Wydawnictwo Okami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Okami

Post autor: Angu » śr lis 16, 2016 6:07 pm

Czemu oni nie mają jeszcze własnego tematu? D:

Po Grimm Fairy Tales i zapowiedzi wydania Dragon Age: Zabójca magów, Okami poinformowało dzisiaj o zdobyciu licencji na kolejny komiks.
Radiant, jak sami piszą to
nawiązujący do klasycznych shonenów tytuł skradł nasze serca, nie tylko uderzając w przyjemne struny nostalgii, puszczając oko do takich serii jak „Dragon Ball” i „Naruto” czy nieco młodszy „Fairy Tail”, lecz także poprzez poczucie humoru autora i kreskę godną najbardziej uznanych mangaków.

To czas, kiedy niebo wali się na głowy. Nemezis, potwory nieznanego pochodzenia, spadają na ziemię niczym deszcz, niszcząc wszystko, co znajdą na swej drodze. Tylko czarownicy, odmieńcy i wyrzutki społeczeństwa, wydają się dysponować mocą zdolną zatrzymać tę nawałnicę.

Seth, młody adept wiedzy tajemnej, za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zdławić źródło wrogiej potęgi, zwane Radiantem. Jednak śladem chłopca podąża Inkwizycja żywo interesująca się jego magicznym potencjałem. Czy Seth zdoła ocalić świat, który boi się go i nienawidzi?
Czyli francuski komiks dla młodzieży, z kreską stylizowana na mangę. Na razie jest chyba 6 tomów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lis 16, 2016 6:52 pm

Angu pisze:Czemu oni nie mają jeszcze własnego tematu? D:
A wydali coś?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lis 16, 2016 6:56 pm

Ame pisze:
Angu pisze:Czemu oni nie mają jeszcze własnego tematu? D:
A wydali coś?
Przecież wydają Grimmisy.
Mówię o temacie, a nie dziale.
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr lis 16, 2016 7:39 pm

Angu pisze:Przecież wydają Grimmisy.
Mówię o temacie, a nie dziale.
Bo nie wydają "prawilnych" mang, to równie dobrze, można się przyczepić czemu wszystkie wydawnictwa komisowe i książkowe nie mają swoich tematów-
z tego co pamiętam gadano o nich gdy otwierali to wydawnictwo i zapowiadali ze chcą wydawać też mangi ale ze długo nic w temacie u nich nie ruszyło to ludzie ich olali (przynajmniej z tego forum).
Ja zupełnie o nich zapomniałam do czasu, gdy mignęła mi na stronie recenzja tych ich grimmsów i tak myślę "no tak przecież oni jeszcze żyją".

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lis 16, 2016 7:43 pm

Angu pisze:Mówię o temacie, a nie dziale.
Myślałam, że chodziło o dział. Skoro się pytałaś dlaczego jeszcze nie ma. Jak nie ma, a cię interesuje to sama załóż, a nie czekasz aż ktoś inny to zrobi. :roll:

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr lis 16, 2016 8:21 pm

Ta ,,manga,, zapowiada się naprawdę fajnie C: myślałam że jest japońska tak szczerze :") może przez kreskę..

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lis 16, 2016 8:43 pm

Ame pisze:
Angu pisze:Mówię o temacie, a nie dziale.
Myślałam, że chodziło o dział. Skoro się pytałaś dlaczego jeszcze nie ma. Jak nie ma, a cię interesuje to sama załóż, a nie czekasz aż ktoś inny to zrobi. :roll:
Przecież właśnie to zrobiłam xD
Zdziwiłam się po prostu, bo dość dużo się mówi o Okami na naszym forum - tak mi się wydaje przynajmniej?
Gonia pisze: z tego co pamiętam gadano o nich gdy otwierali to wydawnictwo i zapowiadali ze chcą wydawać też mangi ale ze długo nic w temacie u nich nie ruszyło to ludzie ich olali (przynajmniej z tego forum).
Ja zupełnie o nich zapomniałam do czasu, gdy mignęła mi na stronie recenzja tych ich grimmsów i tak myślę "no tak przecież oni jeszcze żyją".
Ja nadal pamiętam o mangach i jestem ciekawa czy w końcu coś w tej kwestii u nich ruszy. Sama nazwa wydawnictwa podpowiada, że może warto czekać. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lis 16, 2016 8:58 pm

Ame pisze:Myślałam, że chodziło o dział. Skoro się pytałaś dlaczego jeszcze nie ma. Jak nie ma, a cię interesuje to sama załóż, a nie czekasz aż ktoś inny to zrobi.
Umiejętność łączenia faktów czasem się przydaje, polecam :).

Ja w sumie coś tam ich ciągle śledzę od czasu do czasu, ale na razie to dla mnie wielka niewiadoma, chociaż z miejsca zakładam że będą lepsi niż Ringo Ame :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lis 16, 2016 10:22 pm

Nie wiem, kreska wygląda w porządku, poczekam na opinie. Mogliby wydać komiks do Słodkiego flirtu, też francuski (o ile sprzedają na niego licencje) :P

Tutaj można zobaczyć jak wyglądają przykładowe strony: https://www.facebook.com/Radiant-365554723556051/

To ma mieć 15 tomów...
Obrazek

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » śr lis 16, 2016 11:09 pm

Meliona pisze:Tutaj można zobaczyć jak wyglądają przykładowe strony: https://www.facebook.com/Radiant-365554723556051/
O, nawet nieźle to wygląda. Podoba mi się kreska. Pewnie kupię przynajmniej pierwszy tom na spróbowanie, o ile nie zapomnę.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr lis 16, 2016 11:39 pm

Jestem zaskoczona, że kreska wygląda aż tak dobrze. Bardzo podoba mi się wygląd tej dziewczyny na okładce piątego tomu. Jest też w świetnej pozie. Momentami wygląd postaci przypomina mi trochę Legendę Aanga :D
Chyba też dam szansę tej serii i kupię pierwszy tom z ciekawości. Nie czytałam chyba żadnego francuskiego komiksu. Trzeba to nadrobić :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw lis 17, 2016 8:38 am

Jeśli nie trafią do działów (sklepików) mangowych to nie ma u mnie szans.
po prostu o nich zapomnę.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw lis 17, 2016 3:12 pm

Dopytałam i w Radiancie będzie kilka kolorowych stron <3
Dodatkowo Okami powiedziało, że nie będzie problemu, by kupić tytuł w sklepach z komiksami, więc stawiam, że w Gildii będzie. Osobiście pomyślę jednak nad kupieniem pierwszego tomu w prenumeracie, by wesprzeć nowe wydawnictwo.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw lis 17, 2016 6:45 pm

Wygląda fajnie, ale nie dla mnie. Nie moje klimaty.

A samo wydawnictwo mi podpadło, jak na jednej z grup na Facebooku szukało pracowników. To mi wystarcza, żeby nie kupować żadnego z wydawanych przez nie tytułów.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw lis 17, 2016 6:55 pm

DzikiDuch pisze:A samo wydawnictwo mi podpadło, jak na jednej z grup na Facebooku szukało pracowników.
Masz dziewczyno problemy XD.

Co w tym złego? Skoro tam jest dużo ludzi to łatwiej znajdą kogoś odpowiedniego? Nawet są specjalne grupy gdzie można szukać pracowników.

Nawet inni Polscy wydawcy, może nie tyle na grupach, co na swoich stronach ogłaszają rekrutację.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw lis 17, 2016 7:34 pm

Kakuś, nie chodzi o sam fakt szukania, a o to, w jaki sposób się to robi. :wink:

Pamiętam, że im kilka osób napisało parę gorzkich słów.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn lis 28, 2016 7:53 pm

Radiant pojawił się w ich sklepie i kosztuje 20zł. Jest napisane, że będzie wychodził co trzy miesiące, pierwszy tom na przełomie stycznia i lutego. Linku nawet nie próbuję podać, bo filrt antyspamowy mnie nienawidzi.
Scenariusz i ilustracje: Tony Valente
Gatunki: Fantastyka
Ograniczenie wiekowe: 12+
Język: Polski
Liczba stron: 184
Format: 127x182mm
Oprawa: miękka
Papier: offset
Druk: czarno-biały
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn lis 28, 2016 8:06 pm


loptan33
Status: Offline

Post autor: loptan33 » pn lut 20, 2017 9:56 pm

tez za nim nie przepadam

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt mar 17, 2017 6:01 pm

Radiant w końcu wyszedł
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Okami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości