My Hero Academia light novel – Historie szkolne I

Współczesność. Codzienna rzeczywistość, która różni się od naszej jedynie tym, że wielu ludzi posiada nadprzyrodzone zdolności zwane „darami”. Nie wszyscy używają ich, by czynić dobro, jednakże wszędzie tam, gdzie uderza zło, pojawiają się bohaterowie! Przed Wami opowieść o chłopcu imieniem Izuku Midoriya, który nie posiada żadnych mocy, ale przepełniają go marzenia…!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia light novel – Historie szkolne I

Post autor: Yuriko » wt lis 30, 2021 10:11 pm

Obrazek
Premiera 20 grudnia.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia light novel – Historie szkolne I

Post autor: Monsterlight » wt lut 15, 2022 1:29 am

Skończyłam właśnie czytać i pomyślałam, że napiszę jakąś luźną opinię o tej novelce.

Całość składa się z 7 części (Nie będzie jakichś spoilerów raczej, tylko powiem pokrótce co się działo i jak mi się dana historia podobała, ale na wszelki wypadek chowam xd) :
► Pokaż Spoiler
Reasumując były lepsze i gorsze momenty, ale ogółem mi się podobało i chętnie bym przeczytała kolejne części. Na plus całkiem spora ilość ilustracji w środku. Mam nadzieję, że novelka fajnie się sprzeda i Waneko wyda więcej. Jak ktoś bardzo lubi BnHA to raczej będzie zadowolony. Nasze wydanie jest okay, tomik jest lekki i ma standardowy format, więc dobrze leży w dłoni. Środek niestety nie jest wystarczająco dopracowany, jest sporo literówek i niedopracowanych albo zwyczajnie średnio brzmiących zdań. Nie mam innych novelek Waneko, więc nie wiem czy zawsze tak jest, ale niektóre takie zgrzyty w tekście wybijały z rytmu w trakcie czytania.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Ataex
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 17, 2022 6:08 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia light novel – Historie szkolne I

Post autor: Ataex » śr sie 17, 2022 6:10 pm

Też jestem bardzo zainteresowany kolejnymi wydaniami tej nowelki.
Czy ktoś coś wie na ten temat czy raczej trzeba się rozglądać za tanimi edycjami angielskimi?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia light novel – Historie szkolne I

Post autor: Alexandrus888 » śr sie 17, 2022 6:51 pm

Waneko nie robi dodruków nowelek będących dodatkami. Zostaje ci rynek wtórny lub - tak jak piszesz - angielska alternatywa.

Edit: Ale przecież wciąż jest dostępna o_O W czym problem...?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia light novel – Historie szkolne I

Post autor: Yuriko » śr sie 17, 2022 6:59 pm

Chyba chodziło o kolejne tomy nowelek, a nie dodruku.

Awatar użytkownika
Ataex
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 17, 2022 6:08 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia light novel – Historie szkolne I

Post autor: Ataex » sob sie 27, 2022 12:23 am

Tak, chodziło mi o kolejne tomy. Pierwszy już ma swoje miejsce na półce obok mangi ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „"My Hero Academia"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość