szansę.
Typowy shounen z ładną kreską. Na razie jakoś specjalnie się nie wyróżnia, ale przyjemnie się czyta.
Piszę to na podstawie dwóch przeczytanych tomów. Nie wiem, jak jest dalej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 31, 2018 6:21 pm

Z smaczków jeszcze dodam, że w drugim tomie pojawia się w tle wydarzeń kryzys imigracyjny - autor komentuje naszą codzienność. Nadaje to fajnego kolorytu całemu dziełu :wink:
Ostatnio zmieniony czw lut 01, 2018 12:13 pm przez Alexandrus888, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Kocurzyca » śr sty 31, 2018 7:45 pm

Alexandrus888 pisze:
śr sty 31, 2018 6:21 pm
Z smaczkuw jeszcze dodam, że w drugim tomie pojawia się w tle wydarzeń kryzys inigracyjny - autor konętyje naszą codzienność. Nadaje to fajnego kolorytu całemu dziełu :wink:
Przepraszam, ale nie jestem w stanie odszyfrować twojej wiadomości. Mógłbyś wytłumaczyć, o co dokładnie chodzi?
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Reviolli » czw lut 01, 2018 12:01 am

Standardowa seria przygodawo naparzana. Ale z ładną kreską. Bohaterowie w pierwszych tomach nie są jacyś wystrzałowi, to taki klasyczny standard. Fabuła jak na razie nie zachwyca, ale jestem dopiero po dwóch tomach.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: DarkNighty » pt lut 02, 2018 6:46 pm

Wydawnictwo Okami pisze:Co do nowych tytułów, to prowadzimy obecnie rozmowy w kwestii wydania w Polsce dwóch w miarę krótkich mang. Wolimy nie zapeszać, więc nie zdradzamy na razie żadnych szczegółów, ale mamy całkiem spore oczekiwania, jeżeli chodzi o jeden z tych tytułów. Znany autor, wysokie oceny, naprawdę dobrze napisana historia – do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko wersji anime i, rzecz jasna, pozwolenia od strony japońskiej na ogłoszenie.
Fragment wywiadu z Okami.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Angu » pt kwie 13, 2018 11:10 am

Ame pisze:
sob kwie 07, 2018 2:59 pm
Zamawiał ktoś prenumeraturę na Chrno? Sklep okami jest taki jakiś dziwny. Nie wzbudza we mnie zaufania... :?
Odpowiem tutaj, skoro mają swój temat :P
Sama chciałam zamówić Chrono i sama się waham.
Zamawiając u nich nawet pieniądze nie trafiają bezpośrednio do wydawnictwa, tylko do jakiejś fundacji do której należą.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Jestem ciekawa czy jak odejdą z fundacji to mają prawa do licencji itd?

Sam ich sklep straszy wyglądem, małą ilością informacji itd itd, ale to w końcu jakaś dramówka
► Pokaż Spoiler
nawet brak słowa o Radiancie, którego przecież wydali i mieli zamiar wydawać dalej - swoją droga może tu tkwi problem? Radianta zaczęli wydawać jako Okami, teraz są de facto "pracownikiem fundacji" i umowa licencyjna musi być ogarnięta od nowa?
► Pokaż Spoiler
Obrazek

|||||
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: ||||| » pt kwie 13, 2018 1:16 pm

To może oficjalnie odpowiem w imieniu wydawnictwa: licencje nie są podpisywane na fundację więc nawet ewentualne odejście z niej nijak nie wpłynie na wydawanie komiksów lub mang, dotyczy to również Radianta. Co do Radianta, to nie ma na sklepie ponieważ jest to komiks dedykowany dla Gildii i tam też go można dostać. Dłubiemy też trochę przy nowej stronie, gdzie wszystkie informacje o naszych tytułach powinny być przejrzyściej przedstawione.

W kwestii sklepu to faktycznie, nie jest on może najładniejszy, ale na obecną chwilę koncentrujemy się na nowych tytułach, nad jego wyglądem i przejrzystością popracujemy w późniejszym terminie. Zawsze też zachęcamy do kupienia naszych tytułów na naszym stoisku podczas nadchodzącego Pyrkonu. 🙂

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: DarkNighty » pt kwie 13, 2018 6:04 pm

Wydawnictwo Okami pisze:Zgodnie z obietnicą, przed Wami okładka jednej z nadchodzących, Pyrkonowych, nowości - Spirit Circle # 1!

Pierwsza odsłona tej sześciotomowej, zamkniętej, historii zabierze Was do świata, w którym dla pewnego młodego chłopaka duchy, wspomnienia z przeszłych żyć i dziewczyny, grożące mu śmiercią za to, co zrobił w poprzednim wcieleniu stają się codziennością. Czy uda mu się zrozumieć, czemu ktoś tak bardzo chce, aby zginął i odkryć prawdę na temat tego, co tak naprawdę zrobił?

Przygotujcie się na śmiech, lzy, gniew i wzruszenie podczas lektury tej wysoko ocenianej historii autorstwa Satoshi Mizukamiego (autora znanej w niektórych kręgach mangi Hoshi no Samidare)!

Premiera pierwszego tomu już podczas nadchodzącego Pyrkonu na naszym stoisku. Opis z tyłu okładki może ulec jeszcze drobnym zmianom.
► Pokaż Spoiler
A jednak nowość. Sama nie wiem, ponieważ nie przepadam za duchami. Zdziwiła mnie jednak naprawdę wysoko ocena na MALu.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: ninna » pt kwie 13, 2018 6:14 pm

Cóż... Opis jeszcze ujdzie ale nie lubię mangowych komedii. Okładka też odstrasza. Tytuł nie dla mnie.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Fani » pt kwie 13, 2018 6:25 pm

Tu i ówdzie ta manga mi się przewinęła przed oczami, więc chyba zaryzykuję i wezmę. Poza tym wypadałoby dać szansę Okami, bo do tej pory nie miałem styczności z ich wydaniami.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Meliona » pt kwie 13, 2018 6:33 pm

Amerykanie to wydają, więc kojarzę tytuł.
Ciekawe, czy im się to sprzeda. Manga autora Hoshi no samidare, który... nigdy nie dostał polskiego wydania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Angu » pt kwie 13, 2018 6:40 pm

|||||, dzięki za odpowiedź. :)
Możecie jeszcze wyjaśnić punkt regulaminu sklepu?
Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem strony internetowej z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość. W celu korzystania ze Sklepu niezbędne jest ukończenie 18 roku życia
Z tego co wiem to osoba od 13 roku życia nabywa zdolności do decydowania o sobie i co może sobie kupić.

Co do nowości - no zobaczymy. Najchętniej bym zobaczyła przykładowe strony czy to mój typu humoru - na skany patrzeć mi się nie chce, a i tłumaczenie robi swoje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Mormicc » pt kwie 13, 2018 6:41 pm

Hoshi no samidare kojarzę z wielu pozytywnych opinii i bym pewnie wziął. Tego nie znam, opis mnie nie przekonuje więc sobie odpuszczę.
Meliona pisze:
pt kwie 13, 2018 6:33 pm
Ciekawe, czy im się to sprzeda.
Nie chcę złowróżyć ale często widziałem sytuacje gdy ludzie brali mangę, stwierdzali że okładka brzydka i odkładali z powrotem na półkę :roll:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: zandam » pt kwie 13, 2018 7:02 pm

Okładka i autor mnie odstraszają, ale oceny na amerykańskich portalach są tak dobre, że jednak się skuszę... najwyżej potem ją komuś odsprzedam, albo sprezentuję.

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Kirion » pt kwie 13, 2018 7:04 pm

Coś mi się kojarzy ten tytuł... Nie wydaje tego czasem Seven Seas?
Manga ma wysokie oceny na bace... Jeżeli będzie w empiku to to przejrzę, ale nie wygląda to na coś, co koniecznie chcę postawić na półce.
Podawali gdzieś szczegóły wydania? Format, cykl wydawniczy, obwoluta lub jej brak?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Okami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości