The Promised Neverland - temat ogólny

Emma i inne dzieciaki mają całkiem przyjemne życie w sierocińcu którego są mieszkańcami. Mimo że zasady tam obowiązujące są bardzo surowe, codziennie muszą rozwiązywać trudne testy, ich opiekunka jest przemiła i traktuje ich jak swoje własne dzieci, a dzieciaki żyją w bardzo przyjaznych stosunkach. Wszystko to zmienia się dla Emmy w dniu, w którym jedno z dzieci odchodzi do swojej nowej rodziny, a dziewczynka poznaje przerażającą prawdę o ich przytulnym sierocińcu, otoczonym wysokim murem…
ODPOWIEDZ
Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Krzych Ayanami » pn sty 21, 2019 7:52 pm

Madoka pisze:
ndz sty 20, 2019 9:18 pm
Obejrzałam dwa epy anime i teraz się zastanawiam czy nie zacząć kupować, bo widzę że to chyba jest tytuł w stylu jaki bardzo lubię.
Ostatnio po pewnej przerwie wróciłem do tomu czwartego - a skończyłem na siódmym i to tylko dlatego, bo następny nie został jeszcze wydany :D .

Moim zdaniem pod względem fabularnym i postaci jest to najlepsza wydawana u nas manga w ogóle.
Przypomina mi nieco Death Note'a, bo też stawia na przewidywanie i rozwiązywanie problemów.
Tylko, że tam od początku były znane wszystkie karty i tylko trzeba się było ich trzymać (co się udało tak średnio).
Tutaj poznawanie świata i rozwój historii przypomina obieranie cebuli, nigdy nie wiadomo na co się trafi - i co to będzie warte.
Trzeba natomiast z marszu adaptować się do nowych okoliczności i jeśli zajdzie taka potrzeba powiesić moralność na kołku...
Kiedy jedna z postaci powiedziała dlaczego tak właściwie pomogła dzieciakom, to "nieco" mnie to zaskoczyło :D .

Uwielbiam też projekty potworów. Są one paskudne - ale tylko w tym znaczeniu, że jest to coś całkowicie obcego i innego, może tylko odrobinę wzorowanego na zwierzętach. Są jednak bardzo charakterystyczne i dopracowane, to nie jest coś takiego, że dorzuci się jakąś mackę, albo nietoperze skrzydła i jakieś kły by załatwiło to sprawę. Tutaj ma to wielki plus.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pn sty 21, 2019 9:04 pm

Mi jedyne, co nie pasi w tym tytule, to to, że czasem mam wrażenie, że pewne rzeczy mkną zbyt szybko. Nie wszystko, ale są takie wątki albo momenty w mandze (zwłaszcza po pierwszym arcu) które wyglądają jakby bardziej zostały nam po prostu powiedziane, że tak się stało, niż faktycznie opowiedziane. Ale to niewielki problem i nie jest jakoś bardzo widoczny. Po prostu przedstawianie upływu czasu przez autorów jakby wahało się z arcu na arc.

Ale jedną z największych zalet TPN jest dopracowanie - autor historii przykłada dużą wagę do tego, by historia trzymała się kupy i by niczego nie pominąć, tam każdy drobny szczegół jest bardzo ważny i może być istotną poszlaką.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Madoka » pn sty 21, 2019 9:11 pm

Po waszych postach czuję się jeszcze bardziej przekonana do zakupu, także przy najbliższym zamawianiu wezmę sobie ze dwa tomy na początek. :)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » pn sty 21, 2019 10:27 pm

Po tych wszystkich komentarzach postanowiłam jednak nadrobić skany (kilkanaście rozdziałów). No, było fajnie. Na pewno ciekawiej niż w ostatnim arcu.
► Pokaż Spoiler
Podoba mi się, że został stworzony temat do gadania o nowych rozdziałach, a i tak wszyscy go olali i piszą tu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: vishaad » sob lut 02, 2019 11:12 pm

Pamiętam jak 2 lata temu większość zachwycała się tym tytułem. Wtedy niespecjalnie mnie obchodził, bo tomów było kilka, a historia powstawała nadal. Obecnie, z tego co wyczytałem, jesteśmy niedaleko za półmetkiem historii. Zacząłem oglądać anime, bo mało ostatnio ciekawią mnie nowe seriale, a z animacji wybór pozostał mi niewielki. O fabule nic wcześniej nie widziałem, ale coś tak czułem, że gdzieś czai się mroczna tajemnica i małe dzieci narażone są na śmierć. Teraz by mnie to zraziło w innym anime lub serialu, ale tutaj jakoś niespecjalnie mnie to obeszło. Wręcz przeciwnie, w jakiś sposób zachęciło nawet. Wygląda mrocznie, ale nie tak sztampowo i/lub tandetnie, nie leją się hektolitry krwi i postaci nie umierają, aby fabuła była przez to interesująca.

W każdym razie, miałem oglądać z tygodnia na tydzień, ale moje plany się posypały xD Przeczytałem trochę więcej niż powinienem. Im dalej, tym w sumie bardziej się rozczarowałem.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: MarcinManga » czw lut 21, 2019 10:43 pm

Okładka tomu 13
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt lut 22, 2019 12:26 am

Śliczna. Taka... nostalgiczna, przypomina stare, "dobre" czasy pierwszego arcu :D Bardzo mi się podoba.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 22, 2019 8:37 am

Zarombista <3 też mi przypomina pierwsze tomy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » pt lut 22, 2019 9:21 am

Widziałam tę okładkę na twitterze, ale przez myśl mi nie przeszło, że ona jest nowa. Zbyt znajoma mi się wydawała.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: ociesek » pt lut 22, 2019 9:57 am

A mi się nie podoba. Wygląda, jakby była malowana bardzo na szybko. Twarz Emmy to kartofel. No i ważniejsze
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt lut 22, 2019 11:32 am

► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » pt lut 22, 2019 11:37 am

► Pokaż Spoiler
Okładka ogólnie jest ok, poza umiejscowieniem uśmiechu Emmy i brakiem jej nosa.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: ociesek » pt lut 22, 2019 12:16 pm

► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: miaka88 » pt lut 22, 2019 12:38 pm

Bardziej by pasowała do ostatniego tomu. Kurcze ale lecą z tymi tomami. Trochę zajmie zanim dogonimy Japonie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt lut 22, 2019 3:39 pm

► Pokaż Spoiler
Fajnie, że tak szybko lecą :P przynajmniej nie będzie trzeba czekać pół roku na kolejne tomy.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » pt lut 22, 2019 4:23 pm

Okładka bookletu czy czegoś w tym rodzaju dodawanego do 13 tomu:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Matii » sob mar 02, 2019 2:48 pm

Też nie podoba mi się okładka. Ciekawi mnie za to ten blooket. Może u nas też będzie?
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Ramsey Ka » ndz mar 17, 2019 10:43 am

Właśnie oglądam anime i jestem zachwycony :D Podoba mi się też to, że anime się kończy a manga u nas ma już sporo wydanych tomów, więc śmiało można kontynuować swoją przygodę z tym tytułem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Yuriko » pt mar 29, 2019 11:53 am

TPN dostanie 2 sezon anime w 2020 roku :D
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: ociesek » czw kwie 11, 2019 8:30 am

Tak sobie poczytuję Neverka wanekowego i nie mogę się nadziwić, jakie fajne są czasami te historyjki między rozdziałami, których nie było w skanach! Czasami są śmieszne, czasami wyjaśniają trochę więcej fabuły, a czasami po prostu chwytają za serce. Moją ulubioną jest ta, gdy
► Pokaż Spoiler
. No i historyjka o króliczkach - nie mogę się doczekać dalszego ciągu!

ODPOWIEDZ

Wróć do „"The Promised Neverland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości